ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #27566

    ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΛΑΓΑΔΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΣΑΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ,ΟΠΛΑ ,ΣΚΥΛΙΑ ΓΕΡΑ ΥΓΙΗ ΚΑΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΟΝΟ
    5 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ … ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 8 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ . ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ!!! Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΛΗΣ ΛΩΡΙΔΑΣ ΕΜΦΑΝΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ.

    ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ ΑΤΡΟΠΙΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ.. . Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΛΕΣ… ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΜΑΣ Η ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ..

    ΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΡΩΝ ΟΙ ΛΑΓΑΔΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ …ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #108801

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ TOPIC "ΑΛΛΑΞΗ" ΑΛΛΑΞΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #350497

    ;) ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΕΣΟΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #108834

    Ασ ελπισουμε οτι ο καιρος θα χαλασει οπως λενε μπας και βρουμε κανα τορο…
    λεων εγω και εσυ μαλλον θα κανουμε εναρξη εσυ στη διβρη και εγω στο βιδιακι….χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #350505

    :) ΑΡΓΥΡΗ,ΤΡΕΙΣ ΑΦΗΣΑ,ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΒΟΛΕΑ,ΝΑ ΜΟΥ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #108840

    Παιδιά εύχομαι καλή λαγοχρονιά σε όλους τους τρελαμένους λαγάδες!!!
    Τα νέα απο Εύβοια ειναι καλά,έχει λαγουδάκια αλλά σε σχέση με πέριση έχει λιγότερους.Το κέφι μας θα το κάνουμε πάντως,πρεπει ομως να ριξει καμια βροχη γιατι χαθήκαμε παιδια.Πηγαινω σε ορισμενα μερη για εκπαιδευτικα και ο τοπος απο τα πευκοφυλλα που ειναι κατω βρομαει λες και εχει παρει φωτιά!!!
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Segset στις #350510

    Επιτελους ο καιρος εφτασε! 3 και σημερα!! Να δουμε τι καναμε τοσο καιρο στα εκπαιδευτικα… θα <<πατησουν μπαλα>> τα εργαλεια η' θα φαμε κανενα αποκλεισμο οπως ο Ολυμπιακος!! :) Οπως και να χει η καλη παρεα θα υπαρχει τα απαραιτητα εφοδια(μπριζολακια,παιδακια…κλπ :( ) θα υπαρχουν,οποτε καθε αποτελεσμα δεκτον!! ;)
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΝΑ ΧΟΜΠΥ !! ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΗΚΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    J.K. στις #108929

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΑΓΟΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.
    ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ.
    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #108931

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΟΥ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙΟΥ. ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΚΑΤ ΆΡΧΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ ΚΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ …ΑΠΟΔΟΤΙΚΗ, ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ….
    ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ …ΟΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ …ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
    ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ,ΚΑΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #109014

    καλησπερα σε ολους τους λαγαδες… μιας και περασε η πρωτη μερα του λαγου θα ηθελα να πω μερικοι αγνοουν οτι ο λαγος χτυπιεται αφου ξημερωσει και οχι οταν πανε στον κυνηγοτοπο!!! τελος παντων..
    μπραβο ρε γιαννη με το λαγαρο σου και με το γιο σου!!! ο μικρος τον βαρεσε?
    εγω δυστοιχως δεν βγηκα ακομα ….. (σιμο καλα ειμαι προβλημα με την συνδεση)

    περιμενουμε νεα και απο αλλους που βγηκαν στον κυνηγοτοπο….
    δημητρη βρες και καμια καβατζα γιατι δεν βλεπω να εχουν αφησει τπτ… εφαγαν πολλους στην ασφαλτο…

    καλη χρονια !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #109064

    επιτελους παρασκευη!!! αυριο παλικαρια φτανει η μεγαλη ωρα… ο γιαννης εκανε καλη αρχη με 1στα 2 ευχομαι το ιδιο σε ολους μας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #109065

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΡΓΥΡΗ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΕΡΙ ΜΕ ΜΑΥΡΙΣΕ.ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΑΥΡΙΟ,ΜΕΤΑ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΙΑ ΧΩΜΑΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΦΑΝΕ ΝΥΧΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    J.K. στις #109229

    ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
    ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ''ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΕΙΣ'' ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #350737

    το σαββατο οπωσ ειδαμε ολοι εβρεχε αλλα την κυριακη ηταν ενας ωραιος λαγοκαιρος οπου σκυλια και θυραματα ανταποκριθηκαν στο καλεσμα μου και ειχαμε μια νικηφορα μαχη (πολυ δυσκολη με πολυ τρεξιμο και αγωνια) ….. ;) :P :rolleyes: :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #350751

    Γειά σου Αργύρη και υπόλιποι φίλοι!
    Τετάρτη στην πρώτη εξόρμηση σε λοφάκια με πεύκα, 4 κυνηγοί και 10 σκυλιά. σηκώσαμε 8 λαγούς , πέρασαν οι 3 απο τα καρτέρια, πήραμε τον έναν…Σάββατο στο ίδιο μέρος σηκώσαμε έναν λαγό και 2 ώρες μετά σε κοντινό παρόμοιο μέρος σηκώσαμε άλλον έναν και τον πήραμε. κυριακή ρεπώ λόγω ασθένειας :P Απο αυτά που είδα στην περιοχή μου τον τελευταίο καιρό το συμπέρασμα που έβγαλα είναι οτι υπάρχουν λαγοί αλλά οχι τόσο πολοί όσο πέρσυ και πρόπερσυ. πιστεύω οτι θα το εξακριβώσω αυτό στις επόμενες 15-20 μέρες. συνήθως εκείνη την εποχή βγαίνουν οι πολοί λαγοί απο τις βαμβακιές και πιάνουν τα υψώματα. πάντως ο καιρός ήταν πλήρως ακατάλληλος για λαγοκυνήγι. 4 μέρες φυσούσε πολύ δυνατός βαρδάρης , ζεστός ντορός δεν υπήρχε και ελπίζω τα πράγματα να αλλάξουν σύντομα και να έχουμε πολλές βροχές μέσα στο φθινόπωρο!
    καλά κυνήγια σε όλους και μακάρι οι λαγοί παντα να πληθαίνουν, όπως τις προηγούμενες χρονιές!

    φιλικά Κώστας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων