remington 11-87

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #99951

    1 3/8 = 39 gr

    1 1/2 = 42,5 gr

    1 5/8 = 46 gr

    1 7/8 = 53 gr


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #100731

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΕΣ , ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ 105 CTI EΔΩ? ΤΙ ΛΕΕΙ  Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ? ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΣΙΜΟΥΧΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΣΗ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    CTI 105 /ΤΕΟ στις #100905

    ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΩΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ,ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΗ ΕΠΩΜΗΣΗ ΠΟΛΛΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΗΣ.ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΟΠΛΑ,ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΕΙΡΑΣ ΕΩΣ 5000 ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ 34gr KAI ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ.ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΟΠΛΑ,ΡΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΑΓΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΛΑΔΙΟΥ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΒΑΡΕΙΕΣ ΓΟΜΜΩΣΕΙΣ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ.ΤΗΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΥ,ΜΕ ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΚΑΒΟΛΑ REMINGTON,ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΗΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    PANSKOPEYTIS στις #100910

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΜΑΝΟ Η ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ 1187 ΜΟΥ ΤΑ ΤΣΙΜΟΥΧΑΚΙΑ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΝΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΟΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΤΣΙΜΟΥΧΑΚΙΑ; ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #100916

    Από πρατήρια βενζίνης, μηχανικού εξοπλισμού, ανταλλακτικών… παντού υπάρχουν. Πάρε αυτό που έχεις μαζί και μετρήστε το ώστε να είναι ακριβώς στις διαστάσεις. Πρόσεξε μόνο να μην είναι πιο στενό. Εγώ με 3 ευρώ πήρα καμιά εικοσαριά, αν και αυτό που φοράει τώρα το έχει από την αρχή της σεζόν και έριξε καμιά 300αριά βολές δίχως πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #100965

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΕΣ , Η 11-87 ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ , ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ , Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ?ΦΙΛΕ PAN?ANAΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΣΑΝ ΤΗΣ REMINGTON NA ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΕΡΤΣΑ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΚΛΠ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ 105 CTI ANTE NA ΔΟΥΜΕ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ .ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #101038

    Φιλε Johnny  και εγώ σκεφτομαι να αγοράσω ένα αυτογεμές.Η 105 και η Fusion είναι δύο από τις επιλογές μου.Εχοντας την 870 Express από το 1988 έχω να σου πώ ότι οι τουφεκιές της είναι άψογες, η αντοχή της εκπληκτική.Οταν μετά από ένα κυνήγι την ξέχασα πάνω στο καπό και ξεκινώντας την είδα να πέφτει μπροστα στο αυτοκίνητο, προετοιμάστηκα για το χειρότερο.Τη βρήκα λοιπόν κατω απο τον μπροστινό τροχό του Land Rover, πρόσεξε τι είπα.ΚΑΤΩ.Το όπλο βγήκε αγρατσούνιστο και συνεχίζει να λειτουργει.Αναλογα θα ισχύουν και για την 105 + οι διευρυμένοι αυλοί.Ομως δεν έχει χρωμιομένη κάνη,ούτε φλάτζες προσαρμογής κοντακιού από όσο ξέρω τουλάχιστον.Εδώ έρχονται οι άλλες επιλογές…Σε κάθε περίπτωση όμως αν σε ενδιαφέρει η βλητική απόδοση ειδικά με βαριές γομώσεις νομίζω ότι η 105 ξεπερνά τις άλλες.

    Ελπίζω να βοήθησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #101054

    Να σου προτείνω και γω την 105; Το θεωρώ αυτονόητο με αυτά που έχω ήδη γράψει στο θέμα. Καλή χρονιά, υγεία και θεία φώτιση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #101063

    Καλή χρονιά παιδιά.Είμαι και εγώ κάτοχος και αποκλειστικός χρήστης της remington 1100 και 1187 σχεδόν 20 χρόνια.Επειδή είναι κάτι που με απασχολεί χρόνια και το έθεσε πιό πάνω και ο φίλος ο Σπύρος.Τι μπορώ να κάνω για το κοντάκι που δεν διαθέτει φλάτζες αλλαγής κλίσης και η καινούργια έχει?Εγώ μόνο το μήκος άλλαξα λόγω του ότι είμαι 2,2 μ.ύψος μελίγη πλάγια κλίση όμως που χρειάζομαι τι μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ και πάλι τις καλύτερες ευχές μου για το 2008.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #101071

    Εγώ προσέθεσα επιτυχώς μία μικρή λωρίδα χαρτόνι στο σημείο που δένει το κοντάκι με τη βάση από τη μία πλευρά. Δεν άλλαξε πολύ η κλίση, αλλά ελάχιστα, όσο μου χρειαζόταν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #101108

    KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΑΝ ΤΗΣ REMINGTON MIAΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΗΣ , ΟΙ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΟΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ Η ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΣΕ ΑΥΛΟ , ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ,ΤΟ ΟΠΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ , ΚΟΖ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ ΡΕΜΙΝΓΚΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΣΟΥΧΤΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΥΡΑΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ . ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ CTi ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ? ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΣ ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    CTI 105 /ΤΕΟ στις #347819

    ΦΙΛΕ JOHNNY,ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΑ WINCHESTER,Σ’ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΗΜΑΩ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΒΑΡΕΙΕΣ ΓΟΜΜΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ .Π.Χ[LAMBRO-ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΠΛΕ,ΔΟΡΚΑΣ-CONDOR και MAGNUM.TA RIXNΩ ΑΦΟΒΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΣΤΗΝ CTI ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΙΣΘΗΤΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #101769

    Παιδια ενδιαφερομαι και εγω για την CTI. Το μονο που με απασχολει ειναι οτι οντος καποια αρχικα μοντελα παρουσιασαν προβληματα αλλα μπορω να περιμενω λιγο ακομα. Η ανακρουση της με γομωσεις ανω των 38γρ σε σχεση με αλλες καραμπινες πως ειναι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    CTI 105 /ΤΕΟ στις #101874

    ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ,ΡΙΧΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ MAGNUM ΦΥΣΙΓΓΙΑ[ΔΕΚΑΒΟΛΑ+ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΒΟΛΑ]ΔΗΛ.ΒΑΡΕΙΕΣ ΓΟΜΜΩΣΕΙΣ,ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑ.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Kefteris στις #461749

    Παιδια ψαχνω ανταλακτικα λαστιχακια συστηματος αεριων της Remington 1100 γνωριζει καποιος που μπορω να τα προμηθευτω? γιατι απο e-bay ειναι ακριβα , και αποστελονται απο Αμερικη

    Ευχαριστω προκαταβολικα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων