Φυσιγγια για τσιχλες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #33435

    Βικτωρα, αυτο εννοειται.

    Ευτυχως, ο alex μου βρηκε σημερα μια περσινη παρτιδα σε ενα μαγαζι και αγορασε καμποσα, οποτε τουλαχιστον για το υπολοιπο της φετινης σεζον, καλυφθηκα. Για του χρονου βλεπουμε.

    Λεωνιδας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #334722

    Δεν αφίνουμε τα φυσίγγια να κάνουμε καμμια αναφορά χιονιού για τις περιοχές μας?

    Εδώ: Κορυδαλλός 22:50′ χιονοθύελα ψιλό σχετικά χιόνι αλλα στρώνεται στο ήδη υπαρχον -1c , ισχυροί ΒΑ άνεμοι, έχουν αρχισει να παγώνουν τα πάντα.

    Κώστας
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #33439

     Aυτη τη στιγμη που γραφω, χιονιζει και μεσα στα Χανια. Ψιλο ψιλο βεβαια, αλλα ειναι κατι που σπανια το βλεπουμε. Δεν νομιζω παντως να το στρωσει για φυσαει πολυ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #33440


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 12 Φεβρουάριος 2004


    Δεν αφίνουμε τα φυσίγγια να κάνουμε καμμια αναφορά χιονιού για τις περιοχές μας?

    Κώστας 


    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΩΣΤΑ ,ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΕΔΩ ΣΙΒΗΡΙΑ ( ΝΙΚΑΙΑ ) ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ , ΤΟ ΠΡΩΙ ΒΓΗΚΑ ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΦΟΥ ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΑΝ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ………..ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝ ΤΟ ΚΟΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ.

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ . ΙΣΩΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣ ΠΕΛΛΟΠΠΟΝΗΣΟ , ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΓΟ

    [/indent].

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #33441

     Ακουσα οτι Αθηνα ειναι ολα κλειστα… Αληθευει…?????

    Επιτελους χιονιζει… Θα δουμε και μια ασπρη μερα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #33442


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 13 Φεβρουάριος 2004


     Ακουσα οτι Αθηνα ειναι ολα κλειστα… Αληθευει…?????

    Επιτελους χιονιζει… Θα δουμε και μια ασπρη μερα…

     


    [/indent]

    Βίκτωρα ακριβώς έτσι, περιγράφω σε άλλο μύνημα την κατάσταση.

    Ήδη το έχει στρώσει στο Ηράκλειο της  Κρήτης.

    Εδώ οι δρόμοι πέρα από το φρέσκο χιόνι, έχουν στρώμα 2-3 εκατοστά συμπαγές πάγο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #334724

     Kαι εδω χιονιζει, και απ’οτι βλεπω μαλλον το κυνηγι του Σαββατοκυριακου αναβαλλεται.  

     Παντως ηδη και δω εχει αρχισει σιγα σιγα να ασπριζει ο κοσμος….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #33443

    ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΥΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ ΚΑΛΑ.

    ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΟΥΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #33446

    ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ! ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΕΡΑ , ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΗΛΙΟΦΑΝΕΙΑ. ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟ.

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #33452

    FILE TASO,TI KANEI H OMORFH KERKHRA??!!

    STHN KERKYRA KAPOTE EIXA ERTHEI GIA DIAKOPES ,THIMAME HTANE MHNAS AUGOUSTOS  KAI H EPOXH TOU TRIGONIOU.AFOU EDOSA 2-3 KOUTIA FISIGGIA DORO SE KAPOIOUS NTOPOIOUS ME PHGAN SE ENA UPEROXO KARTERH MPOSTA APO MIA LIMNH DIPLA STH THALASSA, NOMIZO TO ONOMA AGIOS GIORGHS,ME ELIES KALAMIES KAI XOPAFIA(ENA MEROS ONEIRO) TA POULIA EPXONTAN APO TH THALLASSA SE KOPADAKIA.   NTREPOME NA PO POSA SKOTOSSA!!!PANTOS TA EDOSSA OLA STOUS NTOPOIOUS GIATI EKEINOI OI FOUKARADES TOTE PERIMENAN PROTA TA POULIA NA KATHISOUN SE KATI PSILA DENTRA GIA NA TOUS RIKSOUN.!!!! APO OTI MOU EIPAN DEN NTOUFEKOUSAN STON AERA!!!

    ETSI  TO MONO POU EKANAN EKEINH THN HMERA HTAN NA MAZEBOUN TA TRIGONIA POU SKOTONA,

     TASO ,STHN POLY THS KERKIRAS, PERPATONTAS STA STENA SOKAKIA,BPHKA ENA MIKPO OPLOURGIO ,TOSO MIKPO POU EAN H KARAMPINA HTAN MAKPIKANH DE XOPOUSE STO FARDOS EAN THN EPOMIZES .TO ONOMA TOU OPLOURGOU,   DIONYSHS

    TO KSERIS AUTO TO OPLOURGIO?UPARXEI  AKOMA?

       TOTE OI  NTOPIOI MOU ELEGAN NA ERTHO GIA KUNHGI TO NOEMBPI GIA TIS MPEKATSES (KSILOKOTES TIS ONOMAZAN ,KAI MILOUSAN GIA APISTEUTO ARITHMO MPEKATSON???!!!) ALLA DEN TA KATAFERA APO TOTE . 

    EINAI AKOMA ETSI TA PRAGMATA? 

    SE EUXARISTO

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #33454

     FILE LEO,

    TO GALLIKO DARNE EINAI ENA OPLO ME  KULIOMENES KANNES 

    KATA THN BOLHN ,AKOLOUTHA PISTA TOUS NOMOUS TIS FUSIKHS  ,BASH TIS DIXOTOMOU TON KANNON,AKPIBOS OPOS TA ALLA OPLA ,ALLA OXI TOU HORIZONTIAL AXIS (LOGO TIS GEOMETPIAS TIS SINDESEOS TON KANNON META THS BASHS OPLOU)

    TO DIKKANO METAKINOUMENHS KANNHS

    EINAI ENA OPLO ME SPASTES KANNES (OPOS TA SUNITHI DIKKANA) POU EPITPEPEI THN KATA MHKOS OLISHISHN  ANEKSARTHTOU KANNHS ,LOGO DIASTOLHS KAI SUSTOLHS AUTHS KATA THN BOLHN ,KAI LOGO TIS DIAFORAS THS THERMOKRASIAS METAKSH TON DUO KANNON ALLA KAI TON DONHSEON THS KANNHS(KATA MHKOS DONHSEON) .

    TA  2  AUTA OPLA LOIPON  ,EINAI TELIOS DIAFORETIKA ,OXI MONO APO APOPSHS LEITOURGIAS MIXANISMOU ,ALLA KAI TELIOS DIAFORETIKHS SUMPERIFORAS OPLOU KATA THN BOLHN.

    ELPIZO NA ELYSA THN APORIA SOU.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #33456

    ΦΙΛΕ GUN DOCTOR ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΔΕΝ ΛΕΣ ΠΙΑ ΕΠΟΧΗ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΣΤΟ ΦΤΕΡΟ ΒΑΡΑΓΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ (ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΟΥΣ ΜΟΥ). ΗΤΑΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ. ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΦΘΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ, ΟΥΤΕ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΔΕ ΚΥΝΗΓΙ ΕΤΡΕΦΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΟΘΩΝΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ. ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ (Ο ΑΗ ΓΙΩΡΓΗΣ ΚΑΙ Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΚΟΡΙΣΣΙΩΝ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΟΣΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΟΣΤΙΖΟΝΤΑΙ (ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΣΟ ΕΧΟΥΝ ΚΤΙΣΤΕΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΑ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ) ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΝΑΡΧΙΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 6-7 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΞΥΛΟΚΟΤΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΥΡΙΩΣ ΥΔΡΟΒΙΑ, ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ, ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑΤΟΥ 1980 ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΓΕΣ ΜΕ 2-3 Ή ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥΛΙΑ. ΜΕΤΑ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΗΚΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΕΣ ΤΕΜΑΧΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΞΕΦΥΤΡΩΣΑΝ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΡΑΞΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΡΚΕΤΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ.

    ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #33458

    Φιλοι μου κυνηγοι σας καταθετω και εγω την προσωπικη μου επιλογη στην τσιχλα,τρυγωνι,φασσα.Χρησιμοποιω για τουλαχιστον 5χρονια τα Μ34της Maionchi. 34gr.12/70/12.N=9KAI8.θα ηθελα να μαθω τη γνωμησας.Το οπλο μου ειναι.Remington 1187.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #33471

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ALPHA GAME-RIO ΟΛΑ 34ΓΡ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΥΡΚΑΛ ΑΡΤΕΜΙΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    mpimos στις #33609

    lambro euromix 9 1/2-10 kai brhka tin igeia mou poli kalo gia mena

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων