Μια καλημέρα είναι αυτή!!!

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #111463

    "Μια καλημέρα είναι αυτή, πες τη και ας πέσει χάμω"

    ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΝΤΑΝ ΕΤΣΙ!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #111465

    ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΡΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ. ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑΚΥΝΗΓΑΝΕ ΣΥΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #352031

    ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΡΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ. ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑΚΥΝΗΓΑΝΕ ΣΥΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ.

    Διαφωνώ.
    Σου έχει τύχει να έχουν μπει στο χωράφι σου και να ΚΛΕΒΟΥΝ κάστανα και μόλις πας να ζητήσεις το λόγο να στην λένε και από πάνω και να τσαμπουκαλεύονται; Ας μην μιλήσουμε για αυτούς που "κλείνουν" τόπους για να κυνηγήσουν γουρούνια.
    Δεν έχει σχέση ο ντόπιος ή ο ξένος, αλλά το πόσο ανάγωγος και αναιδέστατος είσαι στη ζωή σου (οι χαρακτηρισμοί "ζώο", "γουρούνι" και "γαϊδούρι" δεν έχουν θέση εδώ, γιατί τα ζώα δεν έχουν τέτοιο χαρακτήρα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #352033

    Εχω τυχει σε βοσκο ευγενικοτατο και σε συγκυνηγο και μαλιστα νεο, αναιδεστατο και αναγωγο. Εγω την καλημερα μου θα την πω οπως και να χει, ασχετως αν ο αλλος μιλησει η οχι. Ακομα και ανθρωποι που ειναι μοναχικοι ή απομακροι οπως ειναι οι κτηνοτροφοι, θα σου μιλησουν ευγενικα αν τους συμπεριφερθεις αναλογα. Αν τωρα καποιος δε σου μιλησει, τοτε να σου και σενα :)
    Εχω τυχει σε καρτερι ψηλα, σε χωριο, να τυχει να μας δει ο βοσκος που περνουσε, και να μας κερασει τσικουδια για το κρυο. Ετσι, χωρις να μας ξερει, και να τον ξερουμε. Γιαυτο, ενας χαιρετισμος δεν παει ποτε χαμενος. Τουλαχιστον εσυ αισθανεσαι καλυτερα.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων