ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #30195

    ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΖΕ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΔΙΚΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΩ ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΘΑ ΣΥΝΦΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ Σ/Π ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ.
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΣΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΑΛΛΑΞΩ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΤΙ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ:
    Ειναι ενα δίκαννο 12αρι, πλαγιόκαννο, δισκάνδαλο (χωρίς) κοκόρια. Η μία κάνη 1 αστρο και η άλλη 3 αστρα. Και οι δύο κάννες γραφουν 18,4 και 18,1. Μοντέλο: PARKEMY-EIBAR. Νομιζω οτι το έτος κατασκευής ειναι περιπου το ’74.
    ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΟΠΛΟΤΕΧΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #34669

    Diladi an katalava kala,theleis kai tin diki mou gnomi?

    Poulao ego ena Beretta,kalo oplo,rota kai ton leo,mono pou tou exo kanei porting.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #34670

    ΠΟΣΟ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΤΑΥΡΟ ΤΟ 686???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #34673

    Μάκη σε καμια περίπτωση δεν πρόκειται να πάρεις τα χρήματα που αξίζει το όπλο σου.

    Σίγουρα πρόκειται για Ισπανικό πλαγιόκαννο αλλά μόνο ο Αιγινίτης η ο Κυπριδήμος μπορούν να σου πουν αν ανήκει στα φτηνά Ισπανικά η σε κάποια καλύτερα.

    Για θύμισε μου τι κλειδιά έχει, είναι περαστα? Έχω την εντύπωση οτι το συγκεκριμένο, είναι αντιγραφή βέλγικου πλαγιόκανου. Η φτιαξιά του πάει προς τα εκεί.

    Συνηθως τα φτηνά Ισπανικά δίκαννα της εποχής εκείνης δεν διέθεταν την ποιότητα κατασκευής του δικού σου.

    Φέρτο μαζί σου το Σάββατο να το δεί ο Μπάμπης.

    Κώστας
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #34675

    Μάκη έψαξα λίγο στο ιντερνετ αλλά όλα τα sites που περιέχουν πληροφορίες για το όπλο σου είναι στα Ισπανικά.

    Απ΄όσα μπόρεσα να καταλάβω πρόκειται για όπλο μεσαίας κατηγορίας, μάλιστα σε κάποιο γερμανικό site βρέθηκα σε μια αγγελία ενος μεταχειρισμένου σε άριστη κατάσταση με φωτογραφία, στην τιμή των 485 ευρώ.

    Κώστας
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34680

    ’κου την συμβουλή του Κώστα. Φέρε το το Σάββατο να το δεί ο Μπάμπης.

    Πρόσεξε μόνο μην πιείς coca cola πριν έρθεις και φέρεις μόνο την θήκη.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #334980

    ΚΑΤ’ΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ … ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ … Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΛΟΓΙΚΗ.

    ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΦΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ … ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΟΠΛΑΚΙ.

    ΤΩΡΑ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΣΕΥΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ “AMADEO PINTADO MARTIN” ΑΠΟ “ARMAS PARKEMY“, ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΑ MARKINGS APM ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΛΟ.

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ, ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΙΓΙΝΙΤΗΣ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕΣΩΛΑΒΗΣΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.

    ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34691

     Εμενα παλι μπορει να με πειτε ρομαντικο, αλλα οπλο δεν πουλαω. Ειναι μια σχεση στοργης με το οπλο, σε εχει βγαλει σε τοσα κυνηγια, εχεις τοσες αναμνησεις, αμαρτια ειναι να το βλεπεις σε μια βιτρινα η να το παρει καποιος που δεν ξερεις…

     Δεν σου ειναι ευκολο οικονομικα, εγω παντως θα προσπαθουσα να το κρατησω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34710

    Bίκτωρα με πρόλαβες,

    Του ΜΑΚΗ του είπα να μην το πωλήσει. Οπως και να έχει , πρέπει να έχει δεθεί συναισθηματικά μαζί του.

    Γενικά σε αυτά τα πράγματα είμαι πολύ ρομαντικός. Εκτός αν μου τύχει κάτι πολύ σοβαρό γενικά δεν πουλώ τίποτα. Ούτε καν το πρώτο μου αυτοκίνητο τον ΣΚΑΡΑΒΕΟ.

    Πιστεύω ότι ΜΑΚΗ είσαι ΝΕΟΣ, έχεις το χρόνο μπροστά σου και 400-500 δεν μας σώζουν.

    Οι γυναίκες βέβαια έχουν άλλη γνώνη, αλλά αν τις ακούγαμε δεν θα είχαμε τίποτα να θυμόμαστε αυτά που περάσαμε.

    ΓΝΩΜΗ σου εκφράζω ΜΑΚΗ. Κράτα τα το. Αύριο θα κάνεις παιδιά. Σκέψου ότι μετά από πολλά χρόνια θα κρατούν στα χέρια τους κάτι που είχε ο ΠΑΠΠΟΥΣ τους…….. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34720

    Η προσωπική μου εμπειρία με την ΟΠΛΟΤΕΧΝΙΚΗ στις ανταλλαγές είναι πολύ αντίθετη με την δική σου φίλε Βασίλη. Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με την τιμή που μου έδωσαν για το παλιό μου όπλο. Όλα βέβαια εξαρτώνται από το πόσο “προσγειωμένα” βλέπεις την αξία του μεταχειρισμένου όπλου. Πρέπει να έχεις ρεαλιστικές απαιτήσεις.

    Λεωνίδας

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #334987

    εξαρτώνται από το πόσο “προσγειωμένα” βλέπεις την αξία του μεταχειρισμένου όπλου

    ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗ BENELLI RAFFAELO SPECIAL LUSSO ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΞΕΦΡΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

    ΒΑΣΙΛΗΣ

    Υ.Γ. ΛΕΩΝΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ METAXEIΡIΣMENO  ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ”ΗΦΑΙΣΤΟΣ’,’ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ BIG HUNTER!ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ.ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΗ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ,ΤΙΜΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #34745

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΠΕΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕΝ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΘΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΑΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΟ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ.

    ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ WINCHESTER SUPER X1 ΟΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΤΟ ΔΙΚΑΝΑΚΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΟΣΩ ΚΑΙ ΗΔΗ ΤΟ ΨΑΧΝΟΜΑΙ … ΑΡΑ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΥΠΌΨΗ ΣΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #34746

    Μακη κατα την γνωμη μου αν εχεις αποφασισει εσυ να το δωσεις το οπλο δωστο!Βεβαια δεν θα “σωθεις” με τα 400-500 ευρω που δεν νομιζω οτι θα πιασει το οπλο αλλα σιγουρα θα συμβαλει στην αγορα ενος καλυτερου ακριβοτερου οπλου!

    Αυτο ομως ειναι υποκειμενικο Μακη μου!Δικο σου το οπλο δικια σου και η αποφαση!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #34756

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΩΘΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ 2 ΟΠΛΑ … ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ Σ/Π.

    ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΝΑΙ ΕΧΩ 4 ΟΠΛΑ ΣΤΟΝ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΩΣ ΙΔΕΑ.

    ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΩΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    dragonfly στις #34758

    MNIKOLAI ΕΧΩ ΑΝΤΑΛΑΞΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ 2 ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΙΩΝ ΠΛΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛ. ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΟΙΚΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ. ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΕΝΟΣ. ΤΑ ΟΠΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΥΚΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων