remington 11-87

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #461752

    Παιδια ψαχνω ανταλακτικα λαστιχακια συστηματος αεριων της Remington 1100 γνωριζει καποιος που μπορω να τα προμηθευτω? γιατι απο e-bay ειναι ακριβα , και αποστελονται απο Αμερικη

    Ευχαριστω προκαταβολικα

    επικοινωνησε φιλε με την αντιπροσωπια διαμαντοπουλος στον ταυρο.εκει εχει βεβαια μονο τα γνησια τα οποια κοστιζουν 7 ευρω το ενα.εγω προτιμω αυτα αλλοι συναδελφοι βρισκουν απο το εμποριο πολυ φτηνοτερα που κανουν και για αλλες χρησεις δες παραπανω ποστ……..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #461753

    ακριβως, κοιταξε απο καταστηματα βιομηχανικων ειδων ,αυτα τα πραγματα ειναι τυποποιημενα μην νομιζεις οτι ειναι κατι ιδιαιτερο για το οπλο σου κλπ
    εινα τα ιδια πραγματα, απλα τα κυνηγετικα καταστηματα πατουν στο επιχειρημα “ειναι ειδικα σχεδιασμενα για αυτο το πραγμα” και απο 50 λεπτα τα πουλουν 7 ευρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Kefteris στις #461966

    Κατι αλλο , η |Rem 1100 που εχω ειναι απο το 1940 η το 1962 , το πιστονι ειναι πολυ βρωμικο (ανθρακας) ψαχνω ενα αποτελεσματικο καθαριστικο , μπορει καποιος να μου προτεινει κατι?? δοκιμασα να το αφησω ενα βραδυ με απλο καθαριστικο οπλου (napier) και δεν καθαρισε ,

    Ευχαριστω .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #461986

    Κατι αλλο , η |Rem 1100 που εχω ειναι απο το 1940 η το 1962 , το πιστονι ειναι πολυ βρωμικο (ανθρακας) ψαχνω ενα αποτελεσματικο καθαριστικο , μπορει καποιος να μου προτεινει κατι?? δοκιμασα να το αφησω ενα βραδυ με απλο καθαριστικο οπλου (napier) και δεν καθαρισε ,

    Ευχαριστω .

    Σφουγγαράκι για τα πιάτα αλλά από την πράσινη μεριά, όχι την κίτρινη, και λίγο λαδάκι και θα γυαλίσει πάλι.
    Το δικό μου είναι του 1971.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Panaghs21 στις #467000

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΙΑ REMIGHTON 11-87 premier ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΤΡΟΜΕΡΟ ΟΠΛΟ 0

    ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ(ΠΑΝΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ).ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΑΥΤΟ

    ΤΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΧΡΩΜΙΩΤΗΣ ΚΑΝΗΣ!!

    KYNHGAW ΤΣΙΧΛΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    neptune στις #467020

    Δεν θα έχεις πρόβλημα λόγω της αχρωμίωτης κάνης. Στην τσίχλα προτίμησε 32γρ τουλάχιστον για να αναπτύσσει πιέσεις και να κάνει τον κύκλο λειτουργίας της σωστά. Εγώ στη 1100 δούλευα τα πυρκάλ με πολύ καλά αποτελέσματα, αλλά αυτά τα σταμάτησαν πλέον. Γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Δοκίμασε π.χ. από Ελληνικά Lambro tordo 32 ή euromix. Δες από ξένα π.χ. τα baschieri pellagri mb classic 32 και τα rc32.

    Στο σκοπευτήριο που τα φυσίγγια είναι πιό ελαφριά ίσως δείς εμπλοκές γιατί το όπλο αυτό δεν έχει φτιαχτεί για μικρές γομώσεις. Εκεί δοκίμασε τα saga sporting 28gr. Εγώ με αυτό μόνο δεν είχα εμπλοκές.

    Η αχρωμίωτη κάνη δεν θα σου δημιουργεί θέματα. Άντιθέτως θα σου δίνει καλές κατανομές. Το μόνο που θέλει είναι παραπάνω περιποίηση και καθάρισμα για να μην πάθει ζημιά. Δεν μπορείς να της παρατάς την κάνη βρώμικη. Ενώ οι χρωμιωμένες κάνες δεν θέλουν τόσο συχνό καθάρισμα. Αυτά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Panaghs21 στις #467031

    ευχαριστω για τις πληροφοριες οσω για τα labro tordo τα ειχα χρησιμοποιησει στα μπασιματα περυσι τον οκτοβρη και πεφταν ολα με αιματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    neptune στις #467064

    Δεν ξέρω αν είχε σχετική ζέστη τότε και συνέβη αυτό που λές. Δοκίμασε και κάποιο από τα άλλα που σου έγραψα διαφορετικά ρώτα και το κατάστημα από όπου αγοράζεις. Μπορεί να έχουν κάποια καλή πρόταση. Ρώτα και το κατάστημα alectoris. Ο ιδιοκτήτης (Χρήστος Μητσάκος) μπορεί να σε βοηθήσει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467097

    δοκιμασε τα εξτρα λακο 33 γραμμαρια με α γαλλιας….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #467098

    δοκιμασε και τα αριστον στην 1100 που τα εχω δοκιμασει πανε πολη καλα και μακρια σκοτοματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    marath στις #474286

    Η σπεσιαλ φιλντ βγνει με αγγλε κοντακι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #474291

    Η σπέσιαλ Φιλντ είναι μονο με αγγλε κοντάκι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #480498

    κυριοι καλημερα.σκεφτομαι ν αγορασω 1 τσοκακι lm carlsons sporting clay για την 11-87 που εχω.τα εχει δοκιμασει κανεις ν ακουσω γνωμες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #489397

    Φίλε Ευριπίδη

    Τα τσοκάκια αυτά είναιπολύ διαδεδομένα και έχουν πολύ καλό όνομα στην Αμερική και είναι λίγο φθηνότερα από τα Briley.

    Δεν τα έχω και δεν μπορώ να σου δώσω στοιχεία συγκριτικά με τα τσοκ τα εργοστασιακ Remington ά ή π.χ. τα briley.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #504121

    Φίλε Ευριπίδη Τα τσοκάκια αυτά είναιπολύ διαδεδομένα και έχουν πολύ καλό όνομα στην Αμερική και είναι λίγο φθηνότερα από τα Briley. Δεν τα έχω και δεν μπορώ να σου δώσω στοιχεία συγκριτικά με τα τσοκ τα εργοστασιακ Remington ά ή π.χ. τα briley.

    <article>

    Καλησπέρα σε όλους. Εύχομαι η χρόνια να ήταν καλλη για ούλους και του χρόνου να είναι ολοι υγιής και να είναι καλύτερη. Hμουν για κυνήγι ολοήμερο στην Μεσσηνία το πρωί με το που φθάσαμε έπαιζαν κάποια πουλιά και προτίμησα να βγω με την 1187  νέο  απόκτημα που μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα στα καρτέρια που την έπαιρνα. Πάντα στα μακρινά κυνήγια παίρνω 2 όπλα. Μετα από καμιά εικοσαριά τουφεκιές μου έκανε  εμπλοκές  πρώτα κάνα 2 φορές δεν μου έβγαζε το φυσίγγι και ανέβαζε άλλο,μετά πήγαινα να πατήσω την σκανδάλη και δεν πατιωτανε  πιθανόν να μην είχε κλειδώσει το κλείστρο.  Το κλείστρο και με άδειο όπλο δεν μένει πίσω. Την άφησα στο αυτοκίνητο και πήρα την benelli δεν την κοίταξα ακόμη να δω τι είναι ,έχει συμβεί σε κάποιον παρόμοια  περίπτωση;

    </article>

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 105 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων