Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο οπλουργό στον νομό Αττικής;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #117760

    πολυ καλος οπλουργος ειναι ο ΠΟΥΛΑΚΗΣ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο δυο δουλειες που μου εκανε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    ivis στις #117894

    o pio adais kai kleftis einai o big hunter markiaaaaaaaaaaaa padia makriaaaaaaaaaaaaaaaa emena prosopika mou ekane megali poustia alla epese stin periptosi den tha pw tipota allo .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #118081

    ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ.
    Π.Χ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ,ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ.ΤΑΠΕΤΣΕΡΗΣ ΚΤΛ.ΕΤΣΙ Κ ΣΤΑ ΟΠΛΑ
    Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ.ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ
    Κ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΟΠΛΟΥΡΓΟ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑ ΞΥΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΣΤΟΥΣ
    ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ Ο ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΣ Κ ΣΤΙΣ ΒΑΦΕΣ Κ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΕΙΣ Ο ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑΣ.
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    P-COSTAS στις #357187

    Για κυνηγετικά όπλα Οπλουργός Νίκος (δεν ξέρω το επώνυμό του ;) και ας τον γνωρίζω 25 χρόνια) (κάτω από τον σταθμό Κ.Πατησίων) τηλ. 210-8326600
    Για ραβδωτά Πουλάκης Ιωάννης, Ιπποκρατους 69 τηλ.210-3606265

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #357190

    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Καλά κάνεις και δεν γνωρίζεις το επώνυμο του οπλουργού στα Πατήσια. Αλλωστε… δεν έχει επώνυμο!!
    Αντί για επώνυμο έχει ένα δεύτερο όνομα: Νίκος Μανώλης (Το δεύτερο είναι το επώνυμο).

    Πήγαινα εκεί παλιά το Maroccini μου αφού αυτός ήταν ο εξουσιοδοτημένος οπλουργός του Παπαδάκη.

    Για κυνηγετικά όπλα Οπλουργός Νίκος (δεν ξέρω το επώνυμό του ;) και ας τον γνωρίζω 25 χρόνια) (κάτω από τον σταθμό Κ.Πατησίων) τηλ. 210-8326600
    Για ραβδωτά Πουλάκης Ιωάννης, Ιπποκρατους 69 τηλ.210-3606265

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    RDhunder στις #118418

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

    ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ 210 5988464 ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ 'Η ΣΚΥΛΑ ΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ' ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΑΘΗΝΩΝ- ΚΟΡΙΝΘΟΥ & ΘΗΒΩΝ. ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #125825

    Φίλε έχω την ιδια καραμπίνα (του πατερα μου) και το προβλημα αυτό το είχα κ εγώ παλιά,,,,,τελικά το έφτιξε οπλουργός μετα απο δική μου υπόδειξη ωσ εξής:
    έκανε τρύπα στην αποθήκη ,τρύπα κ από μέσα στο πιστόνι-κυλινδρο(όπωσ θες πες το!) και έφτιαξε και βόλτες στον πύρο και πέρασε μία βίδα και τον στερέωσε έτσι 'ωστε ο πύρος να μην μετακινείται δεξιά -αριστερα….

    Όμως το πρόβλημα φίλε δεν ήταν μόνο αυτό αλλα από τέρμα πανω στην αποθήκη που υπάρχει ένα ας πούμε πιστόνι το οποίο έχει μία εγκοπή για να μην πηγαίνει τέρμα κάτω.
    Από την πολύ χρήση όμως το κακό υλικό τησ αποθήκης φθάρθηκε με αποτέλεσμα το πιστόνι αυτό (το από πάνω) να φρακάρει και να μένει κάτω και με τη σειρά του να εμποδίζει και το από κάτω πιστόνι να κινηθεί με αποτέλεσμα να μην κλείνει σωστά ςσ το τέρμα το κλείστρο……οπώτε και το χαρακτηριστικό τσικ (χαχα) της βελόνασ και το φυσίγγι να μην σκάει…..

    Φαντάζομαι(βασικά είμαι σίγουρος) ότι και εσένα αυτό φταίει…..Εγώ το έλυσα ωσ εξής: κατέργησα τελείως το από πανω πιστόνι και πάνω από ένα χρόνο δεν ξαναέκανε κανένα πρόβλημα…δεν τίθεται ούτε θέμα ασφάλειας ούτε αξιοπιστίας αν το καταργήσεις…..απλά μετά από κυνήγι αν έχεις ρίξει πολλά φυσίγγια θέλει καθάρισμα ο χώρος που βρίσκονταν αυτό το πιστόνι πρίν έτσι ώστε να κινείται το από κατω πιστόνι με τον πύρο πιο άνετα πάνω κάτω…

    Αυτά φίλε!!! ελπίζω να το δεις αυτο το ποστ,,,,,και μακαρι κ εγω να το είχα δει πιο πριν για να σου απαντήσω…

    Οτι θες ρώτησε με…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #365585

    Φίλε έχω την ιδια καραμπίνα (του πατερα μου) και το προβλημα αυτό το είχα κ εγώ παλιά,,,,,τελικά το έφτιξε οπλουργός μετα απο δική μου υπόδειξη ωσ εξής:
    έκανε τρύπα στην αποθήκη ,τρύπα κ από μέσα στο πιστόνι-κυλινδρο(όπωσ θες πες το!) και έφτιαξε και βόλτες στον πύρο και πέρασε μία βίδα και τον στερέωσε έτσι 'ωστε ο πύρος να μην μετακινείται δεξιά -αριστερα….

    Όμως το πρόβλημα φίλε δεν ήταν μόνο αυτό αλλα από τέρμα πανω στην αποθήκη που υπάρχει ένα ας πούμε πιστόνι το οποίο έχει μία εγκοπή για να μην πηγαίνει τέρμα κάτω.
    Από την πολύ χρήση όμως το κακό υλικό τησ αποθήκης φθάρθηκε με αποτέλεσμα το πιστόνι αυτό (το από πάνω) να φρακάρει και να μένει κάτω και με τη σειρά του να εμποδίζει και το από κάτω πιστόνι να κινηθεί με αποτέλεσμα να μην κλείνει σωστά ςσ το τέρμα το κλείστρο……οπώτε και το χαρακτηριστικό τσικ (χαχα) της βελόνασ και το φυσίγγι να μην σκάει…..

    Φαντάζομαι(βασικά είμαι σίγουρος) ότι και εσένα αυτό φταίει…..Εγώ το έλυσα ωσ εξής: κατέργησα τελείως το από πανω πιστόνι και πάνω από ένα χρόνο δεν ξαναέκανε κανένα πρόβλημα…δεν τίθεται ούτε θέμα ασφάλειας ούτε αξιοπιστίας αν το καταργήσεις…..απλά μετά από κυνήγι αν έχεις ρίξει πολλά φυσίγγια θέλει καθάρισμα ο χώρος που βρίσκονταν αυτό το πιστόνι πρίν έτσι ώστε να κινείται το από κατω πιστόνι με τον πύρο πιο άνετα πάνω κάτω…

    Αυτά φίλε!!! ελπίζω να το δεις αυτο το ποστ,,,,,και μακαρι κ εγω να το είχα δει πιο πριν για να σου απαντήσω…

    Οτι θες ρώτησε με…

    Σε ευχαριστώ πολύ. Την είχα διαβάσει την απάντηση σου αλλά δεν σου έγραψα τίποτα γιατί τελικά ο ιδιοκτήτης άλλαξε γνώμη και αποφάσισε να ασχοληθεί εκείνος με το όπλο. Σε ευχαριστώ πολύ που εγραψες όλα αυτά τα ενδιαφέροντα και συγνώμη που δεν σου είχα απαντήση τότε !

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #365600

    Για κυνηγετικά όπλα Οπλουργός Νίκος (δεν ξέρω το επώνυμό του :P και ας τον γνωρίζω 25 χρόνια) (κάτω από τον σταθμό Κ.Πατησίων) τηλ. 210-8326600
    Για ραβδωτά Πουλάκης Ιωάννης, Ιπποκρατους 69 τηλ.210-3606265

    ΝΙΚΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #365612

    Λίγο ή πολύ κάποιοι θα έχετε χρειαστεί κάποιον οπλουργό καποια στιγμή. Ποιον θεωρείτε κατά την γνώμη σας τον καλύτερο στον νομό Αττικής, κρίνοντας πάντα εκ του αποτελέσματος; Παρακαλώ ας γράψουν μόνο όσοι έχουν ιδία άποψη και ας παραθέσουν διευθύνσεις και τηλέφωνα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

    Υ.Γ. Ας απαντήσουμε μόνο σε αυτό που ρωτάω και ας αποφύγουμε αρνητικά σχόλια. Σκοπός του topic δεν είναι να προσβάλει ούτε να δυσφημήσει κάποιον επαγγελματία που μπορεί περιστασιακά να μην άφησε κάποιον ευχαριστημένο. Από την άλλη, το καλό να λέγεται.

    ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΜΗ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛΙΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ-ΑΓΑΠΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #365650

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ PANOS!! Ο ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΤΟΑ ΚΑΙΡΗ 6 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 210-3219773.

    +10!!!
    Ο Κωστας και για εμενα ειναι αψογος!
    Εχω καιρο να παω και θελω να τον επισκεφτω γιατι πανω απο ολα ειναι φιλος και την καλημερα που λεει την εννοει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #127705

    παιδια θελω να μου πητε αν γηνετε να βαλω στο οπλο μου ενα μπατιστα ριζινι που εχω αμορτισερ στο κοντακι για λιγοτερο κλωτσιμα και διπλες σκανταλες χωρις να κανω μετατροπη στο κοντακι απο πιστολε που ειναι γηνετε και ποσο περιπου θα στοιχιση και σε πιον οπλουργο μου πρωτηνετε γραψετε τηλεφωνο και ποσο βοληκα θα ειναι θα εχω λιγιτερο κλοστιμα απο το οπλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #365694

    παιδια θελω να μου πητε αν γηνετε να βαλω στο οπλο μου ενα μπατιστα ριζινι που εχω αμορτισερ στο κοντακι για λιγοτερο κλωτσιμα και διπλες σκανταλες χωρις να κανω μετατροπη στο κοντακι απο πιστολε που ειναι γηνετε και ποσο περιπου θα στοιχιση και σε πιον οπλουργο μου πρωτηνετε γραψετε τηλεφωνο και ποσο βοληκα θα ειναι θα εχω λιγιτερο κλοστιμα απο το οπλο

    Για φύλλα σούστας δεν ξέρω αν γίνεται αλλά για γόνατο μακφέρσον γίνεται σίγουρα! :P

    Πέρα από την πλάκα, το κλώτσημα έχει πολλούς παράγοντες. Προτού κάνεις κάποια μετατροπή στο όπλο σκέψου:
    Μήπως δεν επωμίζεις σωστά; Μίλησες με κάποιον δάσκαλο σκοποβολής;
    Μήπως χρησιμοποιείς πολύ βαριά φυσίγγια για δίκαννο; Τα 40 γραμμάρια είναι πολλά για δίκαννο…
    Το πέλμα ανάκρουσης θα μειώσει την ανάκρουση στις δυνατές τουφεκιές, αν έχεις πρόβλημα και με ελαφριές γομώσεις των 28 και 30 γρ τότε το πέλμα δεν θα σε βοηθήσει να δεις διαφορά.

    Απάντησε μας πρώτα σε αυτά και μετά το ξανασυζητάμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #365698

    παιδια θελω να μου πητε αν γηνετε να βαλω στο οπλο μου ενα μπατιστα ριζινι που εχω αμορτισερ στο κοντακι για λιγοτερο κλωτσιμα και διπλες σκανταλες χωρις να κανω μετατροπη στο κοντακι απο πιστολε που ειναι γηνετε και ποσο περιπου θα στοιχιση και σε πιον οπλουργο μου πρωτηνετε γραψετε τηλεφωνο και ποσο βοληκα θα ειναι θα εχω λιγιτερο κλοστιμα απο το οπλο

    Γιατί θες να βάλλεις διπλές σκανδάλες, αν σε χτυπάει η σκανδάλη μάλλον δεν πρέπει να σουέρχεται το όπλο καλά, πρέπει να δεις τις διαστάσεις τους για να δεις αν σου ταιριάζουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #365829

    Γιατί θες να βάλλεις διπλές σκανδάλες, αν σε χτυπάει η σκανδάλη μάλλον δεν πρέπει να σουέρχεται το όπλο καλά, πρέπει να δεις τις διαστάσεις τους για να δεις αν σου ταιριάζουν…

    δεν με χτυπαει η σκανδαλη θελω διπλες σκανταλες για να εχω πιο γρηγορη επιλογη πια θα ρηξω πρωτη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων