ΦΡΙΚΗ

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #96440

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΦΡΙΚΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ…..

    ΦΙΛΕ Gougar ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗΣ ΓΟΥΝΕΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΩΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΤΟΜΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟ ΤΡΙΧΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΔΕΡΝΑΝ ΓΙΑ ΓΟΥΝΕΣ ΤΗΣ ΣΚΟΤΩΝΑΝ ΜΕ ΑΕΡΙΑ……….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #96464

    AISXOS!!!!!!!   AUTOI OI KANIBALOI THELOUN OI IDIOI GDARSIMO..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    211
    Μπρετον στις #96475

    Κορινα, τι σε κανει να πιστευεις οτι αν μαζευτουν 500 υπογραφες θα σταματησει αυτο το πραγμα? Απο ποια χωρα ειναι το βιντεο, ξερει κανεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #96477

    ΟΙ “ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ” ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΚΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ. ΕΤΣΙ ΔΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΦΑΧΤΗΚΑΝ? Η ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΘΗΡΕΥΜΕΝΟΥ ΖΩΟΥ Η ΠΤΗΝΟΥ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΙΜΑ…

    ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ. ΜΟΝΟ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ. ΑΣ ΤΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΑ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΓΟΥΝΕΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    326
    cougar στις #96483

    Μπρετόν για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω ότι θα σταματήσει αυτό αν μαζευτούν 500 υπογραφές απλά δεν μπορούσα να μην κάνω τίποτα για αυτό υπέγραψα και έδωσα μια μικρή συνδρομή στην PETA.

    giorgosa83 το παραπάνω video οι “οικολόγοι” το έδωσαν στην δημοσιότητα στην προσπάθειά τους να κάνουν κάτι παρόλο που όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμά μου πολλοί τους κατηγορούν για μισανθρώπους επειδή νοιάζονται για τα ζώα.

    Και κάτι τελευταίο δεν είστε το επίκεντρο του κόσμου (οι κυνηγοί) για να ασχολούνται όλοι μαζί σας!!!  Είναι απορίας άξιο πως βλέποντας το παραπάνω βίντεο αυτό που μπορείτε να σκεφτείτε είναι τι θα πουν για σας οι οικολόγοι, έλεος πια!!!  Σταματείστε να βλέπετε παντού εχθρούς δεν σας τιμάει!!!  Οι οικολόγοι ακτιβιστές έχουν πολλές φορές θέσει την ζωή τους σε κίνδυνο για να δείξουν όλα αυτά εν αντιθέσει με τους κυνηγούς που νοιάζονται μόνο για το τι θα κάνουν ώστε να υπάρχει θήραμα και για την επόμενη χρονιά.  Μην τα ισοπεδώνετε όλα γιατί με αναγκάζετε να τα ισοπεδώνω και εγώ και ειλικρινά δεν το θέλω!!!

    Βλέποντας το παραπάνω βίντεο οφείλουμε να σκεφτούμε σαν άνθρωποι, όχι σαν κυνηγοί ή οικολόγοι ή εύαισθητοι ή γυναίκες ή άντρες!!!  Εγώ είμαι μόνη μου εσείς είστε 300.000 τι θα κάνετε για να το σταματήσετε;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #96493

    COUGAR ΟΠΩΣ ΕΙΔΕΣ ΕΙΠΑ “ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ” ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ… ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #96977

    Το έχουμε ξαναδεί αυτό το βίντεο και νομίζω πως έχει συζητηθεί πάλι μέσα από εδώ.

    Η βιομηχανία γούνας έχει πολύ μεγάλα κέρδη και δεν πρόκειται να σταματήσει από μερικές υπογραφές. Αξίζει όμως να δοκιμάσουμε και ας είμαστε από τους κακούς, που σκότώνουν αθώα και ανυπεράσπιστα ζώα.

    Μην ξεχνάμε ότι κατά τον απελευθερωτικό αγώνα του 1821, το γδάρσιμο ζωντανών των αγωνιστών ήταν προσφιλής τρόπος τιμωρίας τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    andre στις #347119

    Δε μπορω να σκεφτώ πως τέτοιες ενεργειες τις κάνουν νοημον όντα, άνθρωποι με μυαλό. Δεν είδα το βίντεο, αλλά απ’ ό,τι διάβασα κατάλαβα και δεν χρειάζεται να το δω.

    Ο άνθρωπος, το μεγαλύτερο τέρας που έπλασε η φύση. Αλήθεια, ο κ. Αγγελέτος που προσφεύγει στο ΣτΕ για να σταματήσει το κυνήγι επειδή μια μεγάλη ομάδα της κοινονίας μας συλλέγη τροφή με ευλάβια από τη φύση, γιατί δεν κάνει και για αυτούς τους ανθρώπους τις ίδιες ενέργειες???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #97869

      Όντως ο άνθρωπος είναι το μεγαλύτερο τέρας που έπλασε η φύση! καλό είναι το video  να το δούμε όλοι μας. έστω και για 15 δευτερόλεπτα… πιστέψτε με καλό θα μας κάνει. το να παίρνεις ένα ανυπεράσπιστο πλάσμα και να το σκοτώνεις τόσο βασανιστικά και αργά και με τέτοιο δολοφονικό τρόπο, χωρίς μάλιστα να σε έχει βλάψει, είναι πολύ βάρβαρο. υποδηλώνει σίγουρα σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα και κόμπλεξ κατωτερώτητας των συγκεκριμένων “εκτελεστών”. ο τύπος δολοφονεί με απίστευτη αγριότητα ένα αθώο και απονήρευτο ζωάκι και ταυτόχρονα καπνίζει κιόλας… του εύχομαι το ίδιο “έλεος” να βρεί στην ζωή του απο ΌΛΟ ΤΟ ΣΎΜΠΑΝ. ΑΠΟ ΌΛΟ ΟΜΩΣ!

     βλέποντας αυτό το video έχουμε διπλό όφελος. καταρχήν μπορούμε να καταλάβουμε ένα απο τα στοιχεία τα οποία διαφοροποιούν εμάς τους κυνηγούς απο αυτούς τους αρωστημένους εγκληματίες του video και δεύτερον ανοίγουν και λίγο τα ματάκια μας και αρχίζουμε να βλέπουμε οτι όλοι οι οικολόγοι δεν είναι κακόβουλοι “ψευτο-οικολογίσκοι” , βλέπουμε οτι  οι δήθεν ” κατακαημένοι φτωχοί συνανθρωποί μας που αναγκάζονται και καλά να κάνουν διάφορα αίσχη”,  ίσως να μην είναι όλοι τους τόσο καημένοι και  μερικοί απο αυτούς ίσως να είναι απλώς άχριστα και κακού “καλουπιού”  υποκείμενα , κακή απομίμηση του ανθρώπινου είδους και ανάξια του δώρου της ζωής. προσωπικά μπορώ να συμπονέσω και τα αθώα παιδάκια και τα αθώα ζωάκια που είπε πιο πάνω η Κορίνα. θα μπορέσω να συμπονέσω ακόμα και ένα κακό και άγριο ζώο γιατί πολύ απλά αυτό δεν έχει την δύναμη και την γνώση για να πάψει να είναι κακό. τον κακό “άνθρωπο όμως δεν τον συμπονώ με τίποτα και του εύχομαι μόνο το να ψωφίσει με πολύ αργό και βασανιστικό τρόπο ,μπας και καθαρίσει ο πλανήτης επιτέλους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #99523

    Δεν μπόρεσα να δω πάνω από 20 δευτερόλεπτα… Καλό θα ήταν να απομακρύνεις το θέμα. νομ.ιζω πως δεν ωφελεί σε τίποτα…

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων