Κυνηγητική παρέα

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #334968

    • Epanerxome s’ena thema,kapos ksexasmeno,alla panta epikero.Simera eixa mia akoma epodiksi tis aksias tis pareas,perisotero p’otidipote allo.

    • Pragmatika simera xarika,pou kapoia atoma apo to site,xarikan ,kai me voithisan,xoris prosopiko simferon,xarika poio poli apoti xarika giauto pou vrika.

    • Kai den einai mono auto,einai poli omorfo sinesthima,kapoioi na mirazonte mazi sou,kapoio pou tous ksereis elaxista,prosopika “dedomena”kai oneira,isos oxi toso sovara,kata tin diki tous apopsi,alla pou esena se kanoun na katalaveneis,pos to ligotero,se theoroun empisto,kai parea tous.

    • NAI to simantikotero,sto kinigi,einai i KALI PAREA.

    • Mia kaki parea,paraligo na mou “kopsei”to kinigi,enas kalos FILOS,me stamatise,kai atoma pou gnorisa edo “mesa”m’ekanan na ksanapistepso stin KALI PAREA.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spy στις #34612

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ,ΚΑΝΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΘΑ ΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΚΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΥΤΟ  ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΤΕ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

    ΑΝΤΩΝΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34619

     Η παρεα, οπως ειπα και πιο πριν ειναι το πιο βασικο στο κυνηγι. Η καλη παρεα θα σε κανει να περασεις καλα, θα σε κανει να ξεχασεις ταλαιπωριες, πιθανες αποτυχιες, θα σου κανει πλακα, θα δεχτει τη δικη σου πλακα, και γενικα θα σε κανει να αισθανθεις οτι οι ωρες που περασες δεν πηγαν χαμενες.

     Οπως σωστα ειπε ο Δημητρης, το να σε αντιμετωπιζουν σαν ισο σε μια κυνηγετικη παρεα, που ισως και να μην την ηξερες πριν, ειναι οτι καλυτερο μπορει να σου συμβει. Χαιρομαι που διαπιστωνω οτι ατομα εδω μεσα περα απο τα κοινα τους ενδιαφεροντα για το κυνηγι και τα περι αυτου, μοιραζονται και αλλα ενδιαφερονται και τελικα εγιναν μια μεγαλη παρεα, πολλες φορες χωρις καλα καλα να ξερει ο ενας τον αλλο. Και οτι συμπαραστεκονται σε δυσκολες στιγμες, εστω και εξ αποστασεως καμμια φορα. Και αυτο για μενα ειναι οτι σημαντικοτερο εχει πετυχει το forum.

     Και φυσικα αυτο το οφειλουμε στο Θοδωρη, και στις αρκετες ωρες που διαθετει στο site ωστε να δουλευει αψογα.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #34655

    Η ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, ΚΑΛΑ ΠΕΡΝΑΩ ΔΕ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ Η ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΑΡΤΗ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ Η ΠΑΡΕΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΕΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΠΑΡΕΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #34844

    KAΛΗΜΕΡΑ & ΑΠΟ ΜΕΝΑ.Η ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α & ΤΟ Ω ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ & Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟΙ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΑ ΣΟΒΑΡΑ & ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΜΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ & ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ,ΛΕΣ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ,ΕΝΑ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ & ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ,ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ,ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ & ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΑ & ΠΑΝΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΜΑΣΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ & ΟΙ << ΚΑΚΕΣ ΠΑΡΕΕΣ>>.ΠΑΛΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ & ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΜΕ ΠΑΡΕΑ,ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΜΕΡΗ, ΕΙΧΑΜΕ<< ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ>>.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ,& ΓΩ ΠΗΓΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟ <<ΦΙΛΟ ΜΟΥ>>ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 4!!ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ & ΔΕΝ ΞΑΝΑΙΔΩΘΗΚΑΜΕ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ -ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ-ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

    ΠΑΝΟΣ

    Υ.Γ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΒΑΓΓΕΛΗΔΕΣ!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #34942

    Παιδια να σας πω και τη δικη μου αμπελοφιλοσοφια για το κυμηγι.Η παρεα ειναι το ποιο <<ακριβο>> κυνηγετικο <<εφοδειο>>.Καποτε εφτιαξα τα μετρα στο κοντακι μου στο Διστεφανη. Κορυφαιος για μενα στη αρρωστια της << κοντακιτιδας >> και σε καθε τι που αφορα τα οπλα.Μου ειχε πει κατι πολυ ψαγμενο,φιλοσοφικα.Μπορει να βρεις στη ζωη σου,αναλογα και με τα χρηματα που διαθετεις,τα παντα.Οπλα-κοντακια στα μετρα σου-φυσιγγια που να σε ικανοποιουν απολυτα-ακριβα 4χ4-κυνηγοτοπους με ονειρεμενη πυκνοτητα θηραματων-……,μπορει να περασει μια ολοκληρη κυνηγετικη καριερα που να μη βρεις ενα σωστο συντροφο στο κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #34953

    ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΣΥΝΔΕΟΥΝ,ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΜΑΛΗ ΖΩΗ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΓΝΩΜΗ ΤΟ ΠΩΣ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ Η ΑΛΛΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙ.ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΑΡΕΑΣ ΜΟΥ(ΟΛΟΙ ΒΟΥΝΙΣΙΟΙ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΓΡΑΜΑΤΟΙ,ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΖΩΗ)ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ (ΟΣΟΙ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ).ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ(ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΟΥΣ)ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΙΘΑΡΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ,ΟΤΑΝ ΒΑΡΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΨΑΧΝΟΥΝ,ΚΑΙ ΡΩΤΟΥΝ,ΕΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ,ΚΙΝΗΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΗΛΩΝΗ ΕΝΟΙΑ , ΣΚΕΨΗ,ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗ ΛΕΞΗ <<ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΤΥΠΗΣΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ>>ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΡΩΤΟΥΝ <<ΕΦΕΡΕΣ ΤΗ ΛΥΡΑ(ΠΟΝΤΙΑΚΗ)>>,<<ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ,ΒΓΑΛΤΕ ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΟ ΚΑΙ ΑΙΝΤΕ ΣΥΡΟΝ ΛΑΜΠΗ ΤΗ ΚΕΜΕΝΤΖΕΝ>>.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΛΕΝΤΙΑ, ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟΣ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ, ΟΠΟΥ ΣΥΝΔΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΥΝΗΓΙΑ.ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΘΩΤΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΚΟΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ,ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΛΥΚΕΙΟ, ΣΤΡΑΤΟ ΑΚΟΜΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ (ΠΑΠΑΣ ΚΑΙ ΡΑΣΑ),ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΙΠΟΙ ΖΩΗ.ΚΟΛΗΤΕ ΜΟΥ  ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.ΤΟ ΤΑΚΙΜΙ ΣΟΥ kalogeros.ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΟΙΛΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    WOODCOCK στις #35104

    Θα συμφωνήσω με το Βίκτωρ. Πάνω από όλα ο σεβασμός στην ΙΔΕΑ που λέγεται Κυνήγι.

    Γιώργος

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων