ΕΠΑΝΙΕΛ σηζητηση και ενημερωση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 464 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    matthchris στις #351732

    [font=”Comic Sans MS”]Φίλε μου "Θοδωρή-anixneftis" καλησπέρα, ναι πάντα δινόμουν απολύτως σε κάτι που με ενδιέφερε πολύ… πάντοτε προσπαθούσα & μάθαινα το δυνατόν τα πάντα ή τα περσσότερα, που μπορούσα – διάβαζα -ρωτούσα κλπ και με την σειρά μου, όταν μου ζητηθεί μεταδίδω προς όλους όσους τους ενδιέφερε-ρωτούν & δείχνουν αυτή "την αγάπη – τρέλλα για τα Επανιέλ Μπρετόν"!!.
    Οσο για τα κουταβάκια, ναι πάντα επένδυα σε νεαρά κουτάβια… σχεδόν κάθε 2η χρονιά αυτό κάνω, αρκεί να δώ κάτι ενδιαφέρον & πιστέψω ότι θα μπορούσαν να'μου βγούν "υψηλών προδιαγραφων κυνηγόσκυλα!!… βέβαια ψάχνω κι άλλα πράγματα, όπως προπάντων σωστή μορφολογία κά. Ετσι παρέα μαζί σου (φίλος & συμπέθερος είσαι ξέρεις), είπα τι είναι ένα ακόμη στόμα… ειδικά τα Επανιέλ που τρώνε λίγο/ αλλά θέλουν εξίσου μπόλικες ευκαιρίες-βόλτες έξω απο νωρίς για να δείξουν τι αξίζουν!! :) .
    [/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    panos_patra29 στις #351733

    [font=”Comic Sans MS”][color=”#0000FF”]Αγαπητέ φίλε Πανο-Πάτρα, όπως σου'πα νωρίτερα άλλο να βγάζεις μια "απλή βόλτα το κουτάβι να τρέξει-ψάξει & εξερευνήσει (συνειδητοποιήσει) τις μυρωδιές των πάντων" επι 1ώρα κά…. κι άλλο να'το παίρνεις μαζί σου, περπατάει επι 3ωρο ή και περισσότερο.
    Μην το ζαλίζεις θά'λεγα προς το παρόν, ζητάς να σου φέρνει θηράματα που σκότωσες… περιορίσου προς το παρόν στα παιχνίδια με το μπαλάκι ή ομοιώματα!!! μείνε κυρίως την πλήρη σειρά των βασικών οδηγιών, που'ναι ? – ψάξε, να εκεί είναι – πάρ'το – φέρτο κά (κι αυτό απο μόνο του θα συνδυάσει το θήραμα που θές με το ομοίωμα ή μπαλάκι – μην στεναχωριέσαι). Τώρα είναι η πιο κατάλληλη περίοδος, να του μάθεις ότι χρειάζεσαι/ πιστεύεις θα σου χρειαστεί… το λουρί/ βόλτες προχωρώντας δίπλα σου, κάτσε κάτω – μείνε εκεί, πήδα πάνω, πήγαινε σπίτι σου, πάμε – έλα κά βασικές εντολές.
    Καλό το κόλπο να το αφήνεις, να σε προσπερνάει πάντα το νεαρό μπροστά & μην μένει πίσω σου…. αλλά είπαμε μην το παρακάνεις, απο λίγο κάθε μέρα / με ανταμοιβές (λιχουδιές-μπισκοτα) & με επαναλήψεις πάντα σε τακτά διαστήματα (να τα καταγράψει καλά στο μυαλουδάκι του)!!
    Δεν φαίνεται αρκετά καλά στις φωτο σου, παρά το νεαρό της ηλικίας του/ θα'λεγα "καλός-τετράγωνος & με καλά χρώματα" μέχρι στιγμής έ!!… πόσο είναι είπες? μόνο λίγο μου τα χαλάει το κεφάλι του (κρανίο-μουσούδα-αυτιά/ οι ευθείες του κρανίου, πρέπει να'ναι παράλληλες δηλ. να'ναι τετράγωνο όταν το βλέπεις απο πάνω – κι όχι τριγωνικού σχήματος, τα αυτιά του να'ναι φυτρωμένα πιο ψηλά απ'τα μάτια του & πιο κοντά (να κρύβουν απολύτως τα μάτια, άν τα φέρεις μπροστά), η μουσούδα του πιο κοντή στα 1/ 3 του μήκους του κεφαλιού συνολικά & το υπόλοιπο 2/3 του το κρανίο (απ'το στοπ έως το κοκκαλάκι τέλος ή άκρη κρανίου)/ δεν με βοηθάνε πολύ κι οι φωτογραφίες… είδωμεν.
    [/color][/font]

    ΕΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟΛΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΣΥΝΤΩΜΑ 8Α ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #111077

    καλησπέρα στους φίλους επανιελάδες θα ήθελα να κάνω μια διόρθωση όσον αφορά το ονοματεπώνυμο του κυρίου ΜΗΤΆΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ.καθως εχθές το έγραψα <<ΜΥΤΑΚΟΣ>>είναι ο εκτροφέας που ευγενικά εμπιστεύτηκε στα χέρια μας δυο απο τα καμάρια του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    matthchris στις #111197

    [attachment=318:_____________01.jpg]

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #111212

    ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΦΩΤΟ ΕΔΩ ?

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #111213

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΛΗΚΙΑ ΜΑΚΗ ΓΙΑ ΔΕΣΤΗΝ ΚΑΙ ΠΕΣΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΕΦΑΛΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    matthchris στις #351860

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΛΗΚΙΑ ΜΑΚΗ ΓΙΑ ΔΕΣΤΗΝ ΚΑΙ ΠΕΣΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΕΦΑΛΙ

    [font=”Comic Sans MS”] Ιδια χαρακτηριστικά βλέπω με τον αρσενικό!!!… σαν "αδελφάκια δίδυμα είναι" – όμως κατα λάθος ανέβασες 2 φορές την ίδια φωτιγραφία ή μήπως κάνω λάθος? Ξαναμπές με το edit στο μύνημα σου, πήγαινε και σβήσε "μια φορά τα στοιχεία της φωτο σου" :) …. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    FILIPPOSKID στις #111215

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΠΡΕΤΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΚΥΛΙΤΣΑ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ 3 ΜΗΝΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    matthchris στις #111218

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    PERPATITOS στις #111229

    ΜΑΚΗ,

    ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΤΑΙ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΟΦΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΒΟΗΘΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΤΕΡΗ Η ΥΠΑΡΞΗ ΕΝΟΣ ΠΑΚΕΤΟΥ- ΠΛΑΦΟΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

    PERPATITOS@HOTMAIL.COM

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    FILIPPOSKID στις #111287

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΟΔΡΟΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    FILIPPOSKID στις #111288

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΟΔΡΟΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    ΠΑΝΟΣ ΔΙΑΒΑΤΑ στις #111291

    Γειά σας και από εμένα είμαι και εγώ ένας fan του Epaniel preton έχω έναν αρσενικό 2 χρονών και 2 μηνών (Μάκη τώρα είδα την φωτό με τον πιτσιρικά σου ρε συυυυυυ πολύ κούκλος φτού να μην τον ματιάξω μπράβο φίλε ……..)να είστε καλά να γινόμαστε περισσότεροι……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    matthchris στις #111306

    http://www.epagneul-breton.ws[/b%5D) & κάποια στα Ιταλικά στις εκδόσεις Οlympia ή των περιοδικών Diana-Caccia-Cani κά ? Ως μέλος του κλαμπ Γαλλίας, λαμβάνω τα περιοδικά τους κάθε εξάμηνο… με κόστος 40-45€/ χρόνο & διαβάζω συχνά το σάιτ τους και του αντίστοιχου φόρουμ φίλων της φυλής τους (http://www.epagneul-breton.οrg)!!! Αν ψάξεις τώρα στι ιντερνετ, ίσως βρείς κάτι άλλο δεν το ψάχνω τώρα πιά τόσο πολύ!!!… μπορεί ίσως και να'πεσε το ενδιαφέρον μου? πάντως δεν διαβάζω πια κυνηγ. περιοδικά – έντυπα κι οι εμπειρείες μου περιορίζονται & παρακολουθώ μόνον απο κοντά τις εκθέσεις & αγώνες φυλής, ίσως και κάποιες διεθνείς.

    Πάνο, Φίλιππε κά ευχαριστώ για τα καλά λόγια σας!!…

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #351900

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΜΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ <<ΤΕΛΕΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΠΡΕΤΟΝ>>ΤΟΥ ΡΙΣΑΡ ΜΠΟΣΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΑΡΑΚΩΤΣΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΗΓΕΣ.ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΩΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΠΡΕΤΟΝ ΑΝΑ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ.(ΓΑΛΛΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ-ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ)ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΚΗ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΤΥΠΑ-ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΚΗ ΛΕΣΧΗ.Α ΡΕ ΜΑΚΗ ΤΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΑΛΛΙΚΑ!!! :) !! ;)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 464 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων