Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο οπλουργό στον νομό Αττικής;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #354244

    ΦΙΛΕ PANO ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥς ΕΧΩ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ 150ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΑΣ… Ο ΛΟΓΟΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΦΕΡΘΗΚΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ…. ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.ΟΤΑΝ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΣΑΙ…

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΡΓΥΡΗΣ

    Αργύρη δεν ξέρω τι έχει συμβεί αλλά & μένα μου φέρθηκε άψογα ο άνθρωπος,μπορεί να έτυχε τι να πω ρε φίλε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #354283

    [font=”Verdana”]Η λέξη ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΥΑ για την συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων επαγγελματιών – οπλοδιορθωτών ή οπλοεπισκευαστών….. :D
    Αυτούς που γνωρίζω ότι διαθέτουν τα εχέγγυα για να ονομάζονται "Οπλουργοί" είναι οι κ.κ. Παπατσαρούχας & Κούρκουλος :D [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #114685

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    asos στις #114816

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΟς ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ Ο ΝΤΙΝΟΣ ΒΡΗΚΕ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΨΟΓΑ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΔΩΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #114930

    Πολυ καλή γνώμη έχω σχηματίσει για αυτόν που έχει την οπλοτεχνική βρήκε λύση και με μεγάλη προθημεία έδωσε λύση στα πολλές φορές παράλογα προβλήματα μου…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #355046

    Ακολούθησα τις συμβουλές σας και από αυτόν που ψηφίσατε σαν πιο δημοφιλή, έφαγα πόρτα :angry: . Εντάξει, ζητάω κάτι περίεργο και ίσως χρονοβόρο αλλά δεν ζήτησα να ασχοληθεί τσάμπα. Άντε να δούμε τι θα μου πει ο δεύτερος του γκάλοπ… :D . Τουλάχιστον από την τηλεφωνική περιγραφή, δεν είπε όχι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #115415

    Εγώ είχα απευθυνθεί στον Παπατσαρούχα για συντήρηση και βάψιμο σε ένα δίκαννο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τη δουλειά του. Στο θέμα της επαφής, όμως, με τον πελάτη θεωρώ ότι υστερεί αρκετά. Μου φάνηκε κάπως απρόθυμος και απόμακρος. Ίσως βέβαια να τον πέτυχα σε άσχημη ημέρα, ποιός ξέρει…

    Για άλλους οπλουργούς δεν μπορώ να μιλήσω διότι δεν έχω προσωπική εμπειρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    379
    TROMOS στις #355048

    Εγώ είχα απευθυνθεί στον Παπατσαρούχα για συντήρηση και βάψιμο σε ένα δίκαννο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τη δουλειά του. Στο θέμα της επαφής, όμως, με τον πελάτη θεωρώ ότι υστερεί αρκετά. Μου φάνηκε κάπως απρόθυμος και απόμακρος. Ίσως βέβαια να τον πέτυχα σε άσχημη ημέρα, ποιός ξέρει…

    Για άλλους οπλουργούς δεν μπορώ να μιλήσω διότι δεν έχω προσωπική εμπειρία.

    ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΤΩΝ ΚΑΝΩΝ?? :angry:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #355054

    Εγώ είχα απευθυνθεί στον Παπατσαρούχα για συντήρηση και βάψιμο σε ένα δίκαννο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τη δουλειά του. Στο θέμα της επαφής, όμως, με τον πελάτη θεωρώ ότι υστερεί αρκετά. Μου φάνηκε κάπως απρόθυμος και απόμακρος. Ίσως βέβαια να τον πέτυχα σε άσχημη ημέρα, ποιός ξέρει…

    Για άλλους οπλουργούς δεν μπορώ να μιλήσω διότι δεν έχω προσωπική εμπειρία.

    Συμφωνώ απόλυτα, ίσως το ίδιο να καναμε και μεις αν είχαμε την φήμη του ! :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #115430

    Και εγω πριν 8 χροννια ειχα παει 2 οπλα ενα δικανο εγγλεζικο, και μια καραμπινα browning 2000,για βαψημο και επισκευη ηταν σε αθλια μορφη και μου τα εκανε πιπινια ο κ. Παπατσαρουχας εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    gkalamiotis στις #355116

    σκεφτομαι να επισκεφτω το big hunter για να διορθοσω το κοντακι σε ενα ουλτρα λαιτ μπερεττα που αγορασα προσφατα… ποια η γνωμη σασ????? :angry: εχετε καποια αλλη προταση????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #355119

    Ακολούθησα τις συμβουλές σας και από αυτόν που ψηφίσατε σαν πιο δημοφιλή, έφαγα πόρτα :angry: . Εντάξει, ζητάω κάτι περίεργο και ίσως χρονοβόρο αλλά δεν ζήτησα να ασχοληθεί τσάμπα. Άντε να δούμε τι θα μου πει ο δεύτερος του γκάλοπ… :D . Τουλάχιστον από την τηλεφωνική περιγραφή, δεν είπε όχι.

    Φίλε Γιώργο τι έπαθε το όπλο και θέλεις να το φτιάξεις;Δεν τα είπαμε για το τι χρειάζεσαι; Γύρισα απο το παράδεισο την παρασκευή το βράδυ.Να τα πούμε .Φιλικά :D :P

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #355140

    Φίλε Γιώργο τι έπαθε το όπλο και θέλεις να το φτιάξεις;Δεν τα είπαμε για το τι χρειάζεσαι; Γύρισα απο το παράδεισο την παρασκευή το βράδυ.Να τα πούμε .Φιλικά :angry: :D

    Έλα Δημητρακη , καλώς ήρθες. Δεν έπαθε κάτι το δικό μου. Αυτά που είπαμε, θα γίνουν …. :P . Μου έδωσε δουλειά για την Αθήνα ο μπάρμπας μου. Έχει μια παλιά καραμπίνα αερίων-ελατηρίου την οποία την έχει στην άκρη κάμποσα χρόνια. Το ντουφέκι είναι made in Italy αλλά όχι κάποιας γνωστής εταιρίας. Επάνω σε κάποιο σημείο γράφει N.T.V.C Sirearms (η κάπως έτσι). Είναι ένα πολύ ωραίο τουφέκι το οποίο έκτος από τα "ιστορικά" κυνήγια που έχει κάνει, είναι πανάλαφρο με πολύ ωραία αίσθηση στην επώμιση και στην μειωμένη ανακρουση. Θυμάμαι παλιά που είχα τουφεκίσει, νομίζεις ότι ρίχνεις με φλόμπερτ. Ιδανικό για ορτύκι, μπεκάτσα και γενικά για περπατητό. Αυτό λοιπόν έχει πάθει το εξής. Έχει στην αποθήκη έναν πύρο σε οριζόντια θέση που κινείται ελεύθερος μπρος-πίσω κατα μήκος μιας οπής για να φέρνει τα φυσίγκια στην θαλάμη. Ο πύρος αυτός είναι στρογγυλός στην μέση και τετραγωνισμένος στα 2 άκρα του τα αποία κινούνται σε αυτήν την οπή. Έχει λοιπόν ξεχειλώσει αυτή η οπή, με αποτέλεσμα να περιστρέφεται ο πύρος και τα τετραγωνισμένα άκρα του να φρακάρουν και να μην μπορεί να κάνει ελεύθερα την κίνηση μπρος-πίσω. Έπειδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί τέτοια αποθήκη ίδια, βρέθηκε κάποια άλλη με ακριβώς τις ίδιες αναλογίες και βόλτες μπρος και πίσω. Πρέπει όμως με αναφορά την παλιά να χαραχθεί και να κοπεί στην καινούρια η συκεγκριμένη οπή ώστε να εφαρμοστεί ο πύρος. Σκέφτηκα ότι αν δεν βρω άκρη σε οπλουργό ίσως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος χρυσοχόος που θα μορούσε να κάνει αυτήν την οπή με ακρίβεια. Θα δούμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    223
    alexadros100 στις #355166

    Έλα Δημητρακη , καλώς ήρθες. Δεν έπαθε κάτι το δικό μου. Αυτά που είπαμε, θα γίνουν …. :angry: . Μου έδωσε δουλειά για την Αθήνα ο μπάρμπας μου. Έχει μια παλιά καραμπίνα αερίων-ελατηρίου την οποία την έχει στην άκρη κάμποσα χρόνια. Το ντουφέκι είναι made in Italy αλλά όχι κάποιας γνωστής εταιρίας. Επάνω σε κάποιο σημείο γράφει N.T.V.C Sirearms (η κάπως έτσι). Είναι ένα πολύ ωραίο τουφέκι το οποίο έκτος από τα "ιστορικά" κυνήγια που έχει κάνει, είναι πανάλαφρο με πολύ ωραία αίσθηση στην επώμιση και στην μειωμένη ανακρουση. Θυμάμαι παλιά που είχα τουφεκίσει, νομίζεις ότι ρίχνεις με φλόμπερτ. Ιδανικό για ορτύκι, μπεκάτσα και γενικά για περπατητό. Αυτό λοιπόν έχει πάθει το εξής. Έχει στην αποθήκη έναν πύρο σε οριζόντια θέση που κινείται ελεύθερος μπρος-πίσω κατα μήκος μιας οπής για να φέρνει τα φυσίγκια στην θαλάμη. Ο πύρος αυτός είναι στρογγυλός στην μέση και τετραγωνισμένος στα 2 άκρα του τα αποία κινούνται σε αυτήν την οπή. Έχει λοιπόν ξεχειλώσει αυτή η οπή, με αποτέλεσμα να περιστρέφεται ο πύρος και τα τετραγωνισμένα άκρα του να φρακάρουν και να μην μπορεί να κάνει ελεύθερα την κίνηση μπρος-πίσω. Έπειδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί τέτοια αποθήκη ίδια, βρέθηκε κάποια άλλη με ακριβώς τις ίδιες αναλογίες και βόλτες μπρος και πίσω. Πρέπει όμως με αναφορά την παλιά να χαραχθεί και να κοπεί στην καινούρια η συκεγκριμένη οπή ώστε να εφαρμοστεί ο πύρος. Σκέφτηκα ότι αν δεν βρω άκρη σε οπλουργό ίσως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος χρυσοχόος που θα μορούσε να κάνει αυτήν την οπή με ακρίβεια. Θα δούμε….

    Αν δεν βρείς λύση από οπλουργό , ρώτησε και σε ένα σύγχρονο μηχανουργείο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    223
    alexadros100 στις #355167

    Έλα Δημητρακη , καλώς ήρθες. Δεν έπαθε κάτι το δικό μου. Αυτά που είπαμε, θα γίνουν …. :angry: . Μου έδωσε δουλειά για την Αθήνα ο μπάρμπας μου. Έχει μια παλιά καραμπίνα αερίων-ελατηρίου την οποία την έχει στην άκρη κάμποσα χρόνια. Το ντουφέκι είναι made in Italy αλλά όχι κάποιας γνωστής εταιρίας. Επάνω σε κάποιο σημείο γράφει N.T.V.C Sirearms (η κάπως έτσι). Είναι ένα πολύ ωραίο τουφέκι το οποίο έκτος από τα "ιστορικά" κυνήγια που έχει κάνει, είναι πανάλαφρο με πολύ ωραία αίσθηση στην επώμιση και στην μειωμένη ανακρουση. Θυμάμαι παλιά που είχα τουφεκίσει, νομίζεις ότι ρίχνεις με φλόμπερτ. Ιδανικό για ορτύκι, μπεκάτσα και γενικά για περπατητό. Αυτό λοιπόν έχει πάθει το εξής. Έχει στην αποθήκη έναν πύρο σε οριζόντια θέση που κινείται ελεύθερος μπρος-πίσω κατα μήκος μιας οπής για να φέρνει τα φυσίγκια στην θαλάμη. Ο πύρος αυτός είναι στρογγυλός στην μέση και τετραγωνισμένος στα 2 άκρα του τα αποία κινούνται σε αυτήν την οπή. Έχει λοιπόν ξεχειλώσει αυτή η οπή, με αποτέλεσμα να περιστρέφεται ο πύρος και τα τετραγωνισμένα άκρα του να φρακάρουν και να μην μπορεί να κάνει ελεύθερα την κίνηση μπρος-πίσω. Έπειδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί τέτοια αποθήκη ίδια, βρέθηκε κάποια άλλη με ακριβώς τις ίδιες αναλογίες και βόλτες μπρος και πίσω. Πρέπει όμως με αναφορά την παλιά να χαραχθεί και να κοπεί στην καινούρια η συκεγκριμένη οπή ώστε να εφαρμοστεί ο πύρος. Σκέφτηκα ότι αν δεν βρω άκρη σε οπλουργό ίσως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος χρυσοχόος που θα μορούσε να κάνει αυτήν την οπή με ακρίβεια. Θα δούμε….

    Αν δεν βρείς λύση από οπλουργό , ρώτησε και σε ένα σύγχρονο μηχανουργείο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων