ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 107 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    thanasisvr στις #169287

    Το Σαββατοκύριακο θα είναι κανείς στο Δρακόντιο για τους αγώνες; Ξέρουμε τι ώρα θα ξεκινήσουν;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #169304

    Τι αγώνες ρε παιδιά???Έχει αγώνες στο Δρακόντιο??Και αν ναι πότε???Για πείτε να παμε για κανα καφέ προς τα εκει γιατί αφορμή ψάχνω να πάω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #312186

    Τι αγώνες ρε παιδιά???Έχει αγώνες στο Δρακόντιο??Και αν ναι πότε???Για πείτε να παμε για κανα καφέ προς τα εκει γιατί αφορμή ψάχνω να πάω….

    νικο δες το προγραμμα

    http://www.shootingacademy.gr/?p=325

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #312185

    [color=”#FF0000″][size=3]νικο δες το προγραμμα [/size][/color]

    [url=”http://www.shootingacademy.gr/?p=325″]http://www.shootingacademy.gr/?p=325[/url]

    Γεια σου ρε Γιώργαρε.Καλά που έχουμε και σενα…Thanks… <_<
    Την ώρα όμως την ξέρουμε???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #312183

    Γεια σου ρε Γιώργαρε.Καλά που έχουμε και σενα…Thanks… <_<
    Την ώρα όμως την ξέρουμε???

    [font=”Comic Sans MS”]Ψήνεσαι να παμε να δούμε τους πρωταθλητές??

    Φοβαμαι μν παρεις αερα ρε γμτ….

    Τουφεκας μακρυα τωρα….
    Αμα δεις και τα "μαστορια" εκει δεν θα μαζεύεσαι μετα….[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #312178

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Ψήνεσαι να παμε να δούμε τους πρωταθλητές??

    Φοβαμαι μν παρεις αερα ρε γμτ….

    Τουφεκας μακρυα τωρα….
    Αμα δεις και τα "μαστορια" εκει δεν θα μαζεύεσαι μετα….[/font][/size]

    Ε για αυτό θέλω να πάω ρε.Αμα ψήνεσαι εγώ λογικά θα πάω….Δε το χάνω με τίποτα.Για Σάββατο δε ξέρω βέβαια αλλά Κυριακή σίγουρα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #312176

    Ε για αυτό θέλω να πάω ρε.Αμα ψήνεσαι εγώ λογικά θα πάω….Δε το χάνω με τίποτα.Για Σάββατο δε ξέρω βέβαια αλλά Κυριακή σίγουρα….

    E παμε να πιουμε καφεδακι…..

    Οτι δεν μπορουμε να ριξουμε το ξέρεις έτσι???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #312173

    E παμε να πιουμε καφεδακι…..

    Οτι δεν μπορουμε να ριξουμε το ξέρεις έτσι???

    Ναι γιατί αμα μπορούσαμε (αν επιτρεπόταν δηλαδή) νομίζεις θα μπορούσαμε (money drop)… <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #312170

    Ναι γιατί αμα μπορούσαμε (αν επιτρεπόταν δηλαδή) νομίζεις θα μπορούσαμε (money drop)… <_<

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Καλό………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #170302

    Γνωρίζει κανείς πότε τελικά θα ανοίξει το Κουρί????Δε μπορώ άλλο θέλω να παω σκοπευτήριο και η οικονομική κατάσταση δεν επιτρέπει Δρακόντιο.Γενικά αν ξέρει κάποιος τι περίοδο ανοίγει περίπου, ή δεν είναι στάνταρ απλά περιμένουν να ανοίξει ο καιρός??
    Και κάτι ακόμα.Μπορεί κανεις να ρίξει με παραπάνω απο 28 γραμμάρια, γιατι μου έχουν μείνει κάτι 32αρια απο τις τσίχλες…???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    boo στις #308796

    Γνωρίζει κανείς πότε τελικά θα ανοίξει το Κουρί????Δε μπορώ άλλο θέλω να παω σκοπευτήριο και η οικονομική κατάσταση δεν επιτρέπει Δρακόντιο.Γενικά αν ξέρει κάποιος τι περίοδο ανοίγει περίπου, ή δεν είναι στάνταρ απλά περιμένουν να ανοίξει ο καιρός??
    Και κάτι ακόμα.Μπορεί κανεις να ρίξει με παραπάνω απο 28 γραμμάρια, γιατι μου έχουν μείνει κάτι 32αρια απο τις τσίχλες…???

    Νικο αρχες απριλιου θα ανοιξει.θα σας ενημερωσω ολους οταν θα ερθει η ωρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    boo στις #171087

    Λοιπον παιδια να ενημερωσουμε πλεον επισημα πως το σκοπευτηριο στο Κουρι του κυνηγετικου συλλογου θεσσαλονικη ανοιγει αυριο Κυριακη 10 το πρωι με 6 το απογευμα και θα λειτουργει για τον μηνα απριλιο σαββατοκυριακα 10 με 6 μεχρι νεωτερας.πληροφοριες στο 6972404553 Στεφανος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #304237

    Σήμερα φάγαμε τρελή ξενέρα.Αποφασίσαμε (κακιά η ώρα) με τον Αντρεά σήμερα, να πάμε να ξεκαπνίσουμε λίγο στο σκοπευτήριο.Φτάνουμε κατα τις 11:30 πάνω στο Κουρί και εκείνη την ώρα έκλεινε, λόγω αέρα λέει….Οτι νάνε…Εν τέλη φεύγουμε απο εκεί, και καταλήγουμε στο Δρακόντιο κατα τις 12, όπου μπαίνοντας στο πάρκινγκ είχε καμία 100αρια αυτοκίνητα. Είχαν αγώνες skeet και double trap. Άλλη μια πισόπλατη, αφού μας είπαν οτι θα ρίχναμε μετα τις 2:30 τουλάχιστον και επειδή ο άλλος ο κατσικοπόδαρος :) δε μπορούσε να περιμένει καθίσαμε κανα μσάωρο και μετά την κάναμε…Σκέτη απογοήτευση τελικά, αφού έμεινα μόνο με τη λαχτάρα.Το μόνο καλό ήταν, ότι κατάφερα να δω τα παλικάρια μας απο κοντά να ρίχνουν (Μίτας, Μαυρομάτης, Αδριανόπουλος, Σαλαβαντάκης, Λοβέρδος κτλπ). Την άλλη φορά ελπίζω να είμαστε ποιό τυχεροί, αφού σήμερα δε μας ήθελε με την καμία…

    Είδα και κάποια όπλα αξιοζήλευτα.Για μένα μιλάω φυσικά, γιατί κάποιοι απο εδώ μέσα μπορεί να τα έχετε κιόλας…. :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #172164

    Χθες μετα κοπων και βασανων καταφεραμε να παμε στο Δρακόντιο….

    Ενα εχω να πω….
    Μεγάλος Θεσσαλονικιός παπιατζής με ταση να γίνει σκοπευτης στο μελλον και ακόμη μεγαλύτερο καημό να κυνηγήσει στον Εβρο…..τα εκανε μούσκεμα κυριολεκτικα….Περιττο να πω οτι δεν κατάφερε να "σπάσει" ούτε μια φορα την παπια….

    Θελει να παμε και στον Εβρο….Θα γελασει και το παρδαλο κατσίκι…. ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧ

    Περα απο την πλακα στο Δρακοντιο η πούλα αλλαξε, τα πιατα είναι πλεον 25 και πολύ πιο δύσκόλα με οριακες τουφεκιες….
    Θα χρειαστούμε πολύ προπόνηση γιατι χθες ειμασταν όλοι μαυρα χαλια…..

    Υ.Γ. Ξερει κανεις ποια η διαφορα σκοπευτικης ταυτοτητας μεταξύ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ – ΔΟΚΙΜΟΥ μέλους….Στην γραμματεια μας ειπαν οτι και σαν δοκιμα μελη δεν εχουμε 100% ασφάλεια στην μεταφορα οπλου κλπ κλπ και οτι δεν μπορουμε να λαβουμε μερος σε αγωνες…Τότε ποιο το οφελος να γινεις δόκιμο μελος???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #172173

    Πάλι με κατηγορεί αυτό το παιδί.Θα αρχίσω να ανησυχώ οτι έχει αίσθημα κατωτερότητας.Τες πα.
    Λοιπόν διαπύστωσα χθες οτι το όπλο μου χαμηλοτουφεκάει αρκετά.Οι μισές τουφεκιές και παραπάνω πήγαιναν κάτω απο το πιατάκι, ενώ οι προσκοπεύσεις ήταν σωστές.Το πρόβλημα όμως είναι οτι βλέπω ρίγα.Πώς γίνεται να βλέπω ρίγα και να χαμηλοντουφεκάω???Υπάρχει περίπτωση να είναι στραβιά η κάνη??Λίγο απίθανο το κόβω.Να σημειώσω οτι το όπλο που έχω, το είχα πάρει πριν τρία χρόνια μεταχείρα, και δεν έχω αλλάξει τίποτα.Κλίσεις, φλάντζες κτλπ.Ούτε καν σε σταθερό στόχο δε το έχω δει.Νομίζω ήρθε η ώρα να το κάνω.
    Και μια άλλη απορία.Είχαμε μια διαφωνία χθες με τα παιδιά, περι μήκος καννών για τα διάφορα αγωνίσματα.Ισχυρίζονταν οτι το τραπ θέλει μακριά και σφυχτή κάνη, και το skeet κοντή και ανοιχτά τσόκ γιατί η μέγιστη τουφεκιά είναι στα 20 μέτρα.Και ρωτώ εγώ τώρα.Γιατί το Miroku του Λεο, όπως και το GP sporter του Ψυλλάκη είναι 81????Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 107 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων