Σκοπευτηριο Σχιστου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,161 έως 2,175 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #481091

    Η Αξια ενος σκοπευτηριου πρεπει να εξεταζεται ,
    με βαση οτι δινει και οχι με τη μπορει να λαβει
    Ας προσπαθησουν να γινουν τα σωστα και τοτε
    τα ξαναλεμε. Οχι την πιτα ολακληρη και τον σκυλο χωρτατο
    <strong> για εμας τα καψουρια . ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ.!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Spyros Oeo στις #481098

    Η Αξια ενος σκοπευτηριου πρεπει να εξεταζεται ,
    με βαση οτι δινει και οχι με τη μπορει να λαβει

    Σωστός!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    DANAOS_master στις #481264

    Τώρα κάτι θες να πεις αλλά δε φτάνει σε όλους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    georgesb στις #482020

    Καλησπέρα σας και καλό μήνα.

    Εντέλει  τι γίνεται με το σκοπευτήριο;

    Τι νεότερα έχουμε;

    Ο κυνηγετικός σύλλογος Πειραιά τι λέει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    DANAOS_master στις #482063

    Ομίχλη 🙁

    Τι κάνετε ρε παιδιά όλοι εσείς που πηγαίνατε εκεί;

    Που “ξεδίνετε” τώρα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #482075

    Καλημερα

     
    Σε τηλεφωνικη επικοινωνια, μας ειπαν οτι μεσα σε κανα μηνα θα ανοιξει !!!

    Σε αυστηροτερο πλεσιο απο παλια αλλα μας ειπαν οτι κοντευουν !!!

    Ίδωμεν

    Προς το παρον Μαλακασα !!!

     

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #482079

    Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να είναι απαραίτητη η άδεια σκοπευτή ? Αν  είναι έτσι χάθηκε εντελώς ο κυνηγετικός χαρακτήρας του σκοπευτηρίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #482086

    Καλησπερα

     

    Cynergy οχι απαρετιτα σκοπευτικη ταυτοτητα αλλα αδεια κατοχης οπλου σιγουρα !!!

     

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #482088

    Δεν νομίζω να γινόταν αυτό…εννοώ χωρίς ακόμα και άδεια κατοχής κυνηγητικού όπλου. Ακούγεται, τουλάχιστον, υπερβολικό !!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #482090

    Δεν νομίζω να γινόταν αυτό…εννοώ χωρίς ακόμα και άδεια κατοχής κυνηγητικού όπλου. Ακούγεται, τουλάχιστον, υπερβολικό !!!

    <hr />

    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς Cynergy Hunter, Maxus Premium.

    Επειδη  έχω  προσωπικη εμπειρια  μπορω  να σου  πω  πως γινόταν συστηματικα ,οχι   απαραιτητα  επίτηδες,  αλλα  ολο  και  κάποιον  κολλητο  η  συγγενή  φέρναμε μαζί  μας  και  επειδή  οι  ανθρωποι  μας γνώριζαν και  δεν  έιχαμε  δώσει  δικαίωμα  μας  επέτρεπαν  να  ριχνουμε χωρίς  έλεγχο  της  άδειας  κατοχής.

    Η  αποψη  μου  πάντως  είναι  πως  πρεπει  να  γίνεται  έλεγχος  για  την  ασφάλεια  ολων  μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #482094

    Είχα λιγότερη εμπειρία από το σκοπευτήριο και δεν είδα ποτέ κάτι, πάντως είναι άσχημο αυτό. Είμαι σίγουρα υπέρ της ασφάλειας και αυτό είναι για το δικό μας καλό. Υπάρχει περίπτωση να έκλεισε για κάτι τέτοιο ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #482098

    Δε νομίζω,άλλοι λόγοι ήταν κι όχι το ποιός και πως πήγαινε κανείς.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #482100

    Καλημέρα σας μακάρι να ανοίξει και μάλιστα όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δεν είμαστε για συστηματικές απώλειες ,είδατε το τι έχει γίνει με την Πάρνηθα .. φέξε Μαΐου να φας τρυφηλή …η βαλίτσα πάει μακριά και δυστυχώς ακόμα μακρύτερα. ομολογούμενος η Μαλακάσα τρίβει τα χερια τις με τόσο κόσμο.. το κακό στην άλλη περίπτωση είναι ότι με τόσο κόσμο που έχει σχεδόν καθημερινά .. δεν λέω ΣΚ..γιατί εκεί είναι λες και σχολαει γήπεδο.. για το Σπόρτινγκ μιλώ.. έχει απομακρυνθεί ο υπόλοιπος κόσμος που έριχνε στην Μαλακάσα το ΣΚ και όχι μονο… (μονο για το Σπόρτινγκ μιλώ..) τα αλλά έχουν φυσιολογική ροή. Τώρα για το θέμα ασφαλείας θα σας πω ότι και παλιότερα και στην Πάρνηθα και στην Μαλακάσα.. έριχνες και σκητ με την καραμπίνα σου και δεν είχε και να θες να επιδείξεις δελτίο κατοχής όπλου..  ΤΑ πράγματα ήταν πιο χύμα πιο οικογενειακά και παρειστικα ..αλλά προς θεούς χωρείς να ξεχνούν τα οποιοδήποτε μετρα.. για το σχιστό δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν έχω προσωπική άποψη άλλα το χαλαρό τις υποθέσεως προφανώς θα ήταν γιατί είναι προπονήτηριο του κυνηγητικού συλλόγου και όχι κάθε αυτού σκοπευτήριο.. τώρα γιατί έχει πεδίο σκητ και τραπ είναι ένα άλλο θέμα το αν ωφελούσε τους κυνηγούς του προπονητηριου όλο αυτό.. εγώ προσωπικά θα ήθελα να δω το σχιστό καθαρά σπορτιγκαδικο και μονο πιστεύω ότι και μπορεί αλλά και έχει αξιόλογους ανθρώπους να το υποστηρίξουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    georgesb στις #482106

    Πάντως μια είναι η ουσία.

    Δεν επιτρέπεται ολόκληρη η Ελλάδα που είναι η Αθήνα να μην έχει 2-3 σκοπευτήρια.δεν γίνονται αυτά τα πράγματα στο εξωτερικό.

    Η Μαλακάσα αποτρέπει πολλούς να πηγαίνουν λόγω απόστασης, χρόνου , χρημάτων και διοδίων.

    Είναι γεγονός ότι μας χτυπούν ύπουλα με δόλιο τρόπο να μας αποτρέψουν από το κυνήγι με μη εμφανείς τρόπους .

    Ακούστηκε ότι το έκλεισαν γιατί δεν είχε άδεια λειτουργίας η καντίνα.

    και ποιος έχει άδεια εδώ στην Ελλάδα από την στιγμή που τηρεί όλες τις προϋποθέσεις πχ από την πολεοδομία ,την πυροσβεστική ,το υγειονομικό κλπ… και δεν την δίνει την άδεια ο αρμόδιος φορέας π.χ ο δήμος , η εφορία γιατί έτσι θέλουν…

    Πόσοι ενώ έχουν επενδύσει κόπους και χρήματα περιμένουν την περιβόητη άδεια για πολλούς μήνες και χρόνια σε πολλές περιπτώσεις.

    Για την απόσβεση της επένδυσης λειτουργούν παράνομα και κάνουν τα στραβά μάτια οι αρχές μέχρι να τους μπει κάποιος στο μάτι.

    αυτή είναι η πραγματικότητα στην Ελλάδα.

    Αν ήταν αυτή η περίπτωση και το έκλεισαν και δεν λέω ότι ήταν αυτή η περίπτωση , ότι χαρτιά δεν είχε και το έκλεισαν φαίνεται ότι το έκλεισαν στοχοποιημένα .μπάζει από παντού το πως έκλεισαν τα σκοπευτήρια γενικά παντού.

    Αλλά μήπως είχαν φάει προειδοποιήσεις και δεν έδωσαν σημασία ή ότι άλλο συμβαίνει ή τους προ τρέξανε και το κλείσανε με εμφανή “νόμιμο” τρόπο.

    Είναι λυπηρό να μην βγαίνει έστω και μια επίσημη ανακοίνωση από τους υπεύθυνους του εν λόγου σκοπευτηρίου για το τι συμβαίνει πραγματικά.

    Μια είναι η διαπίστωση.”κάποιοι” δεν θέλουν εμάς τους Έλληνες να έχουμε όπλα.θέλουν με θεμιτό τρόπο ή αθέμιτο τρόπο να μας “ξεβρακώσουν” από όπλα για πολλούς λόγους.

    Για τον φίλο που λέει για τους κανόνες ασφάλειας , από όσες φορές έχω πάει στο σκοπευτήριο του σχιστού όλοι οι συμμετέχοντες κυκλοφορούσαν τις καραμπίνες με το κλείστρο ανοιχτό και άδειες από φυσίγγια και μόνο στην περίπτωση που ήταν η σειρά του γέμιζε το όπλο στον βατήρα και έριχνε ήταν νόμιμος.όλοι λόγω σεβασμού πρόσεχαν τους κανόνες ασφαλείας.

    Είναι αστείο να λέμε τέτοια πράγματα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    georgesb στις #482109

    :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,161 έως 2,175 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων