ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,861 έως 10,875 (από 12,641 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

• Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    7/3/2011

Αρ. μηνυμάτων:
    2398
    Δημητρης Benelli στις #436261

Εδώ έχει μια καλή δοκιμή αλλά μάλλον ο ιδιογομωτής διάβασε ένα «Κ» περισσότερο.Του γράψανε 1,65 g A1 και αυτός έβαλε 1,65 Kg A1….. <iframe src=”http://www.youtube.com/embed/D_pTYMIFXqg?feature=oembed&wmode=opaque” height=”443″ width=”591″ allowfullscreen=”” frameborder=”0″></iframe>

μειωμενη διατρηση το κοβω , μαπα η συνταγη

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    3/6/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #436262

Μαλλον ληγμενο καψουλι !!!

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    3/6/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #436263

Μαλλον ληγμενο καψουλι η καλυκας !!!

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    7/3/2011

Αρ. μηνυμάτων:
    2398
    Δημητρης Benelli στις #436265

Kανενα καλο παιδι εχει ιδεα απο G2000x24? Θελω να πειραματιστω με αλλαγη καψουλιου (απο 616 σε 688) αλλα δε ξερω αν πρεπει να ξεκινησω απο χαμηλοτερα την πυριτιδα, ή να την αφησω στα ιδια. Αny ideas ?

<hr />

<div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

οσο και αν ακουγεται περιεργο , σε πολλες συνταγες το 616  δημιουργει περισσοτερο λακτισμα απο το 688 , οσο αφορα τις ταχυτητες ελαχιστη διαφορα , οσο αφορα την δοσολογια μην πειραξεις τιποτα , ετσι και αλλλιως σιγα σιγα πεφτει η θερμοκρασια και ερχεσαι παλι στα ιδια επιπεδα  , η δικη μου προτιμηση ειναι το 2000 , πολυ σταθερο καψουλι , γρηγορο με ωραια και μαλακη εκκινηση (σλικ λαστιχα racing )

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/5/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    8661
    victz στις #436266

Το θεμα ειναι οτι ολο το καλοκαιρι με το 616 εριχνα. Απλα βρηκα μια μεγαλη ποσοτητα 688 (ελπιζω σε καλη τιμη) και λεω αν αξιζει να τα παρω. Και για φετος, και για του χρονου το καλοκαιρι εννοειται.

Ευτυχως  εχω ενα κουτακι να δοκιμασω πριν κανω οτιδηποτε.

Thanks Δημητρη. Και μενα το 2000 ειναι το αγαπημενο μου, για την ΜΒ

Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    7/3/2011

Αρ. μηνυμάτων:
    2398
    Δημητρης Benelli στις #436267

Το θεμα ειναι οτι ολο το καλοκαιρι με το 616 εριχνα. Απλα βρηκα μια μεγαλη ποσοτητα 688 (ελπιζω σε καλη τιμη) και λεω αν αξιζει να τα παρω. Και για φετος, και για του χρονου το καλοκαιρι εννοειται. Ευτυχως εχω ενα κουτακι να δοκιμασω πριν κανω οτιδηποτε. Thanks Δημητρη. Και μενα το 2000 ειναι το αγαπημενο μου, για την ΜΒ

<hr />

<div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

τι ακριβως φτιαχνεις Βικτωρα ? σκητ φυσιγγι ? καλη η G 2000 αλλα υπαρχουν και καλυτερες , πιο γρηγορες και πιο ευκολοδουλευτες πυριτιδες

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/5/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    8661
    victz στις #436269

Μη γελασεις.

Σκητ φυσιγγι για να ριχνω στο σπορτιγκ. Βεβαια, απο το Μαρτη τη ριχνω αυτη τη συνταγη, αλλα τωρα ηρθε η ωρα να ξανα-στοκαρω υλικα. Επισης σκεφτομαι να τα ριξω και σε κανενα απογευματινο ευκολο.

Η γομωση γινεται με ζυγισμα ενα ενα τα υλικα, ξερω πως ειναι χρονοβορα διαδικασια, αλλα γεμιζω 3-4 κουτια τη βδομαδα, και κανω 2 επισκεψεις στο σκοπευτηριο.

Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/7/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #436292

Καλησπέρα παιδια,

Κατα καιρούς εχω δει κάποια φυσίγγια με αστέρι κλεισιμο τα οποία μεταξύ των σκαγιων και του αστερίου εχουν ενα λεπτό χαρτάκι, σαν αυτο που κλείνουμε σε στρογγυλο ρελι.

Πια τα υπέρ και τα κατα ενος τέτοιου τεχνασματος και πως διαφοροποιητε ενα σετάπ εάν το κλείσουμε έτσι?

Πάντα φιλικά..Αντρέας.

˙˙ʇǝuɹǝʇuı ǝɥʇ uo ʇxǝʇ uʍop ǝpısdn ɯopuɐɹ pɐǝɹ noʎ :ǝɯıʇ ǝǝɹɟ ɥɔnɯ ooʇ ʎɐʍ ǝʌɐɥ noʎ ןןǝʇ oʇ ʍoɥ˙˙

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    4135
    ksap στις #436302

Α ρε θηρίο.. αυτός είσαι..!!! Και τώρα αφού τα ξέρεις όλα αυτά … θα αναλάβεις να μου φτιάξεις ένα ίδιο setup για μένα.. γιατί δεν βρίσκω στο εμπόριο ίδιο..?? ;) Όλα τα υλικά δικά μου, εσυ θα βάλεις την τεχνογνωσία και τον κόπο σου.. και γω ένα τραπέζι με εδέσματα…!!!

Ναι αλλά πληρώνομαι προκαταβολικά Wink

Τι λες από βδομάδα να να μου δώσεις μια μπροστάτζα για να κλείσουμε?Big Smile

Απλα βρηκα μια μεγαλη ποσοτητα 688

Βίκτωρα υπάρχουν ΔΥΟ  πυρίτιδες G2000 κι απ’ ότι ξέρω στην ψωροκώσταινα δεν έρχεται πλέον η G2000 24 αλλά μόνο η 28άρα. Αν έχεις την 24άρα φτιάχτο με την ίδια δοσολογία άφοβα και με 688 (εγώ προτιμώ το 2000) αλλά αν έχεις την 28άρα κόψε 0,02γρ και μετά βλέπεις.

Να σου επισημάνω όμως ότι η 24άρα φτάνει πάνω από 1000  θερμίδες (calories) όταν η πιό “ζεστή” κυνηγετική πυρίτιδα που είναι η Tecna δεν ξεπερνάει τα 600 cal.

Στο λέω αυτό γιατί σε πολλές και αλλεπάλληλες τουφεκιές μπορεί να σου ξεκολλήσουν ακόμα και οι ρίγες απ’ τη ζέστη.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/6/2010

Αρ. μηνυμάτων:
    148
    benelli-crioevo στις #436304

Καλησπέρα παιδια, Κατα καιρούς εχω δει κάποια φυσίγγια με αστέρι κλεισιμο τα οποία μεταξύ των σκαγιων και του αστερίου εχουν ενα λεπτό χαρτάκι, σαν αυτο που κλείνουμε σε στρογγυλο ρελι. Πια τα υπέρ και τα κατα ενος τέτοιου τεχνασματος και πως διαφοροποιητε ενα σετάπ εάν το κλείσουμε έτσι?

<hr />

<div class=”bbp-reply-signature”>Πάντα φιλικά..Αντρέας.</div>

φιλε αντρεα,αυτο κατα την γνωμη μου το κανουν,γιατι η τρυπα που αφεινει το αστερη,στην μεση,μπορει να ειναι μεγαλιτερο απο οτι πρεπει,και για να μην φευγουν τα σκαγια,κανουν αυτο που λες.να ξερεις ομως με αυτο το χαρτακη δεν εχεις σωστη ντουφεκια, θα ειναι πιο σκορπια.καλιτερα να ριθμισεις τη μηχανη να κλεινη καλα.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/7/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #436306

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>σεττερ78 wrote:</div>
    Καλησπέρα παιδια, Κατα καιρούς εχω δει κάποια φυσίγγια με αστέρι κλεισιμο τα οποία μεταξύ των σκαγιων και του αστερίου εχουν ενα λεπτό χαρτάκι, σαν αυτο που κλείνουμε σε στρογγυλο ρελι. Πια τα υπέρ και τα κατα ενος τέτοιου τεχνασματος και πως διαφοροποιητε ενα σετάπ εάν το κλείσουμε έτσι? <hr /> <div class=»bbp-reply-signature»>Πάντα φιλικά..Αντρέας.</div>

φιλε αντρεα,αυτο κατα την γνωμη μου το κανουν,γιατι η τρυπα που αφεινει το αστερη,στην μεση,μπορει να ειναι μεγαλιτερο απο οτι πρεπει,και για να μην φευγουν τα σκαγια,κανουν αυτο που λες.να ξερεις ομως με αυτο το χαρτακη δεν εχεις σωστη ντουφεκια, θα ειναι πιο σκορπια.καλιτερα να ριθμισεις τη μηχανη να κλεινη καλα.

Όντος πρεπει να προσφέρουν περισσότερη διασπορα, αλλα εχω την εντύπωση ότι μπορει να μειώνουν και το μήκος της ατρακτου των σκαγιων, για αυτο ρωτάω, διότι δεν είμαι σίγουρος. Τα φυσίγγια που εχω δει ειναι εργοστασιακά και όχι ιδιογομωτών και το αστέρι τους ήταν εξαίρετο, παλαιότερα οι αμερικάνοι έβαζαν έξω απο το αστέρι ενα αυτοκόλλητο αλλα για να μην χάνουν το μπάφερ απο μέσα, αυτά που είδα σε φωτογραφίες δεν είχαν ούτε μπαφερ.

Πάντα φιλικά..Αντρέας.

˙˙ʇǝuɹǝʇuı ǝɥʇ uo ʇxǝʇ uʍop ǝpısdn ɯopuɐɹ pɐǝɹ noʎ :ǝɯıʇ ǝǝɹɟ ɥɔnɯ ooʇ ʎɐʍ ǝʌɐɥ noʎ ןןǝʇ oʇ ʍoɥ˙˙

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/9/2005

Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #436327

Αντρεα  δεν νομιζω να προσφερει τιποτα περισοτερο απο την μερικη διασπορα τς τουφεκιας  .

τα φυσιγγια αυτα ηταν αμερικανικα;;;;

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/9/2005

Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #436328

Κωστα  ενδιαφερων ο κινουμενος πινακα δοκιμης   αλλα δελει κοιλαραδες  να  εχουν επιφανια για καλητερα αποτελεσματα !!!!

Νικο Σαμος τι πυριτιδες εχεις;;;

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    6/2/2013

Αρ. μηνυμάτων:
    550
    Νίκος Σάμος στις #436341

MB 32   F2X32   TECNA    AOULA   S4

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    6/2/2013

Αρ. μηνυμάτων:
    550
    Νίκος Σάμος στις #436343

ΜΕ απασχολει να φτιαξω ενα καλοκαιρινο φυσιγγιο εστω και για του χρονου τωρα που εχω δυνατοτητα δοκιμων με καλοκαιρινο καιρο και ευκολια βολων γιατι εδω για καλοκαιρι του χρονου δεν εχουμε σκοπευτηριο για δοκιμες μονο τωρα μπωρο να κανω  στο κυνηγη μια και δεν εχει τιποτα το ερηξα σε δοκιμες δοκημασα με την MB32 με 686 1,65 χ32  συγκ  CT 24    αστερι στα 57,5 και μου αρεσει   πολυ η συγκεντρωση  ευτηχος βρηκα  την γομοση αυτη για το καλοκαιρι  θα ελεγα να δοκημαζα με την ιδια συνταγη ακρυβος και τον ιδιο συγκεντρωτηρα με την f2x32 η εαν εχεται να προτινετα κατι αλλο με της πυτιτηδες που εχω  και συγκεντρωτηρες οπως gt 24  spark  z2m 21     gualadi super 27   cheddite free shots gualandi super c 22  gualadi  bior pellotoni  20   και καλυκες νοβελ με 686 και σενταιτ cx2000

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,861 έως 10,875 (από 12,641 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων