ΠΑΡΑΓΑΔΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 150 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #356023

    Αν και την Καθαρη Δευτερα δεν συνιθιζεται το ψαρι….. ΑΞΙΟΣ!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ.

    Τροπος του λεγειν ρε παιδακι μου και εσυ αμεσως… :P


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116744

    Αξιος παλικαρι.Εδω και 4 Σαββατοκυριακα μουτζωμενα δεν μου κανει ενα να παω κι εγω. Στις Κυκλαδες σπανιζουν οι καλοσυνες.
    Η φυση ειναι πανεμορφη και ανταμοιβει οποιον λατρευει να την βιωνει.
    Να εισαι παντα καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #116747

    Μπράβο, πολύ ωραία σφυρίδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #356911

    παρηγγειλα το πρωτο μου παραγαδι με 100 αγκιστρακια…αν και ειμαι ασχετος με το αντικειμενο…θα δοκιμασω την τυχη μου μετα τον Μάϊο μας και μου ειπαν οτι αυτον τον μηνα απαγορευεται το παραγαδι…θα σας πω εντυπωσεις…!!! :P
    μεχρι τοτε θα συνεχισουμε την καθετη μας…!!! :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Ανώνυμος στις #118773

    το παραγαδι ειναι σχετικαδυσκολο εαν κρινω απο την γκαντεμια μου.3 φορες εριξα περισυ και τις 3 σκαλωσε και τις 3 το εχασα.και τελικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πιο πολλα ψαρια βγαζω με το καλαμι (στον τπο μου).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #357439

    παρηγγειλα το πρωτο μου παραγαδι με 100 αγκιστρακια…αν και ειμαι ασχετος με το αντικειμενο…θα δοκιμασω την τυχη μου μετα τον Μάϊο μας και μου ειπαν οτι αυτον τον μηνα απαγορευεται το παραγαδι…θα σας πω εντυπωσεις…!!! :)
    μεχρι τοτε θα συνεχισουμε την καθετη μας…!!! B)

    Κοιτα για αρχη να παρεις κανενα σχετικο μαζι σου, γιατι αν πας με τους <γνωστους-αγνωστους> και κατα λαθος ΔΕΝ πεσει σε αμμο δεν θα το παρεις!
    Ας ειναι και 100 αγκιστρια μονο.
    Γενικως μια θα το ριξεις και μετα θα το ΠΕΤΑΞΕΙΣ!!!

    ΠΑΡΕ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ VIDEO :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #357471

    Σωτήρη με βλεπω να το ριχνω μια φορα και να μην ξαναπαω για παραγαδι…θα δειξει…!!! :)
    αλλα και να σκαλωσει δεν τρεχει και τιποτα…συνεχιζω την καθετουλα μου !!! :P
    το μονο που σκεφτομαι ειναι μην κανω καμμια ζημια στο φουσκωτο με τοσα αγκιστρια… B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #118864

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ …ΒΑΛΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑΔΟΥΡΑΚΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ..ΕΙΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑς ΝΑ ΤΟ ΜΑΖΕΥΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΛΑΔΟΥΡΑΚΙ ..!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #357479

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ …ΒΑΛΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑΔΟΥΡΑΚΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ..ΕΙΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑς ΝΑ ΤΟ ΜΑΖΕΥΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΛΑΔΟΥΡΑΚΙ ..!!

    χμμμ…δεν ειναι ασχημη η σκεψη σου redwired … B) :) :P :P :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #118865

    ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ …..!!!

    ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΡΙΧΝΩ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΚΑΛΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΑΡΓΟΥΣ……..!!

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΣΚΑΛΩΝΕΙ …….ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΓΑΔΙ ΔΕΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΩ …!!

    ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΘΕ 4-5 ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΦΕΛΟΥΔΑΚΙΑ …..ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ , ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΩ ΤΟ ΒΑΡΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ………ΤΑ ΠΑΡΑΜΑΛΑ ΣΟΥ ΘΑ "ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ" ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΥΘΟ.

    ΑΡΧΙΣΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ …..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΚΗ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ….ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ…..!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #357489

    ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ …..!!!

    ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΡΙΧΝΩ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΚΑΛΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΑΡΓΟΥΣ……..!!

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΣΚΑΛΩΝΕΙ …….ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΓΑΔΙ ΔΕΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΩ …!!

    ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΘΕ 4-5 ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΦΕΛΟΥΔΑΚΙΑ …..ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ , ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΩ ΤΟ ΒΑΡΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ………ΤΑ ΠΑΡΑΜΑΛΑ ΣΟΥ ΘΑ "ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ" ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΥΘΟ.

    ΑΡΧΙΣΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ …..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΚΗ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ….ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ…..!!

    Η τεχνικη αυτη ειναι γνωστη, και δουλευει καλα μονο σε ασπρα(σαργο – μελανουρι) Ετσι τον παραπεμπεις σε πιο προχωρημενα ψαρεματα(βραδυνα, και σε επιλεγμενα σημεια)
    Ο Σταυρος εχει φουσκωτο, και τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα. Θελει πατεντα το πραμα, γιατι και εγω τετοιο εχω. Και αν δεν παω με φιλο με καταλληλο σκαφος, τα πραγματα ειναι απο βασανιστικα εως ζορικα.
    Ας προσπαθησει για αρχη , καλυτερα μερα, και με λαδιά, στα 40-80 μετρα. Ο καθε τοπος εχει τις ιδιαιτεροτητες του, και εδω αλλωστε τα ασπρα ειναι λιγα.

    Σταυρο δεν αφηνεις τα παραγαδια ,να το ριξεις στην ΜΠΡΟΓΚΑΡΟΛΑ; B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #357505

    Σωτηρη κατσε λιγο να παιδευτουμε με το παραγαδι και βλεπουμε και για αλλα… B)
    την κυριακη δοκιμασαμε συρτη βυθου με καινουργιο βαρυδι φυλακα 1Kg και καινουργιο ψευτικο ψαρακι (σαρδελα) και δεν προλαβαμε να κανουμε συρτη και στα 5 λεπτα μας σκαλωσε…παει αυτο…!!!
    γι αυτο σου λεω κατσε να παιδευτουμε και να ΞΟΔΕΥΤΟΥΜΕ…!!! :)

    Σωτηρη αυτο ειναι και το σκαφακι μου…
    Visit My Website

    και οσο για το αλλο θεμα που λεγαμε για την Πανελληνια Ενωση Συλλογων Ερασιτεχνων Αλιεων (Π.Ε.Σ.Ε.Α) ριξε μια ματια εδω…
    Visit My Website

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #357517

    Καλοτάξιδο το σκαφάκι, μια χαρά είναι, και εγώ πρίν τρία χρόνια με συρτή βυθού έχασα 3 παράμαλα, και δεν πήρα χτύπημα, ήθελα μαγιάτικα και συναγρίδες :) , τελικά τα παράτησα και βολεύτηκα με αφρωτή και λούτσους B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #357524

    Καλοτάξιδο το σκαφάκι, μια χαρά είναι, και εγώ πρίν τρία χρόνια με συρτή βυθού έχασα 3 παράμαλα, και δεν πήρα χτύπημα, ήθελα μαγιάτικα και συναγρίδες :) , τελικά τα παράτησα και βολεύτηκα με αφρωτή και λούτσους B)

    Φιλε Θεοφανη επειδη ακομη ''πειραματιζομαι'' καθετη-παραγαδι-συρτη & αφρου-βυθου πιστευω οτι καπου σιγα-σιγα θα κατασταλαξω…!!! :P :P :D
    μπορει τελικα να το ριχνω το σκαφακι μονο για ΒΟΛΤΙΤΣΑ…!!! :P :P :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #357528

    Σωτηρη κατσε λιγο να παιδευτουμε με το παραγαδι και βλεπουμε και για αλλα… B)
    την κυριακη δοκιμασαμε συρτη βυθου με καινουργιο βαρυδι φυλακα 1Kg και καινουργιο ψευτικο ψαρακι (σαρδελα) και δεν προλαβαμε να κανουμε συρτη και στα 5 λεπτα μας σκαλωσε…παει αυτο…!!!
    γι αυτο σου λεω κατσε να παιδευτουμε και να ΞΟΔΕΥΤΟΥΜΕ…!!! :)

    Σωτηρη αυτο ειναι και το σκαφακι μου…
    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=3mlblhVkVxY”%5DVisit My Website[/url]

    και οσο για το αλλο θεμα που λεγαμε για την Πανελληνια Ενωση Συλλογων Ερασιτεχνων Αλιεων (Π.Ε.Σ.Ε.Α) ριξε μια ματια εδω…
    [url=”http://www.pesea-omospondia.blogspot.com/”%5DVisit My Website[/url]

    Σταυρο καλοριζικο και καλοταξειδο! Και σ'ευχαρισω για τον κοπο σου.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 150 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων