Λαγοσκυλο και γνωση περι αυτου!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #99232

    oso gia ta “ergaleia” tou papou,

    se afto simfono.oi papoudes eixan kala skilia gia 2 kai mono logous. 1)ta skilia tous itan protis i deuteris genias imiaima tou E.I.opote eixan akoma orismena kala gonidia mesa tous. 2)ipirxe poli perissotero thirama tote kai polloi ligoteroi kinigoi, me apotelesma ta skilia tous na ekpedeuontousan pio sosta kai pio grigora me tis kathimerines tous eksodous.oi papoudes den itan toso kala ergaleia (merikoi itan), itan tixeroi aplos pou zousan se ekeini tin epoxi.

    epeita les , perneis esi apogonous ton imiaimon tou papou kai den kinigane. fisika kai den kinigane.giati? giati pleon den einai protis i deuteris genias mpastarda alla einai 4is i 5is i 6is genias kai to kalo kinigetiko tous aima den iparxei pleon…pos na kinigisoun? apo tin alli, den iparxei poli thirama. ta bgazeis sto bouno na mathoun kai anti na sikosoun 1-2 lagous, sikonoun skilia tou diplanou kinigou i ton kinigo to idio o opios einai 100 metra pio dipla….

    pisteuo oti i katharoaimia einai monodromos. kai episis pisteuo oti tora, ta skilia pou tha ginoun kala, tha ginoun kalitera apo ton papoudon dioti gia na ginei ena skili kalo sto 2007 pou ta thiramata exoun ligosteusei alla den exoun eksafanistei teleios, simainei oti to skili afto ontos exei talento….

    ta ksanaleme file nikan

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    ΓΙΟΥΡΑΚΙΑΣ στις #99406

    ΡΡε Κωστα βγαλαμε τα ματια μας να διαβασουμε τις εκθεσεις σου!!!χαχαχα!ατειυομαι φιλε.Μια χαρα τα λες.Ελπιζω να σε ακουν να κατανοουν τα λογια σου,ολοι οι συναδελφοι.Ολοι μας βεβαια εχουμε τις αντιρρησεις μας και τις ενστασεις μας,αλλα ετσι ειναι ο διαλογος και αυτα τα στοιχεια τον κανουν εποικοδομητικο.

    Με εκτιμηση και συναδελφικους χαιρετισμους.

    Γιουρακιας-Καρυστος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    ΓΙΟΥΡΑΚΙΑΣ στις #99426

    ΦΦιλε αν μπορουσες να γραψεις και Ελληνικα απο το pc σου την ειχαμε γ@#$%ει!Ευτυχως!χαχαχα!Μαλλον  Φιλολογος επρεπε να ησουν,αφου εχεις ταλεντο..Θα ησουν και μεσα στις μαθητριες..!!

    χαχαχα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    averel στις #99875

    φιλοι με προτρεπουν για σεγκουτσιο…αλλα ειναι μεγαλοσωμα ρε παιδια πολυ….ειναι καλητερα απο bEaGlE?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #99907

      to segkoutsio den einai toso doriariko oso ta beagle. sou eipan gia pio logo se protrepoun na pareis segkoutsi? den mas eixes pei oti exeis provlima me to megethos tou skilou omos…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    averel στις #99913

    μου ειπανε οτι ειναι πολυ καλυτερα απο τα μπιγλ.δεν κλαφουνανε πολυ,ειναι πολυ αποτελεσματικα σκυλια.ειναι μεγαλοσωμα και αισθητικα αστα….

    αν ισχυουν αυτα μπορω να το παω στη ταρατσα το σκυλι αντι να το εχω μεσα στο σπιτι.Αν προκειτε για τοσο καλο σκυλι θα το καλοσκεφτω…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #99914

    ontos den klafounane poli kai einai pio megalosoma.oso gia taratsa i spiti, ego an kai tha ithela na exo sto spiti skili, einai vromia re file…stin taratsa tha einai pio aneta alla den tha exeis provlima me tous alous enoikous?..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    averel στις #99915

    οχι,γιατι δεν πιστευω να εχω αφου δεν γαβγιζουν πολυ αυτα???

    μεσα στο σπιτι δεν ξερω…μπορει να του χτισω κανενα σπιτακι με συρματοπλεγμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #99918

    spitaki me sirmatoplegma mesa sto spiti?????? e?????? den se epiasa re file…

    to oti den gavgizoun poli sto kinigi i kai genika, den simainei oti den gavgizoun kai katholou re file…skili einai , tha gavgisei… eidika an einai ena kai varietai mono tou..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    Evan στις #100641

    Καλημέρα & χρόνια πολλά σε όλους!Φίλε averel το ότι τα σεγκούτζιο δεν γαυγίζουν πολύ στο κυνήγι δεν έχει να κάνει με το τι κάνουν στο σπίτι.Οι ιχνηλάτες γενικά είναι ήσυχα ζώα-μιλάω φυσικά για τα ισορροπημένα ζώα-αν όμως αισθάνονται πλήξη ή ανία άστα!Δεν υπάρχει πιο ενοχλητικό από το γαύγισμα του ιχνηλάτη που π.χ.είναι σε μιά ταρατσα και βαρίεται.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν τελικά πάρεις έναν ιχνηλάτη,οποιασδήποτε φυλής ,θα πρέπει να ασχολήσε αρκετά μαζί του κατά τη διάρκεια της ημέρας.Δεν αρκεί μόνο να βγαίνει τακτικά στον κυνηγότοπο, που εννοείται κάτι τέτοιο-γιατί αυτός είναι ο προορισμός του ιχνηλάτη-αλλά θα πρέπει και στο σπίτι να ασχολήσε πολύ μαζί του.Δεν είναι αρκετό για ένα τέτοιο ζώο, να το έχουμε δεμένο σε μία αυλή ή ταράτσα και απλά να φροντίζουμε για το φαϊ και το νερό του.Αν του συμπεριφερθείς όπως πρέπει δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

    φιλικά  Evan

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Γιωργος κ στις #107962

    Kαλημερα σε ολη την παρεα των λαγοκυνηγων

    θα ειθελα την βοηθεια σας για την επιλογη λαγοσκυλου
    Ειμαι νεος σχετικα στο κυνηγι του λαγου και αυτο πουμε ενδιαφερει πιο πολυ (εφοσον κυνηγαω μονος μου )ειναι ενα σκυλι που να το εχω καβαλα (σιγανο ) μεχρι το ξεφολιασμα μπας και χτυπησω κανενα, χωρις να φωναζει πολυ ,και στην καταδιωξητου παντα να ξερω που βρισκεται.Στα μερη που κυνηγαω γινεται Ο πανικος απο λαγαδες οποτε ενα σκυλι που ειναι προσυλωμενο στο τορο του χωρις να μπερδευει τους λαγους θα ηταν πιστευω κατι το λογικο.
    Απο εσας περιμενω καποια βοηθεια – ενημερωση .Πιθανων αυτα που ζηταω να μην ειναι εφικτα στο συνολο τους
    Με Φιλικους χαιρετισμους Γιωργος απο Αττικη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    saita στις #108184

    Φιλε Γιωργο η αποψη μου ειναι 1.Ιστριας,2.κρητικο 3.ελληνικος ιχνηλατης καθενα με συν και πλην αλλα πανω στο μοτιβο που ζητας ,επισης σκεψου και ηπειρωτικα πουλουσκυλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    nick-poniro στις #358244

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑΜΠΑΤΙΚΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΚΟΣΑ :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #358249

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑΜΠΑΤΙΚΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΚΟΣΑ :rolleyes:

    [font=”Comic Sans MS”]Καλωσόρισες στο φόρουμ μας, μπράβο σου που ακολουθείς τον πατέρα σου στο κυνήγι, σε 2 χρόνια θα βγάλεις και την δική σου άδεια και έτσι θα μπορείς να κυνηγάς μαζί του. Πες μου τι σημαίνει παραμπατικά ή παραμπάτικα, δεν έχω ξανακούσει αυτόν τον χαρακτηρισμό. Σου εύχομαι ο καινούργιος σας σκύλος να σας γεμίζει χαρές.
    Φιλικά
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    takos στις #120821

    Γειά σας παιδιά!
    Εγώ έχω 2 ελληνικούς ιχνηλάτες και επιτέλους φέτος θα μπορώ να κυνηγώ κι εγώ μιας και γίνομαι 18 τον Αύγουστο!
    Έχω λοιπόν μια θηλυκή 5 χρονών και έναν αρσενικό 1 χρονού!
    Οι ελληνικοί ιχνηλάτες είναι εξαιρετικοί σκύλοι!!
    Η θηλυκή μου σκυλίτσα είναι ο καλύτερος σκύλος που είχαμε στην οικογένεια ποτέ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων