remington 11-87

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #96461

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

    ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ Ο ΑΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 20.4!!

    Μ΄ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ REMIGTON ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΚΑΝΝΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ!!

    ΜΕΤΡΗΜΕΝΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΥΨΗΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΑΦΩΝΟΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #96467

    Μ΄ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ REMIGTON ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΚΑΝΝΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    227
    SEERHAN στις #96470

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #96476

    Αφού λέει ο άνθρωπος ότι το μέτρησε ο Υψηλός και το βρήκε τόσο, δεν υπάρχει λόγος να τον αμφισβητούμε. Αυτό που μου κάνει βέβαια εντύπωση και δεν μπορεί να είναι τυχαίο, είναι το γεγονός ότι ο GUN DOCTOR είχε εδώ και χρόνια φτιάξει ένα όπλο 12άρι με αυλό 9αριού, το Benelli Mythos. Λέτε να είναι τυχαίο; Δεν νομίζω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #96479

    Και για του λόγου το αληθές:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #96485

    Καλησπέρα. Αυτό θυμήθηκα κι εγώ, Λεωνίδα, και ψάχνοντας “στα τυφλά” στα παλαιά μηνύματα, κατάφερα να βρώ τα παρακάτω αποσπάσματα σε μηνύματα του GUN DOCTOR, που πιστεύω ότι είναι ενδιαφέροντα:

    —-

    FILE LEOVAR,

    TO THEMA POU ROTAS PALIKARI EINAI POLI-POLI MEGALO,(ME MIKRH KOUBENTA-LIGA LOGIA)KAI GIA NA TO KATALABOUME KALITERA THA PREPEI NA PAME PISO STHN ISTORIA KAI NA DOUME APO POU ARXISAME ME TIS KANNES TON LEIOKANNON OPLON , ALLA TO SHMANTIKOTERO ,EINAI NA BROUME TO LOGO-THN AITIA POU FTIAXNETE H KANNH ,OPOS FTIAXNETE SHMERA,DHLADH ME THN THALAMH,TO FORCING CONE(KONO SHNARMOGHS?PROSARMOGHS?) TON AULO,TO CHOKE,ALLA KAI GIATI KAI POS FTASAME SE AUTES TIS DIASTASHS KAI DIAMETROUS POU EXOUN OI KANNES TO OPLON MAS KAI EXOUN GINEI PLEON STANDARDS.

    TORA KAPOIOS THA PEI ,POS EINAI STANDARDS-AFOU POLLES ETAIREIES TORA BGAZOUN OPLA ME MAKRITEROUS KONOUS ME DIEURIMENOUS AULOUS,ME,ME……….

    KUTAXTE APANO! -GRAFO PISO STHN ISTORIA…!!

    OTI

    BLEPOUME SHMERA STIS KANNES TON NEON OPLON, ME ONOMASIES POU BAZOUN TO MUALO MAS NA GURNAEI,OPOS, LONG FORCING CONE,BACKBORING(LEOVAR),OVERBORING KAI ALLA,KAI NOMIZOUME OTI EINAI NEES ANAKALUPSEIS,

    HTAN STA

    PROTA OPLA!!!

    AUTO POU DEN YPEIRXE TELEIO OPOS EINAI SHMERA HTAN

    O SUGGENTROTHRAS (TO OPLO PANTA PREPEI NA TO BLEPOUME, GIA NA TO KATALABOUME KALITERA MAZI ME TO FISIGGI,DIOTI AUTA TA DUO EIXAN TROMERI EPEIDRASH TO ENA STO ALLO)

    AUTH H ELEIPSHS ODHGISE TOUS EFEURETES THS EPOXHS EKEINHS NE EFEUROUN AUTO POU KSEROUME SHMERA

    SAN FORCING CONE (GIA LOGOUS GNOSTOUS)

    AUTOS (O FORCING CONE) ME TO POU HRTHE STO OPLO,

    ERIKSE AUTOMATOS THS EPEIDOSEIS.TO EMPROSTOGEMH OPLO EDINE POLI KALITERH EPIDOSH-(SUGGENTROSH) APO TO OPISTHOGEMH ME TA FISIGGIA TOU.

    ETSI FILE LEOVAR ,BLEPOUME DIAFOROUS DIAMETROUS STHN ESOTERIKH DIAMETRO THS KANNHS OPOS PARATHRHSES KAI ESU PITHANON SE KAPOIOA KANNH.

    KAI MESA SE LIGO KAIRO (POLI

    PRIN ERTHEI O SUGGENTROTHRAS-MILAME GIA PALIA XRONIA),TA OPISTHOGEMH OPLA EIXAN PLEON KSEPERASEI TA PALIA OPLA.

    AUTH H KATASTASH PAREMEINE GIA POLLA XRONIA.

    THA ELEGA PAIDIA MOU ,PARA PARA POLA XRONIA(EGINE PIA STANDARD),DIOTI DUSTIXOS OTAN HRTHE O SUGGENTROTHRAS OI PALIOI OPLOKATESKEUASTES EIXAN ENA KOINO……..HTAN OLOI MAKARITES ,H,SXEDON MAKARITES!

    KAI ETSI TORA , META TON POLEMO, EXOUME KAI SUGGENTROTHRES

    KAI FORCING CONES.

    ALLA DUSTIXOS ,TORA POU AUTA TA DUO SUNANTHTHIKAN DEN EXOUME TOUS PALIOUS MHXANIKOUS(AUTOUS POU EIXAN EFEUREI TOUS KONOUS SUNARMOGHS)

    TORA OMOS KOURASTIKA THA GRAPSO GIA THN SUNEXEIA ARGOTERA,GIA NA BGALOUME KAI SUMPERASMATA.

    ——-

    O STOXOS POU DOKIMAZETE TA FISIGGIA SAS EINAI MIA PLANH.

    MAS DEIXNEI MONO THN DIAMETROS TOU SUNEFOU TON SKAGION ALLA DEN MAS DEIXNEI TO MHKOS,APO TO PROTO SKAGI STHN ARXH ,EOS KAI TO TELAITEUO.

    H KANNES ME MEGALHTERH DIAMETRO ALLAZOUN AKRIBOS AUTO TO MHKOS.

    OTAN ANOIGEI H KANNH APO MHKROTERH SE MEGALHTERH DIAMETROS TOTE EXOUME KAI MEGALHTERH TAXHTHTA STA SKAGIA(KATA MESO ORO

    SE PERISOTERA SKAGIA(TA SKAGIA DEN EXOUN OLA THN IDIA TAXHTHTA.

    H FOTOGRAFIA POU BLEPETE ME TA SKAGIA NA AFEINOUN TO STOMIO THS KANNHS ,EINAI MIA ALLH PLANH-TA PROTA SKAGIA EPITAXHNOUN-PAIRNOUN KAI MEROS THS ENERGEIAS APO TA PISO SKAGIA-(TROMERH SHMASIA AUTO

    OTAN ANOIKSOUME THN KANNH AKOMA PERISOTERO (19.O KAI PERISOTERO)TOTE APALOIFOUME SIGA SIGA TO FENOMAINO TOU “SKALOMATOS TON SKAGION”(ANALOGA PANTA TO BAROS THS DOSEOS TON SKAGION)

    ME MIA ANOIXTH KANNH MPOROUME NA EXOUME MEGALHTERH DOSH SKAGION ME ARISTA APOTELESMATA.

    H KANNH MPORH NA ANOIXTH EOS KAI ELAFRIA LIGO PARAPANO APO THN THALAMH,(H THALAMH DEN YPARXEI PIA – EKSAFANIZETAI)

    H KANNH ME MIA TETOIA DIAMETROS EINAI

    9 GAUGE,(MEXRI KAI 74 GRAMMARIA SKAGIA H ANOTATH DOSH SKAGION SE MIA TETOIA KANNH.(ME THALAMH 12) …

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #96541

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

    ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΙΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΜΟΥ.

    ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΤΗΣ 480 EURO

    ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ  ΜΕ ΤΟ ΕΧΤΡΑ ΦΟΥΛ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 75 CM ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΚΕΝΤΗΣΕ ΚΕΝΤΗΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 9 ΤΗΣ REMIGTON 460 ΣΚΑΓΙΑ!!

    ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 3 ΤΣΟΚ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ 325 ΣΚΑΓΙΑ!!ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 3 ΤΣΟΚ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΣΑΝ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ 6 REMIGTON.ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΜΕΤΡΑ KAI EIXE ΠΑΝΩ ΤΗΣ 21 ΣΚΑΓΙΑ!!!!!!!ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ 9 ΗΤΑΝ ΔΙΑΜΠΕΡΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ!ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 31 ΧΡΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ REMIGTON ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΝΑ ΜΟΥ BERETTA. ME THN 66 MOY KANNH ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ ΣΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΣΤΑ 35 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΦΥΣΙΙΓΙ REMIGTON ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ. ΔΡΑΜΙΑΡΙΑ 9 ΒΟΛΑ ΠΑΛΙ ΤΗΣ REMIGTON ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ ΤΑ  ΠΗΓΕ ΣΕ ΑΝΟΙΓΜΑ 20 CM.KAI KENTHMENA ΑΨΟΓΑ!!ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΓΟΥΡΟΥΝΙΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΗΣΗ ΑΚΑΡΙΑΙΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΛΟ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #96544

    ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΙ ΒΛΗΤΙΚΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ REMINGTON ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #96598

    Φίλε Μάνο ΠΡΟΣΟΧΗ σιγουρέψου ότι με το τσοκάκι X-Full επιτρέπεται να ρίχνεις δράμια…. για τα περισσότερα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρώς για λόγους ασφάλειας, υπάρχει κίνδυνος διάρηξης της κάνης!!!!! δες τις προδιαγραφές του

    Κατά τα άλλα με έβαλες σε…. σκέψεις!!!! συνέχισε να μας πληροφορείς για τις αποδόσεις του όπλου σου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #96772

    KALHSPERA  SE OLOUS TOUS FILOUS,

    AUTH THN BENELLI POU EXEI BALEI PIO EPANO O FILOS LEO ,SA NA THN EXO KSANADEI NOMIZO… (EXO FTIAKSEI KAI  MERIKES REMINGTON POLI PIO PRIN APO THN BENELLI PALIKARI)

    DIABASA KAI DIABAZO  STO FORUM KAI BLEPO OTI POLLA PAIDIA THELOUN NA MATHOUN ,THELOUN NA KSEROUN GIA TA OPLA,EXOUN MIA DEIPSA GIA GNOSHN ….. ,MHPOS EINAI KAIROS NA ANEBASOUME TO FORUM SE ALLO EPIPEDO?MHPOS EINAI KAIROS NA ALLAKSOUME TO FORUM KAI NA TOU DOSOUME ALLH MORFH,MIA ALLHN DIASTASHN?,MHPOS EINAI KAIROS POLLA PAIDIA POU DEN TA BLEPO PIA TO ONOMA TOUS STO FORUM NA ERTHOUN KAI AUTA KSANA KONTA?…SA MIA OIKOGENIA?

    MHPOS ENA PRIVATE FORUM?, ENA SXOLEIO,POU THA EINAI KAI PHGH GNOSEOS!!!

    TO ONOMA TOU? POLI APLO.

      “ME TA MATIA TOU KATASKEUASTOU

    EKEI PAIDIA ,BHMA PROS BHMA,ANALHTIKA,THA DEITE OLH THN DIADIKASIAN, POS FTIAXNETE MIA KANNH APO MIA RABDOS(AKOMH KAI POS GINETE KAI H RABDOS POU PROORIZETE GIA KANNES PUROBOLON OPLON THA SAS DEIKSO !!!),THA DEITE MHXANHMATA POU ZALIZOUN TO MIALO TOU ANTHROPOU,THA DEITE PRAGMATA POU DEN YPARXOUN SE BIBLIA (OUTE STA ONEIRA TOUS OI ARTHROGRAFOI DEN TA KSEROUN)THA  DEITE ERGALIA POU MONO LIGOI ANTHROPOI MPOROUN NA DOUN(KAI POS GINONTE-POS FTIAXNONTE KAI TA ERGALIA)THA DEITE AUTHN TH “MAGIA”,AUTH THN POIHSHS SE METALLO ,OPOS AKRIBOS FENETE  STA MATIA TOU KATASKEUASTOU!

     EINAI DUNATON , THA MPOROUSE NA GINEI KATI TETOIO?(DIAXEIRISTES/SUNTONISTES)

    POSA PAIDIA(FORUM) THA EDEIXNAN PRAGMATIKA  ENDIAFERON?

    SAS EUXARISTO POLI

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #96773

    Καλημέρα σε όλους!

    GUN DOCTOR θα με ενδιέφερε πάρα πολύ αυτό …MHPOS ENA PRIVATE FORUM?, ENA SXOLEIO,POU THA EINAI KAI PHGH GNOSEOS… που ανέφερες.

    Θα ήταν πραγματικά χρήσιμο και ενδιαφέρον εκτός των “σχολίων” από διαφόρους χρήστες όπλων, να δημοσιεύονται εδώ στο FORUM και άρθρα από έμπειρους τεχνικούς που σίγουρα θα μας εμπλουτίσουν σε γνώσεις.

    Μακάρι να υλοποιηθεί αυτή σου η ιδέα.

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #96774

    Πολύ καλή ιδέα!!!! θα με ενδιέφερε πάρα πολύ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #96780

    Νομίζω πως το ενδιαφέρον είναι δεδομένο. Τουλάχιστον εγώ θα το ήθελα πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #96783

    Gun Doctor, χαίρομαι πάλι που βλέπω μήνυμά σου στο φόρουμ. Ελπίζω να υλοποιηθεί αυτή η ιδέα σου. Θα ήταν σίγουρα πολύ ενδιαφέρον να μάθουμε, έχτω και θεωρητικά, πως κατασκευάζονται οι κάννες των όπλων μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    387
    Chris_Edessa στις #96786

    ’κρως ενδιαφέρων, θα συμφωνήσω με τους συναδέλφους. Ένα τέτοιο Forum θα φωτίσει πολλά σκοτεινά σημεία. Θα καταρριφθούν πιστεύω πολλοί μύθοι γύρω από τις κάνες και θα σταματίσουμε σε έναν πολύ μεγάλο βαθμό να λέμε σαχλαμάρες γύρω από την κατασκευή των όπλων εμείς οι μέσοι κυνηγοί και σκοπευτές.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων