ΠΑΡΑΓΑΔΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 150 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #303437

    Αυτην την εποχη δοκιμασε απο βαρκα 13αρι παραγαδι με δολωμα καραβιδακι γαριδα λιγο βαθια για λιθρινια γενικα στα παραγαδια βγαινουν τα ψαρια,ακομα καθετη με γαριδα .
    Και μην σνομπαρεις τις καλογριες εαν δολωσεις παραγαδι με ζωντανη καλογρια σε καλο τοπο θα με θυμηθεις

    Ότι είναι ζωντανό Δόλωμα είναι ότι καλύτερο που υπάρχει , αλλα δυσκολο για παραγαδι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #172657

    παιδια τη λεει ο καιρος για δευτερα;
    λεω μετα της οινοποσιες του σαβατοκυριακου να παω για κανενα πσαρεματακι;

    οι ανεμοι τη θα λεναι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #172894

    καλησπερα στα φιλαρακια..

    μηπος ξερει κανεις κανενα dvd με παραγαδι να αρχισουμαι να περνουμαι καμια ιδεα;;

    ευχαριστω πολλυ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #301915

    καλησπερα στα φιλαρακια..

    μηπος ξερει κανεις κανενα dvd με παραγαδι να αρχισουμαι να περνουμαι καμια ιδεα;;

    ευχαριστω πολλυ.

    Το καλύτερο βίντεο είναι να πας σε ένα ψαρά κάτω στο λιμάνι και να δεις πως το φτιάνει να σε πάρει και μαζί όταν το ρίχνει , πάντως το παραγάδι δεν είναι εύκολο θέλει μεγάλη προσοχή έχει πνίξει ψαράδες , όταν το ριχνεις μόνος πάντα θα έχεις μαζί ένα ψαλίδι . Εγώ πάντως δεν θα σου το πρότεινα αφού δεν το ξέρεις κάνε καμιά καθετή η συρτή έχει τόσα ψαρέματα να κάνεις , άστο παραγάδι αφού δεν το ξέρεις φιλαράκι !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #301914

    καπτεν ενοηται οτι μονοσμου δεν υπαρχει περιπτοση ουτε να το προσπαθεισω..

    οταν ανηξει με το καλο θα πειγενω με ατομα που ξερουν απλα ηθελα να δω την διαδικασια για να εχω απλα μια ιδεα.. :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #301810

    καπτεν ενοηται οτι μονοσμου δεν υπαρχει περιπτοση ουτε να το προσπαθεισω..

    οταν ανηξει με το καλο θα πειγενω με ατομα που ξερουν απλα ηθελα να δω την διαδικασια για να εχω απλα μια ιδεα.. :lol:

    Εγώ θα σου πω το έξεις εάν έχεις γνώσεις από καθετί η συρτή να προτιμήσεις αυτό το ψάρεμα , και να αφήσεις το παραγάδι γιατί είναι ψυχογενετικό :lol: φίλε μου , και για να βγάλεις ψαριά θέλει πολύ δουλειά και υπομονή :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #301733

    [size=4]Εγώ θα σου πω το έξεις εάν έχεις γνώσεις από καθετί η συρτή να προτιμήσεις αυτό το ψάρεμα , και να αφήσεις το παραγάδι γιατί είναι ψυχογενετικό :lol: φίλε μου , και για να βγάλεις ψαριά θέλει πολύ δουλειά και υπομονή :D [/size]

    ok……. :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    MARIOS-BENELLI στις #172998

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ….ΤΕΣΠΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ….ΕΡΙΧΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙ ΑΚΤΗΣ , ΨΙΛΟΠΑΡΑΓΑΔΟ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ.ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΔΟΛΩΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ (ΠΑΤΩΤΟ , ΑΦΡΩΤΟ, ΑΦΡΟΠΑΤΩΤΟ).
    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΒΑΡΚΑΚΙ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΑ ΑΚΤΗΣ…..ΑΞΙΖΕΙ..? ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ?…ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ….
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

    ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΡΙΟΣ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #173009

    Μάριε δεν ασχολούμαι γιατί απαγορεύετε το παραγάδι ακτής και το δίχτυ , δεν το ξέρεις ?

    Οσο για την βαρκα τι θελεις μεγαλη 4,5 εως 5 μετρα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #301657

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ….ΤΕΣΠΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ….ΕΡΙΧΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙ ΑΚΤΗΣ , ΨΙΛΟΠΑΡΑΓΑΔΟ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ.ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΔΟΛΩΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ (ΠΑΤΩΤΟ , ΑΦΡΩΤΟ, ΑΦΡΟΠΑΤΩΤΟ).
    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΒΑΡΚΑΚΙ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΑ ΑΚΤΗΣ…..ΑΞΙΖΕΙ..? ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ?…ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ….
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

    ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΡΙΟΣ

    ποιο λες το τηλεκατευθηνομενο η το απλο;;
    για τηλεκατευθινομενο παντος εχω ακουσει πως αξειζει αλλα ειναι και ακρηβο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #173021

    βεβεα υπαρχουν και τροποι εαν ποιανουν τα χεριασου να φτιαξεις και μονοσου..
    Visit My Website

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    MARIOS-BENELLI στις #173033

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ…ΑΠΟ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΙΕΙΑΣ…..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ…..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΤΙΜΗ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 300ΑΡΙ……ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ …..ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ…http://egadgets.gr/product.asp?catid=1195
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ …..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #301600

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ…ΑΠΟ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΙΕΙΑΣ…..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ…..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΤΙΜΗ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 300ΑΡΙ……ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ …..ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ…http://egadgets.gr/product.asp?catid=1195
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ …..

    Για το δίχτυ είμαι σίγουρος ότι απαγορεύετε προσοχή λοιπόν .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #173044

    Τώρα πήρα το λιμεναρχείο και για το παραγάδι και μου είπε απαγορεύεται προσοχή φίλε μου , και κάτι ακόμη τον Μάιο απαγορεύετε γενικώς το παραγάδι .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #301592

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ…ΑΠΟ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΙΕΙΑΣ…..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ…..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΤΙΜΗ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 300ΑΡΙ……ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ …..ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ…http://egadgets.gr/product.asp?catid=1195
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ …..

    παντος δειχνει πολυ καλο..μπραβο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 150 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων