remington 11-87

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    227
    SEERHAN στις #97168

    .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #347142

    Δεν έχω καταλάβει ακόμη το αντικείμενο της συζήτησης… Μπερδεύομαι και ζητώ λίγη βοήθεια.

    Μας έκανες μιά ερώτηση “πόσοι θα δείχναμε ενδιαφέρον για την δημιουργία ενός άλλου επιπέδου forum… σαν σχολείο …” Εδώ που την έκανες έχουμε γράψει 10 -12 μέλη και απαντήσαμε θετικά όλοι!

    Στέλνεις άλλο μήνυμα τότε και λές α) ότι δεν φτάνουμε γιατί δεν είμαστε …χιλιάδες (!!!) Ε τι να κάνουμε? Να πολλαπλασιαστούμε? Δεν το ήξερες ότι εδώ έχουμε γράψει 10-12 άτομα?

    β) αναφέρεις συνδρομή 5 $ κατ’ άτομο (που σημαίνει ότι ΔΕΝ μιλάς για “FORUM” αλλά για μία καθαρά κερδοσκοπική επιχείρηση !!! ) και ότι στο forum αυτό που (αν, θα, όταν…) όταν γίνει το καινούργιο αυτό Forum τα μέλη δεν θα μπορούν να μιλάνε αλλά μόνο να διαβάζουν ενώ ταυτόχρονα θα είναι τα ΑΦΕΝΤΙΚΑ γιατί θα επιλέγουν (πώς θα γίνεται αυτό από χιλιάδες μέλη… δε μας το είπες -και θα ήμουν πολύ περίεργος να μάθω πως χιλιάδες μέλη με αντίστοιχες χιλιάδες προτάσεις, δεκάδες χιλιάδες ερωτήσεις και ούτε και γω μπορώ να φανταστώ πόσες “ιδέες” θα μπορούνε να “επιλέγουν σαν αφεντικά” το θέμα αλλά και ταυτόχρονα επειδή ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ικανοποιείται η συντριπτική τους πλειοψηφία ΠΩΣ θα μπορούν να ελέγχουν – σαν αφεντικά – εσένα και τις επιλογές των θεμάτων σου ώστε να είναι σίγουροι ότι δεν τους …δουλεύεις! )

    Επανέρχεσαι και προσπαθείς να δικαιολογίσεις την συνδρομή (είδες αντιδράσεις) ρίχνοντας στο τραπέζι” υπό μορφή ερωτήσεων τα θεωρητικά έξοδα που (ενδεχομένως) να έχει αυτό το BUSSINESS ROOM και τρέχα γύρευε.

    Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά φίλε μου!

    ’κουσε…

    Μιλάς για μια επιχειρηματική πρόταση. Θέλεις να δώσεις γνώσεις και να πάρεις χρήματα.

    … Μιά σοβαρή λοιπόν πρόταση γίνεται με τρόπο που να πείθει ότι είναι και σοβαρή αλλά και μελετημένη.

    …Για να δεις αν πραγματικά υπάρχει ενδιαφέρον θα πρέπει να την ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ όσο καλύτερα μπορείς και να την παρουσιάσεις ΑΦΟΥ πρώτα παρουσιάσεις τον εαυτό σου ( ποιός ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είσαι, τι γνώσεις και εμπειρία έχεις, πόσα χρόνια και οτιδήποτε άλλο φανεί χρήσιμο σαν πληροφορία σε αυτούς που μέσω της ερώτησής σου καλούνται να απαντήσουν.) και μετά να απαντήσεις τις τυχόν ερωτήσεις με απαντήσεις που θα ανάγουν στην αρχική σου παρουσίαση (πείθοντας με αυτόν τον τρόπο ότι ΔΕΝ …ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΕΙΣ ).

    Αν λοιπόν σε ενδιαφέρει, οργανώσου σωστά, μελέτησέ τα ΣΟΒΑΡΑ και κάνε τις προτάσεις σου.

    Από τη μεριά μου έτσι όπως έχεις μέχρι στιγμής θέσει την κατάσταση… δε το σχολιάζω πλέον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #97196

    Παιδιά, επειδή αρκετοί είστε νέα μέλη του φόρουμ, ο GunDoctor είναι οπλουργός στις ΗΠΑ με μακροχρόνια πείρα.  Επίσης, είναι από τα παλιά μέλη του φόρουμ και με πολλά μηνύματα κατά καιρούς μας έχει εξηγήσει και συμβουλέψει αναλυτικά για διάφορα θέματα πάνω στα λειόκαννα και στη βλητική τους.
    Η ιστοσελίδα του μάλλον τον αδικεί: http://www.theosshotguncorner.com/

    Δυστυχώς το φόρουμ μας, δεν έχει δυνατότητα αναζήτησης συγκεκριμένων posts.  Οταν κάνεις αναζήτηση σου φέρνει ολόκληρα τα θέματα που μπορεί να είναι δεκάδων σελίδων.  Παρόλα αυτά μπορείτε να βάλετε στην αναζήτηση “GUN DOCTOR” στο πεδίο αναζήτησης “Συγγραφέας” και θα σας φέρει πολλά θέματα όπου έχει στείλει μηνύματα ο GunDoctor.  Δυστυχώς, σχεδόν όλα είναι πολυσέλιδα και θέλει αρκετό χρόνο για να τα ψάξεις.

    Αυτό που προτείνει ο GunDoctor δεν είναι φόρουμ, ίσως κακώς χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη.  Μάλλον είναι ένα εξειδικευμένο σχολείο και όχι ένα φόρουμ όπου τα μέλη ανταλάσσουν εμπειρίες και γνώσεις.  Πάντως εγώ θα ήμουν πρόθυμος να συμμετέχω σε όποιο σχήμα προτείνει ο GunDoctor.  Φυσικά χωρίς μακροχρόνιες δεσμεύσεις, αν δούμε ότι η πορεία δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας, να μπορούμε να διακόψουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    efok στις #97210

    Kalhmera

    Tha simfoniso me ton filo Hunter.gr

    Kai epidi eimai kai egw melos apo to 2003 , me olos tha tharos as me sinxwresete,,, tha protimousa 1000 fores na eimai sindromitis sto En logo foroum kai oxi sta  kinigitika ellinika periodika.

    Afenos giati dipsaw gia eksidikeumenes gnwseis sta themata peri oplon kai afeterou epidi gnwrizw to ithos kai tin eilikrinia tou Gundoctor.

    Barieme kai mizeriazw otan diabazw sta kinigitika periodika arthra kataskeuaston na parousiazoun ta  idia tous ta opla !!!kai stin ousia na mou lene ta idia kai ta idia…stin ousia TIPOTA TO NEO!!!

    Tha parakalousa therma tous filous na min bgazoume simberazmata grigora kai abiasta…

    Edw afinoume tosa lefta emois oi kinigoi kai mas exoun stin gwnia kai sto perithwrio olos o kosmos xwris na anagnwrizoun tipota! kai mas enoxlise  o Gundoctor?

    Kai sto katw katw opws eipe kai o  filos Hunter.gr opoios thelei mporei

    do not join the forum opws lene kai sto America!!Tha internet einai free???File Sm takis?Tipota den einai free…..distixws!

    Prosopika den tha to parw katakarda an den proxwsisei to pragma kai den tha ithela na stenaxwrisw kai kanena filo.Eimaste pisw kai auto to paradexodai oloi.

     

    Euxomai se olous kala kinigia kai anamniseis!

    Panw apo ola igia!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #97217

    Αγαπητέ Hunter.Gr,

    Αν δεν κάνω λάθος…. αν θυμάμαι καλά… όταν πρωτοδημιούργησες το site σου το ΠΡΩΤΟ πράγμα που έκανες ήταν να παρουσιάσεις τον εαυτό σου. Την οικογενειακή κυνηγητική σου παράδοση, τις γνώσεις σου, μέχρι και την φωτογραφία σου. Ενημερώνοντας τον “άσχετο” αναγνώστη / επισκέπτη για πάρα πολλά πράγματα όπως επιδειώξεις και στόχους που έχεις. Κερδίζοντάς τον μέρα με την μέρα. Έτσι αναπτύχθηκε και έφτασε στην σημερινή του μορφή, χωρίς να βασίζεσαι στην καλοπροαίρετη βοήθεια άλλων όπως καλή ώρα τώρα εσύ κάνεις για τον GUN DOCTOR.

    …Θυμάμαι λάθος?

    Δεν έχω καμμία αντίρηση να υλοποιειθεί κάτι σαν σχολείο, αλλά πως να πω από τώρα την γνώμη μου ( αν θα συμμετάσχω δηλαδή) αν δεν γίνει κάποια σωστή και ολοκληρομένη παρουσίαση της ιδέας?

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #97223

    Φίλε efok,

    τώρα διάβασα το μήνυμά σου. Δεν κατάλαβες το τι και γιατί είπα.

    Μετά το πρώτο μήνυμα του GUN DOCTOR ήμουν ο πρώτος που αντέδρασα και αντέδρασα θετικά.

    Με το δεύτερο και το τρίτο μήνυμά του ο GUN DOCTOR έριξε καινούργια “στοιχεία” στο τραπέζι που (που τα σχολιάζω σε προηγούμενο μήνυμά μου – αν θέλεις δες το ).

    ΔΕΝ ειμαι αρνητικός στο θέμα της πληρωμής, δέν με “ενόχλησε ο GUN DOCTOR όπως είπες, απλά δεν μου αρέσει να δίνω υποσχέσεις που δεν είμαι σίγουρος ότι θα τίς κρατήσω – αδειάζοντας αυτόν που θα βασιστεί επάνω τους – και πρίν πω ότι είμαι θετικός, θέλω να μάθω το “τι πρόκειται να αγοράσω και από ποιόν” .

    Είναι κακό?

    Εξ άλλου και εσύ προτρέπεις το να μην βγάζουμε συμπεράσματα γρήγορα και αβίαστα.

    Ε! Για να μην το κάνουμε αυτό (όπως το κάναμε ΟΛΟΙ μετα το πρώτο μήνυμα του GUN DOCTOR δηλώνοντας ΑΜΕΣΑ ενδιαφέρον ) χρειαζόμαστε… σοβαρή και εκτεταμένη ενημέρωση.

    Είπες για το ιντερνετ. Και βέβαια δεν είναι free. Υπάρχουν όμως ΠΟΛΛΕΣ εταιρείες που μπορούν να σου το πουλήσουν και ο καθένας από εμάς διάλεξε μια.

    Τίποτα δεν είναι free! Ακόμα και αυτό εδώ το καταπληκτικό forum που είμαστε μέλη (όπως φαντάζομαι ότι συμβαίνει και με τα υπόλοιπα ανά τον κόσμο Forum ) ναι μεν είναι εντελώς “free” για τα μέλη του αλλά οφελείται από την επισκεψιμότητα των μελών πολώντας διαφήμιση ( πώς και γιατί αλλοιώς θα μπορούσε να επιβιώσει..)

    Και εγώ στην δουλειά μου που την ξεκίνησα από χόμπυ το 1976 ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ…έτσι είναι. Αλλά ό κάθε ένας μου πελάτης ξέρει εκ των προτέρων γιατί, τι και πόσο θα αγοράσει από το γραφείο μου.

    Αν σκεφτείς φίλε μου τα όσα έγραψα, θα δεις ότι κάθε άλλο παρά αρνητικά μιλάω.

    Τέλoς πάντων, μια που το αναφέραμε το θέμα θα πώ και εγώ το τι θα μου άρεσε να γίνει :

    Σε ένα οργανωμένο , φερέγγυο, δοκιμασμένο και σοβαρό site ( Όπως αυτό που είμαστε ) μία ξεχωριστή από το forum υποσελίδα “ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ” . Αυτή να είναι προσιτή ΜΟΝΟ σε μέλη, που θα πληρώνουν σε ετήσια βάση. Θα μπορεί να δίνει απαντήσεις σε αρκετές κατηγορίες θεμάτων που ενδιαφέρουν τους κυνηγούςκαι σκοπευτές, αρχής γενομένης από τα όπλα, αλλά θα επεκτείνεται και σε άλλα θέματα όπως νομοθεσία που είναι μερικές φορές πολύ “μπέρδεμα” να δει κάποιος τι ακριβώς ισχύει σε κάθε θέμα …)

    Το κάθε μέλος λοιπόν θα μπορεί να παίρνει απαντήσεις ΕΙΔΙΚΑ για θέματα που το αφορούν.

    Υπάρχουν τέτοια site στο internet πχ. νομικά… , σχετικά με on line υποστήριξη σε computers.. κα.

    Το αν μπορεί να γίνει και πως, αυτό δεν μπορώ να το πω εγώ . Εγώ απλά θα το ήθελα.

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    227
    SEERHAN στις #97231

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #97241

    Εγινε παρεξήγηγση καθώς αρκετα νεα μέλη δεν γνωρίζουν τον GUN DOCTOR λόγω της μακρόχρονης απουσίας – αποχής του απο το φόρουμ. Επίσης ο τρόπος γραφής – περιγραφής του GUN – DOCTOR μπερδεψε λιγακι τα νεα μελη.

    Φίλε sheerhan ο GUN DOCTOR είναι ΔΙΑΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ οπλουργός στις USA. ¨Οχι απλα με πείρα αλλα με ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ και με συνερργασίες με πολλες γνωστές εταιρείς εκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #347150

    Απ’ότι κατάλαβα τόσο από τον Hunter.Gr όσο και από τον Νεοπτόλεμο έγινε παραξήγηση φίλε GUN DOCTOR.

    Λοιπόν όταν το αποφασίσης, απλά κοινοποίησέ το και θα είμαι μέσα σε ότι γίνει.

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    387
    Chris_Edessa στις #97331

    Μην ξεχνάτε ότι η γνώση και μάλιστα η εξειδικευμένη γνώση είναι πολύ ακριβή. Πολύ λογικό λοιπόν για κάποιον ο οποίος έχει σπαταλήσει χρόνο και χρήμα και έχει κοπιάσει για την απόκτηση της γνώσης να την προσφέρει με την μορφή αμοιβόμενης υπηρεσίας. Το ίδιο δεν κάνουμε κι όλοι εμείς με το επάγγελμά μας? Εγώ σπούδασα Μηχανολόγος Μηχανικός και ότι έμαθα στο Πολυτεχνείο δεν το προσφέρω δωρεάν. Πληρώνομαι για τις συμβουλές και τις υπηρεσίες μου. O Gun Doctor σαν επαγγελματίας που είναι γιατί να μην το κάνει? Επίσης τα κόστη των διαφόρων πειραμάτων που αναφέρει είναι πολύ ακριβά. Φανταστείτε το κόστος για την εξακρίβωση της βλητικής απόδοσης μιας κάνης. Εκτός από το κόστος των υλικών απαιτούνται δεκάδες εργατοώρες από κάποιον σχετικό για να διεξάγει τα πειράματα να συγκεντρώσει, να ταξινομίσει τα αποτελέσματα και να βγάλει το αποτέλεσμα. Αυτός ο άνθρωπος δεν θα αμειφθεί? ’ρα θεωρώ λογικά αυτά που λέει o Gun Doctor. Για μένα το μόνο θέμα είναι το κόστος συνδρομής σε τέτοιο Forum για να δω αν τα οικονομικά μου επιτρέπουν να γίνω μέλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    the zoo στις #99936

    Καλησπερα,εχω μια 11-87 και σκεφτομαι να παρω φυσιγγια remington για φασσες αλλα δεν ξερω τι.Καμμια προταση απο κατοχους 11-87?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #99940

    Τι να σου πω, όλα τα πάει καλά. Πρέπει να δοκιμάσεις. Όσα έχω ρίξει τα δούλευε άνετα και τουφεκιά δεν συζητάμε. Λίγο στα νούμερα αν θες ψάξε γιατί π.χ εμένα τις διαμέτρους που αντιστοιχούν σε 7αρια, 4αρια και ΒΒ δεν τις πάει τόσο καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    the zoo στις #99946

    Sotirislaw,λεω το Σαββατο να δοκιμασω Νο6 nitro pheasant magnum και Νο6 express long range

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #99947


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από zournatzis στίς 12 Δεκέμβριος 2007


    Καλησπερα,εχω μια 11-87 και σκεφτομαι να παρω φυσιγγια remington για φασσες αλλα δεν ξερω τι.Καμμια προταση απο κατοχους 11-87?


    [/indent]Remington Nitro Magnum (42,5 gr.) No 6.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    the zoo στις #99949

    Leo τα κουτια δεν γραφουν grams αλλα oz το nitro magnum 1 3/8 ειναι ΟΚ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων