Σκυλόκουτο μεταφοράς

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #413882

    Πολύ ωραία δουλειά, έχω το συγκεκριμένο σύστημα αυτό από τον περασμένο Οκτώβριο και μόνο καλά μπορώ να πω. Εύχρηστο, σταθερό και ελαφρύ. Το κυνήγι έχει κλείσει, αλλά το σκυλόκουτο είναι ακόμα πάνω. Ψώνια τα πάντα μέσα μπαίνουν… Ελπίζω ο Γιάννης να φτιάξει και ένα μεγαλύτερο να χωράει και πεθερές, θα έχει μεγάλη πελατεία μετά.

    Βέβαια, πήρα το πολυεστερικό κουτί το λευκό, είναι πιο ντελικάτο πως να το κάνουμε χαχαχαχα…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #413890

    Είπα να μην ανοίξω νέο θέμα αφου το ζητούμενο τελικά είναι να μεταφέρουμε το σκύλο μας ( η τα σκυλιά μας) στον κυνηγότοπο εύκολα και με ασφάλεια . Λεω εύκολα διότι το πρωί που θα ξυπνήσουμε το τελευταίο που θα θέλαμε θα ήταν μια δύσκολη και χρονοβόρο διαδικασία τοποθέτησης του σκυλόκουτου. Βρέθηκα σήμερα σε μια επιδειξη τοποθέτησης του σκυλόκουτου πάνω στον κοτσαδόρο του αυτοκινήτου οπου η διαδικασία κράτησε μόλις ένα λεπτό.. ΒΗΜΑ ΠΡΩΤΟ… .[/URL] ΒΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ.. [/URL] ΒΗΜΑ ΤΡΙΤΟ… [/URL] …..ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. [/URL] Φυσικά η πέμπτη πόρτα ανοίγει για να χρησιμοποιήσουμε το πορτ μπαγκάζ αφου το κουτι είναι συρταρωτο και πανεύκολα βγαίνει προς τα έξω. [/URL] ……και κάποιες λεπτομέρειες.. [/URL] Πληροφορίες εδω…http://www.ruote4x4.gr/cms/index.php

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    και σημερα το πρωι σκεφτομουν πως θα φιαξω το σκυλοκουτο  γιατι το να κολλησω τους κοιλοδοκους στην βαση του κοτσαδωρου δεν γινεται οπως και για να βγει ο κοτσαδωρος παλι δεν γινεται γιατι πρεπει να βγει ο προφυλακτηρας που ειναι η ταπα του υγραεριου!!!οποτε αυτην η πατεντα ειναι η πιο βολικη!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    ΜΗΤΣΟΣ στις #416500

    Είπα να μην ανοίξω νέο θέμα αφου το ζητούμενο τελικά είναι να μεταφέρουμε το σκύλο μας ( η τα σκυλιά μας) στον κυνηγότοπο εύκολα και με ασφάλεια . Λεω εύκολα διότι το πρωί που θα ξυπνήσουμε το τελευταίο που θα θέλαμε θα ήταν μια δύσκολη και χρονοβόρο διαδικασία τοποθέτησης του σκυλόκουτου. Βρέθηκα σήμερα σε μια επιδειξη τοποθέτησης του σκυλόκουτου πάνω στον κοτσαδόρο του αυτοκινήτου οπου η διαδικασία κράτησε μόλις ένα λεπτό.. ΒΗΜΑ ΠΡΩΤΟ… .[/URL] ΒΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ.. [/URL] ΒΗΜΑ ΤΡΙΤΟ… [/URL] …..ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. [/URL] Φυσικά η πέμπτη πόρτα ανοίγει για να χρησιμοποιήσουμε το πορτ μπαγκάζ αφου το κουτι είναι συρταρωτο και πανεύκολα βγαίνει προς τα έξω. [/URL] ……και κάποιες λεπτομέρειες.. [/URL] Πληροφορίες εδω…http://www.ruote4x4.gr/cms/index.php

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    γεια σου φιλε.αυτη την πατεντα την εκανεσ μονοσ σου;η την αγορασεσ ετοιμη απο καπου;επειδη ενδιαφερομαι και εγο να κανο κατι τετοιο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416514

    γεια σου φιλε.αυτη την πατεντα την εκανεσ μονοσ σου;η την αγορασεσ ετοιμη απο καπου;επειδη ενδιαφερομαι και εγο να κανο κατι τετοιο.

    Πληροφορίες εδω…    http://www.ruote4x4.gr/cms/index.php

    Γεια σου Μήτσο. Πάρε το τηλέφωνο του Γιάννη απο το λινκ που σου έδωσα και ρώτα τον ότι θές.Είναι φίλος και συμφορουμίτης.

    Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι πρόκειται για πολύ στιβαρή κατασκευή και πανεύκολη στην τοποθέτηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #423427

    Συνάδερφοι καλησπέρα!

    Ήρθε η ώρα να βάλω και εγώ εξωτερικό σκυλόκουτο στο αμάξι,μιας και θέλω να κερδίσω χώρο στο πορτ παγκάζ ,αλλ’α να αποφύγω και τις μυρωδιές.

    Το αμάξι μου είναι ΡΑΒ4 και βέβαια έχω μιλήσει με τον Γιάννη Σάλλιαρη για τα πάντα σε οτι αφορά το συγκεκριμένο σύστημα και μου έχει δώσει πολύ καλή προσφορά για όλα: κοτσαδόρο-βάση-σκυλόκουτο απο PVC  με αυτοκόλλητο χρωματισμό του ξύλου ή παραλλαγής ή λευκό όπως βγαίνει.

    Τέλος πάντων, η απορία μου είναι και θέλω τη βοήθειά σας, με τα χρόνια ή αμα πηγαίνω σε μέρη με σπαστήρι κλπ, είανι σταθερό όπως πρέπει ή θα έχει τζόγο;

    Με έχει ”φάει”ενας συνάδερφός μου, να βάλω σταθερή βάση που πιάνει απο κάτω,σαν τη δική του στο πρώτο τέριος που έχει και όταν του έιπα οτι εχω καταλήξει στη συγκεκριμένη,μου είπε καλά βάλτη και θα με θυμηθείς αργότερα.

    Του είπα οτι την έχουν βάλει πολλοί και δεν έχουν προβλήματα και μου είπε οτι ίσως αυτοί που τη βάζουν να κάνουν 2-4 κυνήγια το χρόνο.

    Για εξηγείστε μου, με υπευθυνότητα βρε παιδιά,τι ισχύει; γιατί με έχει μπερδέψει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423432

    Διαμαντή σε μένα η βάση είναι πάνω στο αυτοκίνητο από τον περασμένο Οκτώβρη  Ακόμα και τώρα επάνω είναι και φαντάσου πως έχω ένα fiat panda 4×4 που δεν είναι και “θηρίο”. Φέτος έγιναν με το κουτί πάνω 20.000 χιλιόμετρα, μπορεί και περισσότερα.  Όταν δεν μεταφέρω τα σκυλιά μπαίνουν μέσα ψώνια πράγματα, ότι μπορείς να φανταστείς. Στο μέλλον θα αγοράσω και ένα μεγαλύτερο για πεθερές χαχαχα.

    Τζόγο έχει σε μένα μόνο τον τζόγο που προέρχεται από τον κοτσαδόρο. η βάση γίνετε ένα ενιαίο σώμα με αυτόν. Φαντάσου πόσοι πελάτες έχουν το συγκεκριμένο σύστημα όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και στο εξωτερικό.

    Τρομερή επιλογή το πλαστικό θα με θυμηθείς μόλις το πλύνεις για πρώτη φορά… Την εξυπνάδα των φίλων, συναδέρφων την χόρτασα, αν μου δίναν ένα ευρώ για κάθε βλακεία που ακούω θα ήμουν πλούσιος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #423438

    Ευχαριστώ Κωνσταντίνε και πολύχρονος για χθές.

    Οσο το ψάχνεις τόσο μπερδεύεσαι μου φαίνεται.Τα ίδια μου είπε και ο Γιάννης,ότι αποκλείεται να υπάρξει το παραμικρό,αφού γίνεται ”σώμα” με τον κοτσαδόρο.

    Θα προχωρήσω και όταν το βάλω,θα το δείξω και εδώ……

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #423441

    Διαμαντή προχώρα άφοβα…

    Μπορώ να σου παραθέσω ένα σωρό τεχνικούς  λόγους που το εν λόγο σύστημα ( bak-rak)  είναι απόλυτα ασφαλές , αλλά θα προτιμήσω να σταθώ μόνο σε έναν.Τον απόλυτο επαγγελματισμό του Γιάννη.

    Δεν υπάρχει καμία περίπτωση φίλε μου  να υπήρχε κάποιο λειτουργικό πρόβλημα η κάποια αδυναμία  στο σύστημα και να το έβαζε ο Γιάννης .Ο άνθρωπος είναι εκνευριστικά λεπτολόγος, σχολαστικός  και απόλυτος ως προς την σωστή λειτουργία του Bak-rak.

    ΥΓ.Συμφωνώ και εγω για το πλαστικό..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423442

    Σε ευχαριστώ διαμαντή να σαι καλά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #423443

    ΥΓ.Συμφωνώ και εγω για το πλαστικό..
    …….PVC  λέγεται…… και κοιτάχτε τις ιδιότητές του,σαν υλικό:          http://www.alkankat.com/index.files/Page356.htm

    Θα επανέλθω με εικόνες,σε λίγες μέρες που θα το τοποθετήσω…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #425314

     

    Ο νέος εξοπλισμός,για τη μεταφορά του τετράποδου συντρόφου μας στον κυνηγότοπο:
    κοτσαδόρος,bak-rak,σκυλόκουτο.
    Ολα αγορασμενα και τοποθετημένα,με την εγγύηση και την λεπτομερή δουλειά,του φίλου Γιάννη Σάλλιαρη,RUOTE4X4.GR

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    ΜΗΤΣΟΣ στις #425659

    Ο νέος εξοπλισμός,για τη μεταφορά του τετράποδου συντρόφου μας στον κυνηγότοπο:
    κοτσαδόρος,bak-rak,σκυλόκουτο.
    Ολα αγορασμενα και τοποθετημένα,με την εγγύηση και την λεπτομερή δουλειά,του φίλου Γιάννη Σάλλιαρη,RUOTE4X4.GR

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ.ΠΟΛΛΗ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΣΟΥ .ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΟΣΤΙΣΕ

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων