ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,866 έως 2,880 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #383540

    την κυριακη συνεβει το εξης κουφο …κατεβαινουμε αποτο αμαξι…ο γερος μου αμολα το σκυλι να κανει την αναγκη του πριν ξεκινησουμε για την λακα …ο λαγος ομως εχει πιασει διπλα απο το αμαξι …εγω βγαζω τα οπλα και εκεινη τη στιγμη εχω βγαλει την φρανκι του πατερα μου…ξαφνικα ακουω το σκυλι να ειναι απο κατω μας στα 10 μετρα σε ενα πυκνο….μεσα σε τρια δευτερα τον σηκωνει και ισα που προλαβαινω να παρω ενα 6αρι και να το βαλω στη φρανκι …τη μ2 την ειχα ακομη στη θηκη …βγαινει ο λαγος στο δρομο και κανει να φυγει προς τα πανω …του τη σκαω και παρτον κατω …τρελαθηκαμε ….αμα θελει να στον δωσει η πουτανα η τυχη ;;;;;;;;;;;;;;;;

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 λεπτά πριν από τον anrizoss.

    Ε ΒΡΕ ΦΟΥΣΤΗ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ

    Κ ΣΥ ΞΕΚΩΛΟΘΗΚΕΣ. 😆 😆 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #383541

    anrizoss wrote:
    την κυριακη συνεβει το εξης κουφο …κατεβαινουμε αποτο αμαξι…ο γερος μου αμολα το σκυλι να κανει την αναγκη του πριν ξεκινησουμε για την λακα …ο λαγος ομως εχει πιασει διπλα απο το αμαξι …εγω βγαζω τα οπλα και εκεινη τη στιγμη εχω βγαλει την φρανκι του πατερα μου…ξαφνικα ακουω το σκυλι να ειναι απο κατω μας στα 10 μετρα σε ενα πυκνο….μεσα σε τρια δευτερα τον σηκωνει και ισα που προλαβαινω να παρω ενα 6αρι και να το βαλω στη φρανκι …τη μ2 την ειχα ακομη στη θηκη …βγαινει ο λαγος στο δρομο και κανει να φυγει προς τα πανω …του τη σκαω και παρτον κατω …τρελαθηκαμε ….αμα θελει να στον δωσει η πουτανα η τυχη ;;;;;;;;;;;;;;;; Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 λεπτά πριν από τον anrizoss.

    Ε ΒΡΕ ΦΟΥΣΤΗ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Κ ΣΥ ΞΕΚΩΛΟΘΗΚΕΣ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    εγω λεω να μας πει και τα νουμερα του τζοκερ!!!! :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #383543

    anrizoss wrote:
    την κυριακη συνεβει το εξης κουφο …κατεβαινουμε αποτο αμαξι…ο γερος μου αμολα το σκυλι να κανει την αναγκη του πριν ξεκινησουμε για την λακα …ο λαγος ομως εχει πιασει διπλα απο το αμαξι …εγω βγαζω τα οπλα και εκεινη τη στιγμη εχω βγαλει την φρανκι του πατερα μου…ξαφνικα ακουω το σκυλι να ειναι απο κατω μας στα 10 μετρα σε ενα πυκνο….μεσα σε τρια δευτερα τον σηκωνει και ισα που προλαβαινω να παρω ενα 6αρι και να το βαλω στη φρανκι …τη μ2 την ειχα ακομη στη θηκη …βγαινει ο λαγος στο δρομο και κανει να φυγει προς τα πανω …του τη σκαω και παρτον κατω …τρελαθηκαμε ….αμα θελει να στον δωσει η πουτανα η τυχη ;;;;;;;;;;;;;;;; Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 λεπτά πριν από τον anrizoss.

    Ε ΒΡΕ ΦΟΥΣΤΗ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Κ ΣΥ ΞΕΚΩΛΟΘΗΚΕΣ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    εχω και αλλες …να τις πω;;;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384307

    παρα τον δυνατο νοτιοδυτικο ανεμο και σημερα εγινε δουλεια και μαλιστα καλη …αντε να δουμε τωρα που εβρεξε ποσα απιδια πιανει ο σακος ;;;;;;;;;ο λαγος ειχε πιασει κυριολεκτικα 3 μετρα πριν την ασφαλτο …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #384308

    παρα τον δυνατο νοτιοδυτικο ανεμο και σημερα εγινε δουλεια και μαλιστα καλη …αντε να δουμε τωρα που εβρεξε ποσα απιδια πιανει ο σακος ;;;;;;;;;ο λαγος ειχε πιασει κυριολεκτικα 3 μετρα πριν την ασφαλτο …

    MΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΑΝΤΡΕΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ 😉

    ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΥΣΗ 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384326

    μπα …και περυσι που τον ειχαμε δει μια φορα στα φωτα αλλα μολις εφεξε μας επιασε βροχη και δεν μπορεσαμε να τον σηκωσουμε ,στο ιδιο σημειο τον ειχαμε ψαξει …ειναι μερικοι λαγοι πανεξυπνοι τελικα…ηξερε να φυλαγεται για αυτο και ηταν γαιδουρι κανονικο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384503

    σημερα φαγαμε μεγαλη φολα λογω καιρου …δεν καναμε τιποτε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #384512

    σημερα φαγαμε μεγαλη φολα λογω καιρου …δεν καναμε τιποτε……

    ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ 😥 😳

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384515

    παντως εγω ευχαριστηθηκα διωξη και τουφεκιδι…ειναι ενα παλικαρι με τρια σκυλακια που πανε αλεπου και αν πεσουν πανω και σε κανενα λαγο ισως να τον ψαξουν ,και συνειδητα τα αφηνει να κυνηγουν αλεπες και αυτος τις τουφεκαει κιολας…σημερα δυστυχως η αλεπου του εφυγε ,τις εριξε 3 ,και ακολουθησε μια ανεπαναληπτη διωξη μιας ωρας στο απεναντι βουνο…εντυπωσιακο κυνηγι δεν μπορεις να πεις !!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384519

    παντως μπορει να χτυπιουνται λαγοι απο καλες παρεες με εμπειρα σκυλια ,αλλα δεν γινεται να πηγαινεις στο βουνο και να ειναι καλοκαιρι βρε παιδες ……τι λετε και σεις ;;;;κυνηγι με κοντομανικο τελη οκτωβρη και μετα απο μιση ωρα το σκυλι να ψαχνει απεγνωσμενα νερο δεν λεει ..τις καλυτερες αναμνησεις μου στο κυνηγι τις εχω με μοχλοβορι οπου μπορεις να ιχνηλατεις ενα λαγο και 3 και 4 ωρες μεχρι να τον σηκωσεις …οχι τωρα που παθαινεις ηλιαση ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #384520

    ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ ΣΤΟ Ο ΝΕΟΣ ΜΟΥ

    ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΛΑΓΟ

    ΜΕ ΔΙΩΞΗ Κ ΟΧΙ ΤΣΑΤ ΠΑΤ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384522

    γιες μαστερ…η διωξη ειναι για οσους δεν το κατεχουν ……….. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    giorgos33 στις #384763

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ…ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΛΑΓΟΥΣ…ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,,,ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 15 ΣΤΡΕΜΑΤΑ,,,ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΑΛΛΟΣ???ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΝΤΑ,,,ΟΤΑΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ  ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ???ΡΩΤΑΩ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΓΟ….ΜΟΝΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΛΑΓΟ…ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ,,ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ,,,ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #384804

    εφοσον καθε χρονο βρισκεις λαγους εκει σημαινει οτι δεν ξεσποριζει το μερος …μπορει να υπαρχουν μικρα λαγακια τα οποια τωρα να ειναι δυσκολο να ανιχνευθουν …οποτε σε μερικους μηνες θα ειναι ενηλικα ατομα και αυτα…τωρα αν τους εχεις χτυπησει και δεν υπαρχει τιποτε θα πρεπει να περιμενεις μπορει και μηνες μεχρι να βρεθει καποιος λαγος εκει …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #385401

    ειχε αγιο ο φουστης σημερα…τι να κανουμε …παμε για αλλα το σαββατο…κυνηγι με το ρολοι λογω δουλειας δεν γινεται…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,866 έως 2,880 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων