Ακρίβεια στην Ελληνική αγορά όπλων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #115404

    Αν είχατε την δυνατότητα να πηγαίνατε σε μαγαζί με κυνηγετικά η με ήδη αλιείας στην Αμερική θα παθαίνατε την πλάκα σας.

    Μιλάω από πήρα γιατί είναι η μισή μου πατρίδα, το μικρότερο επαρχιακό μαγαζί είναι σαν το πολυκατάστημα το δικό μας εδώ .

    Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεις μόνο αμερικανικά προϊόντα .

    Έχουνε ότι μπορείς να φανταστής και όσο μεγάλη φαντασία και αν έχεις στην καλύπτουνε μια διαφορά όμως δεν είναι φτηνά τα προϊόντα .

    Τα μόνα φτηνά που μπορείς να βρεις σε εξεφτηλιστηκες τιμές είναι τα υλικά για να γεμίζεις τα φυσίγγια και οι μηχανές γεμίσματος. Τα αλλά τελευταία φορά που πήγα ήτανε μηδαμινές οι τιμές από της δικές μας .

    Μεγάλη απόκλιση τιμών προς το φτηνό έχει ο Καναδάς.

    Τώρα για τον φίλο τον Μάνο που θέλει να παραγγείλει κάνη για το όπλο αν δεν απατώμαι πρέπει να δηλωθεί στην ασφάλεια σα να αγοράζει καινούριο όπλο στην αστυνομία και όλα τα σχετικά . και υπόκειται στα ήδη πολυτελείας στην εισαγωγή

    Για τα φυσίγγια πάντως είναι δύσκολη η αποστολή γιατί μπαίνει στην καινούργια αντιτρομοκρατική ιστορία και δεν γίνονται αεροπορικές αποστολές απ όσο ξέρω μεταφέρονται μόνο σε ιδικά κοντεηνερ και σε μαζική ποσότητα με καράβι από εμπόρους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    scolopax7 στις #355037

    Σ
    [color=”#ff0000″][u]ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    [/u][/color]ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΑΠΟ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ ,ΜΠΟΤΑΚΙΑ,ΓΑΛΟΤΣΕΣ-ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΔΙΟΠΤΡΕΣ,ΜΠΙΠΕΡ(ετυχα ημερα προσφορας και πηρα 3 απο 55 euro το καθενα μαζι με τα μεταφορικα!!!)τωρα ζητησα καννη για να δουμε θα μου την στειλουν!!!!εδω 550 euro και απο εκει 245 με ολα τα εξοδα!!!!!!!!!!!!!!!!!μεσω ταχυδρομειου.οτι μπορεις να φανταστεις εχουν οι ανθρωποι. 47.000 κωδικους!!!!!!!!!!!!και σε 7-9 ημερες ειναι στο σπιτι μου!!!!
    δεν ζητησα ακομη φυσιγγια. θα τους στειλω ενα e-mail αν μπορουνε να μου στειλουν και σε τι ποσοτητα!!

    Απο ebay αγοράζεις ή έχεις κάποια άλλα site να έχουμε υπόψιν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    panteli1 στις #355039

    Για γράφτε βρε παιδιά :angry:
    Το πώς και από πού τα αγοράζετε :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 3 στις #115446

    ενα καταστημα που ξερω εγω ειναι….wwwsierratradingpost.com

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    SpyrosK στις #355082

    Σ
    [color=”#ff0000″][u]ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    [/u][/color]ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΑΠΟ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ ,ΜΠΟΤΑΚΙΑ,ΓΑΛΟΤΣΕΣ-ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΔΙΟΠΤΡΕΣ,ΜΠΙΠΕΡ(ετυχα ημερα προσφορας και πηρα 3 απο 55 euro το καθενα μαζι με τα μεταφορικα!!!)τωρα ζητησα καννη για να δουμε θα μου την στειλουν!!!!εδω 550 euro και απο εκει 245 με ολα τα εξοδα!!!!!!!!!!!!!!!!!μεσω ταχυδρομειου.οτι μπορεις να φανταστεις εχουν οι ανθρωποι. 47.000 κωδικους!!!!!!!!!!!!και σε 7-9 ημερες ειναι στο σπιτι μου!!!!
    δεν ζητησα ακομη φυσιγγια. θα τους στειλω ενα e-mail αν μπορουνε να μου στειλουν και σε τι ποσοτητα!!

    Φίλε Μάνο,
    Γράψε την ηλεκτρονική διεύθυνση από την οποία παραγγέλνεις και πές μας αν είχες τίποτε μπλεξίματα με τελωνεία και ταχυδρομεία στην Ελλάδα κατά την παραλαβή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #355164

    Σ
    [color=”#ff0000″][u]ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    [/u][/color]ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΑΠΟ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ ,ΜΠΟΤΑΚΙΑ,ΓΑΛΟΤΣΕΣ-ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΔΙΟΠΤΡΕΣ,ΜΠΙΠΕΡ(ετυχα ημερα προσφορας και πηρα 3 απο 55 euro το καθενα μαζι με τα μεταφορικα!!!)τωρα ζητησα καννη για να δουμε θα μου την στειλουν!!!!εδω 550 euro και απο εκει 245 με ολα τα εξοδα!!!!!!!!!!!!!!!!!μεσω ταχυδρομειου.οτι μπορεις να φανταστεις εχουν οι ανθρωποι. 47.000 κωδικους!!!!!!!!!!!!και σε 7-9 ημερες ειναι στο σπιτι μου!!!!
    δεν ζητησα ακομη φυσιγγια. θα τους στειλω ενα e-mail αν μπορουνε να μου στειλουν και σε τι ποσοτητα!!

    Φίλε Μάνο.Γράψε καμιά διεύθυνση απο που τα αγοράζεις απο το εξωτερικό και τι συμβαίνει με το τελωνείο. :angry: :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #115596

    Όντως για δώστε διευθύνσεις. Έχει παραγίνει το κακό στα μαγαζιά. Για κυνηγετικά δεν έχω αχοληθεί ιδιαίτερα για ιντερνετικές αγορές λόγω της φύσης των προιόντων (τουφέκια, φυσίγκια κτλ) για είδη ρουχισμού όμως δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Έκει που έχω σταματήσει (εκτός από μικροπράγματα) να ψωνίζω σχεδόν τελείως από Ελλάδα είναι τα ήδη αλιείας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    geo2_kaz στις #355193

    Άντε ρε μάγκες τι θα γίνει με εκείνες τις διευθύνσεις…. :angry:

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #115617

    φιλοι μου το καλυτερο καταστημα της Αμερικης ειναι το
    cabellas.com
    σε 7-9 μερες ειναι στο σπιτι σου!!!χωρις κανενα φοβο να χασεται χρηματα!!!!!
    βγαζεται μια διατακτικη απο οποια τραπεζα θελετε με το ποσο του προϊοντος που θελετε να αγορασετε συν 20 περιππου euro εξοδα μεταφορας,

    και παλι το προϊον ειναι στην μιση τιμη απο εδω!!!!!!!!!!!!!!

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!!!
    ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ!!!(δεν γινεται ελεγχος εκει!!!!!)
    και οχι με κουριερ

    επισης να μπαινετε και να βλεπετε τις προσφορες που εχουν!!!σχεδον καθημερινα!!!!!αν κλεισετε την ιδια μερα των προσφορων μπορει να παρετε κατι μεχρι 70% εκπτωση!!!
    πηρα μποτακια τα Ιμαλαϊα ετσι σε μερα προσφορων 120 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο σχεδον 300 euro που εχουν εδω!!
    για την remington μου πηρα κοντακι και παπια 70 euro παραλαγης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο 280 και βαλε που εχει εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    οτι αλλο θελετε στην διαθεση σασ

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #115618

    ξεχασα να σας γραψω η αγορα να μην υπερβαινει τα 250 euro

    κανονιστετα ετσι ωστε την επομενη παραγγελια να την στειλετε μετα απο δυο μερες για να ερθουν και 2 μερες αργοτερα……………………καταλαβαινεται τι ενοοω!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #355305

    ξεχασα να σας γραψω η αγορα να μην υπερβαινει τα 250 euro

    κανονιστετα ετσι ωστε την επομενη παραγγελια να την στειλετε μετα απο δυο μερες για να ερθουν και 2 μερες αργοτερα……………………καταλαβαινεται τι ενοοω!!!!!!!!!!!!!!

    Φίλε Μάνο με κάρτα τα αγοράζεις από τον Cabelas ή υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος.Το λέω αυτό γιατί προσπαθώ να κάνω αγορά από το site του με μια προπληρωμένη από την Eurobank και δεν την δέχετε.Όποια βοήθεια επιθυμητή .Φιλικά :angry: :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #355306

    Φίλε Μάνο με κάρτα τα αγοράζεις από τον Cabelas ή υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος.Το λέω αυτό γιατί προσπαθώ να κάνω αγορά από το site του με μια προπληρωμένη από την Eurobank και δεν την δέχετε.Όποια βοήθεια επιθυμητή .Φιλικά :angry: :D

    Χωρίς να έχω αγοράσει από το cabelas (αλλά από ότι έχω δει το δέχεται), άνοιξε ένα λογαριασμό paypal (στο https://www.paypal.com/gr ) και θα μπορείς να χρεώνεις την προπληρωμένη σου κάρτα από εκεί.
    Είναι από τους πιο ασφαλείς τρόπους να κάνεις on-line αγορές και τον δέχονται όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #355307

    Φίλε Μάνο με κάρτα τα αγοράζεις από τον Cabelas ή υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος.Το λέω αυτό γιατί προσπαθώ να κάνω αγορά από το site του με μια προπληρωμένη από την Eurobank και δεν την δέχετε.Όποια βοήθεια επιθυμητή .Φιλικά :angry: :D

    Αν είναι visa γιατί να μην την δέχετε.Προφανώς κάποιο λάθος κάνεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #355315

    Χωρίς να έχω αγοράσει από το cabelas (αλλά από ότι έχω δει το δέχεται), άνοιξε ένα λογαριασμό paypal (στο [url=”https://www.paypal.com/gr”]https://www.paypal.com/gr[/url] ) και θα μπορείς να χρεώνεις την προπληρωμένη σου κάρτα από εκεί.
    Είναι από τους πιο ασφαλείς τρόπους να κάνεις on-line αγορές και τον δέχονται όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα.

    Φίλε armsnick το pay-pal δεν το δέχεται,του έστειλα ένα e-mail και μου απάντησε ότι δέχεται κάρτα Visa.Θα κάνω μια προσπάθεια πάλι και θα δούμε. :angry: :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #355376

    Μήτσο, το μπουφανάκι που λέγαμε :angry: μάλλον από κει θα το τσιμπήσω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων