ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,231 έως 10,245 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Wolf1978 στις #472456

    Καλησπερα και απο μενα παιδια . Οπως καταλαβατε επικρατει ησυχια εδω προς Βολο ¨(
    Τα πουλια που εχουν μεινι ειναι λιγα και πολυ σκορπια.
    Τωρα η τα ανεβασε πισω οι Νοτιαδες και οι βροχες οι τις σκοτωσαμε ολες.¨)
    Παντως τα κοπαδια και τα νουμερα σταμτησαν. Αν ειναι κανεις απο Βορεια ασ στειλει τιποτα ΒΑ προς τα κατω, και ας παραγκειλει κανα χιονι σε αυτους ¨) Καλο βραδυ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #472570

    akardos…ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ,,,,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΕΠΕΡΙΟΧΗ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΙΑΦΩΝΩ,,,,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ(ΜΗΝΑ ΝΟΕ-ΔΕΚ)!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΚΟΠΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ…..ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ…ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ,,,ΝΑ ΠΑΙΦΤΟΥΝ ΕΚΕΙ,,,ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΚ!ΣΕ ΑΚΟΠΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΜΗ ΧΙΟΝΙ,,,ΚΤΛ….ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥΛΙΑ,

    Γιωργο σου απαντησα και σε προσωπικο μνμ για το θεμα και για ποια πραγματα λεγονται και για ποια οχι και σκοπιμως βεβαια…και για ποιους λογους (προσεχω για να εχω)…ειμαι της σχολης <ξυπναω αργα… φθανω πιο αργα και ειμαι και μονος>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #472575

    φιλε γιωργο επετρεψε μου να διαφωνισω γτ και εγω σχετικα κοντα ειμαι και αυτο φετος με τις φασσες θα το θυμομαστε για πολλα χρονια ειχε πολυ φασσα φετος φιλε κακα τα ψεμματα ….τουλαχιστον για ανατολικη μακεδονια και θρακη…εγω προσωπικα ποτε δεν ξανακανα τοσα πουλια σε τοσες λιγες μερες…..μαρτυρες παντα οΙ καταψυκτΕΣ…παντως εγω προσωπικα πιστευω πως το 2014 χαρακτηριζεται κυνηγετικα ως φασσοχρονια αφηνοντας τα αλλα κυνηγια πολυ πισω σε ποσοστο….γνωμη μου αλλα πιο πολυ εμπειρια μου,πραγματικοτητα…..και παντα φιλικα

    Φιλε Χαντερ222 ( καλο το .222 αλλα το 22-250 πιστεψε με ειναι κορυφαιο 🙂
    Συμφωνω μαζι σου….απο τις καλες φασοχρονιες εφετος …και στα περασματα και μετα μεχρι πριν λιγεσ μερες…Εαν παρω τον Γιωργο ( με τον οποιο απλα διαφωνω και τπτ αλλο τον σεβομαι απολυτα και την γνωμη του) και του πω που να παει να δει, θα γυρισουν τα ματια του σαν τα φρουτακια του κουλοχερη στο Τζακ Ποτ
    Φιλικα παντα ΚΑΙ ΠΟΤΕ με ασχημη διαθεση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #472624

    Καλησπερα συναδελφοι,εγω δυστυχως μενω Αθηνα και αρκουμαι σε κυρικατικες εξορμησεις μιας και ολοι στην παρεα εκτος απο εμενα δουλευουν και Σαββατο.Φετος ειδαμε καποια κοπαδακια στα μπασιματα στην Ριτσωνα και μετα αρκετα κοπαδακια στα ορεινα Βοιωτιας και Φωκιδας,βεβαια αυτα μεχρι πριν 3 Κυριακες μετα αφαντες οι ατιμες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #473023

    παντως αρτα εχουν παλι 3 μερες που περνανε καλα κοπαδακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #473026

    παντως αρτα εχουν παλι 3 μερες που περνανε καλα κοπαδακια.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    686 Ε-SPORTING

    </div>

    φιρι φιρι το πας να δουμε την γεφυρα του Ριο :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #473073

    Φιλος γουρουνας μου ειπε οτι ειδε καποια κοπαδακια μετα απο 4 εβδομαδες στην Φωκιδα,ορεινα στις βελανιδιες,εχει καποιος αποψη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #473077

    εφαγα μεγαλη κοροιδια το σ-κ…αλλα οταν εισαι μονος σου στο βουνο αυτα παθαινεις….
    πολλα πουλια αλλα μικρη καρπωση,με 6 πουλια στο χερι..και μια κυριαρινα…παρεααααααααα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #473084

    εφαγα μεγαλη κοροιδια το σ-κ…αλλα οταν εισαι μονος σου στο βουνο αυτα παθαινεις….
    πολλα πουλια αλλα μικρη καρπωση,με 6 πουλια στο χερι..και μια κυριαρινα…παρεααααααααα…
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    φίλε jason και τα 6 πουλιά καλά είναι , μην είμαστε και πλεονέκτες .Εδώ άλλοι πάνε και δεν βλέπουν τίποτα. Αντε και στην επόμενη εξόρμηση αφού είδες πουλιά κανόνισε με την παρέα σου να πάτε μαζί

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #473086

    φίλε jason και τα 6 πουλιά καλά είναι , μην είμαστε και πλεονέκτες .Εδώ άλλοι πάνε και δεν βλέπουν τίποτα. Αντε και στην επόμενη εξόρμηση αφού είδες πουλιά κανόνισε με την παρέα σου να πάτε μαζί

    εννοειτε κωστα,καλα ειναι και τα εξι,απλα μιλαω παντα αναλογος τι βλεπεις και τι καρπωνεσαι..τι χιλιομετρα κανεις,κ αναλογα τα δεδομενα δηλαδη..αν βλεπεις π.χ. 8000 πουλια πιστευω ειναι λιγα τα εξι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    furious96 στις #473326

    Καλησπερα στην παρεα του Αρτεμις… παροτι ειμαι νεος κυνηγος και νεο μελος στο φορουμ το παρακολουθω καιρο τωρα αφου ο πατερας μου (kokerkost) ειναι ενεργο μελος…! Γραφω το πρωτο μου ποστ εδω καθως η φασσα ειναι η μεγαλη μου αγαπη, η οποια μου μεταδοθηκε ακολουθωντας τον πατερα μου αλλα και τον παππου μου απο πολυ μικρη ηλικια. Ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    kotzi στις #473331

    Καλώς ήρθες φασσά!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #473337

    καλώς όρισες στην παρεά :bye:
    πες μας αν θέλεις πως σε λένε για να σε προσφωνούμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skarabgr στις #473382

    Καλησπερα στην παρεα του Αρτεμις… παροτι ειμαι νεος κυνηγος και νεο μελος στο φορουμ το παρακολουθω καιρο τωρα αφου ο πατερας μου (kokerkost) ειναι ενεργο μελος…! Γραφω το πρωτο μου ποστ εδω καθως η φασσα ειναι η μεγαλη μου αγαπη, η οποια μου μεταδοθηκε ακολουθωντας τον πατερα μου αλλα και τον παππου μου απο πολυ μικρη ηλικια. Ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους….

    FA(SSA)ST & FURIUS!!!!!!
    ΝΕΟΣ, ΝΟΜΙΜΟΣ κι ΩΡΑΙΟΣ………. :good: :good:
    Καλώς ήλθες Γιωργάκο!!!!! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    furious96 στις #473420

    Ευχαριστω για το καλωσορισμα…Οσο για το ονομα, ονομαζομαι Γιωργος…!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,231 έως 10,245 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων