Αγορά Κυνηγετικών Ειδών από το Internet

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 755 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #100308

    Έψαχνα να πάρω ένα αεροβόλο…ακούστε τιμές

    Gamo Hunter 1200 fps Aμερική 274 $, Ελλάδα 540 €.

    Crosman fantom 1000 Αμερική 89,95 $, Ελλάδα 174 €.

    Diana 38 Αμερική 174 $, Ελλάδα 300 €

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Δεν πάνε να… θα φτιάξω τσατάλα…

    (Υ.Γ. Τσατάλα=Σφεντόνα)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100310

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από pkotakis στίς 29 Νοέμβριος 2007

    Εχω πολλα παρει απο το Cabelas αλλα προσοχη μην ξεπερασεις το οριο για το τελωνειο που ειναι πανω απο τα 130$.

    [/]

    εχω μπερδευτει τελιεως.

    στο φορου του Insomania γραφει αφορολογητο 45$,εδω διαβασα για 100$ ακομα και για 130$ αφορολογητο.

    τελικα υπαρχει καπια πηγη που να δουμε ποσο ειναι τελικα το αφορολογητο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #100532

    Το αφορολόγητο για το τελωνείο είναι 45$ χωρίς τα μεταφορικά…αφορά μόνο τις αγορές εκτός Ευρωπαϊκής Ενωσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100564

    Aν βρουμε τροπο,να αναγραφει το δεμα επανω του gift(δωρο) και να μην αναγραφει το τιμολογιο,το ποσο που εχουμε πληρωσει ,υπαρχει κινδυνος να χαθει?θα εχει ασφαλεια αν γραφει gift?

    σε περιπτωση που χαθει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100567

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από mitros στίς 02 Δεκέμβριος 2007

    Στις 19/11/07 αγόρασα το παρακάτω μπουφάν από Αμερική με κόστος $89.95 συν 35$ μεταφορικά γιατί ζήτησα να έρθει αεροπορικός για πιο γρήγορα στις 26/11 το μπουφάν βρίσκονταν Ελλάδα.

    Έλαβα λοιπόν με Fax μια ειδοποίηση από την εταιρία UPS ότι το μπουφάν κρατήθηκε στο τελωνείο και εάν έκαναν εγώ τον εκτελωνισμό θα πλήρωνα το ποσό των 60ευρο ενώ εάν τον έκανε η εταιρία το κόστος θα ανέβαινε στα 125ευρο.

    Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε έκανα μόνος μου τον εκτελωνισμό και ήταν σαν να ξαναπλήρωσα την αξία του μπουφάν.

    το τελωνειο μηπως οφειλεται στο οτι εκανες απστολη με ups?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #100569

    Αλέξανδρε,προσπαθώ να σου απαντήσω στο μήνυμα που μου έστειλες αλλά μου βγάζει ότι ο χρήστης δεν υπάρχει.Δώσε μου ένα email σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100572

     malibox1@hotmail.com

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #100577

    Λοιπόν Φίλε Αλέξανδρε ο μόνος τρόπος για να γλιτώσεις το τελωνείο είναι να αναγράφεται μκρότερη τιμή από την πραγματική στο δέμα σου(εφόσον ξεπερνάς το αφορολόγητο)… Εγώ σε live chat που είχα με τον υπάλληλο του Cabelas μου είπε ότι το δέμα μπορεί να αναγράφεται ως gift αλλά πάνω στο δέμα υπάρχει ένα χαρτί που αναφέρει τι ακριβώς περιέχει το δέμα και την ακριβή αξία του. Οπότε δεν έχει ουσία αν είναι δώρο… αν ξεπερνάς τα 45$ καληνύχτα…Το Cabelas δεν γράφει εικονική τιμή π.χ 40$…Σε μένα τουλάχιστον που του το ζήτησα δεν το έκανε….

    Τώρα αν εσύ τους πείσεις ή πείσεις κάποιον άλλο αποστολέα να σου κάνει κάτι τέτοιο, δηλαδή να πάρεις ένα μπουφάν 200$ και αυτός να γράψει μπουφάν 30$όλα εντάξει με τελωνείο και δεν πληρώνεις μία…ΑΛΛΑ το περιεχόμενο του δέματος σου έχει αξία 30$ οπότε αν χαθεί θα αποζημιωθείς για κάτι που άξιζε 30$ και όχι 200$!!!!!!!!!

    Με όποιον τρόπο και αν το στείλεις θα περάσει τελωνείο…Την προσοχή τραβάνε ογκωδη δεμάτα…Δλαδή με camera 2000$ που γράφει επάνω 30$ και έχει περιγραφεί

    σαν “το βρακί της πεθεράς μου” δν ξέρω εγώ τι θα περάσει ντούκου.

    Εσύ όμως που θα πάρεις 2 μπλούζες 7 πουκάμισα 3 παντελόνια σκουφιά γάντια κάλτσες γιλέκα φακούς παπούτσια μπότες και και και …………………ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ άμα γράψεις 40$ θα μας πάρουν χαμπάρι και οι πέτρες!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100582

    ximikos00… λυσε μου μια απορια…

    ο φιλος SAGATH παραπανω αναφερει οτι αγορασε κατι τσοκακια τα οποια κοστιζαν 45$ και πληρωσε 60€ για εκτελωνισμο!!!

    ειναι δυνατο?

    100% της τιμης του προιοντος ειναι ο εκτελωνισμος?

    σε μια δοκιμη που εκανα δες το σημειο αυτο….της αποστολης.και διαβασε τι γραφει στο gift.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100597

    Τιποτα δεν εχω παραγγειλει ακομα.

    εβαλα ψευτοστοιχεια για να φτασω στο σημειο της αποστολης και να δω αυτο που θελω…gift.

    αλλα δεν το πολυ εμπιστευομαι…μπορει να κανουν καμια βλακεια.

    Θα κανω 3-4 αγορες των 45$ και τελος.Ουτως σιαλως,τα μεταφορικα των 4 αγορων ειναι πολυ λιγοτερα απο το να πληρωσω το “πακετο” στο τελωνειο.

    Θα τα παραγγειλω με International Surface ποσες μερες λετε να κανει το δεμα να ερθει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #100598

    Μήνες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100599

    ???Μηνες???

    δηλαδη ποσους περιπου??

    Αν με international air Κανει 1 εβδομαδα για να ερθει,τοτε με απλο υπολογιζω σε 2 αντε το πολυ 3 εβδομαδες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100601

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από ximikos00 στίς 17 Δεκέμβριος 2007

    <FONT face=”Arial, Helvetica, sans-serif” color=black size=2>Εγώ βρήκα άκρη με γνωστό στην Αμερική. Τα εστειλα απευθείας σ΄αυτόν. Θα βγάλει τιμές κ.τ.λ.π. και θα μου τα στ<FONT face=”Arial, Helvetica, sans-serif” color=black size=2>είλει σαν χρησιμοποιημένα και το τελωνείο θα πάρει…να μην σας πω τι θα πάρει!!!!!!! Με 280 ευρώ πήρα : ’ρβυλα ορειβατικά αδιάβροχα γαμάτα, μπότα Columbia ενισχυμένη με Neoprene μέχρι -35 βαθμούς για τα παπιά , 2 πουκάμισα παραλλαγής ενισχυμένα, δυο μπεκατσοπαντέλονα, προβολέα, και 2 ασύρματους…Τα περιμένω πως και πως…..Εδώ με 280 ευρώ μπότες και άρβυλα δεν παίρνεις….

    [/]

    με ποιο μεσο(usps-ups-fedex) θα σου τα στειλει Ελλαδα?

    ποσο ειναι τα μεταφορικα για να ερθει η κουτα ελλαδα?

    επισης,διαβαστε την παραγραφο 5. διαβαστε εδω

    μπορει να ειναι για e-bay,ομως ειναι ο ιδιος τροπος αποστολης με αυτον που ψαχνομστε εμεις…usps

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100607

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΥΜΑ εδω

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΝΑ ΕΚΠΛΑΓΗΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟεδω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #100616

    Λοιπον,δεν προκειτε να βγαλουμε καμια απολυτως ακρη σχετικα με το αφορολογητο.

    Φιλος προ ημερων,αγορασε απο Αμερικη κοπτικα εξαρτηματα για ρουτερ.Αυτα τα εξαρτηματα κοστιζαν 125$+μεταφορικα,και αποστολη με usps.

    Δεν περασαν τελωνειο και τα παρελαβε κανονικοτατα απο τα ΕΛΤΑ της περιοχης του.

    αν βγαλατε καμια ακρη και ΑΝ υπαρχει αφορολογητο….πεστε τη…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 755 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων