ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,036 έως 10,050 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #419046

    Φίλε τα φυσίγγια προορίζονται για μπεκάτσα ή πέρδικα στο πυκνό. Στην παρούσα φάση έχουμε πετύχει σταθερές διασπορές των 75εκ. στα 10μ και κάποιες τυχαίες που άνοιγαν στα 90-100εκ. Τρομερή διασπορά αλλά δεν επαναλαμβάνεται κάθε φορά…προσπαθούμε να την σταθεροποιήσουμε αλλά θα θέλαμε και άλλες ιδέες για αποκέντρωση των σκαγιών. Οι πατέντες μέχρι στιγμής αφορούν διαφόρων τύπων εμφρακτήρες μπροστά από τα σκάγια κάτι σαν του Lambro direct ή του polywad. Δεν έχουμε χρησιμοποιήσει τα πλαστικά BB και θα θέλαμε κάποια δεδομένα όσο αφορά την απόδοσή τους στον πίνακα σε τέτοιες αποστάσεις.

    Γνώμη μου χωρίς να γνωρίζω τα όπλα που κατέχεται μα από πρώτο χέρι εμπειρίες η ραβδωτή κάνη ή ακόμη και το τσόκ είναι σε θέση να σας δώσουν το 90εκ. με 100εκ. άνοιγμα στα 10μ από το στόμιο της κάνης. Με μάλλινη τάπα κ 9-10 νούμερο σκαγιών !


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #419050

    θεωριες , λογια και τοσα χρονια τα ιδια διαβαζουμε απο τους ιδιους , μια φωτογραφια μιας τουφεκιας με 4 αστρα στα 35 μ , μπορουμε να δουμε ? ενα με εναμιση τσοκ πιο κλειστη απο τα αλλα οπλα εγραψε ο γνωστος κυριος , την φωτογραφια λοιπον αυτη περιμενουμε και οχι λογια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #419057

    vti-chris wrote:
    Φίλε τα φυσίγγια προορίζονται για μπεκάτσα ή πέρδικα στο πυκνό. Στην παρούσα φάση έχουμε πετύχει σταθερές διασπορές των 75εκ. στα 10μ και κάποιες τυχαίες που άνοιγαν στα 90-100εκ. Τρομερή διασπορά αλλά δεν επαναλαμβάνεται κάθε φορά…προσπαθούμε να την σταθεροποιήσουμε αλλά θα θέλαμε και άλλες ιδέες για αποκέντρωση των σκαγιών. Οι πατέντες μέχρι στιγμής αφορούν διαφόρων τύπων εμφρακτήρες μπροστά από τα σκάγια κάτι σαν του Lambro direct ή του polywad. Δεν έχουμε χρησιμοποιήσει τα πλαστικά BB και θα θέλαμε κάποια δεδομένα όσο αφορά την απόδοσή τους στον πίνακα σε τέτοιες αποστάσεις.

    Γνώμη μου χωρίς να γνωρίζω τα όπλα που κατέχεται μα από πρώτο χέρι εμπειρίες η ραβδωτή κάνη ή ακόμη και το τσόκ είναι σε θέση να σας δώσουν το 90εκ. με 100εκ. άνοιγμα στα 10μ από το στόμιο της κάνης. Με μάλλινη τάπα κ 9-10 νούμερο σκαγιών !

    Φίλε, με τον Chris οι πλείστες δοκιμές που κάνουμε ειναι με όπλο 60cm και Cyl.

    Κατα την δική μου γνώμη ειναι πολυ απίθανο η μαλλινη τάπα να κάνει 90-100cm διασπορά στα 10 μέτρα ακόμα και με ραβδωτό τσοκάκι!!!

    Για την εξ´ ολόκληρου ραβδωτή κάννη ειναι εύκολο αλλα εδώ στην Κύπρο απαγορεύονται δια νόμου.

    Η μαλλινη προσφέρει μια πολύ σεβαστή και αξιόλογη σε κατανομή ντουφεκιά αλλα ως εκεί, οι εμφρακτηρες που βάζουμε μπροστά κάνουν πολυ μεγάλη διάφορα φτάνει να ταξιδέψουν με τα σκάγια όσο περισσότερο γίνεται χωρίς να γυρίσουν ανάποδα ή περιμετρικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #419075

    Αφού αυτός όταν ακούει τέτοιες συζητήσεις δεν μιλάει … ! Κάθετε σε μια γωνιά και χαμογελάει σατανικά. Βλέπεις έχει καταλήξει εδώ και χρόνια στην γεμισιά με τα 33γρ και την ρίχνει χειμώνα-καλοκαίρι κάνοντας θαύματα. Είναι όμως ωραίο φυσίγγι, σαν να ρίχνεις με φλόμπερτ και μερικά παπιά που έχω πάρει με τα φυσίγγια του δεν κάνουν κιχ … . Ο μόνος λόγος που αγριεύει είναι όταν βλέπει τις χήνες και αρχίζει να ρίχνει εκείνα τα παλιο-magnum τα Reminghton στα 50 γρ. Ο βήχας, ο έρωτας και τα λεφτά δεν κρύβονται φίλε μου Άρη ….

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΤΣΙΓΚΛΑΣ ΕΣΥ, ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ  ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ…ΘΑ ΚΑΤΑΔΕΧΘΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ… 😛 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ… 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #419080

    ΑΟΥΑ!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #419083

    Αφού ρε Δημήτρη Benelli εσυ τα ξέρεις όλα..Αφού λοιπόν ξέρεις τι κάνουν όλες οι κάνες και όλα τα φυσίγγια και όλα τα τσοκ..Γιατί επιμένεις να βάλει φωτό ? Δεν πιστεύεις αυτό που ισχυρίζεται? Εγω το χω ξαναπεί ότι η αλήθεια είναι πικρή..Τελος πάντων..Εύχομαι να μπορέσει να βάλει ο Γιώργος μια φώτο για να αποδείξει πως με αυτά που λέει δεν φτιάχνει ουρανοξύστες..Και μετά αν ακόμη έχεις αμφιβολίες θα βάλω και γω μια φώτο με την δικία μου που είναι και mobilechoke..(γνώμη μου πως είναι ακόμη πιο σφιχτή τουφεκιά).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #419103

    Φίλε, με τον Chris οι πλείστες δοκιμές που κάνουμε ειναι με όπλο 60cm και Cyl. Κατα την δική μου γνώμη ειναι πολυ απίθανο η μαλλινη τάπα να κάνει 90-100cm διασπορά στα 10 μέτρα ακόμα και με ραβδωτό τσοκάκι!!! Για την εξ´ ολόκληρου ραβδωτή κάννη ειναι εύκολο αλλα εδώ στην Κύπρο απαγορεύονται δια νόμου. Η μαλλινη προσφέρει μια πολύ σεβαστή και αξιόλογη σε κατανομή ντουφεκιά αλλα ως εκεί, οι εμφρακτηρες που βάζουμε μπροστά κάνουν πολυ μεγάλη διάφορα φτάνει να ταξιδέψουν με τα σκάγια όσο περισσότερο γίνεται χωρίς να γυρίσουν ανάποδα ή περιμετρικά.

     

    Βρες ενα Bretton μπεκατσοντούφεκο που έχει το εν λόγο τσοκάκι και είμαι βέβαιος πως να έχεις το ίδιο σταθερό αποτέλεσμα των 90εκ. με ένα μέτρο στα 10μ από το στόμιο. Η δίκη μου δοκιμή με το συγκεκριμένο (τον έχω ακόμη τον συνδιασμό όπλου-τσοκ) τώρα που κοίταξα τις σημειώσεις μου ήταν= 96εκ στα 10μ από το όπλο με τα gold wing N&S 34γμ. Ν9 κ 95εκ. με τα 31γμ κ ανάμεικτα μεγέθη σκαγιών 10-12 πάλι της N&S  . Και τα δυό φυσίγγια “μάλλινης τάπας” όπως συνηθίζεται να τα λέμε ! Οσο για την διαφορά ανάμεσα στην ραβδωτή κάνη κ στο τσόκ ώς προς το άνοιγμα τουφεκιάς είναι πολύ μικρή και είχε κάνει κ σε εμένα μεγάλη εντύπωση το γεγονός ! Σημειώνω πως έχω δει ραβδωτό τσοκάκι φημισμένου εργοστασίου να κάνει απλά το άνοιγμα του κυλίνδρου στην απόσταση των 10μ ,φορεμένο σε αυτογεμές ! Θέλει πέρα από την ράβδωση να είναι κ full η σύσφιξη !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #419104

    ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΤΟ ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΑΝΟΙΓΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ… ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ, Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΟΙΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ… Η ΜΑΛΛΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΕΚΚΡΙΜΕΝΟ ΤΣΟΚ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #419106

    ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΤΟ ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΑΝΟΙΓΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ… ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ, Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΟΙΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ… Η ΜΑΛΛΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΕΚΚΡΙΜΕΝΟ ΤΣΟΚ…

    το κερδος ειναι στην περιστροφη που κανει στον περιεκτη , αντιθετα στο turkey με τις ευθειες ραβδωσεις κραταει σταθερο τον περιεκτη αυξανοντας ετσι την συγκεντρωση , Briley ειναι αυτη , ετσι απλα κορυφαια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #419109

    Φίλε, με τον Chris οι πλείστες δοκιμές που κάνουμε ειναι με όπλο 60cm και Cyl. Κατα την δική μου γνώμη ειναι πολυ απίθανο η μαλλινη τάπα να κάνει 90-100cm διασπορά στα 10 μέτρα ακόμα και με ραβδωτό τσοκάκι!!! Για την εξ´ ολόκληρου ραβδωτή κάννη ειναι εύκολο αλλα εδώ στην Κύπρο απαγορεύονται δια νόμου. Η μαλλινη προσφέρει μια πολύ σεβαστή και αξιόλογη σε κατανομή ντουφεκιά αλλα ως εκεί, οι εμφρακτηρες που βάζουμε μπροστά κάνουν πολυ μεγάλη διάφορα φτάνει να ταξιδέψουν με τα σκάγια όσο περισσότερο γίνεται χωρίς να γυρίσουν ανάποδα ή περιμετρικά. Βρες ενα Bretton μπεκατσοντούφεκο που έχει το εν λόγο τσοκάκι και είμαι βέβαιος πως να έχεις το ίδιο σταθερό αποτέλεσμα των 90εκ. με ένα μέτρο στα 10μ από το στόμιο. Η δίκη μου δοκιμή με το συγκεκριμένο (τον έχω ακόμη τον συνδιασμό όπλου-τσοκ) τώρα που κοίταξα τις σημειώσεις μου ήταν= 96εκ στα 10μ από το όπλο με τα gold wing N&S 34γμ. Ν9 κ 95εκ. με τα 31γμ κ ανάμεικτα μεγέθη σκαγιών 10-12 πάλι της N&S . Και τα δυό φυσίγγια «μάλλινης τάπας» όπως συνηθίζεται να τα λέμε ! Οσο για την διαφορά ανάμεσα στην ραβδωτή κάνη κ στο τσόκ ώς προς το άνοιγμα τουφεκιάς είναι πολύ μικρή και είχε κάνει κ σε εμένα μεγάλη εντύπωση το γεγονός ! Σημειώνω πως έχω δει ραβδωτό τσοκάκι φημισμένου εργοστασίου να κάνει απλά το άνοιγμα του κυλίνδρου στην απόσταση των 10μ ,φορεμένο σε αυτογεμές ! Θέλει πέρα από την ράβδωση να είναι κ full η σύσφιξη !!!!!

    Το ότι πρέπει να ειναι full το τσοκάκι δεν το γνώριζα και έχει πολυ καλή βάση, το δικό μας ειναι Cyl και μάλλον Γι’αυτο δεν έκανε και διαφορά!

    Τα 95cm στον πίνακα, πως τα μετράς;

    Εμείς μετράμε την περίμετρο που ειναι σε θέση να καταβάλει ενα θήραμα και όχι όλα τα σκάγια, αν έχεις ακόμη φωτογραφιες θα θέλαμε πολυ να τις δούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #419115

    Το ότι πρέπει να ειναι full το τσοκάκι δεν το γνώριζα και έχει πολυ καλή βάση, το δικό μας ειναι Cyl και μάλλον Γι’αυτο δεν έκανε και διαφορά! Τα 95cm στον πίνακα, πως τα μετράς; Εμείς μετράμε την περίμετρο που ειναι σε θέση να καταβάλει ενα θήραμα και όχι όλα τα σκάγια, αν έχεις ακόμη φωτογραφιες θα θέλαμε πολυ να τις δούμε.

    Φίλε μου οι τελευταίες δοκιμές είχαν γίνει το 2004 οπότε καταλαβαίνεις πως ούτε φωτό ,ούτε τα χαρτιά που είχα ρίξει έχουν μείνει ! Μετρούσα το άνοιγμα της τουφεκιάς από άκρη σε άκρη μιά κ αυτό είναι το ζητούμενο. Στις αποστάσεις των 10-15μ όλα τα σκάγια πιστεύω έχουν επαρκή κινητική  ενέργεια οπότε δεν βρίσκω λόγο για περισσότερη ανάλυση. Υπόψιν πως με την κάνη την ραβδωτή με Ν12 σκάγια σε φυσίγγι διασποράς (σόρυ μα δεν θυμάμαι το είδος ακριβώς του διασπορέα μα έχω γραμμένη την φίρμα του φυσιγγίου) σε 10μ απόσταση από το στόμιο είχα σημειώσει 1μ κ 5 εκ. άνοιγμα τουφεκιάς !!!!!
    Υ.Γ  Και για να μην ξεφύγουμε πολύ από το θέμα ,επίσης πολύ καλό άνοιγμα σε 10μ απόσταση μου έδιναν δικά μου φυσίγγια με 10Ν σκάγια που τα είχα κάνει να χάσουν την σφαιρικότητά τους ,συμπιέζοντας τα,γεμισμένα σε μάλλινη τάπα !  Με την ελικοειδή κάνη να συμπληρώσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #419118

    ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΤΟ ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΑΝΟΙΓΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ… ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ, Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΟΙΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ… Η ΜΑΛΛΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΕΚΚΡΙΜΕΝΟ ΤΣΟΚ…

    Tο έχω δει και εγώ το συγκεκριμένο τσόκ σε χέρια φίλου και την απογοήτευσή του σε σχέση με όσα του είχαν πει ! Δυστυχώς δεν αποδίδει όσα πρέπει μια κ η μόνη διαφορά που έχω δει με όσα δουλεύουν είναι η σύσφιξη !!!!!  Αν το έχεις μπορείς να κάνεις μια μέτρηση επάνω στην ράβδωση κ να μας την μεταφέρεις ? Συγκριτικά με τον αυλό τι τσοκάρισμα δίνει ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #419187

    Tο έχω δει και εγώ το συγκεκριμένο τσόκ σε χέρια φίλου και την απογοήτευσή του σε σχέση με όσα του είχαν πει ! Δυστυχώς δεν αποδίδει όσα πρέπει μια κ η μόνη διαφορά που έχω δει με όσα δουλεύουν είναι η σύσφιξη !!!!! Αν το έχεις μπορείς να κάνεις μια μέτρηση επάνω στην ράβδωση κ να μας την μεταφέρεις ? Συγκριτικά με τον αυλό τι τσοκάρισμα δίνει ?

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΤΟΜΙΟΥ…ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #419206

    bore wrote:
    Tο έχω δει και εγώ το συγκεκριμένο τσόκ σε χέρια φίλου και την απογοήτευσή του σε σχέση με όσα του είχαν πει ! Δυστυχώς δεν αποδίδει όσα πρέπει μια κ η μόνη διαφορά που έχω δει με όσα δουλεύουν είναι η σύσφιξη !!!!! Αν το έχεις μπορείς να κάνεις μια μέτρηση επάνω στην ράβδωση κ να μας την μεταφέρεις ? Συγκριτικά με τον αυλό τι τσοκάρισμα δίνει ?

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΤΟΜΙΟΥ…ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ…

    εχω ξαναγραψει οτι σε συμβατικο αυλο 18,4 , το ραβδωτο δινει περιπου 4 αστρα συσφιξη αφου εχει διαμετρο στομιου 18,3 χιλ , δεν ξερω για απογοητευση που γραφει καποιος πιο επανω , αλλα φιλος λεει οτι θα το κολλησει με ηλεκτροκολληση στην κανη , μεχρι τα 30 μ δεν γλυτωνει τιποτα , αλλωστε το 35 δεν ειναι το μεγιστο βεληνεκες στο 12 cal  ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #419232

    aris_kalamata wrote:

    bore wrote:
    Tο έχω δει και εγώ το συγκεκριμένο τσόκ σε χέρια φίλου και την απογοήτευσή του σε σχέση με όσα του είχαν πει ! Δυστυχώς δεν αποδίδει όσα πρέπει μια κ η μόνη διαφορά που έχω δει με όσα δουλεύουν είναι η σύσφιξη !!!!! Αν το έχεις μπορείς να κάνεις μια μέτρηση επάνω στην ράβδωση κ να μας την μεταφέρεις ? Συγκριτικά με τον αυλό τι τσοκάρισμα δίνει ?

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΤΟΜΙΟΥ…ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ…

    εχω ξαναγραψει οτι σε συμβατικο αυλο 18,4 , το ραβδωτο δινει περιπου 4 αστρα συσφιξη αφου εχει διαμετρο στομιου 18,3 χιλ , δεν ξερω για απογοητευση που γραφει καποιος πιο επανω , αλλα φιλος λεει οτι θα το κολλησει με ηλεκτροκολληση στην κανη , μεχρι τα 30 μ δεν γλυτωνει τιποτα , αλλωστε το 35 δεν ειναι το μεγιστο βεληνεκες στο 12 cal ?

    μητσάρα άμα είναι μέχρι 35 μετρα πάμε μέχρι την αγγλία ρε συ να μας κάνει κάνα μάθημα ο digweet μπας και τα ξεπερασουμε τα 35 χαχαχαχαχαχα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,036 έως 10,050 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων