ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,881 έως 2,895 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    k_b στις #385651

    Καλημερα σε ολους,

    Εμεις επιτελους πηραμε χθες εναν μετα απο πολλες ατυχες εξοδους οπου παρολο που κουτσα στραβα βγαζαμε απο εναν δυο καθε φορα, στην καταδιωξη δεν υπηρχε καταδιωξη!! Αντε 10 λεπτα με το ζορι! Εδω στο νησι ατελειωτες βροχες και ατελειωτοι νοτιαδες και ΝΑ τοσο καιρο!

    Απο την αλλη, χθες εμαθα για εναν χωριανο μου που προχθες βραδυ βαρεσε 10 λαγους με τα φωτα στις περιοχες που κυνηγαω. Ειναι τοσο μαλ@@@ς που καθεται και το καυχιεται!!

    Εγω εχω διαλυσει τα γονατα μου στα κατσαβραχα και τα σκυλια μου παλευουν για 10 λαγους την σεζον και αυτος μας τους στερει ετσι μαλακ@@@@να!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #385880

    ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ….

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #385890

    καταλαβα.το ριξαμε στην ροματζαδα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    slatsTHOMAS στις #385986

    είδα τις φωτογραφίες…

     

    αχ..αχ

    Νιώθω οτι ξαναερωτεύτηκα…….

    😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386008

    Καλημερα σε ολους, Εμεις επιτελους πηραμε χθες εναν μετα απο πολλες ατυχες εξοδους οπου παρολο που κουτσα στραβα βγαζαμε απο εναν δυο καθε φορα, στην καταδιωξη δεν υπηρχε καταδιωξη!! Αντε 10 λεπτα με το ζορι! Εδω στο νησι ατελειωτες βροχες και ατελειωτοι νοτιαδες και ΝΑ τοσο καιρο! Απο την αλλη, χθες εμαθα για εναν χωριανο μου που προχθες βραδυ βαρεσε 10 λαγους με τα φωτα στις περιοχες που κυνηγαω. Ειναι τοσο μαλ@@@ς που καθεται και το καυχιεται!! Εγω εχω διαλυσει τα γονατα μου στα κατσαβραχα και τα σκυλια μου παλευουν για 10 λαγους την σεζον και αυτος μας τους στερει ετσι μαλακ@@@@να!

    εγω τον δικαιολογω….πρεπει να μην εχει να φαει ο ανθρωπος ….ή συμβαλλει στην καταπολεμηση των επιβλαβων θηραματων πoυ λεγονται λαγοι….

    πλακα κανω…τι να του πεις;;;;πολλα συγχαρητηρια … 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #386036

    Καλημερα σε ολους, Εμεις επιτελους πηραμε χθες εναν μετα απο πολλες ατυχες εξοδους οπου παρολο που κουτσα στραβα βγαζαμε απο εναν δυο καθε φορα, στην καταδιωξη δεν υπηρχε καταδιωξη!! Αντε 10 λεπτα με το ζορι! Εδω στο νησι ατελειωτες βροχες και ατελειωτοι νοτιαδες και ΝΑ τοσο καιρο! Απο την αλλη, χθες εμαθα για εναν χωριανο μου που προχθες βραδυ βαρεσε 10 λαγους με τα φωτα στις περιοχες που κυνηγαω. Ειναι τοσο μαλ@@@ς που καθεται και το καυχιεται!! Εγω εχω διαλυσει τα γονατα μου στα κατσαβραχα και τα σκυλια μου παλευουν για 10 λαγους την σεζον και αυτος μας τους στερει ετσι μαλακ@@@@να! [/quote

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΡΠΩΘΕΙΣ 😉

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΙΑΝΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ  ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ

    ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΩΣ ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΘΗΚΟΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΥΡΑΜΑ

    ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΑΥΤΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟΥΣ 👿

    ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΕΣ ΘΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΓΕΝΙΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386384

    πολυ καλη μερα σημερα…το μαυρο πιστολι μιλησε σημερα 2 φορες …………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #386467

    μπραβο ρε Αντρεα.

    να και ενας στο φορουμ που κανει καρπωση με αυτον το παλιοκαιρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386648

    σημερα μεγαλη φολα η μερα…….τα σκυλια αποδιδουν καλα αλλα εμας τους κυνηγους μας τρωει το χαζολοι μερικες φορες .. ισως φταιει η ζεστη κατα τις 8.30 το πρωι που μας κανει να βαριομαστε….εκει που καθομουν καρτερι ,περνουσαν πανω απο το κεφαλι μου ενα κοπαδακι αγριοπεριστερα……ηρθα γυρω 2-3 φορες να τους αδειασω την καραμπινα αλλα κρατηθηκα φυσικα …..εκει κοντα εχει ενα μεγαλο βραχο με πολλες τρυπες ψηλα και εχουν πιαστει εκει τα πουλακια μου …………..τεσπα την τεεταρτη θα δουμε τι θα γινει με τον σημερινο λαγο……….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #386785

    Καλημέρα.

     

    Χτες είχαμε την έναρξη επιτέλους.

     

    Δεν θα μπω σε λεπτομερειες λογω δουλειας , αλλα θα μπω στο ζουμι κατ ευθειαν.

    Ξεσυρε μπροστα στα σκυλια, ειχα ενα περιθωριο γυρο στα 7 μετρα, απο αριστερα προς δεξια, η πρωτη στο γαμο του καραγκιοζη, η δευτερη τον πηρε πισω στα κολομερια…….. τον εφτασε η σκυλα μα τελικα της ξεφυγε στα γκρεμια.

     

    Ρε παιδια δεν παει αλλο αυτο το πραμα. Να χαρειτε οτι αγαπατε, εχω φτασει σε απογνωση. Η αστοχιες μου ΜΟΝΟ στο λαγο με εχουν κανει να μην θελω να βγω.Καθε χρονο τα ιδια.

    Καποιος να με συμβουλεψει, γιατι ειλικρινα τα χω παιξει.Το οπλο μου ειναι στα μετρα μου, τα φυσιγγια ΔΕΝ φταινε, φταιω εγω και μονον.Οταν τον δω ειναι τοση η αδρεναλινη μου τον χανω. Εαν δεν ηταν ο συντροφος να επερνε αυτους που χανω τα σκυλια θα με μουτζοναν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #386823

    Καλημέρα. Χτες είχαμε την έναρξη επιτέλους. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες λογω δουλειας , αλλα θα μπω στο ζουμι κατ ευθειαν. Ξεσυρε μπροστα στα σκυλια, ειχα ενα περιθωριο γυρο στα 7 μετρα, απο αριστερα προς δεξια, η πρωτη στο γαμο του καραγκιοζη, η δευτερη τον πηρε πισω στα κολομερια…….. τον εφτασε η σκυλα μα τελικα της ξεφυγε στα γκρεμια. Ρε παιδια δεν παει αλλο αυτο το πραμα. Να χαρειτε οτι αγαπατε, εχω φτασει σε απογνωση. Η αστοχιες μου ΜΟΝΟ στο λαγο με εχουν κανει να μην θελω να βγω.Καθε χρονο τα ιδια. Καποιος να με συμβουλεψει, γιατι ειλικρινα τα χω παιξει.Το οπλο μου ειναι στα μετρα μου, τα φυσιγγια ΔΕΝ φταινε, φταιω εγω και μονον.Οταν τον δω ειναι τοση η αδρεναλινη μου τον χανω. Εαν δεν ηταν ο συντροφος να επερνε αυτους που χανω τα σκυλια θα με μουτζοναν.

    ηρεμια φιλε μου χρειαζεται και ολα θα γινουν υπομονη μην απογοητευεσαι!! 😆 οι δικοι μου το σαββατο τουφεκισαν δυο γουρουνια και τους εφυγαν φαντασου!!! 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #386824

    Καλημέρα. Χτες είχαμε την έναρξη επιτέλους. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες λογω δουλειας , αλλα θα μπω στο ζουμι κατ ευθειαν. Ξεσυρε μπροστα στα σκυλια, ειχα ενα περιθωριο γυρο στα 7 μετρα, απο αριστερα προς δεξια, η πρωτη στο γαμο του καραγκιοζη, η δευτερη τον πηρε πισω στα κολομερια…….. τον εφτασε η σκυλα μα τελικα της ξεφυγε στα γκρεμια. Ρε παιδια δεν παει αλλο αυτο το πραμα. Να χαρειτε οτι αγαπατε, εχω φτασει σε απογνωση. Η αστοχιες μου ΜΟΝΟ στο λαγο με εχουν κανει να μην θελω να βγω.Καθε χρονο τα ιδια. Καποιος να με συμβουλεψει, γιατι ειλικρινα τα χω παιξει.Το οπλο μου ειναι στα μετρα μου, τα φυσιγγια ΔΕΝ φταινε, φταιω εγω και μονον.Οταν τον δω ειναι τοση η αδρεναλινη μου τον χανω. Εαν δεν ηταν ο συντροφος να επερνε αυτους που χανω τα σκυλια θα με μουτζοναν.

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΟΛΑ ΤΥΧΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ

    ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Η ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ

    ΠΕΡΥΣΙ ΣΕ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΒΡΑΧΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ Η ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΕΜΑΤΙΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ

    ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΤΟΝ ΝΤΟΥΦΕΚΑΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΟ

    ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΠΡΑΦ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΝΟΣ

    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΜΕΤΑ

    ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΣΚΥΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΕΓΩ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΜΕ ΝΕΥΡΑ 😕

    ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ Η ΣΚΥΛΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΑΓΙΑ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ  😉

    ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ ΕΧΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 😉

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    ΜΠΑΟΥ στις #386825

    έχω πάθει νήλες… και ξερό να τον δώ του ρίχνω και τις άλλες 2 για συγουριά λες και βρυκολακιάζουν οι κερατάδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #386835

    Παιδιά προσοχή και στο θέμα του τσόκ …καμιά φορά από το άνχος μας να μην μας βγεί μακριά ο λαγός..κάνουμε την κάνη σολίνα με φούλ τσόκ και όταν μας βγεί ο λαγός δίπλα μας, ανοίγουμε “γούρνες” στο χώμα  😆 .. το πάθενε ο φίλος που πάμε μαζί για κυνήγι και μπαίνουμε καβάλα στα σκυλιά… μέχρι που άφησε το όπλο του ατσοκάριστο και τώρα παίρνει λαγούς.
    Και ψηχραιμία… λίγο σημάδεμα και όχι βιασύνη… Άμα ο λαγός είναι σε καθαρό είναι εύκολη τουφεκιά….βάλτε και κανά διασποράς…
    Εγώ εχτές βάρεσα τον τρίτο μου για φέτος , με την παρέα που κυνηγάμε στο χωριό… Ήταν ο μεγαλύτερος λαγός που έχω πάρει (σα ζιγούρι 😀 )…και ο πιο μακρινός από όσους έχω τουφεκίσει.
    Μετά από μεγάλο ντορό…τα σκυλιά τον έβγαλαν στο κλειστό (πουρνάρι) και αφού ψηλιάστικα που θα περάσει πάτησα μια τρεχάλα 300 μέτρα όργωμα (ευτυχώς δεν είχε πολύ λάσπη) ..για να βγώ σε ένα καθαρό που χώριζε τα δύο πυκνά…με το που φτάνω στο καθαρό…κόντεβα να πέσω κάτω από την κούραση και ούτε ανάσα δεν μπορούσα να πάρω…
    τον βλέπω πέρναγε εκεί ακριβώς που πίστεβα ότι θα βγεί…αλλά ήταν μακριά… 75-80 μέτρα…. του ρίχνω την πρώτη και παίρνει τουμπά..με το που πάω να κατεβάσω το όπλο..ξανασυκώνεται και πάει να μπεί στα πουρνάρια…ρίχνω και τα άλλα δύο στην πουρνάρνα την ώρα που κρυβότανε…
    Απελπισία…δεν πίστευα στα μάτια μου..τον είδα που έφαγε την πρώτη τουφεκιά…τι έγινε…? Φωνάζω τα σκυλιά και πλησίαζαν..και τρέχω προς τα εκεί… και τον βλέπω νεκρό  ένα μέτρο πίσω από την πουρνάρα που σταμάτησα να τον βλέπω…χαρά απερίγραπτη…
    Τουφέκησα με 4αρια remigton nitro magnum και κάνη 71 cm τσοκ 3*… όταν τον καθαρήσαμε είχε 4 σκάγια στα πλευρά εκ των οποίων 3 είχανε μείνει στα πνευμόνια, ένα διαμπερές στον κώλο και ένα μέσα στο κεφάλι… Η τουφεκιά που τον πείρε  ήταν η πρώτη καθώς οι άλλες φύγανε την ώρα που κυβότανε….
    Μπορεί μερικοί να λένε ότι είναι υπερβολή το μάγνουμ για λαγό…αλλά το 4αρι  remigton nitro magnum βγάζει απίστευτη τουφεκιά…
    Πρόσφατα έκανα δοκιμές με διάφορα φυσσίγγια από 36 γρ. και πάνω και νόυμερα από 2 έως 5 και τα καλύτερα αποτελέσματα τα είχα με αυτό ..και σε συγκέντρωση και σε κατανομή..έριχνα σε τενεκέδες λαδιού σε διάφορς αποστάσεις… Διαπίστωσα επίσης ότι το 4αρι  remigton nitro είναι καλύτερο σε μακρινές αποστάσεις και από το 2αρι  remigton nitro ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #386848

    Καλημέρα. Χτες είχαμε την έναρξη επιτέλους. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες λογω δουλειας , αλλα θα μπω στο ζουμι κατ ευθειαν. Ξεσυρε μπροστα στα σκυλια, ειχα ενα περιθωριο γυρο στα 7 μετρα, απο αριστερα προς δεξια, η πρωτη στο γαμο του καραγκιοζη, η δευτερη τον πηρε πισω στα κολομερια…….. τον εφτασε η σκυλα μα τελικα της ξεφυγε στα γκρεμια. Ρε παιδια δεν παει αλλο αυτο το πραμα. Να χαρειτε οτι αγαπατε, εχω φτασει σε απογνωση. Η αστοχιες μου ΜΟΝΟ στο λαγο με εχουν κανει να μην θελω να βγω.Καθε χρονο τα ιδια. Καποιος να με συμβουλεψει, γιατι ειλικρινα τα χω παιξει.Το οπλο μου ειναι στα μετρα μου, τα φυσιγγια ΔΕΝ φταινε, φταιω εγω και μονον.Οταν τον δω ειναι τοση η αδρεναλινη μου τον χανω. Εαν δεν ηταν ο συντροφος να επερνε αυτους που χανω τα σκυλια θα με μουτζοναν.

    Χρύσανθε το πρώτο πρέπει ν κάνεις είναι ν΄αλλάξεις το αβατάρ σου, γιατί αυτό με τα κατεβασμένα αυτιά “κουνελοφέρνει” και σε γκαντεμιάζει! 😎

    Δεύτερον στην Μεγαλόνησο δεν έχετε ξεματιάστρες; επισκέψου μια! 😎

    Τρίτον επισκέψου κάνα φυσικό εκτροφείο λαγών, να τους συνηθίσεις 🙄

    Τέταρτον έλα στην Μακεδονία να σε πάω σε κανά 2-3 γιατάκια αρκούδας,  εκεί να δεις αδρεναλίνη (φυσικά θα είσαι άοπλος :mrgreen: )

    Πέραν της πλάκας, όλο το ζήτημα είναι η αδρεναλίνη! το ίδιο πράμα πάθαινε φίλος συν κυνηγός μου και μ’ έπαιρνε εμένα τον πιτσιρικά (ήμουν δεν ήμουν 20 χρονών αυτός ήταν καμιά 45!) να του βαράω τους λαγούς! Όχι ότι δεν μου ανέβαινε η αδρεναλίνη στα ύψη στην θέα του λαγού αλλά ήμουν πιο ψύχραιμος (είχα θητεία όμως στα αγριογούρουνα)! Αυτός με κάθε αποτυχία παθιάζονται πιο πολύ και σε κάθε νέα συνάντηση ταράζονταν περισσότερο και αστοχούσε και όσο πήγαινε ο κύκλος χειροτέρευε!

    Το ξεπέρασε σε σημαντικό βαθμό, με τα εκπαιδευτικά και τις πολλές συναντήσεις με λαγούς 😉  άρα κάνε το “τρίτο” που σου είπα! όχι ότι το “τέταρτο” θα ήταν άσχημα! 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,881 έως 2,895 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων