ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116113

    Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος που η αδικία και η ανάγκη με έφερε στη χρήσιμη παρέα σας.
    Το 1999 οι συντοπίτες μου έκαναν την τιμή στο Κ.Ε.Κ. να το αναδείξουν τρίτο κόμμα στο νησί. Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό. Βγήκαν τότε στις τοπικές εφημερίδες κάποιοι, χωρίς να ντραπούν για τη δημοκρατική τους συνέιδηση και είπαν ότι είναι αδιανόητο και ντροπή οι κυνηγοί να πάρουν τέτοια θέση. Εμείς είμαστε περιχαρείς και περήφανοι που το κόμμα κατάφερε κάτι παρ' όλο που ο Κ.Σ. του νησιού, στην καλύτερη περίπτωση δεν βοήθησε το Κ.Ε.Κ., σύμφωνα με τα λεγόμενα του εκπροσώπου στο νησί. Το 2004-αν δεν κάνω λάθος- μην τον είδατε τον Κίτσο τον λεβέντη. Στην επαρχία πάσχουμε από πληροφόρηση. Κάτι με εκπρόθεσμα ακούσαμε, κάτι με ψηφοδέλτια…. Τι να καταλάβουμε κι εμείς απ' το χωριό. Πολλοί συντοπίτες, δικαιολογημένα, είπαν ότι το κόμμα πουλήθηκε. Μη βιαστείτε να τους αδικήσετε, ήταν αυτοί που έριξαν οικογενειακές ψήφους το 1999 και είδαν μια τρύπα στο νερό, απογοητευμένοι.
    Άλλοι είπαν ότι το Κ.Ε.Κ. δεν στηρίζεται απ' τους παράπλευρους δυνατούς αλλά θάβεται στον κομματικό βωμό. Άλλοι λένε ότι η κυνηγετική πτέρυγα θέλει γκρέμισμα και χτίσιμο από την αρχή, για να μην πούμε όλο το οικοδόμημα, καθώς υπάρχουν αλληλοσυγκρουόμενα συμφέροντα. Προσωπικά δεν αμφισβητώ και δεν υποβαθμίζω την προσπάθεια κανενός. Αναρρωτιέμαι όμως, γενικώς, αν μπορούμε να κάνουμε κάτι στο κυνηγετικό στερέωμα ή μετά λύπης να χωνέψουμε όλοι ότι είμαστε ανήμπορα πιόνια και είδος προς εκμετάλλευση. Δεδομένου ότι ο Έλληνας ούτε το γάλα στα ράφια δεν μπορεί να μπουκοτάρει. αν δεν ξοδεύαμε τόσα χρήματα για το χόμπι μας θα μας το είχαν κλείσει το σπίτι.
    Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι γίνεται μ' αυτό το κόμμα; Ποιοι το κατευθύνουν; Θα κατέβει τελικά στις εκλογές; Σε ποιον αστερισμό βρίσκεται; Πως μπορεί κάποιος από μακριά να βοηθήσει; Έχει κάποια ιστοσελίδα τελικά;
    Δεν γνωρίζω κανέναν από το Κ.Ε.Κ., μόνο μια τηλεφωνική επικοινωνία είχα κάποτε με τον κ. Τσακανέλια για άσχετο θέμα τον οποίο. χωρίς να γνωρίζω περισσότερο θα τον χαρακτήριζα: Έμπειρο κα μπεσαλή αγωνιστή, αν και λίγο απογοητευμένο. Προσωπικά αν μου λέγατε για μία σεζόν ότι θα έπρεπε να μην κυνηγήσω για το καλό του κυνηγιού (και δεν εννοώ για τα θηράματα που θα σωθούν) θα το έκανα παρ' όλη την αρρώστια μου. Θεωρώ απαραίτητο να ενδιαφερόμαστε για το μέλλον του κυνηγιού και να έχουμε προβληματισμούς, πέραν της ποσότητας της πυρίτιδας και του νούμερου των σκαγιών, εκτός κι αν κάποιος με πείσει για τη κυνηγετική περίπτωση ότι όσο λιγότερα ξέρουμε, τόσο το καλύτερο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #116124

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ SECTOR!
    ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΟΥΝΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΦ/ΔΑ ΤΟΥ ΤΣΑΓΓΑΝΕΛΙΑ ( ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ)!

    ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (οχι ολα ομως προσοχη) ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕΣ.

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΜΙΚΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟ Κ.Ε.Κ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΕΣΟΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ η ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!

    ΔΥΣΤΗΧΩΣ (οπως εχω ξαναγραψει) ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ( μεσα σε αυτα και οι των κυνηγετικων συλ.)
    ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΙ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ και ΚΟΜΜΑ ΤΟΥΣ. ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ!!!

    ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο Γ. ΤΣΑΓΓΑΝΕΛΙΑΣ (πραγματικα αξιος και αγωνηστης).

    ΝΑΙ!!! ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΗΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!!!!

    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ!

    ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΩΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΔΙΟΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΑΕΙ .
    ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ.!!!![/
    [/b]color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116153

    Σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου nickhunter58. Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου δεν γνώριζα ότι ο κ. Τσακανέλιας προεδρεύει του κόμματος. Ούτε για την εφημερίδα γνωρίζω πολλά πέραν της ύπαρξής της. Ο μέσος κυνηγός αρκείται στο ότι δεν θέλει να καταντήσει σαν τον κύριο της αφίσας του 1999 αλλά δεν γνωρίζει το πως. Ενίοτε πέφτει και σε παγίδες ή στέκεται απέναντι στο συμφέρον του χωρίς να το καταλαβαίνει. Γνώμονάς μου η πεποίθηση ότι το χόμπι δεν εμπεριέχει συμφέρον σε αντίθεση με την πολιτική στην Ελλάδα. Συμπερασματικά όποιος εμπλέκει το κυνήγι με την πολιτική ενδεχομένως είναι συμφεροντολόγος και είμαι απέναντί του. Δεν γνωρίζω τη σχέση κόμματος και εφημερίδας. Ίσως με ενημερώσεις. Αν με βοηθήσει κάποιος θα χαρώ ιδιαίτερα να γίνω συνδρομητής της εφημερίδας υπό την προυπόθεση ότι τα χρήματα πηγαίνουν έμμεσα στο χόμπι μου μέσω ενός ενεργού (εκλογικά) κόμματος που προασπίζει την ύπαρξη του ελεύθερου κυνηγιού στην Ελλάδα. Μια δοκιμή δεν βλάπτει. Δεν γνωρίζω αν και τι σχέση έχεις με το κόμμα ή την εφημερίδα πάντως θα χαρώ να φανώ χρήσιμος.
    Σ' ευχαριστώ πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #116176

    Δεν γνωρίζω αν και τι σχέση έχεις με το κόμμα ή την εφημερίδα πάντως θα χαρώ να φανώ χρήσιμος.

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ !
    1. ΕΙΜΑΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ
    2. ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ (οχι μονο για τα θεματα του κομματος αλλα και για την υλη την κυνηγετικη)
    3. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ (μια φορα).
    4. ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ!!!!
    ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΗΣ ΕΦ/ΔΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116178

    Μια χαρά σε βρίσκω. Χάρηκα για τη γνωριμία, Καλά κυνήγια.

    Υ.Γ. Κάθε πότε βγαίνει η εφημερίδα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #116180

    Φίλε μου είμαι και εγώ συνδρομητής της εφημερίδας ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ του και φυσικά ψηφοφόρος του κόμματος από την ίδρυση του και έχω συναντηθεί με τον Τσαγκανελια αρκετές φορές και έχουμε συζητήσει αν διαβάσεις στο θέμα ανακοίνωση στα μέλει θα σου λυθούνε πολλές απορίες για το κόμμα μας και βάζο το μας γιατί είναι κόμμα για όλους τους κυνηγούς.

    Τώρα για την εφημερίδα είναι μηνιαία έρχεται στο σπίτι σου κάθε μίνα ανελλιπώς θα μαθαίνεις πολλά θέματα που μας αφορούν .

    Η συνδρομή είναι 12 εύρο το χρόνο.

    Σου στέλνω και την διεύθυνση για περαιτέρω πληροφορίες.

    Ελευθερίου Βενιζέλου 6 δάφνη Αθήνα .

    Τηλέφωνο 2109750882.

    Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση στο Νίκο ή στο Γιώργο Τσαγκανελια δεν θα βγεις χαμένος πάντως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #355634

    Μια χαρά σε βρίσκω. Χάρηκα για τη γνωριμία, Καλά κυνήγια.

    Υ.Γ. Κάθε πότε βγαίνει η εφημερίδα;

    >ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟΣ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ! ΜΠΡΑΒΟ!!!
    Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΥΝΔΡ/ΤΗΣ: ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΤΗΛ/ΝΟ ΣΤΟ 210-9750882
    η ΣΤΗΝ ΧΙΟ ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΡΝΙΑΣ ΝΙΚΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΕΙΔΗ τηλ. 22710-29283(τοπικος αντ/πος) 12ε ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116211

    Σας υπέρ ευχαριστώ και τους δυο σας. Θα γίνω συνδρομητής διότι θέλω να βοηθήσω το κυνήγι όπως εγώ το βλέπω και ειδικά αν το κόμμα και η εφημερίδα ταυτίζονται με τις απόψεις μου, που πιστεύω ότι συμβαίνει, θα γίνω υπέρμαχος μήπως και δούμε καμιά άσπρη μέρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #116222

    Ιδού και η καινούργια σελίδα του ΚΕΚ !
    http://www.kek.com.gr/

    Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών

    Αρματολων 90
    Αθήνα
    Δάφνη
    17235
    Ελλάδα

    info@kek.com.gr Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
    2109768122
    2109768122

    Είμαι περίεργος να δώ αν θα συνεισφέρει η ΚΣΕ χρηματικά αλλά και με την υποδομή της αν θα στηρίξει και θα προβάλει την προσπάθεια του ΚΕΚ αλλά και να φανταστούμε μόνο με πόση ευκολία δίνουν στην κ.Γανωτή τα χιλιάρικα και τι δίνουν για μια πολιτική μας εκπροσώπηση!
    Nα οργανωθούμε σαν κυνηγοί να το προβάλουμε όλοι, γενική συσπείρωση και προώθηση του κόμματος από όλους!
    Ειμαστε πολλοι κ εαν υπολογισουμε κ τις οικογενειες μας τοτε ειμαστε ενα καλο εκλογικο ποσοστο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #116229

    Επιτέλους αρχίζει και αναβαθμίζεται το κόμμα ήδη το είχαμε συζητήσει με τον πρόεδρο και περιμέναμε να υλοποιηθεί.

    Το κόμμα χρειάζεται βοήθεια από όλους μας ο καθένας με τον τρόπο του μπορεί να βοηθήσει και σας παροτρύνω να βοηθήσετε.

    Έχω δημιουργήσει της αφίσες αφιλοκερδώς που έχει ανεβάσει στη σελίδα για της ευρωεκλογές και όταν της πήγα σε cd και του της παρέδωσα της δέχτηκε με μεγάλη χαρά .

    Μπορεί να μην της χρησιμοποιήσει αλλά η ηθική ικανοποιήσει που πήρε ήταν απερίγραπτη και αποτυπώθηκε στα μάτια του .

    Είμαστε μικρό κόμμα στα οικονομικά και πρέπει να το βοηθήσουμε όλοι με τον τρόπο μας.

    Όσο για την συνομοσπονδία μας και τους συλλόγους δεν μπορούνε να το βοηθήσουνε οικονομικά γιατί δεν επιτρέπετε από το κανονισμό της βουλής θα έχει πρόβλημα το κόμμα αν γίνει κάτι τέτοιο .

    Ήταν η απάντηση που πήρα από τον πρόεδρο σε ερώτηση μου που του έκανα εδώ και αρκετό καιρό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355660

    Μπράβο παιδιά, καλή προσπάθεια
    Μια απορία τη διεύθυνση (Αρματολων 90 ) την ψάξατε ή έτυχε, γιατί το βλέπω καλό σημάδι ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #116242

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #116243

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116244

    Αν επιτρέπεται η γνώμη μου θα προτιμούσα τη δεύτερη και μετά το "Φύση" θα συμπλήρωνα "που πεθαίνει". ΝΑΒΑΧΟ δεν ξέρω αν είναι απ' τις δικές σου. Συγχαρητήρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    379
    TROMOS στις #355665

    Αν επιτρέπεται η γνώμη μου θα προτιμούσα τη δεύτερη και μετά το "Φύση" θα συμπλήρωνα "που πεθαίνει". ΝΑΒΑΧΟ δεν ξέρω αν είναι απ' τις δικές σου. Συγχαρητήρια.

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑΝΝΗ!
    ;) ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΑΦΙΣΕΣ!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 61 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων