ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,156 έως 10,170 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    petros στις #468471

    πουλιά πάντως περάσαν και σήμερα λίγα μπουλούκια αν και δε βγήκα κυνήγι τα χάζευα και τους έστελνα φιλάκια μιας και μόνο αυτό μπορούσα . Ο κάμπος είναι γεμάτος καλαμπόκι .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #468472

    καλησπερα

    συναδελφοι υπαρχη οντως προβλημα με συνυπευθυνοτητα και απο της δυο πλευρες
    ποιά η αιτία ….. κατα την ταπεινη μου γνώμη και μετα απο 33 χρονια συνεχης κυνηγετικής δραστηριότητας , η ανύπαρκτη κυνηγετική παιδία και η κυνηγετική πεινα…… που εχουμε δυστυχώς όλοι μας …… οι μισοι ενοχλούνται απο τους υπολοιπους.
    ολα καλα :yes: ,καλες βολτες πλεον στα βουνα που σιγα σιγα τα αδειάζουμε……. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #468478

    Για ηρεμηστε λιγο,πρωτευουσιανοι κ μη..μην πετσοκοβετε το τοπικ!εχουμε μεινει που έχουμε μεινει 5 άτομα κ ολοι οι παλιοί την έχουνε κανει..μην μπαίνουμε κ μέσα και διαβάζουμε και τέτοια.λαθη γίνονται και απ τις δυο πλευρές,ειναι στον άνθρωπο και όχι στο αν ειναι αθηναιος η απο επαρχία.να σταματήσουνε οι χαρακτηρισμοί,γιατι θα ξεκινήσει το μπαν..

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    petros στις #468487

    ήρεμοι είμαστε απλά έκανα αναφορά σε ένα γεγονός που μου έτυχε δεν έβρισα κανένα . το έχω ξαναπεί όποιος βρεθεί στα μέρη μου η θεσσαλονικη θα χαρώ να τον ξεναγήσω στους κυνηγότοπους που πάω και να του δώσω και το καρτέρι μου . οσο για τα ban οκ έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που ο παιδαγωγός μου με απειλούσε με τιμωρία ………………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #468490

    Οκ Πέτρο!να σαι καλα,κ ευχαριστούμε που ενημερωνεις για κανα πουλακι,αλλα αν με ήξερες θα καταλάβαινες οτι δεν απειλώ κανέναν γιατι απλα δεν μπορω κι ολας να ρίξω εγω μπαν…και δεν είπε κανεις οτι εβρισες,τσάμπα μηγιαστηκες φίλε, ουτε τιμωρός ειμαι,φασσοτιμωρος ίσως…Τεσπα φίλε,καλα να περνάς,ολα καλα,απλα να μην συνεχίζουμε να χαλάμε το τοπικ με τέτοιες μαλακιες,πάντα κάποιος βρίσκεται να βάλει την σπίθα..το κατι παραπάνω για να γίνει ροντεο….

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #468492

    Από την εμπειρία μου έχω να πω ότι σαν κυνηγοί πτερωτών (φασσάδες) πολλές φορές,επειδή δεν τις συναντάς κάθε μέρα,κάνουμε πράγματα που και το κυνήγι μας ζημιώνουν και προκαλούν εντάσεις μεταξύ μας.
    Έτσι εκεί που περιμένουμε ώρες η και μέρες σε κάποια κορφή για να φανούν τα πουλιά ,στην κρίσιμη στιγμή μπορεί κάποιος συνάδελφος ,από έλλειψη ψυχραιμίας ή από έλλειψη εμπειρίας να χαλάσει όχι μόνο το δικό του κυνήγι αλλά το κυνήγι και τους κόπους όλων των υπολοίπων.
    Ένα πράγμα να τονίσω,νομίζω ότι από τη στιγμή που θα εντοπίσουμε τα πουλιά πρέπει να καταστρώσουμε στρατηγικό σχέδιο αν θέλουμε να είναι αποδοτικό το κυνήγι μας.Τίποτε δεν πρέπει
    να αφεθεί στην τύχη.
    Όσοι γνωρίζουν,η φάσσα δεν είναι τσίχλα.Παράδειγμα εγώ στο χωριό μου όταν κυνηγώ φάσσες δεν σηκώνω τουφέκι σε τσίχλες παρόλο που τα πουλιά (τσίχλες) περνάνε σε εξοργιστικά κοντινές
    αποστάσεις και τόσο νωχελικά που σε προκαλούν για συνεχόμενες τουφεκιές.
    Αν παρασυρθείς το φασσοκυνήγι πήγε περίπατο. 😉

    Leatherman.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #468512

    Kάτι ξέρουν οι Γάλλοι πχ…που πρέπει να ενοικιάσεις καρτέρι για να κυνηγήσεις στα περάσματα….φταίνε οι ντόπιοι, φταίνε και οι ξένοι….ο ντόπιος θα σου σκάσει και τα τέσσερα λάστιχα γιατί νομίζει ότι το βουνό και τα πουλιά είναι δικά του, ο ξένος θα πάει να κατασκηνώσει για μέρες και δεν θα σεβαστεί τον τόπο και το φυσικό περιβάλον…..γι αυτό ας μειώσουν τις τιμές της άδειας τα δασαρχεία…και ας ξεκινήσουν να ενοικιάζουν καρτέρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    pirgos89 στις #468525

    ΕΝΦΙΑ και στα καρτέρια καλό και αυτό. 🙁 Παιδεία δεν υπάρχει γενικώς στους Ελληνες περιμένετε να υπάρχει στο κυνήγι; Μακριά απο τους “κυνηγούς” και όλα καλά θα πάνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #468570

    ετσι ειναι παιδια. ειναι στον τυπο του ανθρωπου, και το ποσο πινασμενος ειναι κανεις πανω στο κυνηγι. ειτε απο πρωτευουσα, η απο χωριο. εγω εχω φιλους απο αθηνα, και ειναι εδω μεσα, και να σας πουνε πως συμπεριφεροντε σε παιδια αγνωστα που εχουν ερθει 800 χιλ για να κυνηγισουν, και δεν εχουν βρει τιποτα απο πουλια.

    ολα ειναι θεμα πινας στο μυαλο, και οχι στην καταγωγη.

    αα και κατι ακομη. εδω φετος και στους γυρο νομους, εχει πεσει απελπησια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #468582

    Λίγη ηρεμία δεν βλάπτει! B-)

    Κατά την γνώμη κάλά έκανε ο φίλος μας ο Πέτρος κι έθιξε αυτό το ζήτημα! Η συμπεριφορά των “κυνηγών” που περιγράφει είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! :negative:

    Συνεπώς κατά την άποψή μου ΔΕΝ τίθεται ζήτημα “τοπικισμού” από μέρους του :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #468625

    Αυτό δε θα σταματήσει ποτε είτε γιατι ο <<Βλάχος>>θεωρεί το μέρος δικό του λόγω
    Καταγωγής είτε ο αθηναιος δικο του λογω
    εξόδων φαύλος κύκλος. Ας επιστρέψουμε
    στο θέμα μας τωρα καρπωση 1-2/11 όμορφο
    κυνηγι με πολλά εμπόδια αλλα και ωραίες
    τουφεκιες μαζι με τον αδερφο μου.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #468635

    -Να και εγω με μια δανεικη φωτο .!! :yahoo:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ” ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ , ΚΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ .! ”

    * Πριν Πουλησεις Μουρη Αγορασε Μυαλο !!!!!!!

    *** Με το χρονο αποκαλυπτεται ο χαρακτηρας ΟΛΩΝ ***

    </div>

    Εκτός θέματος η φωτογραφία σου :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #468664

    Αυτό δε θα σταματήσει ποτε είτε γιατι ο <<Βλάχος>>θεωρεί το μέρος δικό του λόγω
    Καταγωγής είτε ο αθηναιος δικο του λογω
    εξόδων φαύλος κύκλος. Ας επιστρέψουμε
    στο θέμα μας τωρα καρπωση 1-2/11 όμορφο
    κυνηγι με πολλά εμπόδια αλλα και ωραίες
    τουφεκιες μαζι με τον αδερφο μου.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΧΡΗΣΤΟΣ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ

    </div>

    μπραβο χρησταραααααα!!! επανω τους… αχαχαχα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #468685

    Καμιά φάσσα φάνηκε πουθενά ρε παιδιά? 🙁

    οφφ δε ρέκορντ: κάπου κοντά στη Θεσσαλονίκη άκουσα από αρκετά άτομα ιν ριλ λάιφ ότι έχει φασσούλες…. εδώ μέσα δεν πήγε κανείς να το γράψει????

    Με έχετε στεναχωρήσει κάπως οι Θεσσαλονικείς κυνηγοί με τη μυστικοπάθειά σας… αλλά δεν πειράζει πάντα τέτοια και στα ταίρια τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #468687

    Με έχετε στεναχωρήσει κάπως οι Θεσσαλονικείς κυνηγοί με τη μυστικοπάθειά σας… αλλά δεν πειράζει πάντα τέτοια και στα ταίρια τους.

    Tην αληθεια δεν θα την βρεις ποτε απο εδω μεσα.Ρωτα φιλους σου γουρουναδες ή λαγαδες που δεν ασχολουντε με τη φασσα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,156 έως 10,170 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων