ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355749

    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ!
    ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΩΣΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

    Στις πέρδικες σαφώς υπάρχει παρανομία, στις πάπιες δεν ξέρω γιατί δεν κυνηγώ.
    Το πρόβλημα δεν βρίσκεται όμως στους αριθμούς, ο σωστός κυνηγός κάπου πρέπει να σταματήσει, εχει διαφορά ο ευσυνείδητος από αυτόν που ακολουθεί το γράμμα του νόμου.
    Το κυριότερο, ένας κυνηγός που κάνει επίδειξη ξέρω εκ πείρας ότι είναι ικανός για τα πάντα, και τι άλλο εκτός από επίδειξη είναι αυτές οι φωτογραφίες σε ένα χώρο που όλοι ξέρουν πως είναι η τσίχλα και ο λαγός.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #116347

    Η τελευταία φωτο εχει τέσσερα αρνητικά σχόλια, και γράφει κάπου στο forum ’’ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΑΙΔΙΑ !!!!΄΄
    Ο συγκεκριμένος τύπος εχει βάλει κ’ αυτή, θέλετε να μετρήσουμε και την δεύτερη σειρά; και οι δυο έχουν πάρει πέντε αστέρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    379
    TROMOS στις #355752

    Στις πέρδικες σαφώς υπάρχει παρανομία, στις πάπιες δεν ξέρω γιατί δεν κυνηγώ.
    Το πρόβλημα δεν βρίσκεται όμως στους αριθμούς, ο σωστός κυνηγός κάπου πρέπει να σταματήσει, εχει διαφορά ο ευσυνείδητος από αυτόν που ακολουθεί το γράμμα του νόμου.
    Το κυριότερο, ένας κυνηγός που κάνει επίδειξη ξέρω εκ πείρας ότι είναι ικανός για τα πάντα, και τι άλλο εκτός από επίδειξη είναι αυτές οι φωτογραφίες σε ένα χώρο που όλοι ξέρουν πως είναι η τσίχλα και ο λαγός.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΦΕΝΕΙΟ!!ΕΝΑ ΔΥΟ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΦΤΑΝΕΙ!ΟΙ ΕΚΑΤΟΜΒΕΣ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΠΟ ΜΟΝΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΚΑΙ ΖΗΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΪΟΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑΣ ΤΟΤΕ ΜΕΓΙΑ ΣΑΣ ΧΑΡΑ ΣΑΣ! ΑΛΛΑ ΕΚΠΛΗΣΣΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΟΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑΤΑ,ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΠΕΔΙΝΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΩΣ ΤΡΟΠΑΙΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116355

    Φίλοι μου βλέπω και βάζετε κάποιες φωτογραφίες. Δεν αναφέρετε ούτε τη χώρα, ούτε την εποχή, ούτε από πόσους σκοτώθηκαν, τα οποία είναι βασικά.
    Μήπως είστε εσείς υπερβολικοί;
    Μήπως σχολιάζουμε εύκολα χωρίς να έχουμε γνώση ή εμπειρία για κάποιο είδος κυνηγιού;
    Μήπως πρέπει οι κυνηγοί να αρχίσουμε να δεχόμαστε και να κατανοούμε τη διαφορετικότητά μας σεβόμενοι τους άλλους;
    Μήπως τελικά είμαστε κακεντρεχείς ή υπερβολικοί;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355786

    Φίλοι μου βλέπω και βάζετε κάποιες φωτογραφίες. Δεν αναφέρετε ούτε τη χώρα, ούτε την εποχή, ούτε από πόσους σκοτώθηκαν, τα οποία είναι βασικά.
    Μήπως είστε εσείς υπερβολικοί;
    Μήπως σχολιάζουμε εύκολα χωρίς να έχουμε γνώση ή εμπειρία για κάποιο είδος κυνηγιού;
    Μήπως πρέπει οι κυνηγοί να αρχίσουμε να δεχόμαστε και να κατανοούμε τη διαφορετικότητά μας σεβόμενοι τους άλλους;
    Μήπως τελικά είμαστε κακεντρεχείς ή υπερβολικοί;

    ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ
    Στις πέρδικες σαφώς υπάρχει παρανομία, στις πάπιες δεν ξέρω γιατί δεν κυνηγώ.
    Το πρόβλημα δεν βρίσκεται όμως στους αριθμούς, ο σωστός κυνηγός κάπου πρέπει να σταματήσει, εχει διαφορά ο ευσυνείδητος από αυτόν που ακολουθεί το γράμμα του νόμου.
    Το κυριότερο, ένας κυνηγός που κάνει επίδειξη ξέρω εκ πείρας ότι είναι ικανός για τα πάντα, και τι άλλο εκτός από επίδειξη είναι αυτές οι φωτογραφίες σε ένα χώρο που όλοι ξέρουν πως είναι η τσίχλα και ο λαγός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116401

    Δεν είμαι υπέρ της παρανομίας αν και έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν λάθη. Μ' ενοχλούν όμως οι πολύ σκληροπυρηνικές απόψεις γιατί κάνουν κακό στο κυνήγι και στην οικογένειά μας. Όλοι έχουμε κάνει "φτωχά " κυνήγια και ενίοτε "πλούσια".
    Να με συγχωρείς αλλά ως άνθρωπος κάνω μια προσπάθεια να μην είμαι υπερβολικός ούτε παρορμητικός αλλά πιο δεκτικός απέναντι στους συνανθρώπους μου ακόμα κι όταν φτάσει κάποιος στο ανόητο σημείο να φωτογραφίζει και τις πέρδικες των φίλων του. Αν είμαι τόσο αυστηρός τότε ίσως πρέπει να δεχτώ ότι και οι οικολόγοι έχουν κάποιο δίκιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #116404

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ.
    -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ!
    -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΡΕΖΕΡΒΑ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ.
    -ΑΝΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΥΗΜΕΡΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ
    -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 3 ΑΤΟΜΑ (που ειναι 2 στην φωτο και ενας ο φωτογραφος )ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ.
    -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΟΥΚΑΡ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ SECTOR EINAI ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ!
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #355793

    Δυστυχώς διαπιστώνω ότι η κατάσταση είναι ιδία σε όλη την Ελλάδα, απλώς τις πιο πολλές φορές κάνουμε ότι δεν βλέπουμε, οι παρακάτω φωτογραφίες δεν είναι από την Κρήτη, είναι από την γκαλερι των μελλών και σαν να μην έφτανε που προσβάλουν τους πραγματικούς κυνηγούς, βαθμολογούνται με πέντε αστερία αντί να διαγραφούν δεν είδα, εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων, να αντιδρά κανείς, δεν τις έχεις δει;

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=2222″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1234475308/gallery_8538_432_61658.jpg[/img][/url]

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=2282″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1234475308/gallery_4637_72_612928.jpg[/img][/url]

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=476″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1208513434/gallery_5849_98_14223.jpg[/img][/url]

    Η πλακά είναι ότι αυτοί κάνουν τη φιγούρα τους και τους χειροκροταμε

    Ηθικέ κυνηγέ καλημέρα.
    Πές μου σε παρακαλώ μιάς και δημοσίευσες την δεύτερη φωτογραφία που είναι δικιά μου ,που είναι η παρανομία;;11 πουλιά είναι σε απογευματινό καρτέρι.
    Αν δεν γνωρίζεις τα ορια καρπωσης,να σε ενημερωσω ότι ειναι 25 τσίχλες απ ολα τα ειδη.
    Οπότε βγάλε την φωτό απο αυτο το τόπικ γιατί δε φτάνει που έχεις κέφια για καυγά σε πιανω και αδιάβαστο με τα όρια.
    Παρακάτω είναι ο πίνακας θηρεύσιμων … καλό διάβασμα!

    http://www.e-fox.gr/index.php?pN=huntedanimals

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116414

    [/quote]

    Προσωπικα θα ηθελα να κανω μια ευχη. Μακαρι ολοι οι κυνηγοι να συμφιλιωθουμε ,να αποκτησουμε περισσοτερες εμπειριες,ωστε να γινουμε σοφοτεροι και σκεπτομενοι ανθρωποι ,ωστε να λυσουμε τα πραγματικα μας προβληματα .Ας σκεφτουμε λιγο την θεωρια της σχετικοτητας διοτι δυστυχως ασχολουμαστε με το δενδρο και οπως γινεται παντα χανουμε το δασος

    Σας ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355800

    Ηθικέ κυνηγέ καλημέρα.
    Πές μου σε παρακαλώ μιάς και δημοσίευσες την δεύτερη φωτογραφία που είναι δικιά μου ,που είναι η παρανομία;;11 πουλιά είναι σε απογευματινό καρτέρι.
    Αν δεν γνωρίζεις τα ορια καρπωσης,να σε ενημερωσω ότι ειναι 25 τσίχλες απ ολα τα ειδη.
    Οπότε βγάλε την φωτό απο αυτο το τόπικ γιατί δε φτάνει που έχεις κέφια για καυγά σε πιανω και αδιάβαστο με τα όρια.
    Παρακάτω είναι ο πίνακας θηρεύσιμων … καλό διάβασμα!

    [url=”http://www.e-fox.gr/index.php?pN=huntedanimals”]http://www.e-fox.gr/index.php?pN=huntedanimals[/url]

    ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ
    Στις πέρδικες σαφώς υπάρχει παρανομία, στις πάπιες δεν ξέρω γιατί δεν κυνηγώ.
    Το πρόβλημα δεν βρίσκεται όμως στους αριθμούς, ο σωστός κυνηγός κάπου πρέπει να σταματήσει, εχει διαφορά ο ευσυνείδητος από αυτόν που ακολουθεί το γράμμα του νόμου.
    Το κυριότερο, ένας κυνηγός που κάνει επίδειξη ξέρω εκ πείρας ότι είναι ικανός για τα πάντα, και τι άλλο εκτός από επίδειξη είναι αυτές οι φωτογραφίες σε ένα χώρο που όλοι ξέρουν πως είναι η τσίχλα και ο λαγός

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #355803

    Έκανες δυναμική εγγραφή!
    Για τσακωμούς.
    Το ευτηχημα ειναι που εβαλες το μυνημα 2 φορες για μπαλωμα.Καλα εκανες για να μην σε χαρακτηρισουν υπερβολικο και κακοπροαιρετο.
    Υπέρβαση δεν βλέπω στις άλλες φώτο αφού είναι τρία ίσως και παραπάνω άτομα.
    Ο νομοθετης γνωριζει τους πληθυσμους γι΄'αυτο καθε χρονο αλλαζουν τα ορια με βαση αυτους.
    Το όριο στην τσιχλα ειναι 25.η φωτο εχει λιγοτερες απο τις μισες.
    Αφου δεν καταλαβαινεις αυτα ,τι αλλο να να πουμε! :P :P :P
    Το μυνηματα θα ηταν πολυ διαφορετικα αν ηταν το επωνυμο φορουμ.Και τα εκλεκτα μας μελη θα ελειπαν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355804

    Έκανες δυναμική εγγραφή!
    Για τσακωμούς.
    Το ευτηχημα ειναι που εβαλες το μυνημα 2 φορες για μπαλωμα.Καλα εκανες για να μην σε χαρακτηρισουν υπερβολικο και κακοπροαιρετο.
    Υπέρβαση δεν βλέπω στις άλλες φώτο αφού είναι τρία ίσως και παραπάνω άτομα.
    Ο νομοθετης γνωριζει τους πληθυσμους γι΄'αυτο καθε χρονο αλλαζουν τα ορια με βαση αυτους.
    Το όριο στην τσιχλα ειναι 25.η φωτο εχει λιγοτερες απο τις μισες.
    Αφου δεν καταλαβαινεις αυτα ,τι αλλο να να πουμε! :P :P :P
    Το μυνηματα θα ηταν πολυ διαφορετικα αν ηταν το επωνυμο φορουμ.Και τα εκλεκτα μας μελη θα ελειπαν…

    Καμιά πρόθεση για τσακωμούς
    Το επανέλαβα για να γίνει κατανοητό
    Δεν είπα πουθενά ότι οι τσίχλες είναι υπεράριθμες
    Γραφώ σαφώς ’’ Το πρόβλημα δεν βρίσκεται όμως στους αριθμούς
    Δεν κατανοώ φίλε Αλέξανδρε τι μπορούν να προσφέρουν τρεις πανομοιότυπες φωτογραφίες σου, γι’ αυτό έβαλα την συγκεκριμένη…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116426

    Φιλε Κυριακο απ τα ονορφα Χανια που τα χω περπατησει προσωπικα δεν θεωρω (ουτε και οι συναδελφοι φανταζομαι) οτι εισαι κακοηθης .Αντιλαμβανομαι ομως οτι σε ενοχλει η αισθητικη των φωτογραφιων γιατι σε παραπεμπουν στα κακα της γειτονιας σου. Μπορει δυο εικονες στο μυαλο σου να μοιαζουν, αλλα δεν ειναι απαραιτητα ιδιες. Καπου στην εννοια του [απαραιτητα] εχεις το προβλημα .Δεν μετριονται ολα με το δακτυλο. Παντως η λογικη σου στην υποθετικη επιθυμια καποιου να κανει ενα ταξιδι στο εξωτερικο που εχει αλλους νομους καθως αυτοματα μπαινει Ελλαδα γινεται μ……ς παρανομος ειναι ακρως προσβλητικη και στενομυαλη..

    Καλη η υπογραφη στα χαμηλα ελπιζω να μην εννοεις εμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #355805

    Φιλε Κυριακο απ τα ονορφα Χανια που τα χω περπατησει προσωπικα δεν θεωρω (ουτε και οι συναδελφοι φανταζομαι) οτι εισαι κακοηθης .Αντιλαμβανομαι ομως οτι σε ενοχλει η αισθητικη των φωτογραφιων γιατι σε παραπεμπουν στα κακα της γειτονιας σου. Μπορει δυο εικονες στο μυαλο σου να μοιαζουν, αλλα δεν ειναι απαραιτητα ιδιες. Καπου στην εννοια του [απαραιτητα] εχεις το προβλημα .Δεν μετριονται ολα με το δακτυλο. Παντως η λογικη σου στην υποθετικη επιθυμια καποιου να κανει ενα ταξιδι στο εξωτερικο που εχει αλλους νομους καθως αυτοματα μπαινει Ελλαδα γινεται μ……ς παρανομος ειναι ακρως προσβλητικη και στενομυαλη..

    Σε κάποιο φόρουμ είχα διαβάσει σελίδες ολόκληρες για το τι συμβαίνει στη Σύρο με την λαθροθηρία, θα το βρω και θα στο παραθέσω.

    Καλη η υπογραφη στα χαμηλα ελπιζω να μην εννοεις εμενα…

    Όχι απαραίτητα, γιατί;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #116427

    Το βρήκα
    http://www.kynigos.net.gr/dis/viewtopic.php?f=81&t=74

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων