ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    kostass στις #117908

    Εγώ χωρίς να έχω δει προσωπικά το τι τελικά συμβαίνει στην Κρήτη με τα όπλα, υποψιάζομαι μετά τα γεγονότα των Ζωνιανών ότι υπάρχει ανοχή λόγω πολιτικής προστασίας και παράνομων οικονομικών συμφερόντων που συσχετίζονται κυρίως με ναρκωτικά και άλλες παράνομες δραστηριότητες. Πολιτική και παρανομία στην περίπτωση αυτή προφανώς συνδέονται άμεσα και αλληλοκαλύπτονται.

    Το "ΣΥΣΤΗΜΑ" σήμερα έχει τέτοιες δαγκάνες και χρησιμοποιεί τόσο έξυπνα την προπαγάνδα που δεν "περνάει" καμιά λεβεντιά, καμιά παράδοση και καμιά μαγκιά. Αν ενοχλούνταν το ΣΥΣΤΗΜΑ από τα όπλα των Κρητικών, οι Κρητικοί θα μπορούσαν να αφοπλιστούν σε μια μέρα, που λέει ο λόγος και με την επιτακτική προτροπή της κοινής γνώμης μάλιστα. Αλλά μάλλον δεν ενοχλεί η κατάσταση.

    Αντίθετα η κατάσταση αυτής της ασυδοσίας δημιουργεί ένα πλαίσιο που ευνοεί τους καλλιεργητές ναρκωτικών, τους μαστροπούς κ.τ.λ. που προφανώς αλωνίζουν ελεύθερα (που αλλού ακούστηκε να βαράνε στο ψαχνό αστυνομικούς!!!) και έχουν δημιουργήσει καθεστώς τρομοκρατίας και οι οποίοι υποθέτω ταϊζουν καλά και όλα τα υπόλοιπα γρανάζια για να τους καλύπτουν.

    Τώρα όσοι πιστεύουν τα περί παράδοσης στην οπλοκατοχή αλλά και οι υπόλοιποι που βαράνε με καλάσνικωφ στους γάμους και νομίζουν ότι κάτι κάνουν μάλλον παίζουν τελευταίο ρόλο και δίνουν το λαϊκό έρισμα και το άλλοθι για να μην παρεμβαίνει κανένας από το Κράτος. Και φυσικά κανέναν δεν φοβίζουν εκτός από εμάς που άμα πατήσουμε στο χωράφι τους θα φάμε καμιά αδέσποτη. Εμείς στο χώμα και αυτοί στη φυλακή και οι "έξυπνοι" να τα κονομάνε και να μας έχουν χε…ς όλους μαζί.

    Φανταστείτε τέλος να οπλοφορούσαν κατά τον ίδιο τρόπο και στα υπόλοιπα μέρη της Ελλάδας το μακελειό που θα γίνονταν σε κάθε διαδήλωση και σε κάθε κοινωνική εξέγερση (π.χ. φέτος τον Δεκέμβριο). Ασε που δεν θα διανοούνταν κανένα ΣΥΣΤΗΜΑ να περάσει τους Νόμους που περνάει άμα οπλοφορούσαν όλοι ελεύθερα στην υπόλοιπη Ελλάδα, όπως και στην Κρήτη. Έξω όμως από την Κρήτη άμα κάνει κανένα αστείο "κοινός θνητός" να βγάλει όπλο τον έχουν τυλίξει σε μια κόλα χαρτί. Δεν είναι περίεργο αυτό;

    Δεν ξέρω αν πέφτω μέσα ή είμαι τελείως εκτός αλλά όταν τα πράγματα μου "βρωμάνε" θέλω να έχω άποψη και όποιος διαφωνεί να μου το λέει.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    JOHNSTAV1 στις #356890

    (που αλλού ακούστηκε να βαράνε στο ψαχνό αστυνομικούς!!!)………

    Αυτο φιλε μου γινεται παντου και ποιο πολυ στην αθηνα …..
    Ετυχε τοτε το γεγονος αυτο που ολοι το καταδικαζουμε {Ζωνιανα},-το μονο "ελλατομα" που εχουμε ειναι που ειμαστε τοπικηστες,
    αλλα και αυτο πιστευω βρισκεται παντου…………………. :D :P :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #117914

    ΠΕΣΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!ΑΝΤΕ ΑΝ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΖΗΜΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΜΑΓΑΖΙΑ.ΤΟΛΜΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΕΙ.ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΒΟΡΕΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #356893

    (που αλλού ακούστηκε να βαράνε στο ψαχνό αστυνομικούς!!!)………

    Αυτο φιλε μου γινεται παντου και ποιο πολυ στην αθηνα …..
    Ετυχε τοτε το γεγονος αυτο που ολοι το καταδικαζουμε {Ζωνιανα},-το μονο "ελλατομα" που εχουμε ειναι που ειμαστε τοπικηστες,
    αλλα και αυτο πιστευω βρισκεται παντου…………………. :D :P :P

    Δεν υπαρχουνε συλλογικα ελαττωματα , υπαρχουν ατομα χαμηλου επιπεδου , που αμαυρωνουν τοπικες κοινωνιες.
    Αυτα τα ατομα ΟΜΩΣ η τοπικη κοινωνια πρεπει να εχει τα μεσα οχι να τα απομονωνει η να τα χρησιμοποιει για βρωμοδουλειες αλλα αν χρειαζεται να τα ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.
    Δε γινεται να κλωσσαει το αυγο του φιδιου και στη δυσκολη να κανει τον Ποντιο Πιλατο.
    Αν παμε στις ζουγκλες (Αθηνα κλπ) εκει εχει φυγει ο ελεγχος και δεν ξερεις ποιος ζει διπλα σου , στην επαρχια ομως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΘΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #117918

    Καλησπέρα παιδιά,
    Από αλλού ξεκίνησε η κουβέντα αλλού κατέληξε.
    Μπήκα και εγώ να πω μια κουβέντα.
    Δεν έχω καμιά καταγωγή ή συγγένεια με την Κρήτη, όμως εδώ και (25) είκοσι πέντε χρόνια είμαι ερωτευμένος με την Κρήτη και ειδικά τα Χανιά.
    Στην Κρήτη έχει άλλο άνεμο, άλλο Θεό, αλλά προπάντων έχει άλλους ανθρώπους. Έχει ανθρώπους καθαρούς, τίμιους, φιλόξενους, που δίνουν και την ψυχή τους να ευχαριστηθείς να περάσεις καλά και προπάντων να ξαναπάς.

    Τώρα αν δεν το ξέρετε οι έξι κυνηγοί πέθαναν στο Αγρίνιο, φόλες έχει από το Σχιστό μέχρι το χωριό μου στην Νάξο, όπλα έχει πιο πολλά στην Ομόνοια και στον Άγιο Παντελεήμωνα Αχαρνών παρά στην Ελληνική Αστυνομία, και τους υπεύθυνους φύλακες των φυλακών Κορυδαλλού που μετά την μεγάλη απόδραση διάβασα στις εφημερίδες για όπλα του 1900.
    Επίσης όσον αφορά τα ναρκωτικά που η ίδια η πολιτεία και οι πολιτικοί τα ξεχωρίζουν σε σκληρά και ελαφριά, πιστεύετε ότι τώρα που διαλύσανε τα Ζωνιανα, που σήμερα οδηγήσανε οικογένειες ολόκληρες στο δικαστήριο θα σταματήσει το πρόβλημα και οι έμποροι, θα πάνε να βγάλουν τα φυτώρια τους, θα σταματήσουν να πουλάνε πρέζα.
    Τέλος θα σας πω ότι δυο σκυλιά που έχασα από φόλες στο παρελθόν ήταν στην Χαλκίδα και στην Θήβα, αλλά και στην Ήπειρο είδα με τα μάτια μου κυνηγό που του σκίσανε τα (4)τέσσερα λάστιχα του αυτοκινήτου και τον άφησαν στο βουνό γιατί ενόχλησε κάποιους γουρουνάδες.

    Φίλοι μου όσο χρησιμοποιείτε το «εμείς» και «οι άλλοι» πάντα θα γίνονται τα ίδια.
    Δεν φταίνε «οι άλλοι» δεν φταίμε «εμείς».
    «Εμείς» και «οι άλλοι» είμαστε οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος.
    Ανάλογα τι θα σπείρεις, ανάλογα θα θερίσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #117935

    ΕΥΓΕ ΝΙΚΟ!!!! ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

    Για να μη λεω πολλα , λεω απλα οτι βαρεθηκα επιτελους την ταμπελα και τα κλισε. Υπαρχει λαθος, υπαρχει κακια στον κοσμο!
    Το οτι φταινε παντα οι αλλοι, ειναι απλα μια συγκυριακη οπτικη γωνια. Το θεμα οχι μονο ξεφυγε,αλλα πηρε και ανωφελο μονοπατι.
    Οντως ειμαστε οι οψεις του ιδιου νομισματος!
    Και ειμαστε και πατριωτες ρε Νικο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #356910

    Θα συμφωνήσω απόλυτα… είμαστε όλοι ΕΛΛΗΝΕΣ δεν είμαστε ξεχωριστός λαός!!!!! Όπως είμαστε όλοι εδω μέσα κυνηγοί!!!!!!!!
    Αλίμονο σε εμάς αν αρχίσουμε να αλιλοφαγονόμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ο εμφύλιος είναι το χειρότερο πράγμααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φιλικά σαν κυνηγός και σαν Έλληνας που είμαι περήφανος για κάθε περιοχή της τόσο ξεχωριστής χώρας μου!!!!!! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #357010

    Δυστυχώς διαπιστώνω ότι η κατάσταση είναι ιδία σε όλη την Ελλάδα, απλώς τις πιο πολλές φορές κάνουμε ότι δεν βλέπουμε, οι παρακάτω φωτογραφίες δεν είναι από την Κρήτη, είναι από την γκαλερι των μελλών και σαν να μην έφτανε που προσβάλουν τους πραγματικούς κυνηγούς, βαθμολογούνται με πέντε αστερία αντί να διαγραφούν δεν είδα, εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων, να αντιδρά κανείς, δεν τις έχεις δει;

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=2222″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1234475308/gallery_8538_432_61658.jpg[/img][/url]

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=2282″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1234475308/gallery_4637_72_612928.jpg[/img][/url]

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?autocom=gallery&req=si&img=476″][img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1208513434/gallery_5849_98_14223.jpg[/img][/url]

    Η πλακά είναι ότι αυτοί κάνουν τη φιγούρα τους και τους χειροκροταμε

    ΚΥΡΙΑΚΑΚΟσ σε εσενα αναφερομαι .
    Ξεκινησες μια εντονη συζητηση για τις φωτογραφιες και για αλλα θεματα που δεν ειχε ουσιωδη συμπερασμα αλλα ενα δικο σου προσωπικο κολλημα.Αφησα να εξελιχθει το θεμα.
    Επειδη βλεπω φιλε τελευταια οτι δουλεια δεν εχετε και ασχοληστε συνεχεια με χαζομαρες και επειδη οι κατινες εκτος και εντος φορουμ παραμονευουν διεγραψα το π φωτο αλμουμ μου.
    Εισαι νεο μελος και δεν εχεις καταλαβει οτι πολλα παιδια λογο του κλιματος την εχουν κανει για αλλα μερη.
    Αυτοι που κρινουν τα παντα ειναι συνηθως ασχετοι,καμια επαφη με το κυνηγι και αυτο ειναι αποδεδιγμενο.Καλα να ειναι τα dvd και σας βαζουν στο κλιμα με την αδρεναλινη που σας προσφερουν.φιλε αλλαξε σκεψη,βγαλε την καχυποψια απο μεσα σου.
    Ανουσιες συζητησεις βλακωσεις αντιπαραθεσεις τι να πω.Δεν εχουν ουτε αυτες τελος.Αν εχεις φιλε κατι , να το πεις , αλλα οχι να μπαινεις στην τρυπα να δημιουργεις καταστασεις.
    ΤΙς μορφες του φορουμ τις γνωριζουν πολλοι και τους εχουν κανει περα,εαν θες να ενταχθεις και εσυ εκει οδευεις σωστα.Μπηκες στην διαδικασια της μουρμουρας χωρις να μας ξερεις καν εμας.
    Αλλα θα πω και κατι ακομα, μην κρινεις για να μην κριθεις.Φιλε απο εσενα εχω κρατησεις κατι , σκοτωσες τον σκυλο ,τον φιλο σου , εισαι κανιβαλος μονο αυτο μπορω να σκεφτω.Νομιζω δεν εχεις τόλμη να μπορεις να απαντησεις σε αυτο.
    Την υπογραφη σου μπορεις να την βαλεις… σε κανενα αλλο φορουμ χαμηλοτερου επιπεδου απο αυτο εδω ,που χαρη κανω και σου απαντω.Εαν εχεις κατι να μου πεις … πεστο οτι και αν ειναι αυτο αλλα εγω δεν θα σου κανω την χαρη να απαντησω…

    Παλι πικραμενος θα φυγω .Γεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    JOHNSTAV1 στις #357014

    Παιδια ηρεμιστε , ο καθενας μπορει να βγαλει οτι φωτο. θελει ,κακο δεν ειναι .
    Ο καθενας ανεβαζει αυτες που του αρεσουν. Οσο αφορα την καρποση εαν θελεται χοντρα νουμερα,
    δειτε εικονες απο βουλγαρια ,εκανταδες τρυγονια ,που φωτογραφιζονται , για μενα αφοσων αυτη μπορουν να κανουν αυτα τα νουμερα μπραβο τους ,,,,,,διοτι εγω δεν μπορω.
    Αλλος φωτογραφιζει τον σκυλο του,,,,αλλος θυραματα,,,,,αλλος την φυση ζωντανη η νεκρη,,,,,
    καλες ειναι ολες. Τωρα μια ερωτηση Εαν εγω φωτογραφιζω την πεθερα μου .Τι ειμαι¨???/? :D :D ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #357015

    Παιδια ηρεμιστε , ο καθενας μπορει να βγαλει οτι φωτο. θελει ,κακο δεν ειναι .
    Ο καθενας ανεβαζει αυτες που του αρεσουν. Οσο αφορα την καρποση εαν θελεται χοντρα νουμερα,
    δειτε εικονες απο βουλγαρια ,εκανταδες τρυγονια ,που φωτογραφιζονται , για μενα αφοσων αυτη μπορουν να κανουν αυτα τα νουμερα μπραβο τους ,,,,,,διοτι εγω δεν μπορω.
    Αλλος φωτογραφιζει τον σκυλο του,,,,αλλος θυραματα,,,,,αλλος την φυση ζωντανη η νεκρη,,,,,
    καλες ειναι ολες. Τωρα μια ερωτηση Εαν εγω φωτογραφιζω την πεθερα μου .Τι ειμαι¨???/? :D :D ;)

    Φίλε και συμπατριώτη JOHNSTAV1 άν η πεθερά σου είναι μικρή και όμορφη τότε καλοδεχούμενη η φώτο άν όχι συγνώμη που θα στο πώ αλλα είσαι ΜΑΖΟΧΑΣ και μάλιστα ΜΕΓΑΛΟΣ :)
    Εξαρτάτε βέβαια άν την φωτογράφιζες νεκρή οπότε αλλάζει το θέμα εκεί η φωτογραφία άνετα βαθμολογείται με 5 αστέρια!!!!!!!!! :P
    ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #118125

    Φίλοι μου όσο χρησιμοποιείτε το «εμείς» και «οι άλλοι» πάντα θα γίνονται τα ίδια.
    Δεν φταίνε «οι άλλοι» δεν φταίμε «εμείς».
    «Εμείς» και «οι άλλοι» είμαστε οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος.
    Ανάλογα τι θα σπείρεις, ανάλογα θα θερίσεις.
    ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #357025

    ΚΥΡΙΑΚΑΚΟσ σε εσενα αναφερομαι .
    Ξεκινησες μια εντονη συζητηση για τις φωτογραφιες και για αλλα θεματα που δεν ειχε ουσιωδη συμπερασμα αλλα ενα δικο σου προσωπικο κολλημα.Αφησα να εξελιχθει το θεμα.
    Επειδη βλεπω φιλε τελευταια οτι δουλεια δεν εχετε και ασχοληστε συνεχεια με χαζομαρες και επειδη οι κατινες εκτος και εντος φορουμ παραμονευουν διεγραψα το π φωτο αλμουμ μου.
    Εισαι νεο μελος και δεν εχεις καταλαβει οτι πολλα παιδια λογο του κλιματος την εχουν κανει για αλλα μερη.
    Αυτοι που κρινουν τα παντα ειναι συνηθως ασχετοι,καμια επαφη με το κυνηγι και αυτο ειναι αποδεδιγμενο.Καλα να ειναι τα dvd και σας βαζουν στο κλιμα με την αδρεναλινη που σας προσφερουν.φιλε αλλαξε σκεψη,βγαλε την καχυποψια απο μεσα σου.
    Ανουσιες συζητησεις βλακωσεις αντιπαραθεσεις τι να πω.Δεν εχουν ουτε αυτες τελος.Αν εχεις φιλε κατι , να το πεις , αλλα οχι να μπαινεις στην τρυπα να δημιουργεις καταστασεις.
    ΤΙς μορφες του φορουμ τις γνωριζουν πολλοι και τους εχουν κανει περα,εαν θες να ενταχθεις και εσυ εκει οδευεις σωστα.Μπηκες στην διαδικασια της μουρμουρας χωρις να μας ξερεις καν εμας.
    [u]Αλλα θα πω και κατι ακομα, μην κρινεις για να μην κριθεις.Φιλε απο εσενα εχω κρατησεις κατι , σκοτωσες τον σκυλο ,τον φιλο σου , εισαι κανιβαλος μονο αυτο μπορω να σκεφτω.[/u]Νομιζω δεν εχεις τόλμη να μπορεις να απαντησεις σε αυτο.
    Την υπογραφη σου μπορεις να την βαλεις… σε κανενα αλλο φορουμ χαμηλοτερου επιπεδου απο αυτο εδω ,που χαρη κανω και σου απαντω.Εαν εχεις κατι να μου πεις … πεστο οτι και αν ειναι αυτο αλλα εγω δεν θα σου κανω την χαρη να απαντησω…

    Παλι πικραμενος θα φυγω .Γεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #118142

    ΦΙΛΕ ΚΥΡΙΑΚΟ
    Και απο μενα αυτη ειναι μαλλον η τελευταια φορα που απευθυνομαι σε σενα!
    Βεβαια απ'οτι καταλαβαινω καρφι δεν σου καιγεται. Το σιτε σαφως ενδεικνυται για αντιπαραθεσεις, και αυτος ειναι αλλωστε ο σκοπος του. Ομως προσωπικα μ'ενοχλει που συνεχως εξωθεις τα πραγματα και συνεχως παραπεμπεις τους αλλους στην υπογραφη σου, αλλα ποτε τον εαυτο σου σ' αυτη !!!
    Δεν γνωριζω βεβαια τις κυνηγετικες σου παρεες, αλλα νομιζω οτι πρεπει να ψαχτεις περισσοτερο.
    Εχεις τοποθετησει μπροστα σου την ταμπελα του σωστου,και νομιμου κυνηγου, με την δικη σου λανθασμενη,ή επιλεκτικη εννοια , ομως απ'οτι εχει αποδειχθει απο προηγουμενες συζητησεις αγνοεις ακομα και τα πλεον βασικα για να λεγεσαι κυνηγος. Κακως θεωρεις οτι η εννοια< κυνηγι> οπως την θεωρεις εσυ ειναι και η καλυτερη . Πιστευω οτι καπου εχεις χασει το δρομο!! Το χειροτερο δε, οτι θεωρεις ολους τους αλλους παρανομους ή υποδεεστερους.
    Γιατι θεωρεις οτι ειναι τυχαιο το οτι 4-5 ανθρωποι στην λενε ευγενικα ή και οχι.
    Μηπως θα ηταν καλυτερο να κανεις λιγο αυτοκριτικη,ή καριερα σε καποιο σιτε φωτογραφικου περιεχομενου,και οχι κυνηγετικου;
    Αν οχι μαλλον οι γνωσεις σου ειναι πολυ ελλιπεις (κυνηγετικα) για να εισαι τοσο συχνα κακοπροαιρετος και μονοφθαλμος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #357030

    ΦΙΛΕ ΚΥΡΙΑΚΟ
    Και απο μενα αυτη ειναι μαλλον η τελευταια φορα που απευθυνομαι σε σενα!
    Βεβαια απ'οτι καταλαβαινω καρφι δεν σου καιγεται. Το σιτε σαφως ενδεικνυται για αντιπαραθεσεις, και αυτος ειναι αλλωστε ο σκοπος του. Ομως προσωπικα μ'ενοχλει που συνεχως εξωθεις τα πραγματα και συνεχως παραπεμπεις τους αλλους στην υπογραφη σου, αλλα ποτε τον εαυτο σου σ' αυτη !!!
    Δεν γνωριζω βεβαια τις κυνηγετικες σου παρεες, αλλα νομιζω οτι πρεπει να ψαχτεις περισσοτερο.
    Εχεις τοποθετησει μπροστα σου την ταμπελα του σωστου,και νομιμου κυνηγου, με την δικη σου λανθασμενη,ή επιλεκτικη εννοια , ομως απ'οτι εχει αποδειχθει απο προηγουμενες συζητησεις αγνοεις ακομα και τα πλεον βασικα για να λεγεσαι κυνηγος. Κακως θεωρεις οτι η εννοια< κυνηγι> οπως την θεωρεις εσυ ειναι και η καλυτερη . Πιστευω οτι καπου εχεις χασει το δρομο!! Το χειροτερο δε, οτι θεωρεις ολους τους αλλους παρανομους ή υποδεεστερους.
    Γιατι θεωρεις οτι ειναι τυχαιο το οτι 4-5 ανθρωποι στην λενε ευγενικα ή και οχι.
    Μηπως θα ηταν καλυτερο να κανεις λιγο αυτοκριτικη,ή καριερα σε καποιο σιτε φωτογραφικου περιεχομενου,και οχι κυνηγετικου;
    Αν οχι μαλλον οι γνωσεις σου ειναι πολυ ελλιπεις (κυνηγετικα) για να εισαι τοσο συχνα κακοπροαιρετος και μονοφθαλμος.

    Δεν κατάλαβα τι έκανα και πως εξωθώ τα πράγματα τι στιγμή που δέχομαι μια άνευ λόγου ξαφνική επίθεση χωρίς να έχω γράψει κάτι για αρκετό καιρό στο συγκεκριμένο θέμα.
    Όταν κάποιος προσπαθεί να παρουσιάσει έντεχνα την ευθανασία λόγω ασθενείας του αγαπημένου μου σκύλου και μάλιστα χωρίς να γνωρίζει τον τρόπο, σαν δολοφονία τον θεωρώ, κακό ή βλάκα ή και τα δυο και τον παραπέμπω στην υπογραφή μου.
    Δεν θεωρώ τον εαυτό μου σωστό και νόμιμο κυνηγό και έχω παραδεχτεί πολλά μου λάθη.
    Δεν είμαι επαγγελματίας κυνηγός, και άρα δεν οφείλω να τα ξερώ όλα, ούτε αυτό επιδιοκω, θεωρώ το εαυτό μου ρομαντικό μάλλον κυναγωγο, γ’ αυτό άλλωστε 15 χρόνια που δεν είχα σκύλο δεν κυνηγούσα, και δεν με ενδιαφέρει αν θα φάω κυνήγι, μου φτάνει η έξοδος με τον σύντροφο μου.
    Αν παρ’ όλα αυτά θεωρείς ότι έχω χάσει τον δρόμο και δεν ανήκω στην οικογένεια των κυνηγών θα ήθελα να μου πεις τι επιτέλους πρέπει να κάνω για να τον ξανά βρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    JOHNSTAV1 στις #357032

    Παιδια οι "τελειος νομιμοι" κυνηγι σε ολοι την Ελλαδα ειναι λιγοι, ολοι μας εχουμε κανει και την υπερβαση σε κατι………..
    γι'αυτο μην αρχιζουμε να τσακονομαστε χωρις να ξερουμε ο ενας τον αλλο.Ειμαστε ολοι κυνηγοι και αγαπαμε ολοι αυτο το χομπι….
    ;) :D :D :)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων