ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,921 έως 10,935 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #437956

    Εργαστηριο με θεα χαχαχα

    Ζαχο, σου λειπουνε βυσματα ρε συ. Παρε μερικα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #437979

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>λιουφκα wrote:</div><br>
    ποτε δεν αναμιγμιουμε πυριτηδες !!!!! ειναι βασικος κανονας ασφαλειας των ιδιογομωσεων ( δεν ειναι μαγειρικη)

    και ομως μαγειρικη πολυ υψηλου επιπεδου ειναι φιλε , και ο καλυτερος σεφ πρεπει να ειναι ο ιδιογομωτης , απειροι συνδυασμοι υλικων , φαντασια πανω απο ολα , εμεπιρια , τα καλυτερα και πιο ποιοτικα υλικα , γουστο και πολυ τρελα , ξενυχτια πολλα , αλλα στο τελος πολλα χαμογελα και πολλα στοματα ανοιχτα …….

    Συγκεντρωθειτεεεε!!!<br>
    κατανοητε τι γραφετε δημοσια;;;

    τα υψυλου επιπεδου μαγειρεματα που εγγιμονουν κυνδινους απο απειρο χειρισμο να τα γραφεται με ΠΜ.<br>
    το αν ο καθενας εχει πειραματιστει με κοκτειλ πυριηδων ηται ρισκαροντας ως απειρος ηται με γνωση αλλα χωρις βεβαιωτητα δεν σημενει οτι ειναι σωστο και πρεπει να το διαδοσουμε σαν το καλητερο

    σεβασμος στα υλικα και τιρηση των μετρων ασφαλειας (Τουλαχιστων δημοσια) αν αυριο διαβασεται στα Νεα οτι πιτσιρικας εχασε το χερι του απο σκασιμο καννης κανοντας κοκτειλ με πυριτιδες τι θα πειται ;;;;; ΕΕ τον χαζο τι εκανε !!

    αν για καποιους ειναι κατι τοσο απλο η κατανοηση τις ιδιογωμοσεις λογο μπειριας για καποιους αλλους ειναι τα προτα βηματα και ψαχνονται να κανουν το super φυσιγγι χωρις καν να ξερουν τους τυπους πυριτιδας και την προοδευτικοτιτα τους

    νομηζω οτι δεν ειναι παραλογα αυτα που λεω

    να συγκεντρωθουμε , εγραψες σε πλυθυντικο , πρωτο σου λαθος , μετα εγραψες για ασφαλεια , κοψιματα χεριων , σκασιματα σε καννες κλπ κλπ , και ολα αυτα γιατι ? θελεις να σου γραψω σε ποσα και ποια φορουμ γραφονται δημοσια αναμιξεις πυριτιδων και χιλιες αλλες ιδιογομωτικες τεχνικες και πατεντες ? γιατι σε πειραξε τοσο πολυ το δικο μου μυνυμα φιλε ? η δευτερη φορα που πεταγεσαι και συγκεκριμενα σε μενα δημιουργεις θεμα , ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα , και κατι τελευταιο , θελεις να σου δωσω συνταγη JK 6 μe Α1 speciale να τρελαθεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #438004

    υψηλου επιπεδου??????
    GM3 – Cheddite T2-12/70-CX2000 – 1.50x30gr/N.8 Επινικελωμένα – B&P Z2M-24 – * – 58.00mm
    – PMax 603 bar – V1 412 m/s – V2.5 402 m/s – V16.5 290 m/s – TC 3062 usec
    – PMax 612 bar – V1 417 m/s – V2.5 393 m/s – V16.5 309 m/s – TC 2990 usec
    – PMax 635 bar – V1 413 m/s – V2.5 398 m/s – V16.5 290 m/s – TC 2946 usec
    – PMax 646 bar – V1 415 m/s – V2.5 393 m/s – V16.5 286 m/s – TC 2955 usec
    – PMax 662 bar – V1 416 m/s – V2.5 393 m/s – V16.5 297 m/s – TC 2970 usec

    στα 29 γρ που εγραψα το μαξιμουμ πιεσεων ειναι 630μπαρ
    οποτε δεν καταλαβενω τι θελει να πει ο ποιητης……………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #438005

    victz εχω ολα τα νουμερα απο σχεδον ολες τις ετεριες για τις δικιμες μου χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #438006

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>λιουφκα wrote:</DIV>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div></P>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>λιουφκα wrote:</div><br><BR>ποτε δεν αναμιγμιουμε πυριτηδες !!!!! ειναι βασικος κανονας ασφαλειας των ιδιογομωσεων ( δεν ειναι μαγειρικη)</P>

    <P>και ομως μαγειρικη πολυ υψηλου επιπεδου ειναι φιλε , και ο καλυτερος σεφ πρεπει να ειναι ο ιδιογομωτης , απειροι συνδυασμοι υλικων , φαντασια πανω απο ολα , εμεπιρια , τα καλυτερα και πιο ποιοτικα υλικα , γουστο και πολυ τρελα , ξενυχτια πολλα , αλλα στο τελος πολλα χαμογελα και πολλα στοματα ανοιχτα …….</P>

    <P>Συγκεντρωθειτεεεε!!!<br><BR>κατανοητε τι γραφετε δημοσια;;;</P>
    <P>τα υψυλου επιπεδου μαγειρεματα που εγγιμονουν κυνδινους απο απειρο χειρισμο να τα γραφεται με ΠΜ.<br><BR>το αν ο καθενας εχει πειραματιστει με κοκτειλ πυριηδων ηται ρισκαροντας ως απειρος ηται με γνωση αλλα χωρις βεβαιωτητα δεν σημενει οτι ειναι σωστο και πρεπει να το διαδοσουμε σαν το καλητερο </P>
    <P>σεβασμος στα υλικα και τιρηση των μετρων ασφαλειας (Τουλαχιστων δημοσια) αν αυριο διαβασεται στα Νεα οτι πιτσιρικας εχασε το χερι του απο σκασιμο καννης κανοντας κοκτειλ με πυριτιδες τι θα πειται ;;;;; ΕΕ τον χαζο τι εκανε !!</P>
    <P>αν για καποιους ειναι κατι τοσο απλο η κατανοηση τις ιδιογωμοσεις λογο μπειριας για καποιους αλλους ειναι τα προτα βηματα και ψαχνονται να κανουν το super φυσιγγι χωρις καν να ξερουν τους τυπους πυριτιδας και την προοδευτικοτιτα τους </P>
    <P>νομηζω οτι δεν ειναι παραλογα αυτα που λεω </P>

    <P>να συγκεντρωθουμε , εγραψες σε πλυθυντικο , πρωτο σου λαθος , μετα εγραψες για ασφαλεια , κοψιματα χεριων , σκασιματα σε καννες κλπ κλπ , και ολα αυτα γιατι ? θελεις να σου γραψω σε ποσα και ποια φορουμ γραφονται δημοσια αναμιξεις πυριτιδων και χιλιες αλλες ιδιογομωτικες τεχνικες και πατεντες ? γιατι σε πειραξε τοσο πολυ το δικο μου μυνυμα φιλε ? η δευτερη φορα που πεταγεσαι και συγκεκριμενα σε μενα δημιουργεις θεμα , ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα , και κατι τελευταιο , θελεις να σου δωσω συνταγη JK 6 μe Α1 speciale να τρελαθεις ?</P>

    καλο ειναι την οποια ιδεα εχουμε να την αναρτουμε με ΣΤΟΙΧΕΙΑ δηλ
    ταχυτητα κατανομη.. κλπ.
    καλοι οι πειραματισμοι!!!! και εγω κανω!!!
    αλλα οταν προκειται περι πυρητιδων
    επιβεβλημενο ΕΙΝΑΙ να αναρτησεις και ΠΙΕΣΕΙΣ!!!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ!!!
    ( φυσικα και την κατανομη…και ολα οσα γενικως φτιαχουν μια ταυτοτητα σε μια γομωση)
    απο εκει και περα ομως … το να σου πω ,,, να σου γραψω… να σου…που εγω ξερω… αλλα μονο σε σενα θα πω,, αλλα με ΠΜ
    οπως συνηθως λες και γραφεις… εδω …
    τι σημασια και τι ουσια εχει αυτο μεσα σε ενα φορουμ????
    το φορουμ ειναι ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ…Ειδικα σε θεματα ιδογομωσεων!!!!
    αν παρ αυτα θες να κανεις συστασεις και να μοιραζεσε την οποια ιδεα σου μεσω ΠΜ… ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙς μεσα σ ενα φορουμ???
    απλα για να αποκτας καποιους συνδεσμους.(.δηλ το πρωτο σκελος της ολης διαδικασιας) … για να τους στελνεις ΠΜ?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #438011

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>λιουφκα wrote:</DIV>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div></P>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>λιουφκα wrote:</div><br><BR>ποτε δεν αναμιγμιουμε πυριτηδες !!!!! ειναι βασικος κανονας ασφαλειας των ιδιογομωσεων ( δεν ειναι μαγειρικη)</P>

    <P>και ομως μαγειρικη πολυ υψηλου επιπεδου ειναι φιλε , και ο καλυτερος σεφ πρεπει να ειναι ο ιδιογομωτης , απειροι συνδυασμοι υλικων , φαντασια πανω απο ολα , εμεπιρια , τα καλυτερα και πιο ποιοτικα υλικα , γουστο και πολυ τρελα , ξενυχτια πολλα , αλλα στο τελος πολλα χαμογελα και πολλα στοματα ανοιχτα …….</P>

    <P>Συγκεντρωθειτεεεε!!!<br><BR>κατανοητε τι γραφετε δημοσια;;;</P><br>
    <P>τα υψυλου επιπεδου μαγειρεματα που εγγιμονουν κυνδινους απο απειρο χειρισμο να τα γραφεται με ΠΜ.<br><BR>το αν ο καθενας εχει πειραματιστει με κοκτειλ πυριηδων ηται ρισκαροντας ως απειρος ηται με γνωση αλλα χωρις βεβαιωτητα δεν σημενει οτι ειναι σωστο και πρεπει να το διαδοσουμε σαν το καλητερο </P><br>
    <P>σεβασμος στα υλικα και τιρηση των μετρων ασφαλειας (Τουλαχιστων δημοσια) αν αυριο διαβασεται στα Νεα οτι πιτσιρικας εχασε το χερι του απο σκασιμο καννης κανοντας κοκτειλ με πυριτιδες τι θα πειται ;;;;; ΕΕ τον χαζο τι εκανε !!</P><br>
    <P>αν για καποιους ειναι κατι τοσο απλο η κατανοηση τις ιδιογωμοσεις λογο μπειριας για καποιους αλλους ειναι τα προτα βηματα και ψαχνονται να κανουν το super φυσιγγι χωρις καν να ξερουν τους τυπους πυριτιδας και την προοδευτικοτιτα τους </P><br>
    <P>νομηζω οτι δεν ειναι παραλογα αυτα που λεω </P>

    <P>να συγκεντρωθουμε , εγραψες σε πλυθυντικο , πρωτο σου λαθος , μετα εγραψες για ασφαλεια , κοψιματα χεριων , σκασιματα σε καννες κλπ κλπ , και ολα αυτα γιατι ? θελεις να σου γραψω σε ποσα και ποια φορουμ γραφονται δημοσια αναμιξεις πυριτιδων και χιλιες αλλες ιδιογομωτικες τεχνικες και πατεντες ? γιατι σε πειραξε τοσο πολυ το δικο μου μυνυμα φιλε ? η δευτερη φορα που πεταγεσαι και συγκεκριμενα σε μενα δημιουργεις θεμα , ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα , και κατι τελευταιο , θελεις να σου δωσω συνταγη JK 6 μe Α1 speciale να τρελαθεις ?</P>

    καλο ειναι την οποια ιδεα εχουμε να την αναρτουμε με ΣΤΟΙΧΕΙΑ δηλ<br>
    ταχυτητα κατανομη.. κλπ.<br>
    καλοι οι πειραματισμοι!!!! και εγω κανω!!!<br>
    αλλα οταν προκειται περι πυρητιδων<br>
    επιβεβλημενο ΕΙΝΑΙ να αναρτησεις και ΠΙΕΣΕΙΣ!!!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ!!!<br>
    ( φυσικα και την κατανομη…και ολα οσα γενικως φτιαχουν μια ταυτοτητα σε μια γομωση)<br>
    απο εκει και περα ομως … το να σου πω ,,, να σου γραψω… να σου…που εγω ξερω… αλλα μονο σε σενα θα πω,, αλλα με ΠΜ<br>
    οπως συνηθως λες και γραφεις… εδω …<br>
    τι σημασια και τι ουσια εχει αυτο μεσα σε ενα φορουμ????<br>
    το φορουμ ειναι ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ…Ειδικα σε θεματα ιδογομωσεων!!!!<br>
    αν παρ αυτα θες να κανεις συστασεις και να μοιραζεσε την οποια ιδεα σου μεσω ΠΜ… ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙς μεσα σ ενα φορουμ???<br>
    απλα για να αποκτας καποιους συνδεσμους.(.δηλ το πρωτο σκελος της ολης διαδικασιας) … για να τους στελνεις ΠΜ?????

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee<br>

    </div>

    που τα ειδες τα πμ καλε μου ανθρωπε ? παλι συνομωσιες φανταζεσαι και βλεπεις ? μηπως με μπερδεψες ? δεν ειμαι ο Μπιριγκογκος φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #438013

    θελεις να σου δωσω συνταγη JK 6 μe Α1 speciale να τρελαθεις ?

    λιουφκα πες οχι δεν θελω γιατι πραγματικα θα τρελαθεις στο πεταλομα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #438016

    σαν την φωτογραφια της παπιας που εχει που τρωι την τουφεκια φευγουν τα φτερα και αυτη συνεχηζη την πορια της οπως επαθα εγω ακρυβος με τα αγριοπεριστερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #438017

    υπαρχουν οι παρελθουσες σελληδες του τοπικ ιδιογομωσεις… που ολο σε ΠΜ του λες του καθε ενα
    <<< τα μυστικα του… βαλτου.>>>>
    αν κανω λαθος με διαψευδεις … μεσω των σεληδων αυτου του φορουμ???

    παρ αυτα δεν σε βλεπω ακομα και στο ποστ αυτο να λες.. αυτο κανεις..τοσο απο την μια βαζεις τοσο απ την αλλη,,,,
    θα παρεις αυτες τις πιεσεις ( το θεμα ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,,,,)ΑΥΤΗ την κατανομη αυτη την διατρηση!!
    καπου εχει λογο ο καθε ενας να λεει..οτι ειναι επικυνδινο….γιατι απλα ειναι!!!!
    ( δεν νομιζω οτι θα κανεις αναρτηση..ακομα και μετα απ αυτο το ποστ μου)

    Παρ αυτα… εγω σου λεω οτι το εχεις!!!!
    και δεν ειναι επικυνδινο…και και και….
    για να δουμε λοιπον με χειροπιαστες αναρτησεις ΟΛΟΙ μας ,,τα υπερ ολου αυτου το ενχειρηματος???
    εγω τουλαχιστον ειμαι ολο ματια και περιμενω την αναρτηση σου…ελπιζω και αλλοι συνφορουμιστες να εχουν αυτην την θεση- περιεργεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #438019

    Το να εχεις ομως ξεπουπουλιασμα σε ενα θηραμα Νικο, δεν ειναι αποκλειστικα θεμα φυσιγγιου. Μπορει να ειναι κακη σκοπευση, μπορει 1002 αλλα πραματα. Σε τελικη αναλυση, ποσα φυσιγγια εριξες πριν καταλαβεις οτι το φυσιγγι δεν ηταν σωστο;

    Η μιξη πυριτιδων ομολογω οτι δε με κανει να αισθανομαι ανετα. Μπορει να ειναι ασφαλης διαδικασια, εαν γνωριζεις τις δοσεις, αλλα δεν αισθανομαι ανετα να το κανω. Απο την αλλη φανταζομαι οτι αυτες οι πρακτικες βρισκουν πεδιο δρασης σε extreme συνθηκες, και για μακρινες βολες. Το να ψαχνεται κανεις να φτιαξει τσιχλοφυσιγγο ετσι, νομιζω οτι ειναι υπερβολη οπως και να το κανεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #438020

    σαν την φωτογραφια της παπιας που εχει που τρωι την τουφεκια φευγουν τα φτερα και αυτη συνεχηζη την πορια της οπως επαθα εγω ακρυβος με τα αγριοπεριστερα

    με την σουπερ συνταγη του και μου ειπε να την κρατησω και μυστηκο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #438023

    Ναι, αλλα ποσα φυσιγγια εριξες συνολο, πριν αποφασισεις οτι δεν ειναι καλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #438033

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>λιουφκα wrote:</div><br><br>
    ποτε δεν αναμιγμιουμε πυριτηδες !!!!! ειναι βασικος κανονας ασφαλειας των ιδιογομωσεων ( δεν ειναι μαγειρικη)

    και ομως μαγειρικη πολυ υψηλου επιπεδου ειναι φιλε , και ο καλυτερος σεφ πρεπει να ειναι ο ιδιογομωτης , απειροι συνδυασμοι υλικων , φαντασια πανω απο ολα , εμεπιρια , τα καλυτερα και πιο ποιοτικα υλικα , γουστο και πολυ τρελα , ξενυχτια πολλα , αλλα στο τελος πολλα χαμογελα και πολλα στοματα ανοιχτα …….

    Συγκεντρωθειτεεεε!!!<br><br>
    κατανοητε τι γραφετε δημοσια;;;

    τα υψυλου επιπεδου μαγειρεματα που εγγιμονουν κυνδινους απο απειρο χειρισμο να τα γραφεται με ΠΜ.<br><br>
    το αν ο καθενας εχει πειραματιστει με κοκτειλ πυριηδων ηται ρισκαροντας ως απειρος ηται με γνωση αλλα χωρις βεβαιωτητα δεν σημενει οτι ειναι σωστο και πρεπει να το διαδοσουμε σαν το καλητερο

    σεβασμος στα υλικα και τιρηση των μετρων ασφαλειας (Τουλαχιστων δημοσια) αν αυριο διαβασεται στα Νεα οτι πιτσιρικας εχασε το χερι του απο σκασιμο καννης κανοντας κοκτειλ με πυριτιδες τι θα πειται ;;;;; ΕΕ τον χαζο τι εκανε !!

    αν για καποιους ειναι κατι τοσο απλο η κατανοηση τις ιδιογωμοσεις λογο μπειριας για καποιους αλλους ειναι τα προτα βηματα και ψαχνονται να κανουν το super φυσιγγι χωρις καν να ξερουν τους τυπους πυριτιδας και την προοδευτικοτιτα τους

    νομηζω οτι δεν ειναι παραλογα αυτα που λεω

    να συγκεντρωθουμε , εγραψες σε πλυθυντικο , πρωτο σου λαθος , μετα εγραψες για ασφαλεια , κοψιματα χεριων , σκασιματα σε καννες κλπ κλπ , και ολα αυτα γιατι ? θελεις να σου γραψω σε ποσα και ποια φορουμ γραφονται δημοσια αναμιξεις πυριτιδων και χιλιες αλλες ιδιογομωτικες τεχνικες και πατεντες ? γιατι σε πειραξε τοσο πολυ το δικο μου μυνυμα φιλε ? η δευτερη φορα που πεταγεσαι και συγκεκριμενα σε μενα δημιουργεις θεμα , ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα , και κατι τελευταιο , θελεις να σου δωσω συνταγη JK 6 μe Α1 speciale να τρελαθεις ?

    Φιλε μου Δημητρη δεν εχω τιποτε μαζι σου, οπως δεν εχω τιποτε με κανενα μελος του forum
    ουτε και παω κοντρα κανεναν σε προσωπικο επιπεδο.

    αλλα με ΑΦΟΡΜΗ το ΟΚ που εδωσε ενα μελος(ετυχε να εισαι εσυ ) σε αλλο μελος να αναμιξει πυριτηδες εγραψα το μυνιμα αυτο και απευθηνομαι οπως εγραψα στον πλιθυντικο (δεν ειναι λαθος )σε ολους ….

    τωρα το τι γραφουν σε αλλα φορουμ για μιξη πυριτηδων δεν ξερω ουτε το υποστηριζω.

    μηλισα για πιθανο ατυχιμα που μπορει να προκλιθει απο ανεξελενκες πιεσεις διωτι πολυ απλα δεν ξερουμε παρτιδα πυρητιδας ποσοτιτες πυρητιδας συμπεριφορα καυσης των πυριτηδων
    και τελικα Pmax. γενικα δεν πρεπει να αναμιγμιουμε πυριτιδες ΔΕΝ εχουν στανταρ…..
    γιατι σε ξενισαν τοσο πολυ τα γραφομενα μου ;;;
    οπως ξανα εγραψα υπαχουν απειρα μελη στην ιδιογομωση που δεν ξερουνε καν καλα τις πυριτιδες θα τους προμυθευσουμε να τις ανομειξουν κι΄ολας;;; ελεος !!

    ειναι σαν να λεμε στον κοσμο πιειτε αλκολ και οδηγιστε, καποιοι που το εχουν μαθημενο δεν θα παθουν τιποτε καποιοι απειροι στο πιοτο θα παθουν ατιχιμα ο κανονας ομως λεει ΟΧΙ αλκοολ και οδηγιση!!!

    ΔΕΝ αναμιγμιουμε πυριτηδες ετσι απλα!!
    Ο συνιδιτοποιημενος γομωτης πιστευω οτι δεν θα το κανει .
    Η αγορα εχει δεκαδες πυρητιδες που μπορουν να μας δοσουν υπερ αριστα αποτελεσματα , δεν θα κερδισουμε κατι παραπανω απο το κοκτειλ πυριτιδων

    και ενα τελευτεω που αυτο ερχεται σε προσωπικο επιπεδο ειναι το ορεο που ειπες Δημητρη : η δευτερη φορα που πεταγεσαι και συγκεκριμενα σε μενα δημιουργεις θεμα.

    τι θα πει πεταγομαι Δημητρη;; ειμαι απο το περιθοριο και πεταγομαι τσοντα (αγενια )

    Και δεν σου δημιουργο θεμα .

    παντα φιλικα Προδρομος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #438043

    Καλημέρα σας,
    Αν και την ερώτηση την έκανε φίλος και συνκυνηγός, μόνο και μόνο απο εγκυκλοπαιδικής ενημέρωσης, η συνέχεια του θέματος μου θύμησε την εποχή που ήμουν γυμνάσιο και εδώ στην κυπρο είχαμε παράδοση να φτιάχνουμε τότε κροτίδες κατασκευασμένες απο καλλοθύαφο, αν δεν βρίσκαμε κάλλιο και θυάφι, κλέβουμε τα φυσιγγια απο το σπιτι, ότι νά’ναι και τα σμιγαμε…….το αποτέλεσμα δεν θελω να το ξαναδώ!!!!!!

    Περι ιδιογωμοσης τωρα, προ δυο ημερών και αφου μου τελείωσε η D20SE, αγόρασα μισό κιλό, το χρώμα της νέας ειναι πολυ πιο έντονο απο αυτήν που είχα σε στοκ, απο θεμα ντουφεκιάς δεν εχει καμία διαφορά αφου τα σεταπ που κανω με την έν λόγο ειναι στάνταρ και τα ξέρω πολυ καλά, ειναι λογικό να υπάρχει αυτή η διαφορά στο χρωματισμό?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #438049

    Αντρεα οι πυριτηδες απο παρτιδα σε παρτιδα κατασκευης καποιες φορες παιζουν (εχουν μικροδιαφορες ή πολυ σπανια εντονες διαφορες) ηται στο χρωματισμο ηται στην προοδειτικοτιτα,
    το 2005 ειχα παρει μισο κιλο JK6 οπου η δοσολογια που μου προτινανε αγοραζοντας την νεα ειταν 0,05 λιγοτερο απο παλεοτερο LOT.

    Για τον λογο αυτο οι κατασκεβαστες φυσιγγιων αγοραζουν πολυ μεγαλες ποσοτιτες πυριτηδων για να μην μπενουν συνεχεια σε διαδικασιες επαναμελετης και στησιματος set up .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,921 έως 10,935 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων