ΑΝΕΚΔΟΤΟ …..

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1,831 έως 1,834 (από 1,834 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

• Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/9/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    556
    tasos στις #516339

Μια γυναίκα έβγαλε ένα σπυρί στο αιδοίο της που την ταλαιπωρούσε. Ντρεπόταν να το πει στον άντρα της και το είπε στην κόρη της. Η κόρη το είπε στον πατέρα της και του συνέστησε να πάνε αμέσως στο γιατρό. Θα τους πήγαινε η κόρη με το αυτοκίνητό της. Τους βάζει λοιπόν στο αυτοκίνητο και τους πάει στο ιατρείο. Επειδή δεν βρήκε θέση για παρκάρισμα, πάρκαρε στο πεζοδρόμιο και κάθησε μέσα μην έρθει η τροχαία και τη γράψει. – Πατέρα, πάτε εσείς στο γιατρό επάνω, αλλά πρόσεξε πώς θα το πεις στο γιατρό: ‘έχει ένα σπυρί στο αιδοίο της’. Πάνε στον όροφο του ιατρείου και τους δέχεται ο γιατρός. – Τι έχει η κυρία; – Έχει ένα σπυρί στο… στο… στο… Δεν θυμόταν πώς έπρεπε να το πει ο σύζυγος, ώσπου χάνει την υπομονή του και ανοίγει τη μπαλκονόπορτα και φωνάζει κάτω στην κόρη: – Εφηηηη, πώς μου είπες να λέω το μ@@νι της μάνας σου;;;;

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/9/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    556
    tasos στις #516571

Πάει ένας σε ένα περίπτερο για να αγοράσει προφυλακτικά.

Λέει στον περιπτερά:

– Θέλω 100 κουτιά προφυλακτικά.

– Και που να τα βρω ρε φίλε 100 κουτιά από την ίδια μάρκα;

– Δεν πειράζει, από διάφορες μάρκες.

Μαζεύει ο περιπτεράς 100 κουτιά διάφορες μάρκες και του τα δίνει.

Πληρώνει ο πελάτης, τα παίρνει και φεύγει.

Μετά από δύο μέρες γυρνάει ο πελάτης στον περιπτερά:

– Ρε φίλε πόσα κουτιά σου γύρεψα;

– 100

– Εσύ πόσα μου έδωσες;

– 100

– Λάθος μου έδωσες 99

– Εντάξει να σου επιστρέψω τη διαφορά.

– Τι να τα κάνω τα λεφτά ρε φίλε; Μου χάλασες εμένα το σαββατόβραδο…

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/9/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    556
    tasos στις #516583

Αποφασίζει ένας τύπος να μονάσει και μετά απο πολύ ψάξιμο βρίσκει και αυτός μια μονή να αποσυρθεί. Εγκαταλείπει τον κόσμο και τελικά μια μέρα μπαίνει μέσα στην μονή. Βρίσκει πολλούς ακόμα μοναχούς που όλοι τον βλέπαν και του κουνούσαν το κεφάλι χαμογελώντας.

– «Γειά σας», «Καλημέρα», έλεγε αυτός και πάλι οι μοναχοί του κουνούσαν το κεφάλι συγκαταβατικά, χωρίς να μιλάνε.

Με τα πολλά βρίσκει τον υπεύθυνο της μονής ο οποίος τον καλωσόρισε θερμά. Με την κουβέντα λοιπόν ο τύπος δε<span class=”text_exposed_show”>ν κρατήθηκε και ρώτησε τον ηγούμενο γιατί κανείς δεν του μιλάει και ο ηγούμενος απάντησε:
    – «Α, ναι. Λοιπόν τέκνον μου, στην μονή μας πιστεύουμε ότι η πραγματική γαλήνη έρχεται με την απόλυτη σιωπή. Να ξέρεις λοιπόν ότι εδώ πέρα αφού αποφάσισες να μονάσεις σου επιτρέπονται μόνο 3 λέξεις κάθε 5 χρόνια. Είσαι έτοιμος να δεχθείς αυτήν την δοκιμασία;»</span>

Τι να κάνει και ο τύπος δέχτηκε και έτσι ξεκίνησε να μην μιλάει καθόλου.

Πέντε χρόνια αργότερα πλησιάζει τον ηγούμενο και του λέει:
    – «Κρεβάτι… Πολύ σκληρό…»

– «Ααααα…» λέει ο ηγούμενος, «»ο δρόμος για την σωτηρία σου είναι δύσκολος και επίπονος. Αλλά συνέχισε τέκον μου. Τα πας πολύ καλά…»
    Τι να κάνει και ο τύπος συνέχισε…

Πέντε χρόνια αργότερα πλησιάζει πάλι τον μοναχό και του λέει:
    – «Φαγητό… Πολύ χάλια…»

Ξανά τα ίδια ο ηγούμενος…
    – «O δρόμος για την σωτηρία σου είναι δύσκολος και επίπονος. Αλλά συνέχισε τέκον μου. Τα πας πολύ καλά…»

Πέντε χρόνια αργότερα ο τύπος ξαναπλησιάζει τον ηγούμενο και του λέει αγανακτισμένος:
    – «Την κάνω… Γεια…»

Οπότε ο ηγούμενος απαντάει…
    – «Το περίμενα. Όλο παράπονα ήσουν…»

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/9/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    556
    tasos στις #516650

Ήρθε ένας Ελληνοαμερικάνος στην Αθήνα για διακοπές και πήρε ένα ΤΑΧΙ για να δει την πόλη.
    Καθώς περνούσαν κάτω από την Ακρόπολη, λοιπόν, ρωτάει τον ταξιτζή:
    -“Πολύ ωραίο αυτό, πόσο καιρό σας πήρε να το φτιάξετε ;”
    -“Τι να σου πω ρε φίλε, δεν πήρε 50-100 χρόνια;”, απαντά ο ταρίφας.
    -“Τι λες ; Τόσο πολύ. Εμείς στο Αμέρικα θα το φτιάχναμε σε 5-10 μήνες”, περηφανεύεται ο Ελληνοαμερικάνος.<span class=”text_exposed_show”>
    Πηγαίνουν προς την παραλία και βλέπουν το στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
    -“Οου. Πολύ ωραίο αυτό, πόσο καιρό σας πήρε να το φτιάξετε ;”, λέει πάλι εκέινος.
    -“Ε, αυτό σε 3-4 χρόνια ήταν έτοιμο !” λέει ο ταρίφας με μεγαλύτερο θάρρος, αλλά και λίγο εκνευρισμό αυτή τη φορά.
    -“Τι λες μάι φρέντ ;”, απαντά πάλι ο ξένος.
    -“Εμείς στο Αμέρικα θα το φτιάχναμε σε 3-4 εβδομάδες !”.
    Ο ταξιτζής έχει αρχίσει να θυμώνει και μόλις περνούν έξω από το Ολυμπιακό Στάδιο και ο τύπος τον ρωτάει:
    -“Πολύ ωραίο αυτό, πόσο καιρό σας πήρε να το φτιάξετε ;”, εκείνος δεν αντέχει και αγανακτισμένος απαντά:
    -“ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ! ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ !!!</span>

<form id=”u_jsonp_2_45″ class=”commentable_item” action=”/ajax/ufi/modify.php” method=”post” data-ft=”{"tn":"]"}”>

<i class=”_3j7o _2p78 _9– _hly”></i><i class=”_3j7l _2p78 _9– _hly”></i><span class=”_3dlg” aria-hidden=”true”><span class=”_3dlh” data-hover=”tooltip”>17</span></span>

</form>

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1,831 έως 1,834 (από 1,834 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων