ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #111332

    μετα απο πολλα χιλιομετρα και πολυ περπατιμα και ενα τορο που δεν οδηγουσε πουθενα (ατιμα μποφορ) εφτασα την κυριακη στις 11 το μεσημερι να τον βρω και με ενα επιθετικο σχημα 4-4-2 οπου το 2 νουμερο μασ εδωσε το αποτελεσμα που περιμενα… επεσε….ουφφφ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kostas27 στις #111342

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΡΓΥΡΗ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ.ΦΥΓΑΜΕ 3 Η ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΧΑΜΕΝΑ,ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 4 ΑΝΕΒΗΚΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #351989

    :) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΕΣΠΑΣΕ Η ΓΚΙΝΙΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΦΑΙΗΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΤΣΙΧΛΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #111441

    ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΛΑΓΟ.ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΟΚΥΝΗΓΟΙ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ 2 ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΛΑΓΟ ΜΟΝΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #111499

    ΛΑΓΑΔΕΣ ΕΞΟΡΜΙΣΤΕ ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΥΝΗΓΑΝΕ. ΜΟΝΟ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #111643

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΠΕΣΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΥΤΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ
    ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΗ ΖΕΣΤΗ. ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΑΝΙΩΝ. ΚΑΘΟΤΑΝ 80 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    xniso στις #111763

    φιλε σταυρο συγνώμη που αργισα να σου απαντισω αλλα ειχα τρεχαματα.εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν τα μπιγκλισ γιατι μαχιζουν την σκαρμη και δεν τα αντεχω.παντως οσους ξερω με αυτα τα σκυλια δουλευουν πολυ καλα,αρα κανουν για την κρητη.προσοχη μονο στα προβατα γιατι εχουν προβλημα καμια φορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    xniso στις #111910

    φιλοι λαγάδες πως πηγε το σαββατοκύριακο σας?κανένα λαγουδάκι πήραμε?εγώ έκανα μια βόλτα αλλά δεν έπιασα τίποτα παρόλο που βρήκα ντορό.αυτός ο καιρός δεν μας κανει την χάρη να βρέξει φέτος..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #111920

    ενας ακομα βραζει σταρι παρεα με τον αγιο πετρο.. πιστευω πωσ ηταν σκ για λαγαδες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #111933

    Λοιπον εχουμε και λεμε…
    Σαββατο παρολη την βροχη που εριχνε ολο το βραδυ ντοροι βρεθηκαν και μαλιστα αρκετα δυνατοι… Αποτελεσμα δυο καθαρα και γρηγορα σηκωματα αλλα δυστυχως ουτε ενας δεν βρεθηκε φιλοτιμος και να εμφανιστει μπροστα στα οπλα …ας οψεται η μορφολογια του εδαφους και το πυκνο πευκοδασος.
    Κυριακη παλι καλη μερα για ιχνηλατες μετα απο καμια ωρα που παιδευτηκαν τα σκυλια σε εναν ντορο και αφου δεν εβλεπα αποτελεσμα τα τραβηξα για να αλλαξουμε μερος.
    βρηκαν καινουριο ντορο σε μια πλαγια και σε 5 λεπτα ενας μαγκακος ετρεχε με χιλια στην κατηφορα για να γλυτωσει ….
    εγω τον περιμενα στο σωστο σημειο χαμηλα στον δρομο με το μπηγκλακι κοντα 6 μηνων στα ποδια μου…..
    δεν μου εδωσε ευκαιρια για βολη οσο κατεβαινε καθως ευθυγραμιστηκε με ενα χοντρο κορμο πευκο που ηταν αναμεσα σε μενα και αυτον.
    Ξαφνικα εσκασε μυτη στα 3-4 μετρα πανω στον οχτο του δρομου, μια μπηχτη ντουφεκια εκει πηγε στραφι , ο λαγος βρεθηκε στο δρομο και αρχισε να τρεχει πανω σε αυτον με το κουταβι να τον κυνηγαει ….δευτερη ντουφεκια και αυτη βιαστικη ειχε την ιδια τυχη με την πρωτη… το μπηγκλ απο πισω του να τρεχει και εγω με κινδυνο να τραυματισω το σκυλι ριχνω και το τριτο φυσιγγι…
    ηταν απο τις πιο θεαματικες καταβολες θηραματος που εχω δει….ο λαγουδακος στην κυριολεξια ανατιναχτηκε μπραστα στα ματια του σκυλου ο οποιος επαθε ο φουκαρας τη πλακα της ζωης του…χεχεχε (λετε να εφταιγε το 2 nitro magnum 42gr και το * τσοκ? χιχιχι).
    το σκυλακι μιλαμε τρομαξε τοσο που ενω του κραδαινα το λαγο αυτος τον εβλεπε και κρυβοταν…
    τελικα εδειξε να συνερχεται και αφου ξεθαρρεψε και με την εικονα των μεγαλων που χαιρονταν τον λαγο ηρθε να δαγκωσει και αυτος… προς μεγαλη μου ανακουφιση…ουφ.
    Ηταν η πρωτη του οπτικη επαφη με αγριο θηραμα και ας ελπισω να συνεχισει ετσι.
    χαιρετισμους σε ολους τους λατρεις του λαγοκυνηγιου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #111964

    σιμο την αλλη φορα να του ριξεισ με μπαζουκας … θα μου στειλεις λαγο σε μπιφτεκια(κυμα τον εκανες ουτε ΤΝΤ να του εριχνες)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #352386

    ριχνω και το τριτο φυσιγγι…
    ….ο λαγουδακος στην κυριολεξια ανατιναχτηκε μπραστα στα ματια του σκυλου ο οποιος επαθε ο φουκαρας τη πλακα της ζωης του…χεχεχε (λετε να εφταιγε το 2 nitro magnum 42gr και το * τσοκ? χιχιχι).

    Σίμο, με τρομάζεις!!! :P :P :P <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #112020

    δασκαλε οπωσ τα ακους ειναι !!! λατομειο μετετρεψε το κυνηγι ο σιμος!!!
    τελικα ειχεσ δικιο δασκαλε δουλευουν καλα αυτα τ απαλιοφυσιγγα ουτε μια απατυχια και η κατανομη του 46 ειναι καλυτερη αλλα υπερβολικη και θελει και χαμηλη θερμοκρασια κοντα στους 0.. οποτε το 42 που με δειδαξες ειναι ΑΑΑ σε ευχαριστω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #352567

    ΔΙΒΡΗ,ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10,(ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΛΟΓΓΟΥΣ ΑΡΓΥΡΗ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 111).ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 7,ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.ΝΤΟΡΟ ΜΕ ΤΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ,ΞΕΧΝΑ ΤΟ.ΚΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΒΓΗΚΕ ΓΡΗΓΟΡΑ.Ο ΘΕΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.<<ΒΑΛΕ ΤΗ ΦΑΙΗ ΣΤ΄ΑΜΑΞΙ.ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΑΓΙΤΣΑ,ΣΤΗΝ ΑΓΙΑΓΑΘΗ,ΨΑΧΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΚΥΛΑ,ΑΝ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΣΤΗ ΦΕΡΜΑ>>ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΟΛΗΣΑΜΕ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΛΜ.ΨΑΞΙΜΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΦΑΙΗ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ,ΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΚΗΓΜΑΤΟΣ.ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΟΥΤΡΟΥΒΑΛΑ Ο ΑΥΤΙΑΣ.ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΦΕΤΟΣ,ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΛΥΣΣΑΡΑΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΦΩΤΟ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο Η/Υ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ,ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΦΩΤΟ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΣΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑ. :D

    Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΜΕ,ΜΕΤΑ,ΣΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΤΗΣ ΔΙΒΡΗΣ,ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ,ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ.ΗΘΕΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ.ΠΑΡΚΑΡΩ,ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ,ΣΚΑΛΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ,ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.ΠΡΟΓΚΗΣΕ,ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.Ο ΠΙΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ ΛΑΓΟΣ ΗΤΑΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    362
    argirishunter στις #112856

    τα λογια λιγα για αυτη την τεταρτη
    ολα στραβα
    2 φορεσ μου περασε
    ουτε οπλο δεν μπορεσα να σηκωσω
    αυτα ειχα να πω αφηστεμε να πιω για να ξεχασω
    βολιδα ο τυποσ ειναι ντροπι του να τρεχει ετσι σε δασικη περιοχη θ ατου εκοβα κλισει αλλα δεν προλαβα….
    αυτο τον λαγο θα τον βλεπω γι απολλα βραδια στον υπνο μου αυτα
    δεν μπορουσε να μου εβγαιεν σε καθαρο να φερει 10 τουμπεσ αλλα ξερει που περναει

    ….
    ανοιξα παρτιδες φιλοι μ με ενα μαρτινι… αν και νομιζω πως θα χασω παλι αν περασε σε πυκνο και ετσι….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων