Μουσική

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35183

    Από τα μέσα του Φλεβάρη και μέχρι τα τέλη Μαη (περίπου 3,5 μήνες ) έχω επισκέπτες μουσικούς από τις 5,00 το πρώι στο παράθυρό μου.

    Τι άλλο από τα ΚΟΤΣΥΦΙΑ που σε τρελλαίνουν από τις μελοδίες. Οποτε πάω Ευβοια στον Πατέρα μου ακούω τους μόνιμους εδώ και 20 χρόνια επισκεπτες τα ΑΗΔΟΝΙΑ ( από τώρα έως και μέσα Ιουνίου)

    Το χειμώνα στο κυνήγι, αν δεν έχει κυνηγούς απολαμβάνω τις ΤΣΙΧΛΕΣ και τους ΚΟΚΚΙΝΟΛΑΙΜΗΔΕΣ ( τους θυμάστε ? κάποτα ήταν πολλοί ).

    Στο Βαλτο καλά ακούς τα πάντα……… αυτά από μουσική υπαίθρου

    Τώρα από μουσική είμαι FAN του ΣΤΕΛΙΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ. Σε πολλά σημεία ταιριάζουν πράγματα στη ζωή μου με τα τραγούδια που έχει πεί. Οταν διασκεδάζω ακούω και Δημοτικά Τραγούδια ( από όλη τη χώρα ).

    Το πρωί όμως όταν ταξιδεύω όσο και να σας φαίνεται παράξενο ακούω ΨΑΛΜΟΥΣ. Είναι παράξενο πως ένας άνθρωπος που δεν έχει πάει παρά μόνο για τα αναγκαία ( γάμος-βαπτίσια-ΑΝΑΣΤΑΣΗ ) σε Εκκλησία , να ακούει ψαλμούς στην πορεία προς την δουλεία ή σε ταξίδι στο δρόμο. Δεν  μπορώ να το εξηγήσω ??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #35222

    Η καλύτερη μουσική που έχω ακούσει από “ορχήστρα¨είναι τα αηδόνια το καλοκαίρι στις ρεματιές του χωριού μου.

    Παίζω κιθάρα (τώρα τελευταία όχι φανατικά). Το πρώτο τραγούδι που έμαθα στο Ωδείο ήταν το “Χάρτινο το φεγγαράκι” του Χαντζιδάκι και το δεύτερο το Simple Man των Lynyrd Skynyrd!!! Καταλάβατε τι μουσική ακούω; Από ρεμπέτικο, λαϊκό (όχι σύχρονο λαϊκό!!!) και το πιό πρόσφατο έντεχνο τραγούδι (που νομίζω πως έχει πολλά παραδοσιακά στοιχεία). Αγαπάω πολύ το κλασσικό Rock και το Southern Rock καθώς και λίγο jazz και κλασσική μουσική (λιγάκι). Έχω Ψύχωση με τον Rory Gallagher, τον Neil Young, τους Atlanta Rythm Section και τους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ Lynyrd Skynyrd.

    Να είμαστε πάντα καλά και να μπορούμε να χαιρόμαστε την μουσική που μας αρέσει και, πάνω απ΄όλα, το κελάιδισμα του αηδονιού και του κότσυφα, το κακάρισμα της πέρδικας με το ξημέρωμα και το νερό που τρέχει στις ρεματιές.

    Φιλικά, Τριαντάφυλλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #66013

    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝΕ ROCK

    ΨΑΧΝΩ Α Π Ε Γ Ν Ω Σ Μ Ε Ν Α  ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

    EDGAR BROUGHTON BAND…………ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ

    EVENING OVER ROOFTOPS ………………….ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

     

    HEEEEEEEELPPPPPPPPPP MEEEEE

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #66032

      FILE redwired EPSAKSES MESW INTERNET AN MPOREIS NA TO KATEVASEIS H NA TO BREIS?THA RIKSW MIA MATIA APO EDW (ITALIA)K EAN TO BRW THA SOU PW!

    OSO GIA TO TI AKOUW:TA PANTA APO MOUSIKH,ARKEI NA MHN GINETAI RYPOS STA AYTIA MOU!APO KLASSIKO ROCK,BLUES EWS TA KALA AYTHENTIKA DHMOTIKA(OXI ANAMASHMENA!) K APO RORY GALLAGHER(THE BEST FOR ME)&JEAN MICHEL JARRE EWS THN PRWINH SYNAYLIA TOU KOKKINOLAIMH K TOU KOTSYFA K OLWN TWN PARAPANW POU PERIGRAFETE VIRTOUOZWN THS FYSHS!K MHN KSEXNAW THN MELWDIA POU VGAZOUN I EKSATMISEIS THS HARLEY-DAVIDSON MOY,OTAN ANHFORIZW STIN LIMNH TOY MARATHWNA H VARAW TA MUSTANG STHN EYTHEIA STON SXOINIA

    P.S.(MISW TA PAPAKIA ME KOMMENES EKSATMISEIS K OTI ALLO ANTHRWPINO LATHOS SAN K AYTO)!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #341375

    πολυ καλο το καινουριο θεμα παιδια.

    χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχουν ροκαδες στο forum.ακουω τα παντα εκτος απο τα καινουρια μπιτακια που μου παιρνουν τα αυτια κ τους περισσοτερους νεους ελληνες καλλιτεχνες με τους απαραδεκτους στιχους.απολαμβανω το παλιο λαικο τραγουδι(διονυσιου,καζαντζιδη κτλ) αλλα βασικα ειμαι ροκας.το παλιο καλο κλασικο ροκ δεν το αλλαζω με τιποτα.εχω κανει μια συλλογη με ροκ για την οποια ειμαι περιφανος.εχω σχεδον οτι ροκ εχει κυκλοφορησει απο ’70 κ μετα.οι αγαπημενοι μου ειναι rolling stones,pink floyd,scorpions k led zepelin!απολαμβανω ιδιαιτερα τις παλιες ροκ μπαλαντες στο δρομο για το βουνο.

    φιλε redwired το τραγουδι που λες δεν το ξερω.αν οποιος απο σας θελει κατι απο κλασικο ροκ ας μου το πει.

    επισης κανω εκπομπη στον φοιτητικο ραδιοσταθμο της καβαλας εδω κ δυο χρονια καθε πεμπτη στις 7 το απογευμα.για οποιον θελει μπορει να με ακουσει απο την επομενη εβδομαδα μεσω ιντερνετ μπαινοντας στο mirc στο room sosradio!για να ακουσεται πρεπει να εχετε winamp.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #66114

    Γεια σας και από εμένα,

    Μέχρι πρόσφατα ασχολιόμουν για πολλά χρόνια επαγγελματικά με την μουσική (παίζω ντραμς-κρουστά).

    Όταν ήμουν στη Θεσ/κη για σπουδές (γυμναστής) είπα να κάνω και μουσικές σπουδές σε Ωδείο και από εκεί και πέρα μετά παρασύρθηκα και σε δουλειές (μαγαζιά-συναυλίες σε όλη την Ελλάδα) με ανώνυμους και επώνυμους! Αυτό είχε σαν συνέπεια να διευρυνθεί περισσότερο το φάσμα της μουσικής που ακούω. Ξεκίνησα από παιδί να ακούω ροκ, αλλά τώρα ακούω τα πάντα αρκεί να παίζουν τη μουσική ΑΝΘΡΩΠΟΙ και όχι Η/Υ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #66115

    Φίλε redwired, το τραγούδι που λες το έχω σε βινύλιο. Τρομερό κομμάτι, πράγματι. Δεν μπορώ να σου το στείλω, αλλά θα ψάξω λίγο. Για περίμενε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #66242

    Το έχω, το έχω!!!!!

    Redwired, γράψε μου το ε-μαιλ σου για να στο στείλω.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων