ΑΝΕΚΔΟΤΟ …..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 1,848 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #335202

    Η Ξανθιά δίνει εξετάσεις

           

    Μια ξανθιά ήθελε να πιάσει δουλεία σε μια επιχείρηση, για να την δοκιμάσουν της έκαναν μερικές ερωτήσεις γενικού γνώσεων τύπου.
    1) Ποσά χρόνια κράτησε ο 100ετής πόλεμος ;
    α) 116
    β) 99
    γ) 100
    δ) 110
    Α δεν ξέρω λέει η Ξανθιά
    2) Ποιο μήνα γιορτάζουν οι Ρώσοι την επανάσταση του Οκτωβρίου ;
    α) τον Αύγουστο
    β) τον Οκτώβριο
    γ) τον Νοέμβριο
    δ) τον Ιανουάριο
    αχ καλέ δεν ξέρω
    3) Πως λεγόταν ο Βασιλιάς της Αγγλίας Γεώργιος Ι
    V
    ;
    α)Γεώργιος
    β)Εδουάρδος
    γ)Κάρολος
    δ)Αλβέρτος
    Που να ξέρω
    4)Από πιο Ζώο πήραν οι Κανάριοι Νήσοι την Ονομασία τους ;
    α)την Φώκια
    β)το ’λογο
    γ)το Καναρίνι
    δ)τον Σκύλο
    Δεν ξέρω
    5)Σε πια Χώρα ανακαλύφτηκε το καπέλο τύπου Παναμά ;
    α)στον Παναμά
    β)στην Αργεντινή
    γ)στο Εκουαδόρ
    δ)στο Μεξικό
    δεν γνωρίζω.
    Φυσικά δεν της έδωσαν την θέση και την έδιωξαν κακήν κακώς
    Εσείς γελάσατε με την ξανθιά και φυσικά ξέρετε όλες της απαντήσεις σωστά.
    >>>
    >>>
    >>>
    >>>
    1)Ο 100ετής πόλεμος κράτησε 116 χρόνια 1337 έως 1453
    2) Οι Ρώσοι γιορτάζουν την Οκτωβριανή επανάσταση στης 7 Νοέμβριου
    3) Ο Βασιλιάς Γεώργιος
    IV
    λέγονταν Αλβέρτος, άλλαξε το όνομα του το 1936
    4) Οι κανάριοι Νήσοι πήραν την ονομασία τους από το σκύλο Λατινικά
    5) Το καπέλο τύπου Παναμά ανακαλύφθηκε στο Εκουαδόρ

    Θα περνάτε εσείς την θέση στην Επιχείρηση ; Μάλλον ……όχι!!!.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #35807

     

    Τέλειο, τέλειο  συγχαρητήρια Αντώνη, ΑΠΟΚΑΤΕΣΤΗΣΕΣ την φήμη

    των ξανθιών μονομιάς …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35811

    Και να σκεφτήτε ότι μου το έστειλε μιά κοπελία μελαχρινή η οποία μου έχει στείλει πάνω από 20 ανέκδοτα με “ξανθιές”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #335208

     Τς τς τς, εχουν οι ξανθιες κακη φημη Γιαννη? Ισα ισα που εγω εχω την καλυτερη γνωμη γι’αυτες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35874

    GIA ΜΥΑΛΟ ΜΙΛΑΜΕ ΒΙΚΤΩΡΑ……………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #35875

     AAAAAA.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #335244

    •  

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]Σ΄ένα μεγάλο πολυκατάστημα, όπου μπορεί κανείς να βρει από καρφίτσα μέχρι αυτοκίνητο, οι πωλητές δε δουλεύουν με ποσοστά, για καλύτερες πωλήσεις, ένας υπάλληλος βγάζει “τρελά” λεφτά.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]Αυτό δεν περνάει απαρατήρητο από τον ιδιοκτήτη του καταστήματος, ο οποίος θέλει να μάθει τον τρόπο που τα καταφέρνει ο εν λόγο υπάλληλος.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]“Στήνει” λοιπόν μια μέρα αυτί και παρακολουθεί τον υπάλληλο την ώρα που πουλάει σένα πελάτη.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΥΠ:…. και βέβαια γι αυτό το καταπληκτικό καλάμι ψαρέματος η καλύτερη πετονιά είναι αυτή που σας προτείνω…[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΠΕΛ…..μάλιστα.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΥΠ……με καταλληλότερα  [/font]αγκίστρια, και καλύτερο  δόλωμα οπωσδήποτε αυτό που εμείς έχουμε.

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΠΕΛ……μάλιστα.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΥΠ…..αλλά θα πρέπει να πάτε μακριά να βρείτε καλά ψάρια, και που θα μείνετε; σας προτείνω λοιπόν αυτό το τροχόσπιτο, το καλύτερο της αγοράς, και σίγουρα θα πάρετε και ένα καλό και αξιόπιστο,  [/font]4x[font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]4, να μπορείτε να πηγαίνετε όπου εσείς θέλετε.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]Αφού ο πελάτης έχει αγοράσει τα πάντα, και φεύγει, εμφανίζετε ο καταστηματάρχης.[/font]

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΚΑΤ….. μπράβο, είσαι τρομερός, ο άνθρωπος  [/font]ένα καλάμι ψαρέματος ήρθε ν΄αγοράσει κι εσύ του πούλησες μέχρι αυτοκίνητο.

      [font=” Symbol; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]·   [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 14pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt”]ΥΠ…..λάθος κύριε, σερβιέτες για την γυναίκα του ήρθε ν΄αγοράσει, κι εγώ του πρότεινα: Δεν γ……εις που δεν γ….εις, δεν πάς για ψάρεμα;[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skarabgr στις #36055

    Ένα τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις…

    Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα… Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:

    – Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος.

    – Τι είπες; πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν θα είστε καλά!

    – Κύριοι, σας παρακαλώ, πετάγεται ο Γάλλος, το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων.

    Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση.

     Σ` όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος.

     Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:

    – Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;

    – Τι να σας πω κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την πηδ…  Αν θέλετε όμως τη φλερτάρω κιόλας.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    xamouras στις #36071

    Κάποτε σε ένα πειρατικό καράβι υπήρχε ένας μούτσος πάρα πολύ κοντός με ύψος σαράντα πόντους.
    Μια μέρα λοιπόν πάει στον καπετάνιο και του λέει:
    -Καπετάνιε έχω μεγάλο πρόβλημα που δεν πάει άλλο, είμαι τόσο κοντός που οι άλλοι ναύτες όλο με πατάνε και με κλωτσάνε κατά λάθος και σε παρακαλώ αν μπορείς να κάνεις κάτι, κάνε το!
    Και του λέει ο καπετάνιος:
    -Πάρε αυτό το κλειδί πήγαινε στο αμπάρι και ξεκλείδωσε το σεντούκι που θα βρεις, πάρε το λυχνάρι που έχει μέσα, τρίψτε το και θα εμφανιστεί ένα τζίνι, το οποίο θα σου πραγματοποιήσει μόνο μία επιθυμία, ζήτα του ότι θέλεις, πες του να σε κάνει δυο μέτρα αλλά πρόσεξε μίλησε του δυνατά γιατί το τζίνι είναι λίγο κουφό.
    Όλο χαρά ο μούτσος τρέχει στο αμπάρι ξεκλειδώνει το σεντούκι τρίβει το λυχνάρι, εμφανίζεται ένας καπνός και σχηματίζεται ένα τζίνι το οποίο του λέει:
    -Τη διαταγή σου αφέντη!
    Σκέφτεται λίγο ο μούτσος “τι ύψος και μα**κίες τώρα” τα λεφτά είναι το παν και του ζητάει ένα εκατομμύριο λίρες.
    Και το τζίνι του δίνει ένα εκατομμύριο μπύρες.
    Όλο απογοήτευση ο μούτσος πάει στον καπετάνιο και του λέει τι έπαθε, ο οποίος του απαντά:
    Βρε βλάκα δεν σου είπα να του μιλήσεις δυνατά, εγώ τι νομίζεις ότι του ζήτησα, σαράντα πόντους μούτσο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    xamouras στις #335249

    Τρεις ξανθιές , εξετάζονται για να γίνουν αστυνομικίνες . Ο εξεταστής δίνει στην πρώτη κοπέλα μια φωτογραφία ενός υπόπτου και τη ρωτάει :
    – ” Τι έχεις να πεις γι’ αυτή την φωτογραφία ; ”
    – ” Θα τον πιάσουμε εύκολα τον ύποπτο ” , λέει εκείνη .
    ” Έχει μόνο ένα μάτι ! ” – ” Δεν έχει ένα μάτι ανόητη , η φωτογραφία είναι προφίλ ! Αϊ χάσου από εδώ ! ” , της απαντάει έξαλλος ο εξεταστής . Μετά από λίγο , στο γραφείο μπαίνει η δεύτερη ξανθιά .
    Βλέπει την φωτογραφία και λέει : – ” Εύκολα θα τον βρούμε αυτόν . Πόσοι έχουν μόνο ένα αυτί ; ” – ” Αϊ στο διάολο ! ” , της λέει έξαλλος ο εξεταστής . ” Ηλίθια . Δεν έχει ένα αυτί . Η φωτογραφία είναι προφίλ ! “
    Μετά μπαίνει και η τρίτη ξανθιά και της λέει : – ” Πρόσεχε τι θα μου πεις για αυτή την φωτογραφία .” Η ξανθιά σκέφτεται και έπειτα από λίγο λέει : – ” Το μόνο βέβαιο είναι , ότι ο ύποπτος φοράει φακούς επαφής ! “
    Ο εξεταστής τρελαίνεται . Βάζει το όνομα του υπόπτου στο κομπιούτερ , και ύστερα από μισή ώρα διαβάζει στο φάκελο του , ότι πράγματι φοράει φακούς επαφής !
    – ” Φοβερό ! Πώς το κατάλαβες ; Eίναι αλήθεια .” – ” Είναι απλό . Πώς να φοράει γυαλιά , με ένα μάτι και ένα αυτί ; “, απαντάει η ξανθιά .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #36072

    Για πρώτη φορά, πηγαίνουν για κυνήγι ένας έμπειρος κυνηγός με έναν αρχάριο

    ψιλά στο βουνό ο έμπειρος κυνηγός σκοντάφτει και πέφτοντας κάτω τραυματίζεται

    αρχίζει λοιπόν να σκούζει και να βογκάει ,γεμάτος ταραχή ο νέος κυνηγός βγάζει το

    κινητό του και παίρνει τηλέφωνο τις πρώτες βοήθειες Τι να κάνω ρωτάει?

     του απαντάει η ξανθιά υπάλληλος Πρώτα κύριε βεβαιωθείτε ότι είναι νεκρός

    Και ύστερα θα  σας πω Γυρίζει το όπλο ο αρχάριος κυνηγός και πυροβολεί τον

    φίλο του τρεις φορές και ύστερα ξαναπαίρνει τηλέφωνο Βεβαιώθηκα, τώρα τι κάνω?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    MAVERIC στις #36281

    ΕΙΣΒΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΣΕ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ: ΜΩΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ, ΝΑ ΠΩ ΜΙΑ ΜΑΝΤΙΝΑΔΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ?

    ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΥΡΙΕ, ΕΛΑΤΕ!

    ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ: ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ.

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΥΡΙΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ, ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ?

    ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΜΩΡΕ ΚΟΥΖΟΥΛΕ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ. ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #36589

    υπουργός Yγείας κάνει έφοδο στο Γενικό Kρατικό.

     Mπαίνει μέσα,
    κοιτάζει… ράντσα παντού. Eπάνω σε ένα ράντσο βλέπει έναν τύπο να
    τον… παίζ.. κανονικά.

    Aρχίζει να ουρλιάζει: Tι είναι αυτά;… Nα έρθουν αμέσως οι υπεύθυνοι τώρα… Nα κατέβουν… Θα αποδοθούν ευθύνες,
    θα γίνουν απολύσεις! Όχι, όχι, του λένε οι γιατροί, υπάρχει μια
    ασθένεια… που έχει ο άνθρωπος στους όρχεις και πρέπει να εκσπερματίζει
    κάθε τόσο. Eν πάση περιπτώσει, το αφήνει.

    Στρίβει σε έναν άλλο διάδρομο και βλέπει έναν τύπο που τον έχει έξω… και μια νοσοκόμα του κάνει πί..
    κανονικά. .. Σας παρακαλώ να έρθουν τώρα οι υπεύθυνοι, να αποδοθούν
    ευθύνες! Όχι, όχι, φωνάζουν οι γιατροί. Tην ίδια ασθένεια έχει στους
    όρχεις, απλά έχει καλύτερο ταμείο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #36877

    Αφιερωμένο σε όσους πιστεύουν ότι η φυλή του σκύλος τους είναι η καλύτερη.

    Ο δάσκαλος ρωτά τους μαθητές μετά το διάλειμμα
     – Τι έκανες στο διάλειμμα Γιωργάκη;
     – Έπαιζα Μπάλα, κύριε.
     – Μπάλα; Α ωραία. Αν μου γράψεις σωστά την λέξη «Μπάλα» στον πίνακα θα σε αφήσω να σχολάσεις 1 ώρα γρηγορότερα.
     – Εσύ Θανασάκη , τι έκανες στο διάλειμμα;
     – Εγώ κύριε έπαιζα στην αμμοδόχο .
     – Στην αμμοδόχο; Α ωραία. Αν μου γράψεις σωστά την λέξη «άμμος» στον πίνακα , θα σε αφήσω να σχολάσεις 1 ώρα γρηγορότερα.
    – Εσύ Αλι τι έκανες στο διάλειμμα;

    -Εγκω κυριε ηθελε παιξει με Γιωργακη και με Τανασάκι, αλλα όχι παίξει μαζί μου κανένας.

     – Τιι!!, δεν έπαιζαν μαζί σου. Ντροπή!. Αυτό λέγεται ρατσιστική διάκριση εις βάρος Εθνικών μειονοτήτων. Αντε Αλι, αν μου γράψεις στον πίνακα σωστά «ρατσιστική διάκριση εις βάρος εθνικών μειονοτήτων» θα σε αφήσω να σχολάσεις ½ ώρα γρηγορότερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #36898

    ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΤΕΡΑ & ΓΙΟΥ:

    <<ΜΠΑΜΠΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ;ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥΣ>>.

    <<ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ>>

     ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΕΒΑΛΕ ΜΙΚΡΗ  ΑΓΓΕΛΙΑ ΣΕ ΜΙΑ  ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ<ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΥΖΥΓΟΣ>

    ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΛΑΒΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΟΛΑ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ:<<ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ>>

    ΠΑΝΟΣ

    ελπίζω να σας άρεσε

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 1,848 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων