ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,261 έως 10,275 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #477004

    ΓΙΑ ΒΡΟΧΕΡΗ ΜΕΡΑ ,ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ!ΛΙΓΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ,,,ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΗΡΘΑΝ ,ΗΡΘΑΝ ΒΟΛΙΚΑ!ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ,,,


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #477264

    ΣΗΜΕΡΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΛΟΓΩ ΑΕΡΑ,,,,ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΄΄ΑΠΑΓΓΕΙΟ΄΄ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΥΚΝΑ !!!ΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ;;;ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΝΑ;;;;ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #477347

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους μας!!!Μπήκε και ο τελευταίος μήνας του κυνηγιού και από ότι φαίνεται θα περάσει(εκτός απροόπτου..) με μηδενική συμμετοχή μιας και πρίν από 16 μέρες ήρθε το μεγαλύτερο και το καλύτερο ”απόκτημα”(σε κυνυγετικούς όρους,χαχα) στην αγκαλιά μου και είναι.. το πρώτο μου παιδάκι,η κοράκλα μου… :yahoo: ..Έτσι από ότι φαίνεται τα σ/κ θα περνάνε σπιτικά και χωρίς βουνό…εκτός και αν μπορέσω να ξεκλέψω κανένα σάββατο ή κυριακή και πάω πρίν τελειώσει 😉 ..Ελπίζω η νέα κυνηγετική χρονιά να μην είναι ..κουτσουρεμένη από τους νέους ιθύνοντες του Υπουργείου και με δραματικές αλλαγές ως πρός τους κυνηγούς…ελπίζω..και εύχομαι…καλή συνέχεια σε όλους και ζεστές κάννες… :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #477431

    Φίλε μου έχεις στην αγκαλιά σου το καλύτερο όπλο για την κατάθλιψη. Εύχομαι να σου ζήσει
    να είναι πάντα δυνατή και χαρούμενη και όσο για το κυνήγι μπορεί και να μην το σκεφτείς καν
    με τον άγγελο σου αγκαλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #477514

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους μας!!!Μπήκε και ο τελευταίος μήνας του κυνηγιού και από ότι φαίνεται θα περάσει(εκτός απροόπτου..) με μηδενική συμμετοχή μιας και πρίν από 16 μέρες ήρθε το μεγαλύτερο και το καλύτερο »απόκτημα»(σε κυνυγετικούς όρους,χαχα) στην αγκαλιά μου και είναι.. το πρώτο μου παιδάκι,η κοράκλα μου… :yahoo: ..Έτσι από ότι φαίνεται τα σ/κ θα περνάνε σπιτικά και χωρίς βουνό…εκτός και αν μπορέσω να ξεκλέψω κανένα σάββατο ή κυριακή και πάω πρίν τελειώσει ;-) ..Ελπίζω η νέα κυνηγετική χρονιά να μην είναι ..κουτσουρεμένη από τους νέους ιθύνοντες του Υπουργείου και με δραματικές αλλαγές ως πρός τους κυνηγούς…ελπίζω..και εύχομαι…καλή συνέχεια σε όλους και ζεστές κάννες… :yes:

    να σας ζησει η κοριτσαρα φιλε αρη 4-5 χρονακια υπομονη και μετα μαζι με τον μπαμπα στο βουνο :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #477515

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους μας!!!Μπήκε και ο τελευταίος μήνας του κυνηγιού και από ότι φαίνεται θα περάσει(εκτός απροόπτου..) με μηδενική συμμετοχή μιας και πρίν από 16 μέρες ήρθε το μεγαλύτερο και το καλύτερο »απόκτημα»(σε κυνυγετικούς όρους,χαχα) στην αγκαλιά μου και είναι.. το πρώτο μου παιδάκι,η κοράκλα μου… :yahoo: ..Έτσι από ότι φαίνεται τα σ/κ θα περνάνε σπιτικά και χωρίς βουνό…εκτός και αν μπορέσω να ξεκλέψω κανένα σάββατο ή κυριακή και πάω πρίν τελειώσει ;-) ..Ελπίζω η νέα κυνηγετική χρονιά να μην είναι ..κουτσουρεμένη από τους νέους ιθύνοντες του Υπουργείου και με δραματικές αλλαγές ως πρός τους κυνηγούς…ελπίζω..και εύχομαι…καλή συνέχεια σε όλους και ζεστές κάννες… :yes:

    Φίλε Άρη, να σας ζήσει το κοριτσάκι σας… να είναι πάντα γερή και καλότυχη!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #478031

    ΟΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΕΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΑΝ ΕΔΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ,,,,,ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΘΙΚΤΕΣ ,,,,ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ !!!ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ,,, ΚΑΛΟ 2ΨΗΦΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ,,,ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ!!!!ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑΧΟΥΜΕ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #478102

    Καλημέρα παιδιά, εγώ για μπεκάτσες πηγαίνω αλλά αφού πέσαν στην αντίληψη μου οι μπλε κυρίες δεν θα τις άφηνα, δεύτερη μέρα ήταν πάλι εκεί και ο θεούλης μου τις έστειλε πάνω απο το κεφάλι μου πήρα 6 κομμάτια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #478129

    Μπράβο Γιώργο… τον τελευταίο μήνα παίζεις μόνος σου!!!
    Βλέπω όμως ότι ξεκίνησε και ο Στέφανος!!
    Καλή συνέχεια στις λίγες ημέρες που απέμειναν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #478492

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ ,(ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ)ΠΑΡΟΤΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΙΔΑΝΙΚΟΣ,ΚΑΘΑΡΗ ΜΕΡΑ-ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ ΒΟΡΙΑΣ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΜΩΣ ΚΙΝΗΘΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ,ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΞΕΣΚΑΣΑΜΕ ΕΚΕΙ!!!ΣΧΕΔΟΝ ΞΕΦΥΣΙΓΓΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΘΑΛΕΓΑ!!!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ,,,ΠΟΥ ΚΥΛΗΣΕ ΕΤΣΙ Η ΜΕΡΑ !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478547

    Σήμερα με τον κουμπάρο μου για κυνήγι φάσσας κοντά τον Νέστο. Αν και το πρωί έκανε λίγη παγωνιά μετά όσο ανέβαινε ο ήλιος τόσο η μέρα γινόταν σαν ανοιξιάτικη. Μερικά κοπαδάκια έπαιζαν μέσα στο απαγορευμένο. Επιλέξαμε να καθίσουμε κάτω από κάτι ψηλές λεύκες δίπλα σε αθέριστες καλαμποκιές.. Ήρθαν μερικά πουλιά ένα-ένα ή το πολύ δύο-δύο. Αυτά που ήρθαν βολικά ελάχιστα. Πήραμε από μια φάσσα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τουφέκισα δύο φορές σε κλαρωμένες αλλά δεν φάνηκε ούτε να τις πήραν σκάγια. Η απόσταση περίπου 45 μέτρα και στο όπλο 5άρια με τσοκ **. Δεν ξέρω αν ήταν μακριά, ή αν είναι αυτό που λένε ότι είναι γερό πουλί ή οτιδήποτε άλλο αλλά είμαι σίγουρος ότι τις σκόπευσα σωστά με την ησυχία μου όπως καθόταν… Πάντως ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα έπεφταν… :scratch:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #478564

    Καλησπερα.
    Αυτες τις μερες με τους βοριαδες, πηραμε 2 ατομα φασουλες.
    παλι στην περιοχη Πορου Αρδανιου προς καμπο, και βασικα τα μεσημερια.
    που πεφτανε τα κοπαδια στα καλαμποκια (κομμενα)
    πολυ δυνατος αερας και κρυο, αλλα καλα ηταν πηραμε πουλια, οχι αριθμο αλλα η υπομονη ανταμηφθηκε με καλα αποτελεσματα κ βοηθησε και ο αερας στο να ερχονται χαμηλωμενα.
    Λιγεσ μερες μειναν να δουμε, πως θα παει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #478623

    το αποτελεσμα της παρασκευης μαζι με 1 φιλο που τις παρατηρουσε για καιρο!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #478628

    το αποτελεσμα της παρασκευης μαζι με 1 φιλο που τις παρατηρουσε για καιρο!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    μπραβο ρε παληκαρια το ευχαριστηθηκατε ΩΡΑΙΟΙ :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478630

    Μπραβο λευτερακο,εισαι ωραιος… παει το κοτετσι.χαχαχα
    Παντα τετοια φιλε μου…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,261 έως 10,275 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων