ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,846 έως 10,860 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #436020

    Από κατανομή σκίζει αλλά υστερεί λίγο στη διάτρηση …………… Κανείς καμιά ιδέα???????

     πω…..πω…….φιλε….τι να πω τωρα……..τρομερη κατανομη……..μηπως ξερεις και την συνταγηHit with Brick

    αληθεια…..που βρισκετε αυτος ο διαδραστικος πινακας δοκιμων????…….ολοζωντανος μοιαζειBig Smile


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #436036

    Πιο παλ

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ksap wrote:</div>
    Από κατανομή σκίζει αλλά υστερεί λίγο στη διάτρηση …………… Κανείς καμιά ιδέα???????

    πω…..πω…….φιλε….τι να πω τωρα……..τρομερη κατανομη……..μηπως ξερεις και την συνταγηHit with Brick αληθεια…..που βρισκετε αυτος ο διαδραστικος πινακας δοκιμων????…….ολοζωντανος μοιαζειBig Smile

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>”οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!” Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!</div>

     

    Πιο παλιά έβλεπες πολλούς τέτοιους στο Χάρακα αλλά και στα κατά τόπους ορτυκοτόπια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #436099

    καμια ποιο σοβαρη απαντηση απο καπιον εμπειρο υπαρχη

     

    απο τα λιγα που μπορω να φανταστω μεσα απο την περιγραφη σου… μαλλον οι τουφεκιες δεν ριχτηκαν στο στοχο.

    οτι και να κανεις οπως και να εβαλες τα υλικα μεσα…ειναι μαθημηματικα αδυνατο αυτη η γομωση,,οπως την περιγραφεις ,,,,να εβαλε 10 σκαγια σε μια επιφανεια περιπου 50εκ,

    ριγμενη απο 4 αστρα στα 30μ

    . η γομωση που περιγραφεις πρεπει να εχει καπου πανω κατω 300 σκαγια!!!!!!!! τα αλλα  290…που πηγαν?? εξατμηστικαν??/

    κανε δοκιμες σε επιφανεις 1χ1 μετρο χαρτι η πινακα δοκιμων… και μετρα σκαγια πανω  σ αυτες τις επιφανειες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #436104

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>
    σε πινακα δοκιμων βλεπουμε την τουφεκια και απο εκει κρινουμε

    Φιλαράκο κάνεις ΜΕΓΑ λάθος.
    Δοκιμή κατανομής αλλά και διάτρησης ταυτόχρονα μπορούμε να κάνουμε και σε άλλα αντικείμενα πέραν των προαναφερθέντων.
    Όπως π.χ.

    Από κατανομή σκίζει αλλά υστερεί λίγο στη διάτρηση …………… Κανείς καμιά ιδέα???????

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

     

    >Δεν είχε σκάγια φίλε μου αλλά καραμελωμένο πιπέρι  άτριφτο γιαυτό δεν έχει καλή διάτρηση.Wink

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #436128

    Παίδες καλησπέρα,

    Μπορεί να μου πεί κάποιος εαν γνωρίζει ποιά μπαρούτι είναι αυτή της φωτογραφίας απο το πυρκάλ το φυσίγγι..?? Και επίσης αυτό το καψούλι που απο τη μέσα πλευρά είναι κόκκινο ποιό είναι ..??

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/93758176/2012-08-22%2014.57.05.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #436129

    Παίδες καλησπέρα,

    Μπορεί να μου πεί κάποιος εαν γνωρίζει ποιά μπαρούτι είναι αυτή της φωτογραφίας απο το πυρκάλ το φυσίγγι..?? Και επίσης αυτό το καψούλι που απο τη μέσα πλευρά είναι κόκκινο ποιό είναι ..??

    GM3 η μπαρούτι και 686 το καψούλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #436136

    Α ρε θηρίο.. αυτός είσαι..!!!

    Και τώρα αφού τα ξέρεις όλα αυτά … θα αναλάβεις να μου φτιάξεις ένα ίδιο setup για μένα.. γιατί δεν βρίσκω στο εμπόριο ίδιο..??   😉

    Όλα τα υλικά δικά μου, εσυ θα βάλεις την τεχνογνωσία και τον κόπο σου.. και γω ένα τραπέζι με εδέσματα…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #436140

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>
    σε πινακα δοκιμων βλεπουμε την τουφεκια και απο εκει κρινουμε

    Φιλαράκο κάνεις ΜΕΓΑ λάθος.
    Δοκιμή κατανομής αλλά και διάτρησης ταυτόχρονα μπορούμε να κάνουμε και σε άλλα αντικείμενα πέραν των προαναφερθέντων.
    Όπως π.χ.

    Από κατανομή σκίζει αλλά υστερεί λίγο στη διάτρηση …………… Κανείς καμιά ιδέα???????

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    Κωστα , εσπασα το βραδυ το κεφαλι μου , να βρω που οφειλεται αυτη η μειωμενη διατρηση , μηπως η κανη του οπλου ηταν optima ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #436239

    Από κατανομή σκίζει αλλά υστερεί λίγο στη διάτρηση …………… Κανείς καμιά ιδέα???????

     

    χαχαχαχαχαχα….φτιαξε ακριβως το ιδιο σεταπ με 5 νουμερα ποιο χοντρα σκαγια και ενημερωσε μας για το αποτελεσμαSmileSmile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436244

    γεια σωβαρευτητε και πεστε καμια συνταγη η εντυποσης απο δοκιμες και αφηστε της κρυαδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436245

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    καμια ποιο σοβαρη απαντηση απο καπιον εμπειρο υπαρχη

    απο τα λιγα που μπορω να φανταστω μεσα απο την περιγραφη σου… μαλλον οι τουφεκιες δεν ριχτηκαν στο στοχο. οτι και να κανεις οπως και να εβαλες τα υλικα μεσα…ειναι μαθημηματικα αδυνατο αυτη η γομωση,,οπως την περιγραφεις ,,,,να εβαλε 10 σκαγια σε μια επιφανεια περιπου 50εκ, ριγμενη απο 4 αστρα στα 30μ . η γομωση που περιγραφεις πρεπει να εχει καπου πανω κατω 300 σκαγια!!!!!!!! τα αλλα 290…που πηγαν?? εξατμηστικαν??/ κανε δοκιμες σε επιφανεις 1χ1 μετρο χαρτι η πινακα δοκιμων… και μετρα σκαγια πανω σ αυτες τις επιφανειες.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee
    </div>

        ευχαρηστω μαρκο θα το φροντησω αλλα ετσυ ανοργανοτο χωρης να το εχω στο προγραμμα βρηκα ενα στοχο  με μεγαλη επιφανια και αποφασησα να δοκημασω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436247

    Α ρε θηρίο.. αυτός είσαι..!!! Και τώρα αφού τα ξέρεις όλα αυτά … θα αναλάβεις να μου φτιάξεις ένα ίδιο setup για μένα.. γιατί δεν βρίσκω στο εμπόριο ίδιο..?? ;) Όλα τα υλικά δικά μου, εσυ θα βάλεις την τεχνογνωσία και τον κόπο σου.. και γω ένα τραπέζι με εδέσματα…!!!

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

      να ξερης βαγγελη οτι ειναι δυσκολο να αντιγραψουμε ετοιμο φυσιγγιο ειναι χαμενος  χρονος και χρημα γιατι αλαζουν η παρτιδες στην πυριτηδα  καλυτερη να σου φτιαξουν ενα φυσιγγι για το δικο σου οπλο ασ ειναι και με την ιδια πυριτηδα αλλα οχι αντιγραφη γιατι ακρη δεν θα βρεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #436257

    κανε δοκιμες

    Μάρκο πρόσεχε καλά τι λές γιατί απ’ ότι ξέρω ” Τον πούστη και το χασικλή η δοκιμή τους έφαγε”Big Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #436258

    Kανενα καλο παιδι εχει ιδεα απο G2000x24? Θελω να πειραματιστω με αλλαγη καψουλιου (απο 616 σε 688) αλλα δε ξερω αν πρεπει να ξεκινησω απο χαμηλοτερα την πυριτιδα, ή να την αφησω στα ιδια.

    Αny ideas ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #436260

    Εδώ έχει μια καλή δοκιμή αλλά μάλλον ο ιδιογομωτής διάβασε ένα “Κ” περισσότερο.Του γράψανε 1,65 g A1 και αυτός έβαλε 1,65 Kg A1…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,846 έως 10,860 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων