Φυσίγγια για γουρούνι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 70 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    dragonfly στις #37466

    Εχω ακούσει κι εγώ πολλά τέτοια ειδικά για Ρέμινγκτον. Οι δικοί μου τις κόψανε και τους φτιάχνω εγώ δικές μου. Φέτος σκέφτομαι να φτιάξω και μονά με μια αμερικάνικη πυρίτιδα που έχω. Πάντως περίμενα πως η ποιότητα σε φυσίγγια που χρησιμοποιούνται απέναντι σε τέτοια θηράματα θα περίμενα πως τουλάχιστον θα ήταν καλή. Κι όμως….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #37469

    ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΦΥΛΑΞΗΣ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ. ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ “ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΕΙ” ΣΤΗ ΖΩΝΗ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΟΥΜΕ (ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟ…) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΣΤΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΦΥΛΑΞΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΕΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΒΡΙΣΚΩ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ Η ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ Η ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ….

    Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΘΗΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΒΡΟΧΗ Η ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΧΕΙ “ΠΑΕΙ” ΠΟΛΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΙΧΘΕΙ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΩ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ 0,5 € ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ. ΑΝ ΑΠΟΤΥΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #37470

    Πάντως, φίλε dragonfly,άν θέλεις τή γνώμη μου,νά προτιμήσεις κάποιο ευρωπαϊκό μονόβολο άν θέλεις νά γεμίσεις μόνος σου.Τά ευρωπαϊκα είναι κατά κανόνα πιό διατρητικά από τά αμερικάνικα,καί ο λόγος είναι ότι τά ευρωπαϊκά προορίζωνται γιά τό κυνήγι αγριογούρουνου,ενώ τά αμερικάνικα πιό πολύ γιά τό κυνήγι του ελαφιού,τό οποίο είναι πολύ πιό “εύθραυστο” καί “μαλακό” θήραμα,καί θέλει μονόβολο πού διασπάται εύκολα μέσα στό στόχο γιά νά προκαλέσει μεγαλύτερο(σέ εμβαδόν) τραύμα.Τό αγριογούρουνο θέλει μονόβολο ικανό νά περάσει από τό φοβερό τρίχωμα,από τό σκληρό πετσί(καλκάνι) καί νά σπάσει καί κάποιο χοντό κόκκαλο,πού πιθανά θά σταματούσε ένα μονόβολο ‘κοίλης αιχμής”.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    dragonfly στις #37471

    Ετσι είναι. Σκέφτομαι η Μπρενεκε ή Φόστερ. Κλείνω μάλλον πιο πολύ στο δεύτερο γιατι το θεωρώ πιό ευθύβολο.

    Οσο αφορά φίλε xiroko στην τοποθετησή σου για την αποθήκευση και συντήρηση των φυσιγγίων δεν διαφωνώ μαζί σου. Εγώ τόνισα την ποιότητα των φυσιγγίων αυτών. Όσο καλά και να αποθηκεύσεις ένα φυσίγγι ανεπαρκές, ανεπαρκή αποτελέσματα θα πάρεις. Αν σου ανοίξω ένα Ρέμινγκτον και δείς την ποιότητα της χαρτόμαζας που χρησιμοποιούν για έμφραξη καθώς και την ποιότητα των βολιων και σε ρωτήσω τι εθνικότητας φυσίγγι είναι αυτό, μάλλον Αλβανικό θα μου απαντήσεις και σίγουρα όχι αμερικάνικο.

    Φιλικά Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #37474

    Πράγματι τα φυσίγγια που πηγαίνοφέρνουμε στην ζώνη μας αλλάζουν συμπεριφορά όσο περνά ο καιρός.

    Αν όμως έχουμε κάποια στο σπίτι σε χώρο που δεν έχει υγρασία δεν παθαίνουν τίποτα ακόμα και μετά από 50 χρόνια. Οποιος έχει αντίρηση, έχω αρκετά φυσίγγια πάνω από 20 χρόνια, μπορούμε να τα δοκιμάσουμε σε πύλινο στόχο και σε τηλεφωνικό κατάλογο για διάτριση.

    Πάντως εγώ στο κυνήγι του λαγού δεν πέρνω ποτέ ζώνη, απλά έχω στην τσεπη μου 6 φυσίγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #37475

    Κωστα,

    Συμφωνώ στο ότι μπορείς να συντηρήσεις φυσίγγια για πολλά χρόνια αν οι συνθήκες ειναι οι κατάλληλες.

    Το ερώτημα ειναι αν η αποθήκη του κάθε εμπόρου έχει τις συνθήκες αυτές…. 

     

    (και εγω που παίρνω ζώνη 6 φυσιγγια έχει,Η ζώνη χρησιμεύει στο ταχύτερο γέμισμα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #37476

    ΒΡΕ ΤΕΚΝΟΝ ΚΑ-ΒΑR ΑΠΟ ΠΙΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗ ΛΕΞΗ (καλκάνι)Boy Angel Wood Cross ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #37477

    KALISPERA AGAPOITOI  MOU FILOI,

    KALOGEROS22.

    DEN EXEIS KALA APOTELESMATA ME TA BUCKSHOT DIOTI TA DOKIMAZEIS SE MEGALES APOSTASHS.DEN EINAI SXEDIASMENA GIA MAKRINES APOSTASHS(ALLA OUTE KAI GIA KUNIGI AGRIOGOUROUNOU!!!).

    H ETAIRIA  LUMAN(ENA APO TA PIO SUNXRONA BALLISTIKA KENTRA STO KOSMO)DOKIMAZOUN OLA TA BUCKSHOT STA 25 METRA KAI SUNISTOUN TA FISIGGIA AUTA NA MHN XRISIMOPOIOUNTE PANO APO TA 35 METRA 

    KALITERO EINAI TO RABDOTO TOUFEKI.  EAN TO RABDOTO  APAGOREUETAI TOTE SLUG.

    TO KUNIGI AYTO  EDO, USA,GINETE ME RABDOTO OPLO KAI YPOXREOTIKA  PISTOLI MAZI PANTOTE.

    POLLA APO TA GOUROUNIA EINAI 400+POUNDS(180 KILA+)

    DEN NOMIZO NA XRIAZETE NA PO TIPOTE PERISOTERO!!!.AUTA TA GOUROUNIA DEN STAMATOUN POUTHENA !!!!MONO SE ADIEKSODO (BRAXOS). ENA TETOIO GOUROUNI FILOI MOU, PRIN LIGA XRONIA SE ENA KUNIGI OPOU EIMOUN KALESMENOS ,RIMAKSE 3 SKULIA PRIN SKOTOTHEI  ME 3 SFAIRES 30-06 .   3  FISIGGIA   OLA APANO TOU KAI AKOMA HTAN ZONTANO!! ZIGISTHKE 465 POUNDS(210 KILA)

    AUTO OMOS TO KUNIGI (KATADIOKSHS) EINAI TROMERA EPIKUNDINO (MPORH NA PERIMENHS ENA KAI NA SOU ERXONTE 3-5!!!)   

    ENA ALLO KUNIGI ,EINAI TO KARTERI.EDO O KUNIGOS PERIMENEI APANO SE MIA MIKRH EXEDRA TO GOUROUNIA NA BGOUN APO TO DASOS POU TA DIOXNOUN OI SKULOI ME TOUS PAGANANTZHDES.

    KSAFNIKA BLEPEIS 10…20 ….25..30….+ GOUROUNIA NA BGANOUN KAI O FOUKARAS KUNIGOS DEN KSEREI PIO NA PAREI!!!! AUTO PALI NOMIZO OTI DEN EINAI KUNIGI ALLA MOU FENETE SAN ENAS BOSKOS NA ANOIKSE ENA  MANTRI KAI TA GOUROUNIA BGHKAN EKSO!!!!!!!

    KAI SE AUTO TO KUNIGI OMOS  TO RABDOTO OPLO PALI.

    AKOMA THELO NA PO OTI TO KUNIGOUN ME TOKSO ,BALISTRA ALLA KAI ME MAXAIRI KAI KONTARI(THIMASTE ENA ERGO RAMBO???)

    TA DUO TELEUTEA OMOS KUNIGIA EINAI TROMERA EPIKUNDINA (OXI MONO GIA TO GOUROUNI ALLA KAI TON KUNIGO) KAI GINONTE MONO SE IDIOTHKES PERIOXES(DEN THA SE AFHSOUN ME MAXAIRI NA KUNIGISEIS GOUROUNI) .NOMIZO   OTI EINAI LIGOTEROI APO 50-100 TETOIOI KUNIGOI SHMERA. 

    THELO NA GRAPSO GIA TIS POWDERS  ALLA DEN EXO POLI XRONO.

    OI POWDERS DEN EPIREAZONTE PIA  APO THN UGRASIA DIOTI  THN EXOUN MESA TOUS KLEISMENHHHHHHHHH… (NERO= H2O)

    ALLA PRAGMATA SUMBENOUN ALLA THA SAS GRAPSO ARGOTERA.   OI PERISOTEROI POU GRAFOUN BIBLIA GIA TIS POWDERS   DEN EXOUN IDEA APO POWDER, OUTE ANALYSAN POTE POWDER ,OUTE EFTIAKSAN POTE POWDER, ALLA OUTE KAI EPISKEUTIKAN POTE ENA ERGOSTASIO POU NA FTIAXNEI POWDER OSTE NA DOUN THN OLH DIADIKASIA BHMA PROS BHMA.

    TO PRIMER EINAI TROMERA EYESHITO  STHN UGRASIA ALLA KAI STO KRUO!!!

    EUXARISTO POLI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #37480

     

    ΦΙΛΕ DOCTOR ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ  BUCKSHOT ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30-35 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ 50-70-80 ΜΕΤΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ,ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ  ΣΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΗ SLUG ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΣΟΚ  ***** ΚΑΙ 71cm ΜΗΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΘΑΛΑΜΗ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ  SAUVESTRE MANGOUM  ΕΧΩ ΠΛΗΡΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ  ΕΝΑ ΡΑΒΔΩΤΟ ΣΕ ΣΤΥΛ Μ-1 Garand ,Lie efnild ,Μaouzer, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Malnixer Carrcano ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ .ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΤΑ ΑΝΑΝΕΩΝΩ ΚΑΘΕ ΣΕΖΟΝ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ  ΟΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΚΑΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ Angel 2 Boy AngelWood Cross   ΓΡΑΨΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΗΣ ΚΑΤΙ. Prayer Prayer 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    dragonfly στις #335539

    Ακούστε φίλαράκια, τελευταία πήρα μισό κιλό αμερικάνικης μπαρούτης Unique. Στο σάιτ της εταιρείας διάβασα ότι αυτή η μπαρούτη υπάρχει από τα τέλη του 18 και ότι έχουν ακόμη στο εργοστάσιο παραγωγής μία παρτίδα μπαρούτης από το 1898 και κάθε χρόνο ανάβουν μία μικρή ποσότητα απ αυτήν την πυρίτιδα για να δούν αν εχει αλλοιωθεί καθόλου. Μέχρι τώρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ παρουσιάσει καμιά αλλοίωση και ανάβει κανονικά. Παρ’ το αυγό και κούρεψτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #37496

    PALIKARI KALOGEROS22,

    ELHPSES GIA LIGO KAIRO NOMIZO APO TO FORUM KAI EIXA ANUSHXHSH!!!.KANE MAS KAI KAMIA EULOGIA!!!!

    LOIPON AKOU :GRAPSE ME TI OPLO KUNIGAS TO GOUROUNI ,TI KANNH (RIGA??-NAI-OXI?,VENT RIGA??CHOKES?? KAI ALLA ,KAI THA SOU GRAPSO PALIKARI POS AKRIBOS THA KANEIS GIA NA BREIS THN EUTHIBOLIA TOU OPLOU SOU(KATA PROSEGGISH DIOTI YPARXEI EIDIKO PANAKRIBO MHXANIMA GIA AUTHN AKRIBOS THN DOULIA)

    GRAPSE KAI TO BAROS TON MONOBOLON  POU RIXNEIS ALLA  KAI THN DIAMETRO TOUS EAN THN KSEREIS ,KAI THN DIAMETRO THS KANNHS TOU OPLOU SOU(EINAI ME CHOKES H KANNH??.EAN NAI TOTE POU EINAI OI BOLTES (PROS TO STOMIO??)

    THA BREIS POU AKRIBOS STELNEI H KANNH THN NTOUFEKIA.

    MHN TO MPERDEUOUME AUTO ME TO KONTAKI!!! 

    EUXARISTO POLI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #37501


    ΕΛΑΑΑΑΑΑΑ DOCTOR ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FRANCHI  12 CAL 612 VS VARIOPRES ME KANH 71CM ME 4 TOΣΚ **,***,****,***** ΟΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

    12 GAUGE 3″ MAGNUM
    (12/76 mm MAGNUM)


    SPECIFICATIONS
    Length of casing : 3″ (76 mm)
    Height of base : 0.98 in. (25 mm)
    Weight of complete assembly
    (projectile + sabot) : 1.09 oz. (31 g)
    Weight of projectile : 0.92 oz. (26 g   DROP ALONG THE TRAJECTORY

     Distance Muzzle
    (0 m)
    25 yds
    (22.86 m)
    50 yds
    (45.72 m)
    75 yds
    (68.58 m)
    100 yds
    (91.44 m)
     Velocity (ft./sec.)
    (m/s)
    1900
    (580)
    1770
    (539)
    1650
    (503)
    1550
    (471)
    1460
    (444)
     Energie (ft.-lb.)
    (J)
    3230
    (4380)
    2790
    (3780)
    2430
    (3290)
    2130
    (
    2880)
    1890
    (2560)
    DISTANCE OF OPTIMUM AIMING COMPENSATION (D.O.A.C.) : 117 yds. (107 m)

     

     

    Both the 612 and 620 are supplied with a kit of shims that fit between buttstock and receiver. These allow the owner to customize cast and drop measurements. The Franchi crossbolt safety is easily activated with the trigger finger. It blocks both the sear and removes tension from the hammer spring, providing a double safety margin. The 612 shotguns are designed to accept an optional mercury recoil reducer in the buttstock (synthetic models only).

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #37548

    Συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω σε βολές με μονόβολα πιο choke είναι ιδανικό να έχει το όπλο ? και πιο choke για 9βολο – 12βολο ? Έχω την Benelli M1 καθώς και την Super Black

    Παίζει ρόλο ο αυλός του όπλου σε αντιστοιχία choke ? Το λέω αυτό επειδή και στα δυο όπλα μου είναι 18,3. Έχει κάποιος αντίστοιχα όπλα  και πια φυσίγγια για γουρούνι χρησιμοποιεί ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #37560

    ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ(Vardeos) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΕ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΕΤΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΗ 66 cm ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ  ΤΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ SAVESTRE AΠΛΑ Η ΜΑΓΚΟΥΜ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΤΕΚΛΕΜΕ(ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ) ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ 5*ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΜΕ4*.ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ 4* ΚΑΙ 3* ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 2 ΟΠΛΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ 35-40 ΜΕΤΡΩΝ. Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΕ ΣΤΟΧΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΣΤΗΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΦΥΣΥΓΓΙΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #37566

    Φίλε Gundoctor, αλλά και οι φίλοι , kabar & kalogeros22 ( που δείχνουν ότι το κατέχουν το θέμα ) έχω την εξης ερώτηση ??

    Εχω πάρει στην αρχή έτσι για “χαβαλέ” την χράπα χρούπα Μaverik με τίς εξής κάννες:

    α) από την μάνα του την κάννη slug 61 cm που γράφει τα εξής: chambered for 2 3/4 and 3 in.shells – 12 ga -24 in. Cylinder Bore , και

    β) την αγόρασα αργότερα, μία των 71 cm με 3 εωτ/ τσοκ που γράφει: chambered for 2 3/4 and 3 in.shells – 12 ga -28 in. Accu choke ,….

    τα ερωτήμτα:α) ποιά κάννη και γιατί κάνει για αγριογούρουνο = μονόβολο ή δράμια   β)  αν ξέρει κάποιος τί αυλό έχουν αυτές οι αμερικάνικες κάννες ,τον τυπικό ανοιχτό αμερικάνικο ανοιχτό αυλό ??? και   . …………..   γ) αξίζει τον κόπο να αγοράσω και την κάννη των 51 cm ή 20 in

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 70 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων