Θαυμάστε το ήθος τους.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #347362

     Ειπα να ειμαι ευγενικος Γιαννη. Αν και εφοσον ειμαι κυνηγος, λογικα πρεπει να ειμαι αμορφωτος, κομπλεξικος, αιμοσταγης, διαταραγμενος, και αλλα κακα, που δεν μου ‘ρχονται τωρα, αλλα σιγουρα ειμαι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    andre στις #98677

    «…οι κυνηγοί διαμαρτύρονται, επειδή δεν τους δίνεται άδεια να σκοτώσουν το «απριλιάτικο τρυγόνι» (ύστερα ίσως ακολουθήσει το μαγιάτικο χελιδόνι και ο αυγουστιάτικος κότσυφαςή… ίσως, τους στενόμυαλους αντικυνηγούς που δεν σέβονται μια τεράστια κοινονική ομάδα… «Απειλούν μάλιστα να κατέλθουν στις εκλογές για να διεκδικήσουν το δικαίωμα τους να σκοτώνουν τα πουλιά που ανήκουν σε όλους μας».

    Μην ανυσυχείς, το δικό σου πουλί δε στο πειράζει κανένας, έτσι κι αλιώς το έχεις σκοτώσει μόνος σου εσύ με τα χεράκια σου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #347363

     Αν δε κανω λαθος απο ολα αυτα τα blogs και τα forum, τα μονα που αναφερουν για “κυνηγι” κυνηγων, ή για θεια δικη στη δολοφονια των 5 παληκαριων στο Αγρινιο, δεν ειναι τα κυνηγετικα.

     Τα πουλακια ειναι πραγματι για ολους μας. Δεν ειδα ομως την ιδια ευαισθησια για τα δασακια, τα δεντρακια, τα χωραφακια, τις παραλιουλες, που γινονται βιλες και δρομοι και οικοπεδα, και μετα δεν ειναι για ολους μας. Τα δεντρακια και τα χωραφακια δεν εχουνε βλεπετε φωνη, ουτε μπορουμε να τα παμε στο Συνταγμα να τα δειχνουμε στις καμερες.

     Σωστα να απαγορευτει το κυνηγι. Για να μπορουμε επιτελους να χτισουμε οπου θελουμε, χωρις να μας βλεπει κανεις, να καλλιεργουμε “οτι” θελουμε, μακρια απο τα βλεμματα των αλλων. Α’ στο διαολο πια με τα βρωμοδαση. Καθε χρονο ενα σωρο λεφτα σπαταλουμε για την προστασια τους. Καντε τα τσιμεντα που ειναι και πιο καθαρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    andre στις #98693

    «ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ Η ΜΙΖΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΧΡΩΝΕΣ ΑΞΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΣΗ. ΔΑΣΗ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΜΑΙΣΕΩΝΑ, ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ 21ο ΑΙΩΝΑ!!!»

    Σου θυμίζει κάτι Βίκτωρα?

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων