Γαλλικό Μπρακ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Δείκτες

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    free στις #287487

    αααα παιδια για μη μπερδευτουμε μιλαμε για των πυρηναιων εεε?το γασκωνης ειναι αλλη ιστορια

    Ναι ναι το Γαλλικό Μπρακ Τύπου Πυρηναίων (braque francais pyrenees type όπως λέγεται στα γαλλικά). Το μικρόσωμο γαλλικό μπρακ.

    Το άλλο το μεγαλόσωμο είναι της Γασκώνης ή της Ωβέρνης;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #287479

    poly wraia skylia , thelei doulia sto stil omws sto eleuthero to mprak :lol: !! to golden xwris na sikwnei nera perase! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #287478

    poly wraia skylia , thelei doulia sto stil omws sto eleuthero to mprak :lol: !! to golden xwris na sikwnei nera perase! :lol:

    Mην σηγκρινεις ενα εμπειρο σκυλι με ενα κουταβι .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    boo στις #287477

    poly wraia skylia , thelei doulia sto stil omws sto eleuthero to mprak :lol: !! to golden xwris na sikwnei nera perase! :lol:

    χαχαχαχα στο βιντεο ειναι 12 μηνων το μπρακ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #287476

    Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ.
    Έχεις μήπως τέτοιο σκύλο στην κατοχή σου.
    Από ότι βλέπω είσαι Χανιώτης, οπότε θα με ενδιέφερε παραπάνω η άποψη σου.

    Οχι αλλα ειχα ψαχτει καποτε για να παρω ενα τετοιο σκυλι .Οπως μου ειχαι μπει καποτε να παρω και ενα τετοιο . :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=2pof_-UBhts…feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    free στις #287469

    Οχι αλλα ειχα ψαχτει καποτε για να παρω ενα τετοιο σκυλι .Οπως μου ειχαι μπει καποτε να παρω και ενα τετοιο . :lol:

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=2pof_-UBhts&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=2pof_-UBhts…feature=related[/url]

    Perdigueiro Português έχουν μερικά στη Ρόδο.
    Για περισσότερα μπορείς να δεις εδώ
    http://alectorisgraeca.phpbb24.com/perdigu…ugues-t709.html

    Tελικά τι σκυλί έχεις; Γιατί καλό το ψάξιμο αλλά καλό είναι να καταλήγει και κάπου(κατά τη γνώμη μου).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    GunBoy στις #179244

    Γειά σας Φίλοι,

    όταν πρόκειται για κυνήγι καρτεριού κάθεται υπομονετικά δίπλα στο αφεντικό όπως τα Επανιέλ Μπρεττόν ή το Κόκερ Σπάνιελ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #179246

    Τυχαινει να εχω καποιο τετοιο σκυλι στην κατοχη μου αρσενικο απο χαμενο που ηταν τελικα,το εχω βαλει στον λαγο ειναι καλο στα λιγα ορτυκια που συναντησα λογω εποχης φερμαρε κανονικα οπου να ειναι θα το δω καλλυτερα,το μονο κακο ειναι πως ειναι αδυνατο ασχετα οτι τρωι και με το παραπανω αλλα βλεπεις οι εξοδοι ειναι καθε μερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #287463

    Perdigueiro Português έχουν μερικά στη Ρόδο.
    Για περισσότερα μπορείς να δεις εδώ
    [url=”http://alectorisgraeca.phpbb24.com/perdigueiro-portugues-t709.html”]http://alectorisgraeca.phpbb24.com/perdigu…ugues-t709.html[/url]

    Tελικά τι σκυλί έχεις; Γιατί καλό το ψάξιμο αλλά καλό είναι να καταλήγει και κάπου(κατά τη γνώμη μου).

    Αυτη τη στιγμη εχω ενα ζευγαρι κουρζχααρ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    free στις #287454

    Τυχαινει να εχω καποιο τετοιο σκυλι στην κατοχη μου αρσενικο απο χαμενο που ηταν τελικα,το εχω βαλει στον λαγο ειναι καλο στα λιγα ορτυκια που συναντησα λογω εποχης φερμαρε κανονικα οπου να ειναι θα το δω καλλυτερα,το μονο κακο ειναι πως ειναι αδυνατο ασχετα οτι τρωι και με το παραπανω αλλα βλεπεις οι εξοδοι ειναι καθε μερα

    Όταν γράφεις Ηράκλειο εννοείς Κρήτης ή Αττικής;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #179250

    poly entipwsiaka ta Perdigueiro Português ! kai wraia sinergasia san ena swma kinounte

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    free στις #287453

    Αυτη τη στιγμη εχω ενα ζευγαρι κουρζχααρ .

    Κλασσική επιλογή δηλαδή.
    Κι εμένα μου αρέσουν τα κούρτσχααρ αλλά είναι λίγο φασαριόζικα στο σπίτι, λίγο καβγατζίδικα, λίγο επιθετικά και κάπως επικίνδυνα με τα πρόβατα και τις κατσίκες που κατακλύζουν τα βουνά της Κρήτης που κυνηγάμε.
    Στα Χανιά έχουν πολλοί κούρτσχααρ από όσο ξέρω.
    Είναι και 2 εκτροφείς εκεί αν δεν κάνω λάθος.
    Τους είχα δει λίγο στην έκθεση μορφολογίας που είχε γίνει στην Αγιά στις αρχές του Ιουνίου που μας πέρασε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    free στις #287450

    poly entipwsiaka ta Perdigueiro Português ! kai wraia sinergasia san ena swma kinounte

    Aν τα Γαλλικά Μπρακ τύπου Πυρηναίων είναι δυσεύρετα στην Ελλάδα, τα Perdigueiro Português είναι σχεδόν ανύπαρκτα.
    Είναι παλιά σκυλιά και είναι ο παππούς(ή ο πατέρας) του πόιντερ. Η βάση δημιουργίας του από ότι λένε.

    Είδατε ακόμα και η πιο μικρή από την Ελλάδα Πορτογαλία έχει το σκύλο της(δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλες Πορτογαλικές φυλές) κι εμείς είχαμε 7 ράτσες και καταφέραμε και σχεδόν τις εξαφανίσαμε και τις 7(Ελληνικός Ιχνηλάτης, Κρητικός Ιχνηλάτης, Ελληνικός Ποιμενικός, Μολοσσός της Ηπείρου, Λευκό Ελληνικό Τσοπανόσκυλο, Κοκκόνι και το Ροδίτικο Τάζι – ειδικά το τελευταίο δεν υπάρχει σήμερα ούτε για δείγμα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #287449

    Όταν γράφεις Ηράκλειο εννοείς Κρήτης ή Αττικής;

    Ηρακλειο κρητης περιοχη δημος αστερουσιων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων