Ακρίβεια στην Ελληνική αγορά όπλων

Επισκόπηση 61 δημοσιεύσεων (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Blackriton στις #368444

    Αυτό που δεν έχω βρει, είναι ένα μαγαζί με μαχαίρια, Αμερικάνικο που να στέλνει στην Ελλάδα, ή Ευρωπαϊκό με ανταγωνιστικές τιμές. Ψάχνω για ένα Ka-Bar USMC Fighting-Utility Knife. Όπου το έχω βρει σε Αμερική είναι με 45-50-60$, αλλά δεν το στέλνουν στην Ελλάδα. Σε κάποια Ευρωπαϊκά το βρίσκω γύρω στα 80€, όσο δηλαδή κάνει και εδώ.
    Ξέρετε καμία λύση;;; :o

    Ψάξε στο ebay.co.uk που είναι ευρωπαικό. Έχω αγοράσει από εκεί μαχαίρι κυνηγητικό με damascus λάμα σε τρελή τιμή και μου το στείλαν χωρίς πρόβλημα μέσω ταχυδρομείου. Νομίζω ότι τελευταία έχουν βγάλει κάποια πολιτική που απαγορεύει την εμπορία μαχαιριών αλλά δεν είμαι σίγουρος. Ψάξτο.

    Γενικά τα site της Αμερικής δεν στέλνουν είδη σχετικά με όπλα (ανταλακτικά, αξεσουάρ, πυρομαχικά, κλπ). Ψάχνω πολύ καιρό κάτι συγγεκριμένο που είναι MADE IN USA και κανείς δεν μου το στέλνει. Οπότε αν βρει κανείς καμιά καλή άκρη ας μας πει κι εμάς.

    Δυστυχώς οι Έλληνες έμποροι εκμεταλεύονται την τρέλα μας και το ολιγοπώλιο που επικρατεί και ζητάνε ότι θέλουν. Τα περισσότερα πράγματα είναι υπερτιμημένα. Ελπίζω η στροφή στις online αγορές από αρκετούς να τους κάνουν να αλλάξουν πρακτική και να λογικευτούν.

    Φιλικά πάντα.


Επισκόπηση 61 δημοσιεύσεων (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων