Υγραεριοκινηση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 243 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #343270

    Δεν πειράζει κάναμε εκλογές δύο φορές και βγάλαμε τους ίδιους καλά να πάθουμε…

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #343271

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΒΓΗΚΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑΞΕΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #343276

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΒΓΗΚΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑΞΕΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ

    Έτσι ακριβώς είναι. Και επειδή τελευταία γίνεται πολύς λόγος για αξιολόγηση, τότε ποια είναι η αξιολόγησή τους από το λαό σύμφωνα με τα αποτελέσματα των εκλογών; Ότι τρεις κακοί αν συγκυβερνήσουν θα κάνουν έναν καλό; Βέβαια το άλλο αρνητικό είναι ότι δεν υπάρχει κάποια νέα ξεκάθαρη και με τσαγανό πρόταση που να εκφράζει την πλειοψηφία του λαού…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #343279

    Δεν διαφωνώ παιδιά αλλά πασοκ και νδ έκαναν μόνοι τους αυτοδύναμη κυβέρνηση, συνεπώς έλαβαν ποσοστό πάνω από 40% και οι δύο του εκλογικού σώματος.

    Συγνώμη αλλά με αυτά που έχουν κάνει στην χώρα θα έπρεπε ούτε πάνω από 10% να μην λάβουν. Άρα το ξαναγράφω καλά να πάθουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #347429

    συμφωνω με τον zed εκλογες εγιναν και ο λαος ψηφισε.

    καλα κανουν κα μας γ@μουν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #347469

    Για όσο καιρό θα κάνουμε επαναστάσεις απο τον καναπέ , αυτοί θα μας εξαθλιώνουν κάθε μέρα.Μπορούμε να παρκάρουμε τα αυτοκίνητα μας για ένα μήνα?Να δεις πως θα σφίξουν οι κώλοι αμέσως.Αλλά δεν μπορούμε και το ξέρουν αυτό.Οπότε και για αυτόν τον λόγο δεν έχουμε δικαίωμα να γκρινιάζουμε.Ο πιο βασικός λόγος όμως που δεν μπορούμε να γκρινιάζουμε έιναι ότι ¨εμείς ¨ τους επιλέξαμε και το ¨δεν ήξερα ¨ δεν περνάει.Ξέραμε πολύ καλά με ποιούς είχαμε να κάνουμε.Αλλά ποιός να ξεβολευτεί τώρα?

    Το χειρότερο όμως ξέρετε ποιό είναι? Αν είχαμε αύριο την ευκαιρία να επιλέξουμε, πάλι θα επιλέγαμε τα ίδια λάθη τα ίδια πρόσωπα τα ίδια κόμματα.Οπότε ας κάτσουμε να μας πηδάνε αφου τελικά μας αρέσει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #347552

    ρε μπας και μας εχουν ευνουχισει; δεν εξηγήται αλλιώς η μαλ@κισμένη συμπεριφορά που εχουμε ως λαος ….. βλέπετε τα 400 χρόνια ραγιάδες εχουν αφήσει σημαδια στην συμπεριφορά μας 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #347578

    Τελικά θα γίνει η αύξηση φόρου στο αέριο κίνησης ή όχι; Από τότε που αναφέρθηκε (πρώτα από ποιον; από το MEGA φυσικά) σαν σενάριο δεν ξανάκουσα να το συζητούν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #347585

    Χρήστο μέσα σε ΟΛΑ τα μέτρα που θα  κατατεθούν σήμερα το απογευμα στην βουλή πρς συζήτηση είναι και η αύξηση του φόρου στο αέριο κίνησης.

    Αφου λοιπόν τους βρίσαμε και καλά κάναμε , τα πράγματα έχουν ως εξης.Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι περάσει η αύξηση τότε 1) Οσοι έχουν ήδη βάλει lpg τότε σίγουρα θα συνεχίσουν να έχουν κέρδος αφου η διαφορά του lpg με την βεζίνα (υπολογισμένη και η επιπλέον κατανάλωση του lpg) θα είναι περίπου στα σαράντα λεπτά.2) Οσοι αποφασίσουν να βάλουν τώρα τότε και αυτοί κάποια στιγμή θα είναι κερδισμένοι .3) Αν ρωτάτε την αποψή για το αν πρέπει να βάλετε η οχι τότε η απαντησή μου είναι οχι διότι αφου έβαλαν χερι τώρα τότε σύντομα δεν θα αργήσει να έρθει και η πλήρης εξίσωση.

    Βέβαια ακουγονται πολλά.Ενα εξ αυτών είναι ότι είναι πολύ πιθανόν να μην πειράξουν αυτη την στιγμή τον φόρο διότι έχουμε μόνο 80.000 αυτοκίνητα που έχουν βάλει γκάζι οπότε το κέρδος δεν θα είναι μεγάλο. Πιθανόν λοιπόν να το αφήσουν για αργότερα όταν οι πελάτες-κοροϊδα θα είναι περισσότεροι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #347652

    Χρήστο μέσα σε ΟΛΑ τα μέτρα που θα κατατεθούν σήμερα το απογευμα στην βουλή πρς συζήτηση είναι και η αύξηση του φόρου στο αέριο κίνησης. Αφου λοιπόν τους βρίσαμε και καλά κάναμε , τα πράγματα έχουν ως εξης.Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι περάσει η αύξηση τότε 1) Οσοι έχουν ήδη βάλει lpg τότε σίγουρα θα συνεχίσουν να έχουν κέρδος αφου η διαφορά του lpg με την βεζίνα (υπολογισμένη και η επιπλέον κατανάλωση του lpg) θα είναι περίπου στα σαράντα λεπτά.2) Οσοι αποφασίσουν να βάλουν τώρα τότε και αυτοί κάποια στιγμή θα είναι κερδισμένοι .3) Αν ρωτάτε την αποψή για το αν πρέπει να βάλετε η οχι τότε η απαντησή μου είναι οχι διότι αφου έβαλαν χερι τώρα τότε σύντομα δεν θα αργήσει να έρθει και η πλήρης εξίσωση. Βέβαια ακουγονται πολλά.Ενα εξ αυτών είναι ότι είναι πολύ πιθανόν να μην πειράξουν αυτη την στιγμή τον φόρο διότι έχουμε μόνο 80.000 αυτοκίνητα που έχουν βάλει γκάζι οπότε το κέρδος δεν θα είναι μεγάλο. Πιθανόν λοιπόν να το αφήσουν για αργότερα όταν οι πελάτες-κοροϊδα θα είναι περισσότεροι.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 43 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 42 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 41 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Και εγώ έχει περίπου 10 ημέρες που έβελα στο jimny… 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #347688

    diomilesis wrote:
    Χρήστο μέσα σε ΟΛΑ τα μέτρα που θα κατατεθούν σήμερα το απογευμα στην βουλή πρς συζήτηση είναι και η αύξηση του φόρου στο αέριο κίνησης. Αφου λοιπόν τους βρίσαμε και καλά κάναμε , τα πράγματα έχουν ως εξης.Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι περάσει η αύξηση τότε 1) Οσοι έχουν ήδη βάλει lpg τότε σίγουρα θα συνεχίσουν να έχουν κέρδος αφου η διαφορά του lpg με την βεζίνα (υπολογισμένη και η επιπλέον κατανάλωση του lpg) θα είναι περίπου στα σαράντα λεπτά.2) Οσοι αποφασίσουν να βάλουν τώρα τότε και αυτοί κάποια στιγμή θα είναι κερδισμένοι .3) Αν ρωτάτε την αποψή για το αν πρέπει να βάλετε η οχι τότε η απαντησή μου είναι οχι διότι αφου έβαλαν χερι τώρα τότε σύντομα δεν θα αργήσει να έρθει και η πλήρης εξίσωση. Βέβαια ακουγονται πολλά.Ενα εξ αυτών είναι ότι είναι πολύ πιθανόν να μην πειράξουν αυτη την στιγμή τον φόρο διότι έχουμε μόνο 80.000 αυτοκίνητα που έχουν βάλει γκάζι οπότε το κέρδος δεν θα είναι μεγάλο. Πιθανόν λοιπόν να το αφήσουν για αργότερα όταν οι πελάτες-κοροϊδα θα είναι περισσότεροι. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 43 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 42 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 41 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Και εγώ έχει περίπου 10 ημέρες που έβελα στο jimny…

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    εχω βαλει και εγω σε jimny εδω και 40000χλμ

    συμβουλη να μην το πηνεις ειδικα στις ζεστες

    και να το ρυθμιζεις τακτικα καθε 10000χλμ

    εχουν θεμα με βαλβιδες και καπακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #347720

    Chris-Kaz wrote:

    diomilesis wrote:
    Χρήστο μέσα σε ΟΛΑ τα μέτρα που θα κατατεθούν σήμερα το απογευμα στην βουλή πρς συζήτηση είναι και η αύξηση του φόρου στο αέριο κίνησης. Αφου λοιπόν τους βρίσαμε και καλά κάναμε , τα πράγματα έχουν ως εξης.Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι περάσει η αύξηση τότε 1) Οσοι έχουν ήδη βάλει lpg τότε σίγουρα θα συνεχίσουν να έχουν κέρδος αφου η διαφορά του lpg με την βεζίνα (υπολογισμένη και η επιπλέον κατανάλωση του lpg) θα είναι περίπου στα σαράντα λεπτά.2) Οσοι αποφασίσουν να βάλουν τώρα τότε και αυτοί κάποια στιγμή θα είναι κερδισμένοι .3) Αν ρωτάτε την αποψή για το αν πρέπει να βάλετε η οχι τότε η απαντησή μου είναι οχι διότι αφου έβαλαν χερι τώρα τότε σύντομα δεν θα αργήσει να έρθει και η πλήρης εξίσωση. Βέβαια ακουγονται πολλά.Ενα εξ αυτών είναι ότι είναι πολύ πιθανόν να μην πειράξουν αυτη την στιγμή τον φόρο διότι έχουμε μόνο 80.000 αυτοκίνητα που έχουν βάλει γκάζι οπότε το κέρδος δεν θα είναι μεγάλο. Πιθανόν λοιπόν να το αφήσουν για αργότερα όταν οι πελάτες-κοροϊδα θα είναι περισσότεροι. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 43 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 42 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 41 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Και εγώ έχει περίπου 10 ημέρες που έβελα στο jimny… Χρήστος
    Κομοτηνή

    εχω βαλει και εγω σε jimny εδω και 40000χλμ συμβουλη να μην το πηνεις ειδικα στις ζεστες και να το ρυθμιζεις τακτικα καθε 10000χλμ εχουν θεμα με βαλβιδες και καπακια

     

    Τζο ευχαριστώ για τη συμβουλή. Να ρυθμίζω εννοείς το σύστημα υγραερίου ή να ελέγχω τις βαλβίδες;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #377017

    τζο wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    diomilesis wrote:
    Χρήστο μέσα σε ΟΛΑ τα μέτρα που θα κατατεθούν σήμερα το απογευμα στην βουλή πρς συζήτηση είναι και η αύξηση του φόρου στο αέριο κίνησης. Αφου λοιπόν τους βρίσαμε και καλά κάναμε , τα πράγματα έχουν ως εξης.Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι περάσει η αύξηση τότε 1) Οσοι έχουν ήδη βάλει lpg τότε σίγουρα θα συνεχίσουν να έχουν κέρδος αφου η διαφορά του lpg με την βεζίνα (υπολογισμένη και η επιπλέον κατανάλωση του lpg) θα είναι περίπου στα σαράντα λεπτά.2) Οσοι αποφασίσουν να βάλουν τώρα τότε και αυτοί κάποια στιγμή θα είναι κερδισμένοι .3) Αν ρωτάτε την αποψή για το αν πρέπει να βάλετε η οχι τότε η απαντησή μου είναι οχι διότι αφου έβαλαν χερι τώρα τότε σύντομα δεν θα αργήσει να έρθει και η πλήρης εξίσωση. Βέβαια ακουγονται πολλά.Ενα εξ αυτών είναι ότι είναι πολύ πιθανόν να μην πειράξουν αυτη την στιγμή τον φόρο διότι έχουμε μόνο 80.000 αυτοκίνητα που έχουν βάλει γκάζι οπότε το κέρδος δεν θα είναι μεγάλο. Πιθανόν λοιπόν να το αφήσουν για αργότερα όταν οι πελάτες-κοροϊδα θα είναι περισσότεροι. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 43 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 42 λεπτά πριν από τον diomilesis.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 41 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Και εγώ έχει περίπου 10 ημέρες που έβελα στο jimny… Χρήστος
    Κομοτηνή

    εχω βαλει και εγω σε jimny εδω και 40000χλμ συμβουλη να μην το πηνεις ειδικα στις ζεστες και να το ρυθμιζεις τακτικα καθε 10000χλμ εχουν θεμα με βαλβιδες και καπακια

    Τζο ευχαριστώ για τη συμβουλή. Να ρυθμίζω εννοείς το σύστημα υγραερίου ή να ελέγχω τις βαλβίδες;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    να ρυθμιζεις το συστημα υγραεριου τακτικα καθε 10000 και

    ακομα πιο καλα πριν το χειμωνα και πριν τις ζεστες

    δες και τα μπουζι  αν εχεις τα απλα βγαλτα και περνα ιριδιου

    αλλαγη καθε 30000χλμ

    να ελενχεις τακτικα το υγρο ψυξης για διαρροες

    απο τους συνδεσμους[ΤΑΦ] του πνευμονα με τα κολαρα του καλοριφερ

    οι συνδεσμοι ειναι απο κακο πλαστικο και με τον καιρο εχουν διαρροες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #377189

    ΟΚ Τζο. Ευχαριστώ. Πάντως δύο μέρες πριν βάλω το υγραέριο, έκανα σέρβις (120.000 χλμ) και αν και είχε μπουζί ιριδίου και ήταν και σε καλή κατάσταση , εγώ τα άλλαξα (εννοείται πάλι ιριδίου έβαλα) για παν ενδεχόμενο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #378879

    Τα νέα μάλλον είναι καλά.Βέβαια  κανείς δεν μπορεί να είναι 100% σίγουρος με το Ελληνικό κράτος .

    Λοιπόν επειδή το έψαξα πολύ και για να μην κάνω ένα σωρό παραθέσεις , το συμπέρασμα που έβγαλα είναι το εξής.Το πιθανότερο είναι να μην γίνει τίποτα .Αν τελικά γίνει κάτι αυτό θα είναι στην χειρότερη περίπτωση απο 6 μέχρι 9 λεπτά το λίτρο.Οπότε μετατίθεται για το μέλλον μια μεγαλύτερης κλίμακας εξίσωση του φόρου.

    Αυτά…… 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 243 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων