ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,081 έως 10,095 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    perdikas337 στις #420223

    perdikas337 wrote:
    Ευχαριστω για την απαντηση , αστερι και τελικο κλεισιμο ρελιασμα κανω με την ηλεκτρικη μηχανη του ΛΑΝΑΡΑ με το δικο της μαχαιρι και το δικο της σροφειο, συναδελφε Δημητρη, το ονομα μου ειναι Αλεκος, ακομη θα ειθελα να ρωτησω το φυσιγγι αυτο τι πιεσεις περιπου εχει…….. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337…….

    Αλεκο , ξερεις οτι τα αγριοπεριστερα θελουν δυνατη τουφεκια , γνωμη μου να κατεβεις σε ν 6 σκαγια , η συνταγη που σου εγραψα ειναι ασφαλεστατη , βγαζει περιπου 750 bar

    Ευχαριστω και παλι για τις οδηγιες και την συνταγη, μια διευκρινηση, μιλαμε παντα για την πυριτιδα GRANULAR ετσι συναδελφε για να μην γινει λαθος…….ΦΙΛΙΚΑ  ΠΑΝΤΑ  ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #420239

    Δημητρης Benelli wrote:

    perdikas337 wrote:
    Ευχαριστω για την απαντηση , αστερι και τελικο κλεισιμο ρελιασμα κανω με την ηλεκτρικη μηχανη του ΛΑΝΑΡΑ με το δικο της μαχαιρι και το δικο της σροφειο, συναδελφε Δημητρη, το ονομα μου ειναι Αλεκος, ακομη θα ειθελα να ρωτησω το φυσιγγι αυτο τι πιεσεις περιπου εχει…….. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337…….

    Αλεκο , ξερεις οτι τα αγριοπεριστερα θελουν δυνατη τουφεκια , γνωμη μου να κατεβεις σε ν 6 σκαγια , η συνταγη που σου εγραψα ειναι ασφαλεστατη , βγαζει περιπου 750 bar

    Ευχαριστω και παλι για τις οδηγιες και την συνταγη, μια διευκρινηση, μιλαμε παντα για την πυριτιδα GRANULAR ετσι συναδελφε για να μην γινει λαθος…….ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337……

    Αλεκο λες να μην ξερω φιλε για ποια πυριτιδα γραφω συνταγη ?αλλα τωρα που το εγραψες , ξερεις ποια πυριτιδα εχεις ? την Granular sv , την S , η την V , η την 32 γρ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #420259

    Παιδιά σε 12/65 χάρτινο καλυκα και στρογγυλό ρελί, μέχρι πόσα γραμμάρια επιτρέπεται  να βάλουμε;;

    Εχω την εντύπωση πως σε αστέρι ειναι μέχρι 33,3γρ. ισχύει το ίδιο και για στρογγυλό ή κάνω λάθος;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    perdikas337 στις #420285

    perdikas337 wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    perdikas337 wrote:
    Ευχαριστω για την απαντηση , αστερι και τελικο κλεισιμο ρελιασμα κανω με την ηλεκτρικη μηχανη του ΛΑΝΑΡΑ με το δικο της μαχαιρι και το δικο της σροφειο, συναδελφε Δημητρη, το ονομα μου ειναι Αλεκος, ακομη θα ειθελα να ρωτησω το φυσιγγι αυτο τι πιεσεις περιπου εχει…….. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337…….

    Αλεκο , ξερεις οτι τα αγριοπεριστερα θελουν δυνατη τουφεκια , γνωμη μου να κατεβεις σε ν 6 σκαγια , η συνταγη που σου εγραψα ειναι ασφαλεστατη , βγαζει περιπου 750 bar

    Ευχαριστω και παλι για τις οδηγιες και την συνταγη, μια διευκρινηση, μιλαμε παντα για την πυριτιδα GRANULAR ετσι συναδελφε για να μην γινει λαθος…….ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337……

    Αλεκο λες να μην ξερω φιλε για ποια πυριτιδα γραφω συνταγη ?αλλα τωρα που το εγραψες , ξερεις ποια πυριτιδα εχεις ? την Granular sv , την S , η την V , η την 32 γρ ?

    Δεν εχω  θα παω στον ΚΕΝΤΑΥΡΟ να αγορασω , και δεν γνωριζω αν εχει ολες αυτες που γραφεις, παντος  στο σαιτ του μια γραφει χωρεις χαρακτιριστικο sv,s,v…………ΦΙΛΙΚΑ  ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #420293

    Παιδιά σε 12/65 χάρτινο καλυκα και στρογγυλό ρελί, μέχρι πόσα γραμμάρια επιτρέπεται να βάλουμε;; Εχω την εντύπωση πως σε αστέρι ειναι μέχρι 33,3γρ. ισχύει το ίδιο και για στρογγυλό ή κάνω λάθος;

    Πάντα φιλικά..Αντρέας.

    αναλογα την πυριτιδα , το νουμερο των σκαγιων , το ειδος της εμφραξης  , αλλαζουν πολλα , δεν υπαρχει κανονας , παντα ομως σε στρογυλο ρελι αυξανεται ο ελευθερος χωρος και κατα συνεπεια και το φορτιο των σκαγιων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #420294

    σεττερ78 wrote:
    Παιδιά σε 12/65 χάρτινο καλυκα και στρογγυλό ρελί, μέχρι πόσα γραμμάρια επιτρέπεται να βάλουμε;; Εχω την εντύπωση πως σε αστέρι ειναι μέχρι 33,3γρ. ισχύει το ίδιο και για στρογγυλό ή κάνω λάθος; Πάντα φιλικά..Αντρέας.

    αναλογα την πυριτιδα , το νουμερο των σκαγιων , το ειδος της εμφραξης , αλλαζουν πολλα , δεν υπαρχει κανονας , παντα ομως σε στρογυλο ρελι αυξανεται ο ελευθερος χωρος και κατα συνεπεια και το φορτιο των σκαγιων

     

    Φιλε Δημήτρη, θέλω να βάλω 35γρ με 206s, απλά είχα την εντύπωση πως λόγο του χαμηλού ύψους καλυκα δεσμεύομαι στο βάρος της γομωσης ασχέτος του ελεύθερου χώρου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    42
    sky fall στις #420449

    Gia se olus.Eime neo melos. Asholume me to papiokinigi kai tin idiogomosi to oplo mou einai benelli m1. eyxaristo gia tin filoxenia.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #420477

    Gia se olus.Eime neo melos. Asholume me to papiokinigi kai tin idiogomosi to oplo mou einai benelli m1. eyxaristo gia tin filoxenia.

    παπιατζης και M1 ?μου αρεσεις , γραψε και το ονομα σου να σε γνωρισουμε , και πες μας τι υλικα δουλευεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #420489

    Kαλως ορισες και απο μενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #420534

    Gia se olus.Eime neo melos. Asholume me to papiokinigi kai tin idiogomosi to oplo mou einai benelli m1. eyxaristo gia tin filoxenia.

    MMMM… ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #420710

    Gia se olus.Eime neo melos. Asholume me to papiokinigi kai tin idiogomosi to oplo mou einai benelli m1. eyxaristo gia tin filoxenia.

    ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #420716

    Συναδελφοι ιδιογομωτες για την πυριτιδα την GRANULAR τι γνωμη εχεται, για χρηση σε φυσιγγια μεχρι 32-33 γρ. σκαγια , σκεπτομαι να την χρησιμοποιησω εφετος για κυνηγι, αν μπορει να μου απαντησει καποιος που την δουλευει και γνωριζει καλα το υλικο,…………ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337………..

    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ GRANULAR THN ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΗΝ ΜΒ32… ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΣΕ ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΤΗΣ… ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ.. TO SETUP ΗΤΑΝ 12/70-cx2000- 1,65 x 33 – z2m24-57,7 mm ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ… ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ SETUP ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ… KAΠΟΙΟΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΑΝ 12/70-686- 1,45 x 32 – z2m24-58 mm ΜΕ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ… Η GRANULAR ΔΕΝ ΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ… ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #420743

    καλησπερα,εχουμε set-yp για τεκνα 33-34γρ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #420753

    καλησπερα,εχουμε set-yp για τεκνα 33-34γρ?

    391-525

     

    Eίχα βρει μετά από πολλές δοκιμές, στα 32-34γρ, μια αξιοπρεπή συνταγή στα 34 γρ.για την beccaccia αλλά δεν θα δώσω παραπάνω στοιχεία γιατί ήταν πυρίτιδα που ήταν αποθηκευμένη καιρό κ ίσως οι αναλογίες δεν είναι ίδιες…γενικά είναι για πιο πολλά γραμμάρια …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    perdikas337 στις #420832

    perdikas337 wrote:
    Συναδελφοι ιδιογομωτες για την πυριτιδα την GRANULAR τι γνωμη εχεται, για χρηση σε φυσιγγια μεχρι 32-33 γρ. σκαγια , σκεπτομαι να την χρησιμοποιησω εφετος για κυνηγι, αν μπορει να μου απαντησει καποιος που την δουλευει και γνωριζει καλα το υλικο,…………ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337………..

    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ GRANULAR THN ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΗΝ ΜΒ32… ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΣΕ ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΤΗΣ… ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ.. TO SETUP ΗΤΑΝ 12/70-cx2000- 1,65 x 33 – z2m24-57,7 mm ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ… ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ SETUP ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ… KAΠΟΙΟΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΑΝ 12/70-686- 1,45 x 32 – z2m24-58 mm ΜΕ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ… Η GRANULAR ΔΕΝ ΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ… ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ…

    Ευχαριστω  για τις πληροφοριες και τι συμβουλες συνεδελφε Αντωνη, οπως σωστα ειπες θελει ψαξιμο διοτι απο παρτιδα σε παρτιδα υπαρχει διαφορα…..ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337…………

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,081 έως 10,095 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων