ΑΣΤΕΙΑΚΙΑ….ΠΑΙΔΙΚΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #34298

    FILE DUCKHUNTER ESY TO LES ASTEIEYOMENOS, ALLA MAS EXEI KANEI PRAGMATIKH “ZHMIA” H APOUSIA TON YDROBION EDO KAI 2 SYNEXOMENES XRONIES.

    PALI KALA TOULAXISTON POU FETOS TON NOEMBRH EKANA ENA KALO NOUMERO ME TON KOLLHTO MOU…………PETRO

    NA DOUME H EPOMENH XRONIA POS 8A MAS PAEI!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34337

    Εγώ πάντως βλέπω αρκετά παπιά κάθε χρόνο στην έναρξη. Αν φέτος, όλως τυχαίως, δεν έχει τίποτα, τότε την στρούμφισε ο JIMPAP!!!

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34347

     Αν ειναι να μου μαθει το Gravουλη μου να βρισκει τις τσιχλες, ας ειναι. Θα τον ανταμοιψω πλουσιοπαροχα. Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι, δεν πρεπει να τρωει και πολυ, επειδη ισως χαλασει η ανοικτη ερευνα που κανει (κανει αληθεια?)

     Τωρα καταλαβα πως τα επιασε τα παπια. Τους μιλαει Αγγλικα, και αυτα σταματανε να δουνε τι θελει ο τουριστας…. !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34348


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DUCKHUNTER στίς 15 Mάρτιος 2004


    Kυριοι μετα την δηλωση του αξιοτιμου jimpap οτι στην εναρξη των υδροβιων θα ειναι παρεα μας  ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!!

    Καταλαβαινετε τη ζημια που εκανε η δηλωση αυτη.Φοβαμαι οτι θα μας κατηγορησουν ολες οι οικολογικες οργανωσεις για αλλαγη συμπεριφορας των υδροβιων και νομιζω οτι πρεπει να απομονωσουμε τον κυριο ενοχο αυτης της καταστασης!

    Πρωτος εγω λοιπον ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ΤΟΝ JIMPAP!!!!!

    Γιωργος


    [/indent]

     Προτεινω στο Φορουμ, να μαζευτει ενα ποσο, και να στελνουμε το Δημητρη ταξιδια γυρω γυρω ωστε να παπια να φοβηθουν και να μεινουν στη χωρα μας μονο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #34350

    ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ JIMPAP ΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΖΙΜ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ………….ΚΟΚΙΝΟ.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #34351

    ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΟΡΤΥΚΑ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΠΗΡΑΤΕ?????????
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #34355


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 16 Mάρτιος 2004


     Αν ειναι να μου μαθει το Gravουλη μου να βρισκει τις τσιχλες, ας ειναι. Θα τον ανταμοιψω πλουσιοπαροχα. Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι, δεν πρεπει να τρωει και πολυ, επειδη ισως χαλασει η ανοικτη ερευνα που κανει (κανει αληθεια?)

     Τωρα καταλαβα πως τα επιασε τα παπια. Τους μιλαει Αγγλικα, και αυτα σταματανε να δουνε τι θελει ο τουριστας…. !!!!!!!!


    Lathos kanei kleisti ereuna,alla kanei kai poli kali sinenesi me to seter tou.Alla min tromazeis ,den troei poli,gia na skfteis,se megali peina ,to poli poli na faei ena club me patates,kai me ta paidakia ta idia kanei,me duo-tria exei “skasei”.ALLA taxitatos,tin mpekatsa tin pianei prin akoumpisei xoma!!!!!!!!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34359

    Ναι αλλά αυτό το τελευταίο ίσως αποδειχτεί πρόβλημα. Εγώ ας πούμε τον έχω στείλει για κατευθυνόμενο απόρτ μέσα στο νερό για 2 μπάλιζες που δεν έχει δει να πέφτουν. Καλά ως εδώ. Σαν καλό θηραματοφόρο βρίσκει έγκαιρα τα δύο πουλιά παρά το κύμα που τα είχε παρασύρει μακριά από εκεί που του υπέδειξα, και με τον πυροβολισμό στην μπεκάτσα, γυρνάει και την εντοπίζει. Και μέχρι εδώ καλά. Όλα τα χαρακτηριστικά ενός καλού θηραματοφόρου εν δράσει. Είναι σωστό όμως να τρέχει για απόρτ στην μπεκάτσα χωρίς εντολή; Νομίζω ότι η γνώμη κάποιου πιο ειδικού όπως του Γιάννη Νικολακόπουλου θα μας βοηθήσει. Στο κάτω κάτω δεν είναι και κουτάβι.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34363

     Και απο φερμα? Σηκωνεται στο ενα ποδι οταν μυρισει θηραμα? Επισης ακουστηκε οτι δεν πειραζει τα προβατα, ενω κυνηγαει και λαγο φωναζοντας…

    Αληθεια ειναι????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34365

    Έχει καταπληκτικό κλαφούνισμα, κάτι σαν μπλε της Γασκώνης μου θυμίζει. Το πόδι στην φέρμα το σηκώνει σπάνια, δίνει περισσότερη σημασία στην ουσία παρά στο στυλ. Πάντως είναι καλύτερος στο ξεφώλιασμα, μιας και στις μεγάλες καταδιώξεις κουράζεται σχετικά γρήγορα. Στο νερό είναι άπιαστος.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34368

     Ωραια… θα μου τον δανεισετε για να μαθει και τον δικο μου? Με το αζημιωτο φυσικα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #34370

     

    Είναι σωστό όμως να τρέχει για απόρτ στην μπεκάτσα χωρίς εντολή; Νομίζω ότι η γνώμη κάποιου πιο ειδικού όπως του Γιάννη Νικολακόπουλου θα μας βοηθήσει. Στο κάτω κάτω δεν είναι και κουτάβι.

    Απόρτ χωρίς εντολή είναι επιεικώς απαράδεκτο.  Σε τέτοια περίπτωση η ποινή είναι άμεση: στέρηση ταβερνότσαρκας επι 10ήμερο. Η μόνη περίπτωση που συγχωρείται είναι όταν η μπεκάτσα έχει τουφεκιστεί από άλλον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #34371

     

    Θυμάστε που στα Δαγκώματα στο θέμα ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ έγραφα για τα Springer που έφερε ο Φώτης; Ε λοιπόν αυτός ο άνθρωπος είναι αδιόρθωτος. Αν υπολογίσει πόσο του στοιχίζουν οι αγορές, συντηρήσεις και αμοιβές ευρέτρων των σκύλων του, θα καταλάβει (αυτό που από χρόνια του λέω) ότι θα του έρχεται φτηνότερα αν όοοοποτε  πάει για κυνήγι πληρώνει κάποιον για να κάνει απόρτ (ούτως ή άλλως μεροκάματο χωρίς να κάνει τίποτα θα παίρνει ). Συν την προσωπική του νοσοκόμα για να του κρατά τον καθετήρα, να του αλλάζει τον ουροσυλλέκτη να του παίρνει την πίεση και να του δίνει τα χάπια του. Αφού να σκεφτείτε ότι το βανάκι που πάει στο κυνήγι είναι καμουφλαρισμένο ασθενοφόρο, βαμμένο κόκκινο-κεραμιδί.

    Θα είναι λέει και στη DIANA, Έχουν προβλέψει οι οργανωτές για αναπηρικά καροτσάκια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34375


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Kalliston Hellas στίς 17 Mάρτιος 2004


     

    Η μόνη περίπτωση που συγχωρείται είναι όταν η μπεκάτσα έχει τουφεκιστεί από άλλον. ΔΗΛ ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΟΣ  ΧΕΧΕ

    ΓΕΝΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΑΞΙΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ

    ΖΗΛΙΑΡΙΔΕΣ…………..

    ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ…..

    ΦΕΡΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ

    ΣΤΟΝ ΛΕΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ,

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΡΚΕΙ ΣΑΝ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟ…….

    ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #334913

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΡΕ ΜΙΜΗ; ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ; ΓΙ ΑΥΤΟ Ο ΑΜΑΡΤΩΛΟΣ leo ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ;ΛΟΙΠΟΝ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΠΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΗΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΠΑΝΩ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΛΥΚΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΡΑΤΣΑ.(ΤΩΡΑ ΤΗ ΦΥΛΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΟΥ, ΧΑΣΚΥ;ΤΣΟΠΑΝΙΚΟ;ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ;ΒΟΡΕΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ;ΚΕΝΤΡΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ;) ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΩΡΕ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΠΟΡΟ..ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΡΤ ΣΟΥ.Kalogeros

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων