ΚΑΝΗ ΚΑΙ ΤΣΟΚ

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #34540

    Μετά απο αυτά που διάβασα θα ήθελα να σας παραπέμψω σε ένα άλλο σημείο του forum με θέμα τα φυσίγγια e-artemis που πρότεινε κάποιος φίλος. Με γνώμονα τον σεβασμό στους συναδέλφους κυνηγούς και την σταθερή ποιότητα στα φυσίγγια, μήπως θα μπορούσε κάποιος να γεμίζει φυσίγγια για λογαριασμό μας; Οι έμποροι παραμένουν έμποροι και οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται για το μεράκι μας, αλλά μόνο για τα χρήματα που θα τους αφήσουμε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #35135

     

    Μια απορια…

     

    Μιπςσ καποιος συναδελφος μπορει να μου πει ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της TRUGLO στην Ελλαδα??

    Προσπαθησα να παραγγειλςω ενα TRUGLO “Titan” Choke αλλα η απαντηση ηταν οτι ειναι Restricted (απαγορευμενο) για εξαγωγη

     

    Ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #35137

     

    Σχετικα με τα φυσιγγια….

     

    Δεν ξερς παιδια αλλα μετα απο πολλεσ δοκιμες κατεληξα στο συμπερασμα (τοθλαχιστον για τις τσιχλες) οτι ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο (για το οπλο μου) το ΠΥΡΚΑΛ  το μαυρο στα 32 γραμμαρια…Εξαιρετο, πολυ λιγα καταλοιπα στις καννες και παντα σταθερο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35142

    Βασίλη μου,

    Restricted είναι η θέληση να μας εξυπηρετούν, ενώ αντίθετα είναι unrestricted το μέγεθος του θράσσους τους στα ψέματα που μας λένε. Ντροπή και πάλι ντροπή, σε όλους τους εμπόρους που νομίζουν ότι απευθύνονται σε 5χρονα παιδάκια και όχι σε ώριμους αγοραστές με γνώσεις και άποψη. Αυτά που άκουσα από τέτοιους “εμπόρους” στην έκθεση που πήγα προ ημερών με εξαγρίωσαν σε τέτοιο βαθμό που με δυσκολία κρατήθηκα να μην κάνω μεγάλο καυγά με κανα δυο από δαύτους.

    Όσον αφορά τα τσοκάκια, φυσικά και δεν απαγορεύεται η εισαγωγή τσοκ, εκτός κι αν θέλουν να τα φέρουν με κανένα courier που τα θεωρεί gun parts και δεν τα δέχεται. Είναι πολύ πιθανό αυτό που σου λέω, γιατί τα μόνα είδη tru glo που εισάγονται στην Ελλάδα είναι τα στόχαστρα οπτικών ινών που και μικροσκοπικά είναι και πανάλαφρα, οπότε θα συνέφερε τον εισαγωγέα να τα φέρνει με courier.

    Φιλικά, Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #335068

     

    Aγαπητε Λεωνιδα

     

    Δυστυχως η απαντηση “Restricted” εδωθη απο την αντιπερα οχθη….και συγκεκριμενα απο την “Cabella’s” που ειναι Dealer της Truglo…

    Aλλα σαν καλος Ελληνας “το καλο το παλλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι” ζητησα απο φιλο μου να το παραγγελει “τοπικα” και μετα να μου το στειλει

     

    Φιλικα

    Βασιλης

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #335070

    Αν στο είπε ο εισαγωγέας αυτό, μην τον πιστεύεις. Η Cabela’s πουλάει απευθείας σε όλους λιανική, γιατί να αρνηθεί στον χονδρέμπορα; Ένας φίλος μου πρόσφατα παρέλαβε από την Cabela’s μαζί με άλλα πράγματα και το συγκεκριμένο τσοκάκι. ’σε που μου φαίνεται δύσκολο να πιστέψω ότι η Cabela’s είναι ο dealer της Truglo. Εκτός κι αν είναι η ίδια εταιρεία.

    Τι να πω… Πάντως η γνώμη μου για διάφορους “επαγγελματίες” του χώρου δεν αλλάζει. Κι όταν καταλαβαίνω ότι πέφτει δούλεμα, δεν τους την χαρίζω.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #335072

    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ Cabela’s ΜΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΕΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΟΣΤΗ?

    ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΗ?

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35160

    Υπάρχει section στο site της σχετικό με international orders. Αν θυμάμαι καλά όμως, η αποστολή αεροπορικώς, χρεώνεται ποσοστιαία στο ποσό της παραγγελίας, και το κόστος είναι εξωφρενικό. Καλύτερα να τα παραγγείλεις από τώρα και να τα στείλουν με πλοίο, κι ας κάνουν μερικούς μήνες. Τουλάχιστον θα τα έχεις όταν αρχίζει το κυνήγι.

    Νομίζω ότι οι υπόλοιποι τρόποι πληρωμής αφορούν τις παραγγελίες εντός ΗΠΑ.

    Λεωνίδας

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων