Γαλλικό Μπρακ

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 76 έως 80 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Δείκτες

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Jonnysma στις #424210

    Ευχαριστω κ’ Νικολακοπουλε….. λετε να ειμαι τοσο τυχερος  χαχαχαχα;;; Μπα,δεν το πιστευω να γινεται κατι τετοιο!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #472479

    Εδώ και μερικές μέρες προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες και παρακολουθώ βιντεάκια με τα εν λόγω σκυλιά και μπορώ να πω ότι πρόκειται για έναν νέο έρωτά μου. Άρχισε να περνά από το μυαλό μου να πουλήσω τη Λούσυ μου για να πάρω ένα τέτοιο κουτάβι. Ο λόγος που επέλεξα την Λούσυ αντί του Ζίκο είναι ότι τον Ζίκο τον έχω από 40 ημερών και τώρα είναι 8,5 ετών ενώ την Λούσυ την πήρα πριν ένα χρόνο και τώρα είναι 4,5 ετών. Έτσι το δέσιμο δεν το ίδιο με τα 2 σκυλάκια μου.
    Ποιες είναι οι δικιές σας απόψεις για τα Γαλλικά Μπρακ Πυρηναίων;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472487

    Η γνώμη μου:είναι ράτσα μεσογειακή οπότε για τα Ελληνικά κυνηγοτόπια ιδανική επιλογή! Πολύ καλός στην επαναφορά,σε σχέση με το σέτερ και ακούραστος !Καλή σκέψη στην απόφαση σου Χρήστο να έχεις και καλή τύχη στο να βρείς κάτι καλό!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #472496

    Η γνώμη μου:είναι ράτσα μεσογειακή οπότε για τα Ελληνικά κυνηγοτόπια ιδανική επιλογή! Πολύ καλός στην επαναφορά,σε σχέση με το σέτερ και ακούραστος !Καλή σκέψη στην απόφαση σου Χρήστο να έχεις και καλή τύχη στο να βρείς κάτι καλό!!!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    Να είσαι καλά Σπύρο. Η απόφασή μου είναι θετικότατη αλλά μέχρι στιγμής κολλάω στην απόφαση να αποχωριστώ ένα από τα σκυλάκια μου…
    Πάντως αν δώσω κάποιο, θα δώσω τη Λούσυ για τους λόγους που γράφω σε προηγούμενο post. Αλλά εκεί που το σκέφτομαι έρχονται στη μυαλό μου σκηνές από τα κυνήγια της και αυτό με φρενάρει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #472500

    Εδώ και μερικές μέρες προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες και παρακολουθώ βιντεάκια με τα εν λόγω σκυλιά και μπορώ να πω ότι πρόκειται για έναν νέο έρωτά μου. Άρχισε να περνά από το μυαλό μου να πουλήσω τη Λούσυ μου για να πάρω ένα τέτοιο κουτάβι. Ο λόγος που επέλεξα την Λούσυ αντί του Ζίκο είναι ότι τον Ζίκο τον έχω από 40 ημερών και τώρα είναι 8,5 ετών ενώ την Λούσυ την πήρα πριν ένα χρόνο και τώρα είναι 4,5 ετών. Έτσι το δέσιμο δεν το ίδιο με τα 2 σκυλάκια μου.
    Ποιες είναι οι δικιές σας απόψεις για τα Γαλλικά Μπρακ Πυρηναίων;

    Καλημέρα χρήστο,
    είχα και εγώ την σκέψη να δοκιμάσω μια νέα φυλη,
    εκτός από σεττερ κα επανιέλ που είχα κατά καιρους.
    Κωλούσα όμως στο γεγονός ότι δεν είναι αρκετός ο κόσμος που έχει την συγκεκριμένη φυλή
    ωστε να υπάρχουν δείγματα αρκετά να αξιολογήσουμε τα καλά και τα στραβά της φυλής.
    Από βιντεάκια που έχω δεί αλλά και από διάφορα κείμενα που διάβασα η γνώμη
    που σχημάτισα για τα σκυλιά αυτά είναι πως είναι κκάτι ανάμεσα σε κούτσχααρ και επανιέλ
    ως προς την εικόνα την εργασία και την ψυχοσύνθεση.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 76 έως 80 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων