Περί Νομοθεσίας στο Ψαροτούφεκο

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Ψάρεμα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #118339

    όχι, δεν έχω λεμβολογήσει τίποτα, τη βάρκα την έχω αρκετά χρόνια, μου την πήρε ο πατέρας μου όταν ήμουν μικρότερος, για όταν πηγαίναμε για διακοπές. Απλά τη φουσκώσαμε και τη ρίξαμε στο νερό. Και αυτό κάνω όποτε τη χρησιμοποιώ, τους καλοκαιρινους μήνες.. Τι να λεμβολογήσω δηλαδή, ούτε τρία μέτρα δεν είναι, μηχανή δεν έχει και κυκλοφορεί ενάμιση μήνα το χρόνο κι αυτόν με το ζόρι. Και το ψάρεμα με την ίδια νοοτροπία το κάνω, αλλά το μόνο που μου είχαν πει είναι ότι απαγορεύονται οι μπουκάλες στο ψαροτούφεκο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #357129

    όχι, δεν έχω λεμβολογήσει τίποτα, τη βάρκα την έχω αρκετά χρόνια, μου την πήρε ο πατέρας μου όταν ήμουν μικρότερος, για όταν πηγαίναμε για διακοπές. Απλά τη φουσκώσαμε και τη ρίξαμε στο νερό. Και αυτό κάνω όποτε τη χρησιμοποιώ, τους καλοκαιρινους μήνες.. Τι να λεμβολογήσω δηλαδή, ούτε τρία μέτρα δεν είναι, μηχανή δεν έχει και κυκλοφορεί ενάμιση μήνα το χρόνο κι αυτόν με το ζόρι. Και το ψάρεμα με την ίδια νοοτροπία το κάνω, αλλά το μόνο που μου είχαν πει είναι ότι απαγορεύονται οι μπουκάλες στο ψαροτούφεκο.

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΟΥΣΚΩΤΟ ΜΕ ΠΗΧΑΚΙΑ ΚΑΤΩ Η ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ?
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΦΟΥΣΚΩΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #357136

    φουσκωτό από αυτά που θέλουν φούσκωμα ;) . είναι κανονικό μωρέ, από αυτα με το μουσαμά και το πάτωμα κάτω και πίσω βάση για εξωλέμβια. Αλλά δεν έχει ούτε μηχανή, ούτε τίποτα, μόνο κουπιά. Και είναι και μικρό βαρκάκι, λιγότερο από τρια μέτρα, τι άδεια να πας να βγάλεις για δαύτο, τσάμπα η ταλαιπωρία…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #357875

    φουσκωτό από αυτά που θέλουν φούσκωμα :P . είναι κανονικό μωρέ, από αυτα με το μουσαμά και το πάτωμα κάτω και πίσω βάση για εξωλέμβια. Αλλά δεν έχει ούτε μηχανή, ούτε τίποτα, μόνο κουπιά. Και είναι και μικρό βαρκάκι, λιγότερο από τρια μέτρα, τι άδεια να πας να βγάλεις για δαύτο, τσάμπα η ταλαιπωρία…

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟΥΦΕΚΑΛΕΥΡΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΜΕΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ,ΑΛΛΑ Ο ΝΟΜΟΘΕΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3 ΜΕΤΡΑ ΠΧ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΣ ;)

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων