ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,896 έως 2,910 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #386901

    Kurzthaar wrote:
    Καλημέρα. Χτες είχαμε την έναρξη επιτέλους. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες λογω δουλειας , αλλα θα μπω στο ζουμι κατ ευθειαν. Ξεσυρε μπροστα στα σκυλια, ειχα ενα περιθωριο γυρο στα 7 μετρα, απο αριστερα προς δεξια, η πρωτη στο γαμο του καραγκιοζη, η δευτερη τον πηρε πισω στα κολομερια…….. τον εφτασε η σκυλα μα τελικα της ξεφυγε στα γκρεμια. Ρε παιδια δεν παει αλλο αυτο το πραμα. Να χαρειτε οτι αγαπατε, εχω φτασει σε απογνωση. Η αστοχιες μου ΜΟΝΟ στο λαγο με εχουν κανει να μην θελω να βγω.Καθε χρονο τα ιδια. Καποιος να με συμβουλεψει, γιατι ειλικρινα τα χω παιξει.Το οπλο μου ειναι στα μετρα μου, τα φυσιγγια ΔΕΝ φταινε, φταιω εγω και μονον.Οταν τον δω ειναι τοση η αδρεναλινη μου τον χανω. Εαν δεν ηταν ο συντροφος να επερνε αυτους που χανω τα σκυλια θα με μουτζοναν.

    Χρύσανθε το πρώτο πρέπει ν κάνεις είναι ν΄αλλάξεις το αβατάρ σου, γιατί αυτό με τα κατεβασμένα αυτιά «κουνελοφέρνει» και σε γκαντεμιάζει! Δεύτερον στην Μεγαλόνησο δεν έχετε ξεματιάστρες; επισκέψου μια! Τρίτον επισκέψου κάνα φυσικό εκτροφείο λαγών, να τους συνηθίσεις Τέταρτον έλα στην Μακεδονία να σε πάω σε κανά 2-3 γιατάκια αρκούδας, εκεί να δεις αδρεναλίνη (φυσικά θα είσαι άοπλος ) Πέραν της πλάκας, όλο το ζήτημα είναι η αδρεναλίνη! το ίδιο πράμα πάθαινε φίλος συν κυνηγός μου και μ” έπαιρνε εμένα τον πιτσιρικά (ήμουν δεν ήμουν 20 χρονών αυτός ήταν καμιά 45!) να του βαράω τους λαγούς! Όχι ότι δεν μου ανέβαινε η αδρεναλίνη στα ύψη στην θέα του λαγού αλλά ήμουν πιο ψύχραιμος (είχα θητεία όμως στα αγριογούρουνα)! Αυτός με κάθε αποτυχία παθιάζονται πιο πολύ και σε κάθε νέα συνάντηση ταράζονταν περισσότερο και αστοχούσε και όσο πήγαινε ο κύκλος χειροτέρευε! Το ξεπέρασε σε σημαντικό βαθμό, με τα εκπαιδευτικά και τις πολλές συναντήσεις με λαγούς άρα κάνε το «τρίτο» που σου είπα! όχι ότι το «τέταρτο» θα ήταν άσχημα!

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Φιλε μου καλε 😀

     

    Αυτο με την ξεματιαστρα , το λετε συχνα και δεν εχω παρει ακομη χαμπαρι τι ειναι και τι σου κανει.

    Εαν περνας καλα οταν πας ομως οταν ειναι να πας, να ψαξω να βρω :mrgreen:

    Για το φυσικο εκτροφειο, καλα τα λες, δεν μου λες και κανενα? 😉 Λαγους φιλε μου βλεπω αρκετα συχνα, αλλο εκει και αλλο την ωρα της βολης.Αλλα αποφασισα οτι θα περνω το καφεδακι μου και θα βγαινω βολτα στο βουνο διπλα απ το σπιτι, να τους βλεπω, να κανουμε ενα τσιγαρο παρεα και επιστροφη με τα ματια, φουλ χορτασμενα 😀

     

    Τωρα για την προσκληση σου , μακαρι να τα οι εποχες αλλιως και θα ερχομουν τρεχατος, στο ξαναπα…..αλλα να με παρεις  στις αρκουδες ρε φιλαρακι, τι σου φταιξα? 😀 ……. τι θα πεις στον μικρο μετα…..εφτιαξε ωραιο προγευμα ο μπαμπας στην αρκουδα? :mrgreen:

    Αφου λες θα παμε αοπλοι, αρα μαλλον θα φανε καλα οι αρκουδες :mrgreen:

     

    Στα μανιταρια να με πας που μαρεσουν 😀

     

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386903

    παιδια πρεπει να εισαι φοβερα χαλαρος ….και εγω ειχα μια σοβαρη αποτυχια φετος …..οποιος θελει μπορει να δει την φωτο με τα αιματα του λαγου πανω στο βραχο..και ομως τον εχασα ….προχθες το σαββατο λοιπον εριξα ενα απο τα φοβεροτερα ντουπλε που εχω ριξει σε λαγους….ειδικα στον πρωτο που τον εβγαλε το σκυλι με ριξιμο και ερχοταν πανω μου αεροπορεια (αμεσως σκεφτηκα οτι θα μου περασει το δρομο καθετα σαν σαιτα και ουτε που θα τον δω ) καθισα ηρεμος και ετοιμος στο μερος που υπολογιζα οτι θα σκασει …ημουν 70-30 πιθανοτητες να τον χασω …αυτο σαν σκεψη με χαλαρωνε …δεν ενιωθα καμια ευθυνη να τον χτυπησω…..και μολις φανηκε στα 35 μετρα του σκαω ενα πενταρι ροτβαιλ και ειπε τον δεσποτη παναγιωτη …εχεις δει λαγο να πεταει;;;;;;ετσι εφυγε κατω απο το δρομο …θελει λοιπον χαλαρα να το δεις το θεμα και αν τον παρεις καλως …αν οχι θα εχεις μια ακομη εμπειρια να λες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #386913

    Εγω ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους και την συμπαρασταση.

     

    Ρε Αντρεα κατι πρακτικο να πεις ρε φιλε, για το πως να μενεις ηρεμος εκεινη την ωρα. Οτι πρεπει να σε το ξερω, πως το καταφερνεις ειναι το προβλημα.Μηπως να του φωναξω αλτ τι συ???

    Λεω μαλ……ες να τον ξεχασω τον φουστη τον λαγο μα ολο μπροστα μου περναει 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386914

    Εγω ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους και την συμπαρασταση. Ρε Αντρεα κατι πρακτικο να πεις ρε φιλε, για το πως να μενεις ηρεμος εκεινη την ωρα. Οτι πρεπει να σε το ξερω, πως το καταφερνεις ειναι το προβλημα.Μηπως να του φωναξω αλτ τι συ??? Λεω μαλ……ες να τον ξεχασω τον φουστη τον λαγο μα ολο μπροστα μου περναει

     

    το πρακτικο στο ειπα…να μην φορτωνεις τον εαυτο σου με το αγχος της καρπωσης ….αμα κατσει φιλε …τελος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #386916

    Kurzthaar wrote:
    Εγω ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους και την συμπαρασταση. Ρε Αντρεα κατι πρακτικο να πεις ρε φιλε, για το πως να μενεις ηρεμος εκεινη την ωρα. Οτι πρεπει να σε το ξερω, πως το καταφερνεις ειναι το προβλημα.Μηπως να του φωναξω αλτ τι συ??? Λεω μαλ……ες να τον ξεχασω τον φουστη τον λαγο μα ολο μπροστα μου περναει

    το πρακτικο στο ειπα…να μην φορτωνεις τον εαυτο σου με το αγχος της καρπωσης ….αμα κατσει φιλε …τελος

    Οκ την τεταρτη θα ανεβασω φωτο…ειτε με λαγο….ειτε χωρις αυτον 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #386936

    δεν σου κανω μαθημα απλα λεω τη δικη μου συνταγη ……….5αρια και 6αρια σκαγια αν εισαι σε πεταμα και τσοκ 4 αστρα ….επικεντρωσου στο κυνηγι και οχι στο γεγονος οτι ερχεται πανω σου το θηραμα ………και την τεταρτη καιρου επιτρεποντος θα εχεις και τη φωτο με το λαγο σου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #387069

    Καλημερα.

    Φιλοι μου και Αντρεα ειδικοτερα, αλοιμονο αμα μας δινουν μια συμβουλη να το περνουμε στραβα και να νομιζουμε οτι μας κανουν ” μαθημα΄΄ η τους εξυπνους κλπ.

    Κυνηγαω απο 16 χρονων τον λαγο με τον παππου και τον πατερα μου, και τωρα πια μονος με ενα ξαδερφο αφου εχουν ξεκοψει οι υπολοιποι, και ειμαι 30.

    Ξερεις ποσα νιωθω οτι εχω να μαθω.??Ειμαι το ειδος του ανθρωπου που καθε μερα νιωθει οτι κατι περνει απο τους αλλους και ειδικα στο θεμα κυνηγι, καθε φορα μαθαινω κατι απο αυτο το θηραμα.Αυτον τον λαγο της Κυριακης, 3 χρονια προσπαθουν να τον παρουν στο χωριο και δεν τον περνει κανενας.Ειναι πανεξυπνος. Ειμαι ο μονος που καταφερε να τον δει και να του ριξει.Μα θα τον παρω, γιατι με ξεγελασε μια φορα, και τον πηρα χαμπαρι.Κανενας δεν τον εβλεπε ως τωρα, ξεσερνε και πηγαινε γυρω γυρω το βουνο, κοροιδευοντας σκυλια και κυνηγους.Εγω του βγηκα μπροστα και τον περιμενα…απλα βιαστικα…αλλα καταφερα εστω να του ριξω.

    Ισως γιαυτο να μου κακοφανηκε τοσο που δεν τον πηρα…..ηταν ομως πιο μαγκας τι να κανω.Αφου αυτη ειναι ολη η καυλα…….με αυτο το θηραμα.

    Οποταν οταν ρωταμε, ΘΕΛΟΥΜΕ να ακουμε και να μαθαινουμε, ειδικοτερα εμεις οι νεοι, και σεις εχετε καθηκον να μας βοηθατε και να μας περνατε τις γνωσεις σας. Γιατι?

    Γιατι ο κοσμος ολο και πιο σκατα γινεται, και εσεις εχετε καθηκον να περνατε την κουλτουρα και τις αξιες που σας περασαν και σας οι δικοι σας μπαρμπαδες. Και το κυνηγι, ειδικα του λαγου εχει μεσα πολλα στοιχεια απο ολα αυτα, και ειναι δωρο να το μαθαινετε στους πιο νεους.

     

    Να μας βοηθατε λοιπον και καλο μας κανετε 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #387077

    καλημερα kurzthaar …απο οτι καταλαβα τον λαγο τον τουφεκισες σε καρτερι λοιπον και οχι σε πεταμα …εγω τους περισσοτερους λαγους σε καρτερι τους εχω χασει …ισως γιατι δεν μου καθεται καλα αυτο το ειδος κυνηγιου και μου αρεσει να ειμαι παντα κοντα στο σκυλο για το πεταμα …πολλοι θεωρουν οτι ο καρτεριτζης εχει ευκολο εργο…τουναντιον θα ελεγα …αν ειναι ειδικα σε δρομο τοτε μιλαμε για τις πλεον δυσκολες τουφεκιες στο λαγο ειδικα οταν ερχεται φατσα καρτα πανω σου …εγω αυτο που κανω παντα  εκτος απο την επιλογη του καταλληλου καρτεριου ,ειναι η εποπτευση του χωρου συμφωνα με την πορεια που θα βγει ο λαγος …τι εννοω;;;;προσπαθω να φανταστω απο που θα βγει ,πως θα βγει (πλαγια ή ευθεια) ,πως θα τουφεκισω (θελω παντα οι τουφεκιες να ειναι οσο το δυνατον πιο πλαγιες πανω στο θηραμα και αναλογα επιλεγω σε ποιο σημειο του δρομου θα κατσω) …

    δηλαδη δεν αρκει να επιλεξω το μονοπατι ή το δρομο που θα φανει το θηραμα αλλα παραλληλα μπορει να επιλεξω να κατσω στον δεξι ή αριστερο οχθο του δρομου ωστε να εχω την πλαγια οπτικη επαφη με το θηραμα …επισης αν ειμαι καρτερι σε δασωμενο μερος ,εποπτευω και αναπαραγω την στιγμη εμφανισης του θηραματος απο τα μονοπατια που οδηγουν πανω μου ,αλλα και  που βρισκονται ψηλοτερα ή χαμηλοτερα απο μενα ανοικτα σημεια οπου μπορω να τουφεκισω το θηραμα αν μου βγει αναποδα (οχι εκει που το περιμενω)…

     

    ειναι ενα ειδος προετοιμασιας για αντιμετωπιση δυσμενων περιπτωσεων ….θυμαμαι μια φορα που τουφεκισα ενα λαγο στο πεταμα σε ενα κλειστο και δεν τον πηρα …ο λαγος με το σκυλι χαθηκαν κατω στο ρεμα ….δεν εβλεπα τιποτα …αλλα πριν τον σηκωσω ειχα εντοπισει απεναντι ενα μικρο νεροφαγωμα οπου πανω ψηλα πριν χαθει πισω απο το λοφο ειχε ενα μικρο ανοιγμα περιπου ενα μετρο …θεωρωντας λοιπον τον λαγο χαμενο ,εστησα το οπλο εκει ,στο μοναδικο σημειο και περιμενα …σε μερικα δευτερα ειδα το λαγο σαν σκια να περνα ακαριαια απο εκει….πατησα τη σκανδαλη και 2 σκαγια τον βρηκαν στην ριζα στα αυτια και στο κεφαλι και επεσε ….αυτον λοιπον τον λαγο τον χτυπησα διοτι ειχα απο πριν επεξεργαστει το εναλλακτικο σεναριο …

    τεσπα μην το φιλοσοφουμε πολυ …ο καθενας μας μεσω των εμπειριων που αποκτα διαρκως διδασκεται …εξαλλου αυτο ειναι και το μαγικο στο κυνηγι του λαγου …ειναι ενα εγκεφαλικο κυνηγι …. 😀

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #387078

    εγω παντως δεν θα τα εβαζα με αυτον το λαγο…ειναι λιγο φαντασμα απο οτι καταλαβα ….. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #387084

    Δεν μπορεις να το πεις καρτερι και να δω τωρα πως να σας το εξηγησω.

     

    Εμεις εδω, αρκετοι τουλαχιστον και μεχρι πριν λιγα χρονια, το 95% των λαγοκυνηγων, κυνηγαμε το λαγο με σκυλια φερμας.

    Τα σκυλια αυτα, δεν ιχνηλατουν ,παρα μονο τα τελευταια πατηματα και μετρα αρα ΕΣΥ τα περνεις στο τοπο που κραταει το λαγο και αυτα θα παρουν τα ταιλευταια του και θα τον φερμαρουν , να τον κτυπησεις.

    Τα εδαφη τωρα ειναι πυκνα και αποτομα, στις περισσοτερες περιοχες, οποταν ενας μενει πισω απ τα σκυλια, και ενας παει παραλληλα, αλλα πιγο ψηλοτερα και πιο μπροστα, για να καλυπτει αφου σχεδον ποτε δεν εχεις περιθωριο να σκοπευσεις σωστα, σχεδον παντα ειναι μπηκτες οι βολες και εαν οχι, σπανια εχεις περιθωριο περαν τον 10 μετρων.

    Εγω εκεινη την στιγμη, επειδη ηξερα τι εκανε στους αλλους, δηλαδη να ξεσερνει και να πηγαινει γυρω γυρω, αφησα τον ξαδερφο πισω απ τα σκυλια και προχωτησα μπροστα…….βρισκοντας ενα σκυλι πεθαμενο απο φολα, αλλης παρεας…εκει τα χασα, εφυγε ο νους μου απ το λαγο και γυρισα να φωναξω στον ξαδερφο, να παρει τα σκυλια…….εκεινη την ωρα πετακτηκε μπροστα απο μενα και πιο ψηλα, 10 μετρα μπροστα απ τα σκυλια, κατω απο το υψωμα.

    Ουτε τα σκυλια τον ειδαν αμεσως ουτε ο ξαδερφος.Ετσι εκανε παντα, ξεσερνε και εκανεν γυρο γυρο το βουνο…..και τους εκανε ολους να κτυπιουνται 😀

     

    Ελπιζω να καταλαβες πως κυνηγαμε εδω τον λαγο, γιατι για εσας ειναι καπως παραξενος τροπος……ειναι ομως αυτος που χρησιμοποιειται εδω παραδοσιακα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #387090

    Φίλε μου εγώ τον τέταρτο λαγό που πήρα στη ζωή μου τον θυμάμαι ακόμα. Το πώς τον πήρα είναι το θέμα!

    Κλασσική λαγομέρα, δηλαδή ούτε μπαμ. Κατεβαίνω από το βουνό σκοτωμένος και περιμένω τον πατέρα μου να

    περάσει με το αυτοκίνητο να με πάρει αλλά αργεί και έχω αρχίσει να ανυσηχώ γιατί δεν απαντάει στο τηλέφωνο.

    Παίρνω τον ανήφορο να βγω προς το αμάξι και τον βλέπω μέσα σε ένα πυκνάκι δίπλα στο δρόμο με τη σκύλα να ψάχνει πάνω κάτω.

    Ο λαγός είχε πεταχτεί από τα πόδια του και από το ξάφνιασμά του έριξε μια στο γάμο του καραγκιόζη.

    Πιάνω πάνω στο δρόμο και σε λίγα λεπτά ακούω τη σκύλα να τσιρίζει και το λαγό στα 10 μέτρα μπροστά της.

    Ο λαγός βγαίνει στο δρόμο και έρχεται κατα πάνω μου στα 50 60 μέτρα. Σηκώνω το όπλο και απέναντι βλέπω

    το Σάκη τον 30 της παρέας. Σάκης να με παρατηρεί, πατέρας από πάνω να βλέπει, εγώ με το τουφέκι σηκωμένο και ο λαγουδάκος να έρχεται.

    Μπαμ, μπαμ, μπαμ και ψάχνω πουρνάρι να μπω μέσα να κρυφτώ! Ο λαγός βγάζει φλας με προσπερνάει και μετά από λίγο μπαίνει στο

    ίδιο πυκνάκι. Κλωτσάω κέδρα πουρνάρια ότι βρω. Η σκύλα χώνεται όπου μπορεί αλλά ο λαγός άφαντος. Μετά από κανά μισάωρο τα παρατάμε.

    Ο πατέρας μου ανεβαίνει να φέρει το αμάξι και εγώ έχω πάρει απόφαση να το γυρίσω στη φωτογραφία και την οικολογία. Καταλήγω ότι

    το τουφέκι ρίχνει στραβά! Σηκώνω και ρίχνω σε ένα κορμό βελανιδιάς στα 20 μέτρα και σαν δαρμένος πάω σιγά σιγά να δω αν μπήκε κανα σκάγι.

    Μόλις φτάνω κοντά ακούω ΦΡΑΣΤ! Η τουφεκιά είχε φύγει χωρίς να καταλάβω και πολλά πολλά και ο κακομοίρης ο λαγουδάκος ήταν τελικά γραφτό να

    γίνει στιφάδο. Από τότε προσπαθώ να είμαι ήρεμος, ότι βλέπω να έρχεται το αφήνω να πλησιάσει, καρφώνω τα μάτια πάνω του και επωμίζω μόνο όταν

    αποφασίσω να του ρίξω. Καβάλα στα σκυλιά έχω πάντα 4* τσοκ με 6άρι μαλλινόταπα για 1ο φυσίγγι τώρα με τις ζέστες.

    Επίσης κάποιες επισκέψεις σε σκοπευτήριο βοηθάνε πολύ.

    Φιλικά, Τάσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #387119

    αλλα να με παρεις στις αρκουδες ρε φιλαρακι, τι σου φταιξα? 😀 ……. τι θα πεις στον μικρο μετα…..εφτιαξε ωραιο προγευμα ο μπαμπας στην αρκουδα? :mrgreen: Αφου λες θα παμε αοπλοι, αρα μαλλον θα φανε καλα οι αρκουδες :mrgreen: Στα μανιταρια να με πας που μαρεσουν 😀

    Μην ανησυχείς Χρύσανθε!!!

    Οι αρκούδες δεν θα μας πειράξουν!!!

    είναι αποκλειστικά…………ανθρωποφάγες!!! 😛 😛 😛

     

    Μανιταράκια σου ‘χω κάτι σπέσιαλ με κόκκινο καπελάκι κι άσπρες βούλες (Amanita Muscaria ή τρελομανίταρο) που άμα τα φας, δεν θα αστοχείς!!!!  θα βλέπεις λαγό και θα νομίζεις ότι βλέπεις …… δεινόσαυρο!!!!!! :mrgreen:

    http://briefcase.pathfinder.gr/download/nova1/28414/335955/0/Re-exposure-of-P9283152.jpg

    http://www.dpgr.gr/forum/index.php?topic=11311.msg164562#msg164562

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #387671

    Καλημερα

    Χτες βγηκα το απογευμα, πηγα σεενα μερος που τον παινει κοντινο, γιατι βγηκα 15¨30 και ειχα μιαν ωρα μπροστα μου μονο, πριν αρχισει να σκοτεινιαζει, και επειδη το μερος ειναι αποτομο και γρεμια, και δεν το πιανει ηλιος, πεγτει πιο νωρις το φως.

     

    Σε μιση ωρα ειμουνστο τοπο που υπολογιζα, περπατητος στην πλευρα με πευκα και μικρες πλατειες, με μεγαλη κλιση ομως, περνει ντορο η σκυλα…..σε λιγο με ανεβαζει και μενει καγγελο……περνω θεση και λεω μεσα……σκατα, ηταν ψευτικο, ομως απο το μερος καταλαβα οτι ηταν το τελευταιο πριν το γιατακι……..την ανεβαζω πανω στο μονοπατι, να βρω το σταυρωμα πριν τα τελευταια….σε λιγο το κοβει και ξεκινα ξεσκονισμα….βρισκω τα κοπρανα, του φρεσκα φρεσκα του πρωινου….ετοιμαζομαι……τραβαει ομως στην πλευρα προς τα μεσα και ηδη εχει πεσει το φως, …περνω την σκυλα και παω στο αυτοκινητο…..εαν ειχα ακομη μιση ωρα θα τον εβγαζα….δεν πειραζει την κυριακη παλι, καλα να μαστε.

     

    Αυτο ειναιτο κακο με τα απογευματα, οτι εαν βρεις αργα την μαλαη( ντορο), πολλες φορες δεν προλαβαινεις να την ολοκληρωσεις και μενει το σκυλι σιξυλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #388300

    πηγε κανενας εξω σημερα;;;εμεις ουτε τεταρτη ουτε σημερα βγηκαμε λογω δουλειας …αυριο θα παμε μια βολτα ….απο εβδομαδα ξεκιναμε και ελιες οποτε ο νοεμβρης θα φυγει ετσι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388308

    πηγε κανενας εξω σημερα;;;εμεις ουτε τεταρτη ουτε σημερα βγηκαμε λογω δουλειας …αυριο θα παμε μια βολτα ….απο εβδομαδα ξεκιναμε και ελιες οποτε ο νοεμβρης θα φυγει ετσι….

    ΕΝΤΑΞΕΙ,ΛΑΓΟΥΣ ΒΑΡΕΣΕΣ.

    ΜΑΖΕΨΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΕΛΙΑ.

    ΤΟ ΣΤΙΦΑΔΟ ΘΕΛΕΙ ΛΑΔΙ. 😆 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,896 έως 2,910 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων