ΑΓΟΡΑ ΤΣΟΚ BRILEY

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #80340

    Φίλε , από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι τα καλύτερα τσοκ για benelli crio είναι τα εργοστασιακά.

    Αγόρασα after market τσοκάκια και εγώ για την centro supersport (με κάννη crio )που έχω και μετά από δοκιμές έχω καταλήξει στα εργοστασιακά.

    Συμπλήρωσε τα εσωτερικά εργοστασιακά που έχεις και μην ασχολείσαι άλλο.

    Αν παρ’ όλα αυτά θέλεις να πάρεις after market τσοκάκια , αυτά που ταιριάζουν είναι τα Benelli Crio Sport και όχι τα crio plus.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #80356

    Εντύπωση μου έκανε η ακριβής διαβάθμιση τών Briley-midas πού έχω μετρήσει από τό mod μέχρι τό extra foul. Σταθερά κατά 1,22 δέκατο !  Εντυπωσιάστηκα τόσο πού μπαίνω στόν πειρασμό νά αποκτήσω κ τίς υπόλοιπες συσφίξεις μιά κ από απόδοση-ποιότητα κατασκευής είναι πάνω από τόν μέσο όρο. Υ.Γ Γιάννη πρέπει νά βρώ κ μονωτική ταινία γιά νά καλύψω τό χρυσό δακτυλίδι πού έχουν.   Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    maikpap στις #344438

    Φιλε Γιαννη ευχαριστω για τις πολυτιμες πληροφοριες που μου εδωσες και προερχονται απο την προσωπικη σου εμπειρια, και γι αυτο θα τις λαβω σοβαρα υπ’ οψιν.

    Οπως προφανως γνωριζεις μαζι με το οπλο δινονται δυο τσοκ.

     Το ενα κυλινδρος (* * * * *) και το αλλο μισο (* * *).

    Στο κυνηγι τσιχλας που ειναι αυτο με το οποιο ασχολουμαι τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω το μισο (* * *) και απ’ οτι εχω παρατηρησει στο χαρτι οι τουφεκιες που βγαζει η Crio ειναι καπως σφιχτες. Επειτα απο αυτα γραφεις λεω να αγορασω ενα εργοστασιακο (* * * *)  να δω πως αποδιδει, και μετα βλεπουμε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #80464

    Την καλύτερη κίνηση θα κάνεις !

    Εγώ έχω να βγάλω τον βελτιωμένο κύλινδρο κοντά στον ένα χρόνο από το όπλο.

    Κοντά – μακριά παστρεύει που λέει και ο φίλος μου ο ’λκης (old_timer).

    Όντως το ντεμί(***) βγάζει πολύ σφικτές τουφεκιές .

    Θα σου πω το εξής ευτράπελο περιστατικό : Πέρυσι σε κυνήγι Φασιανού στην Παρνασίδα , σηκώνεται ένας Φασιανός σε απόσταση 20 μέτρων περίπου και τον τουφεκάω με RC32 7άρια και *** …Αποτέλεσμα : τον έκοψα στα δυο.

    Εγώ έχω πάρει και το IM (**) και δεν νομίζω να χρειαστώ κανένα άλλο τσοκ για την Benelli μου.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων