ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #115951

    Μαριε,παω πανω απο 15 χρονια εκει,για το κυνηγι των τρυγονιων το Σεπτεμβρη.Εκτος του Σεπτεμβρη,πηγαινω αλλες 5-6 φορες για φασες και παπια,αν με παρουν τηλεφωνο τα φιλαρακια μου οτι ειναι και μπορω να παω,συν οσες φορες παω για να δω τα συμπεθερια που εχουμε στο Νεοχωρι.Για οσους ξερουν,ολη η περιοχη ειναι στο ΝΑΤΟΥΡΑ και στην ΡΑΜΨΑΡ.Οπως καταλαβαινεις εχω δει πολλες φορες κοπαδια απο αυτα τα πουλια.Στην συγγεκριμενη περιοχη,δεν εχω δει ποτε,ειναι επι της Εθνικης,με το εργοστασιο παραγωγης αλατιου της ΚΑΛΛΑΣ,να δεσποζει .Αν παρατηρησεις δεξια και αριστερα,υπαρχουν τα τεραστια <τηγανια >που βγαζουν το αλατι,δεν εχει κατι που να τραβηξει αυτα τα πουλια εκει,και προφανως δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει κυνηγος εκει περα,γιατι και δεν υπαρχει κυνηγετικο ενδιαφερον αλλα δεν μπορει να σταθει και σε κανενα σημειο.Και φυσικα ουτε λογος να γινεται για ψαραδες η δολοματαδες εκει.Εγω πιστευω οτι τα πουλια καποιοι τα πεταξαν εκει ,τωρα,τους λογους,μονο αυτοι που το εκαναν τους ξερουν!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    Simis Jr στις #355475

    Oτι και να εγινε οπως και να εγινε ειναι κριμα……οι ''ανθρωποι που το εκαναν πρεπει να ειναι εντελως ανεγκεφαλοι…
    Για τον αν προκειται για κατι στημενο η οχι δεν μπορουμε να ξερουμε…το σιγουρα παντως ειναι ενα,οτι η ευθυνη θα πεσει σε μας μας τους κυνηγους ετσι και αλλιως… ;)

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #355476

    Oτι και να εγινε οπως και να εγινε ειναι κριμα……οι ''ανθρωποι που το εκαναν πρεπει να ειναι εντελως ανεγκεφαλοι…
    Για τον αν προκειται για κατι στημενο η οχι δεν μπορουμε να ξερουμε…το σιγουρα παντως ειναι ενα,οτι η ευθυνη θα πεσει σε μας μας τους κυνηγους ετσι και αλλιως… ;)

    Αν αντιδρασουμε,δεν θα πεσει πανω μας,

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων